View Poll Results: pronostic

Voters
42. You may not vote on this poll
  • victorie Franta

    18 42.86%
  • victorie Uruguay

    9 21.43%
  • egal

    15 35.71%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 139 of 139

Thread: Meciul 2: Uruguay - Franta 0-0

  1. #127
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Da, mai ales pe faza de aparare se duceau prea in margine. Probabil asta era tactica pt a nu-i lasa pe Sagna si Evra sa ajute in fata. Cand joci cu stilul ala de aripi care acopera tot terenul poti lasa lejer superioritate daca nu esti atent.

    Iar legat de Anelka, nu e vina lui ca a trebuit sa joace cu 3 fundasi centrali in spate. Nu multi atacanti ar fi facut mai multe in situatia asta. Ribery, Govou si Gourcouff trebuiau sa iasa in fata si sa faca mai multe pe benzi.
    Both teams played hard.

  2. #128
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Iar legat de Anelka, nu e vina lui ca a trebuit sa joace cu 3 fundasi centrali in spate. Nu multi atacanti ar fi facut mai multe in situatia asta. Ribery, Govou si Gourcouff trebuiau sa iasa in fata si sa faca mai multe pe benzi.
    Este adevarat nu multi atacanti,dar ca sa ai pretentii trebuie sa te numeri printre cei putini
    Cei putini adica Milito,F.Tores,V.Persie,W.Rooney....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #129
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Nu am reusit sa citesc tot ce s-a scris pe aici, dar am de facut o remarca: Ribery a jucat execrabil, toate fazele s-au incheiat la el; a fost total lipsit de inspiratie si fara nicio reusita. La fiecare noua schimbare care se anunta la francezi ma gandeam ca ii da prin cap lui Domenech sa il schimbe, dar ...
    Oricum, de la francezi mi-a placut foarte mult cum a evoluat Diaby, iar de la Uruguay l-am remarcat pe #17 ...Arevalo. A jucat foarte bine la inchidere.

    Scorul de 0-0 e cel mai potrivit pentru ce s-a jucat.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Am vazut meciuri mai frumoase in Liga II de la noi. Meci slab, grseli enorme, la un moment am crezut ca joaca pe patinoar - alunecau jucatorii si cadeau de parca erau fara crampoane.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  5. #131
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Este adevarat nu multi atacanti,dar ca sa ai pretentii trebuie sa te numeri printre cei putini
    Cei putini adica Milito,F.Tores,V.Persie,W.Rooney....
    aia era o expresie. uite ca sa fiu mai exact: niciun atacant nu ar fi facut mai multe singur intre 3 fundasi si neajutat de aripi.
    Both teams played hard.

  6. #132
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    da, mi-a iesit jumatate de pronostic la meciurile din grupa A, a Cupei Mondiale. am spus ca africa de sud - mexic va fi egal. dar, dincolo speram la o victorie a sud-americanilor. aia de la gsp, cred ce mexicul e in america de sud. http://www.gsp.ro/international/cm-2...re-194096.html.

  7. #133
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    aia de la gsp, cred ce mexicul e in america de sud. http://www.gsp.ro/international/cm-2...re-194096.html.
    se poate si mai rau

    http://imgur.com/Cg4wq.jpg

  8. #134
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nubian View Post
    se poate si mai rau

    http://imgur.com/Cg4wq.jpg
    Hmmm...oare de ce i-o zice Africa de SUD ?
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #135
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Franta a jucat asa cum s-a jucat in toata era Domenech. Sincer ma asteptam la mai mult de la ei. Parca toti asteptau sa se intample ceva, mai ales Anelka, chiar daca e varf, nu il vezi deloc decat la finalizari ratate. Puteti spune despre Drogba la fel, dar macar se zbate acolo in fata mai mult , vine si in aparare.

  10. #136
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jhon_goodboy View Post
    Franta a jucat asa cum s-a jucat in toata era Domenech. Sincer ma asteptam la mai mult de la ei. Parca toti asteptau sa se intample ceva, mai ales Anelka, chiar daca e varf, nu il vezi deloc decat la finalizari ratate. Puteti spune despre Drogba la fel, dar macar se zbate acolo in fata mai mult , vine si in aparare.
    Dupa criteriile astea, Rooney mi se pare de departe cel mai bun. Se zbate in atac, are tehnica si forta de patrundere, dar ajuta si apararea cand simte ca e nevoie.


    Nu stiu ce le lipseste francezilor, pentru ca jucatori au cu siguranta. Poate determinarea, poate organizarea, deci poate ANTRENORUL ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  11. #137
    manager xisco's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Dupa criteriile astea, Rooney mi se pare de departe cel mai bun. Se zbate in atac, are tehnica si forta de patrundere, dar ajuta si apararea cand simte ca e nevoie.


    Nu stiu ce le lipseste francezilor, pentru ca jucatori au cu siguranta. Poate determinarea, poate organizarea, deci poate ANTRENORUL ...
    Antrenorul le lipseste 100%.
    [COLOR="Navy"][SIZE="6"]POLI TIMISOARA[/SIZE][/COLOR]

  12. #138
    sport legend Ana_94's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucureşti, România
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Hmmm...siner ma asteptam ca Franta sa bata fara probleme
    Frail, the skin is dry and pale, the pain will never fail
    And so we go back to the remedy
    Clip the wings that get you high, just leave them where they lie
    And tell yourself "You'll be the death of me"

  13. #139
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Un egal inutil intre cele doua echipe care vor fi eliminate din grupe.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •