View Poll Results: pronostic

Voters
40. You may not vote on this poll
  • victorie Africa de Sud

    7 17.50%
  • victorie Mexic

    19 47.50%
  • egal

    14 35.00%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 105 of 105

Thread: Meciul 1: Africa de Sud - Mexic 1-1

  1. #85
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    mingea e cam greu de contorlat din ce observ , mai ales de portari sau era Perez ala slab
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  2. #86
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Si daca-i usoara, sare ca din perete?
    Minge ''usoara'' asa vine a spune;ele au aceasi greutate ptr ca trebuie sa se incadreze in standardele UEFA&FIFA.
    ... s-a observat,cand schimbau directia mexicanii sarea prea tare mingea si nu cred ca terenul era de vina.
    E diferita de ce se foloseste in Europa cel putin,e mai rapida da nu are o directie foarte precisa.


    Astea grele imi par mai profi cand o simti mai tare si se duce bine pe directie,astea de la Ch.Leag. sunt mai ''grele" dau peste cap mainile portarilor.
    Last edited by iulian_1976; 11th June 2010 at 19:50.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #87
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Meci cam slabutz,desi a fost destul de palpitant...cel putin in repriza a doua.Si eu ma asteptam mai mult de la mexicani,dar probabil sunt de vina emotiile
    Per total vuvuzelele meritau victoria.Le asteapta meciuri si mai grele cu Franta si Uruguay
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  4. #88
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Meci intens, fara nicio pauza. Egal meritat.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #89
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut meciul, a fost destul de ok pentru un campionat mondial, mai ales ca de la aceste doua echipe nu se asteptau prea multe pentru acest mondial.

  6. #90
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    egal echitabil
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #91
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    meciul a fost bunicel, rezultatul echitabil. portarul mexicului praf tandari, blanco mai stie fotbal si acum.

  8. #92
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    proasta inventie vuvuzelele alea. nu le suport
    Da, parca ar fi roiuri de albine pe stadion
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  9. #93
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    mexicul a avut in prima repriza un gol nevalidat total aiurea
    If you get in trouble, just go back in time!

  10. #94
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Cu exceptia primelor minute, Mexicul "a dominat steril" (cum se zice), asa ca mi se pare echitabil rezultatul de egalitate.

    Sud-africanii au aratat mai bine decat ma asteptam eu, au folosit "cu cap" arma contraatacului, au incercat sa fie bine organizati in aparare. Totusi, aproape la fiecare faza se putea observa o oarecare lipsa de cunoastere a fotbalului de inalt nivel, in sensul ca respingeau in zone centrale, pasau astfel incat sa isi puna coechipierii in situatii dificile sau, asa cum a fost la gol, uitau complet sa tina linia.

    Mexicanii au parut foarte tehnici, in frunte cu Dos Santos, care a facut un meci excelent. Cred ca varful Franco va avea cosmaruri, pentru ca a ratat 3-4 situatii bune de a marca si le-a ratat aproape cu seninatate.

    Quote Originally Posted by Ted View Post
    mexicul a avut in prima repriza un gol nevalidat total aiurea
    Permite-mi sa te contrazic. A fost un offside de un metru. Intre linia portii si marcator, in momentul pasei, era doar jucatorul care statea la bara. Regulamentul spune ca trebuie sa fie cel putin doi .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  11. #95
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    meci frumos.....

    a fost corect anulat golul mexicanilor....a fost off-side.......noroc ca iesise portarul sud-african si l-a mentinut in off-side pe mexican....

    frumos gol lui Tsambalala ......Marquez a punctat cu un sut din careu....

    Mexicul a atacat mai mult...dar sud-africanii au avut si ei ocazii clare.....bara din final

    rezultat echitabil...

    de la Mexic s-au remarcat veteranul Blanco , tanarul Vela , Dos Santos si Oscar Perez +Marquez autorul golului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #96
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    mexicul a avut in prima repriza un gol nevalidat total aiurea
    Poate te lamuresti: http://cm2010.onlinesport.ro/articol...olul-lui-Vela/
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu insist, dar...daca este dificila, greu de controlat, mingea, trebuie sa sara ca din perete? Rezultat echitabil.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Pai rezulta una din alta,cu cat e mai ''usoara'' este mai elastica,daca o prinzi intre maini este foarte elastica nu este tare.Are amplitudine mare cand atinge pamantul in plus partea nasoala e si rapida aici materialul este important.

    La primul gol a africanilor s-a vazut cat de usoara este mingea,s-a dus prea bine;dupa o alergare de aceea nu mai ai forta sa
    lovesti asa balonul,insa Jabulani a rezolvat-o si pe asta.
    Cum spunea cineva mingea se duce mai bine decat stie jucatorul.
    Last edited by iulian_1976; 11th June 2010 at 21:10.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #99
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    meci frumos.....

    a fost corect anulat golul mexicanilor....a fost off-side.......noroc ca iesise portarul sud-african si l-a mentinut in off-side pe mexican....

    frumos gol lui Tsambalala ......Marquez a punctat cu un sut din careu....

    Mexicul a atacat mai mult...dar sud-africanii au avut si ei ocazii clare.....bara din final

    rezultat echitabil...

    de la Mexic s-au remarcat veteranul Blanco , tanarul Vela , Dos Santos si Oscar Perez +Marquez autorul golului
    Blanco? Dupa 5 minute era terminat. Asta e nivel de mondial?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #100
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    Blanco? Dupa 5 minute era terminat. Asta e nivel de mondial?
    mie mi-a placut de blanco, s-a miscat binisor pentru varsta lui, a intrat bine in joc. in schimb nu mi-a placut portarul mexican, a bagat cam multa tortilla, nachos, alea, de abia se mai misca.

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    blanco nu e in stare sa faca un sprint de 100 de m.
    era terminat cum zici tu dupa 5 minute.

  18. #102
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NTM View Post
    meciul a fost bunicel, rezultatul echitabil. portarul mexicului praf tandari, blanco mai stie fotbal si acum.

    Quote Originally Posted by Raul View Post
    blanco nu e in stare sa faca un sprint de 100 de m.
    era terminat cum zici tu dupa 5 minute.
    Eu cred ca voi n-ati inteles ca omu' a zis ca "stie fotbal", lucru cu care sunt de acord, din ce am vazut. Conditia fizica ii lipseste datorita varstei, e normal.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  19. #103
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Din cate tin eu minte avea acelasi stil de joc si cand era mai tanar. Omul il face pe Riquelme sa para rapid.
    Both teams played hard.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Rezultat echitabil. Meci bun. Comentatorii parca asteptau sa greseasca arbitrul ca sa arate cat sunt ei de buni. N-a fost sa fie, arbitrii au vazut mai bine decat ei.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  21. #105
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Eu cred ca voi n-ati inteles ca omu' a zis ca "stie fotbal", lucru cu care sunt de acord, din ce am vazut. Conditia fizica ii lipseste datorita varstei, e normal.
    Stie fotbal, nimeni nu neaga asta. Dar si Bobby Charlton inca mai stie fotbal.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •