Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 232 to 252 of 342

Thread: Arhive (thread-uri vechi intr-un singur loc)

  1. #232
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    arad
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    stiti?

    buna!cn poate sa-mi spuna site-ul federatiei si de unde stiti rezultatele competitilor nationale si internationale?

  2. #233
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arad-ale View Post
    buna!cn poate sa-mi spuna site-ul federatiei si de unde stiti rezultatele competitilor nationale si internationale?
    Cred ca acesta este site-ul federatiei de gimnastica ritmica: http://frgr.ro/

  3. #234
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Few minutes ago I updated nominative entries (added RUDALOVA, STANIOUTA and CHARKASHYNA from BLR). Broshure and Start list is also online.

  4. #235
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    17
    Reputatie
    1

  5. #236

  6. #237
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Thank you

  7. #238
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Nu-mi place deloc Kapranova. De ce-or impinge-o mereu in fata...mi se pare ezitanta si fara o flexibilitate deosebita.

    http://www.youtube.com/watch?v=e4Fdl...F177CA&index=0

  8. #239
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    se transmite undeva CE 2009 de gimnastica ritmica?
    http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...tml#comentarii

  9. #240
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu...din cate stiu eu nu va fi difuzat
    www.fangymnastics.com

  10. #241
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Campionatul national de copii si juniori mici 2009

    Bucuresti 15-17 Mai are loc Campionatul national de copii si juniori mici

  11. #242
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    De ce nu se televizeaza aceste campionate sau macar secvente.

  12. #243
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Campionatul European de Gimnastica Ritmica Baku 2009

    Saptamina aceasta au loc campionatele europene de gimnastica ritmica de la Baku. Romania este reprezentata la senioare de Andrada Anton, iar la junioare de Irina Lalciu.

  13. #244
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu stiu ca si Irina e in primul concurs de senioare,nu?Asa spunea Irina Deleanu la tv.

  14. #245
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Buna, Cristal, si bine ai venit

  15. #246
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CRISTAL67 View Post
    De ce nu se televizeaza aceste campionate sau macar secvente.
    Pt. ca in tara asta promovam... ca...hat sau ra... cat! Nu e vina presei neaparat, ei vand ce se cumpara! Pt. poporul nostru drag, primitor, cu un IQ foarte ridicat etc, e mult mai interesant sa vada o flegma becaliana decat o trupa de balet venita de la Moscova! Nikita, Simona Sensual, Sexy (pe dracu) Braileanca, Elodia, Mwo Cin Par (Mircea Radu), Laura Andresan, Romeo bombastic sau cum D-zeu si-a spus el, Gutza, Minune, Salam, Termopan etc, vand mai bine decat un "carnat" cu ochelari ce a inventat nu's ce minune de se foloseste deja prin vami!
    Daca dam o cautare in google dupa Irina Lalciu, ca tot suntem la ritmica, o sa descoperim o gramada de linkuri externe, poze, filme, forumuri etc. Daca avem ceva nervi, pt. statistica, si cautam un vajnic fotbalist de Liga I, o sa gasim cate ceva prin site-urile romanesti, de regula in cele de scandal. De "bloc-notesul" respectiv nu a auzit nimeni in afara!
    Are rost sa facem o comparatie? La numar de medalii? La bani? NU! Astia suntem, asta promovam! Noroc cu criza, avem un motiv in plus sa tocim ceva foarfeci pe frunzele pt. caini, deh... nu e activitate! Noroc ca sunt carciumile pline, soselele si hipermagazinele idem, avem motive sa stam si sa injuram pe ALA/AIA care TREBUIE sa faca ceva, sa rezolve naibii problemul!

    Ca sa revin ontopic: nu se televizeaza (si nu prea se televizau) nici concursurile de la artistica (nici macar cand eram pe val) sau aerobic (unde suntem campioni mondiali cam la toate categoriile). Pac, pac!

  16. #247
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CRISTAL67 View Post
    Saptamina aceasta au loc campionatele europene de gimnastica ritmica de la Baku. Romania este reprezentata la senioare de Andrada Anton, iar la junioare de Irina Lalciu.
    Aici trebuie sa te contrazic, ambele sunt senioare! De fapt, anul acesta nu exista "europene" la junioare individual, doar ansamblu.

  17. #248
    junior rmclub's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rgrfan View Post
    Aici trebuie sa te contrazic, ambele sunt senioare! De fapt, anul acesta nu exista "europene" la junioare individual, doar ansamblu.

    Intr-adevar,Irina si Andrada sunt senioare.Din cata am aflat,si sper ca m-am informat bine,Irina Lalciu este printre primele 20 de gimnaste,adica pe locul 19.Suntem extrem de bucurosi sa o felicitam,pentru ca la anul vor participa doar primele 20.Felicitari ,Irina,pentru primul tau European ca senioara,mult,mult succes in continuare,multa putere de munca si multa sanatate!
    Felicitari si dnei Maria si echipei care a fost langa tine,si in special familiei,care te-a sustinut si te-a incurajat sa mergi mai departe!
    Felicitari si Andradei,si mult succes mai departe!

  18. #249
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Salutari tuturor si scuze pentru informatia de la inceput...intradevar sunt ambele la primul lor concurs european ca senioare.
    Mai multe detalii puteti obtine vizitand www.rgecbaku2009.com

  19. #250
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Irina s-a clasat in primele 20...iar Andrada pe locurile 50...55. Mult succes pe viitor
    Last edited by CRISTAL67; 18th May 2009 at 19:31.

  20. #251
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pacat ca aceasta ramura a gimnasticii nu este mediatizata, inainte se mai auzeau 2-3 vorbe, chiar se transmiteau si campionatele mondiale imediat dupa '89, acum insa....

  21. #252
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Are cineva vesti? Comentariii, rezultate, povestiore, filmulete, poze?

    Ce au facut piticotii???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •