Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: SARAH EMILY JURCUT -din parte tatalui ei

  1. #1
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    SARAH EMILY JURCUT -din parte tatalui ei

    BUNA ZIUA , si ma numesc Adrian Jurcut .. prima oara pe acest forum si dati-mi voie sa multumesc moderatotului pentru oprtunitatea de a fi parte in acest forum .. in timp ce im beam cafeaua acuma dimineata dupa ce am duso pa Sarah la antrenament si browsing the net, nici nu miam inchipuit sa dau de acest forum .. cu mai mult spre mirarea mea sa vad ca se vorbeste(vorbit) de sarah .. poate ar fi bine sa clarific citeva subiecte aici ca sa fie totul in pace.. de la inceput .. am vrut sa facem ceva frumos ca fata noastra care vrea sa urmeze pasii unei legende despre care cu siguranta stiti despre cine e vorba.. intradevar neam gindit ca ar fi frumos ca sarah sa fie parte din elita gimnastelor din romania pentru ca sintem romani si chiar daca ea este nascuta aici nu schimba prea multe.. si cum am zis neam gindit la o posibilitate .. nu neam uitat dupa nici un profit .. (poti profita de ceva?) in romania? nu in afara de a lua palme chiar fara sa faci ceva.. dar sa facem scurt o poveste lunga... am hotarit ca nu vom face nimic ..NU FOST O VALVA.. nu prea stiu ce inseamna dupa atita vreme plecat .. dar cam imi inchipui .. sincer pot profita dupa ceva din romania? I DONT THINK SO .. SARAH nu stie prea mult de romania . dar iam dat sa citeasca discutiile din ziar facute pe subiectul asta.. da stie ssa citeasca romaineste dar nu prea bine .. cu toate astea ce a spus? DAD, THATS MEAN I HAVENT DONE ANYTHING TO THEM I DONT WANA GO THERE .. oricum, sper ca avem o clarificare ... si daca cineva doreste sa stie mai multe .. sint bucuros sa assist.. Sarah merge foarte bine , a fost avansata la INTERNATIONAL 8 si a fost dat in octombrie NATIONAL STREAM GIMNAST OF THE YEAR 2009 AWARD IN AUSTRALIA . va multumesc din nou si in acelasi timp pentru timpul acordat sa cititi acest mesaj. ADRIAN JURCUT MELBOURNE

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Bine ai venit pe forum! Ma bucur ca ne-ai scris de Sarah si sper sa ne mai scrii despre ea, sa ne pui poze si filmulete si daca ai timp si vrei sa te alaturi si altor discutii despre gimnastica.

    Inainte de toate, ii doresc sanatate si multe succese lui Sarah. Sper sa ajunga o mare campioana asa cum isi doreste, indiferent sub ce culori nationale concureaza. Aici, majoritatea dintre noi iubim gimnastica.

    Din pacate, presa si nu numai, cauta doar subiecte de scandal si unde nu gasesc asa ceva, inventeaza, trag sfori si pina la urma incropesc ceva cu miros de scandal ca asa isi inchipuie ei ca fac educatie si contribuie la cultura generala si bunul mers al societatii. Si isi mai inchipuie ca toti sunt ca si ei intr-o goana nebuna dupa bani. Pacat. Pacatul si mai mare e ca sunt si altii ce gindesc/actioneaza asa nu numai presa.

    Noi aici nu avem putere sa influentam mersul lucrurilor dar ne dam cu parerea si vorba aia -de aia e forum - sa vorbim. Personal, nu stiu cum stau lucrurile in culise si la nivel oficial.

    Daca Sarah vrea sa faca gimnastica si voi ca parintii ei puteti sa o sustineti, e foarte bine. Stiu, te doare cind "unul de-al tau" te raneste, parca de la straini suporti mai usor, nu-i bagi asa de tare in seama... dar de la romani de-ai nostri parca doare mai tare... Sper sa reusiti sa treceti peste toate aceste dezamagiri si Sarah sa isi indeplineasca visul. Noi aici, o sa-i facem galerie cind va ajunge in competitii internationale si nu numai - cind vom sti de un concurs la care va participa. Hai Sarah!

    (sper ca nu deranjeaza ca nu am folosit "dumneavoastra" si ca am mers pe forumala de adresare directa)

  3. #3
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    honest, cu lacrimi in ochi si bitter taste in mi mouth i wrote those things .. is true .. numai al tau te raneste.. dar ca si alte piedici in viata fiecaruia trebe sa sari peste si sa nu te uiti in urma .. cu toate astea cine a fost cel mai ranit?SARAH .. oricum .. ca parinti noi facem tot ce putem .. da am trecut si noi ca oricare altii prin greutati .. dar lucrurile nu stau rau tot timpul .. despre sarah ce pot spune.. de la john hart care este directorul clubului de gimnastics plus international .. este uimit de avansul care il are sarah in fiecare zi .. da antrenourul de la deva cu mult respect a avut dreptate ca nu va putea concura in 2012 .. si ofocrse si noi am stiut asta .. din cauza virstei .. sarah la ora actualy se antreneaza de 2 ori pe zi .. si plus face si scoala . este A grade student .. spre umirea tuturor .. mai ales a noastra ca stim cit timp are sa studieze .. daca tot merge bine si fara nici un accident ea se antreneaza intens pt commonealth in 2014 (?) sau 2013 .. si cu ajutorul lu d-zeu 2016 olimpic cind va avea voie sa concureze.. dar pina atunci multa apa va curge sub pot... haha se mai foloseste..jargonul asta?oricum fara sa plictisesc pe nimeni sper va multumesc din nou .. cred ca ar trebui sa fiti in pat la ora asta?haha. o sa incerc sa pun si citeva poze noi .. inca nu sint familiar cu forumul si parametrii la attachements etc.. trebe sa verific ce a fost in cafeaua de dimineata... de am dat peste voi .. ma bucur ca inca este spirit de a face ceva frumos in viata ...gimnastics ... somn usor ..

  4. #4
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru Sarah ! Am remarcat la ea inca de acu timp un stil de lucru nespecific junioarelor din Australia pentru varsta ei . Si apoi am fost surprinsa sa descopar ca in realitate a inceput mai tarziu gimnastica . De ce nationalitate este antrenorul ei (in ce scoala de gimnastica format ?) ?
    NU stiu cat de departe va ajunge (depinde mult de antrenorii pe care ii are si de cat se va investi in ea... ) dar e ceva la ea ce imi place si mi-ar place sa o vad progresand .
    SA o trimiteti in tara sa se antreneze ?! ,,, mi s-ar parea o mare prostie ...Nu de alta dar la atatia km distanta de parinti un copil s-ar ofili iar conditiile de club (ca nu ar ajunge direct la lot ) ar fi departe ce v-ati dori iar ea cu siguranta e deja invatat cu alt stil de viata .Ati dezradacina-o mai mult decat ati facut-o plecand in Australia . Ar fi mai cheap dar costurile sufletesti mult mai mari !
    Personal m-ar bucura sa o vad concurand pentru Australia care are echipa pe zi ce trece mai buna .
    Mie imi place gimnastica inainte de nationalism . Sper sa auzim de bine despre ea si sa o tina Dumnezeu sanatoasa !

  5. #5
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    de la inceput .. nu dumneavoastra sau alte refere de politete.. conteaza prea putin in ochii mei .. dar multumesc.. special pentru quick reply from TESS AN and NIAGRA.. FIIND IN FORUM SI ESTE PUBLIC sint constient ca este citit de multi cu inters sincer sau mai putin sincer.. de cine este antrenata ssarah? in national stream a fost antrenata de o antrenoare australiana care a vazut in sarah patentialul ei si a depus foarte mult timp si effort in antrenamentul de fiecare zi .. la uneven bars /paralele .. sarah are un avantaj enorm sa fie antrenata si de un antrenor rus care a adus inca o australianca pina la top level dar din nefericire un accident la incalzire a puso pe butuci pt totdeauna .. sa intimplat la un qualifier in commonwealth games.. la sol si la birna este antrenata de o antrenoare chineza si rusoaica .. totul este sub supervizia lui JOHN HART . club manager ,

  6. #6
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    La noi e usor ca suntem pe alt meridian...Romania inca doarme ...
    Se vede influenta scolii rusesti in antrenamentul ei !

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adimia7 View Post
    honest, cu lacrimi in ochi si bitter taste in mi mouth i wrote those things .. is true .. numai al tau te raneste.. dar ca si alte piedici in viata fiecaruia trebe sa sari peste si sa nu te uiti in urma .. cu toate astea cine a fost cel mai ranit?SARAH ..
    Hai sa privim putin mai optimist lucrurile. Gimnastica e un sport greu si pe linga sanatate, talent si munca, trebuie si un caracter, psihic puternic. Sarah a fost ranita si e un copil si te doare dufletul de parinte cind copilul tau e ranit. Dar, priveste-o ca pe o lectie de viata pentru ea. Ca tot pomeneai de zicale/slogane, e unul care zice: "ce nu ma omoara, ma intareste". Doare, dar poate o va determina sa fie si mai indirjita si ambitioasa in a-si indeplini visul. Si timpul va vindeca rana aceasta.

    Astept sa vad ppoze si filmulete si cum ziceam alte vesti despre Sarah, despre gimnastica din Australia sau in ce alte discutii mai vrei sa participi.

    Edit: acolo unde scrii postul, jos e un "tab" pe care scrie "Advanced". Daca dai click pe el iti deschide o fereastra mai mare unde poti scrie su care are in partea de sus multe optiuni (ca si programul word cu care poti scrie, printre care si semnul "agrafei de birou pentru a atasa fisiere". Sper s ate descurci, daca nu mai intreaba, nimeni nu a stiut la inceput.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Se vede influenta scolii rusesti in antrenamentul ei !
    E interesanta metoda de antrenament a clubului care si-a adus anrenori rusi si chinezi pe linga cei australieni. Se pare ca e un club bun si vor sa faca treaba. Felicitari si succes!

  9. #9
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    acesta este "link"-ul clubului unde sarah se antreneaza http://www.wagc.com.au/index.html.. in dreapta este panelul cu achevements si awardu-l lui sarah .. la fel browing thru puteti afla si scorurile ei .. multumesc mult pentru toate incurajarile .. o sa incerc sa pun niste poze si short vclips .. atit timp cit este tinut in onestie si informatie nimic mai mult. da australia este tinara in sport dar vine din urma foarte puternic .. sper sarah sa fie une dintre cei care vor tine steagul cangurelului haha .

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adimia7 View Post
    o sa incerc sa pun niste poze si short vclips .. atit timp cit este tinut in onestie si informatie nimic mai mult.
    Multumesc de info despre club. Nu intelg ce vrei sa zici cu fraza de mai sus. Ce pui aici pe forum e vazut de oricine, si cei care nu au cont creat, cred ca asa ai dat de noi, cautind, ai putut sa citesti. Numai ca sa scrii trebuie sa ai un cont/login account. De citit, vazut poate oricine de pe internet.

    Vreau sa vad poze si filmulete cu Sarah, dar trebuie sa stii ca ce pui e public. Nu vreau sa iti para rau daca cineva ia de aici si duce in alta parte. E un risc, asa ca pune doar ceea ce vrei sa faci public. Sper sa nu fiu inteleasa gresit, dar e bine sa stii de la inceput.

  11. #11
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    niagra.... hah lunch time... gota run .. trebe so duc pe sarah la training.. anul trecut a fost in jurul lumii si a fost si pe linga tine .. she loved niagra faals ..

  12. #12
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Buna dimineata ... Cafeaua e gata va asteapta .. Haha ..
    Pt toti cei interesati am reusit sa pun citeva pose in album .. Multumesc..

  13. #13
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Bine ai venit pe forum!
    Imi pare rau ca pe Sarah a suparat-o ceea ce a citit in ziare. In opinia mea, presa a cautat senzationalul in situatia ei. Au transformat o dorinta frumoasa, de a face gimnastica in Romania, in cu totul altceva. Daca am retinut bine, Sarah are abia 12 ani, deci este inca la inceput in gimnastica, iar presa a inceput sa scrie despre lotul national si medalii olimpice. Si din pacate, goana lor dupa scandal a ranit un copil...
    Eu ii doresc mult succes si sanatate, sa practice acest sport cu placere si sa-si indeplineasca visul de a ajunge o mare campioana. Sper sa o vedem concurand intr-o zi si o vom incuraja cu mare drag!

    PS: Multumim pentru poze! Ai si ceva filmulete cu ea evoluand?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #14
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Multumesc ... Si in situatia unui copil mai ales cu asa mare presiune e usor so faci damage greu de reparat.. Despre video .. Nu este asa usor sa fac prea mult ca nu se prea poate asista la orele de antrenament dar numai la competitii .. O sa incerc. Stiu ca nivelul european este mai concentrat lucru care miar fi placut pt sarah sa aibe mai mult contact dar subiectul asta este inchis . Din nou am video din teste facute pt viitoarele calificari dar nu vreau sa creez o alta problema.. Voi incerca ..
    Doresc sa imi cer scuze in acelasi timp pentru amestecatura de limba . Nu ca nu o mai cunosc dar citeodata este mai usor de explicat . Asa ca nu aruncati cu oua haha.. Zi buna la toti

  15. #15
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    miar face multa placere sa stiu in mare si cu cine am vorbit pina acuma daca se poate face putina introducere.. fiind gimnastics thread ..presupun ca toti sint in gimnastica .. poate putina lamurire as ajuta ...

  16. #16
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu, este doar un forum unde se discuta gimnastica 95% dintre noi sunt simpli fani, fara nici o legatura cu sportul.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adimia7 View Post
    australia este tinara in sport dar vine din urma foarte puternic .. sper sarah sa fie une dintre cei care vor tine steagul cangurelului haha .
    Citesc printre rinduri aici oarecare amaraciune... Nu stiu ce sa zic, aici e un fel de "gymnastics fan club" si cam atit pe forumul acesta... Sustinatori, parinti, foste gimnate, poate 1-2 antrenori dar nu oficiali.

    Voi ati incercat sa faceti ceva oficial cu venirea lui Sarah in Romania? Adica ati contactat federatia de gimnastica? Daca mai doriti sa faceti ceva si inca nu ati contactat federatia sau pe cineva oficial de la Deva de la club, cred ca asta ar fi ce ar trebui sa faceti. In cazul in care Sarah si voi parintii mai vreti asta. In Romania sistemul e inca centralizat, deci cred ca asta ar fi calea (birocratica) de urmat. Contactat oficial federatia de gimnastica si/sau Centrul de pregatire de la Deva.

    Ca veti face asta sau nu, orice ati face va doresc succes!
    Multumesc pentru poze. Sper din toata inima ca Sarah sa fie sanatoasa, scutita de accidentari, sa aiba parte de antrenori buni si sa isi realizeze visul sa devina o mare gimansta.

  18. #18
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    neata...la noi .. am avut i seara lunga ... pentru cei interesati PACIFIC RIM .. au fost aseara in melbourne prima seara de competitii .. USA LOCUL 1 SI 2 SI RUSIA LOCUL 3 LA INDIVIDUAL APARATUS .. PE ECHIPE OVERALL USA LOCUL 1 CHINA LOCUL 2 SI AUSTRALIA LOCUL 3 ..
    SARAH A LUAT CEVA VIDEO ASEARA .. VOI MERGE SI EU DUMINICA LA FINALE .. TESS DESPRE A FACE CEVA DESPRE CE AI MENTIONAT .. NU .. APA SUB POD..

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Mergeti la Pacific Rim? Sa ne povestiti cum a fost. Avem un thread de Stiri externe pun link-ul aici: http://www.onlinesport.ro/forum/show...10#post3025810
    Cei de pe aici urmarim cu interes Campionatele Europene, si pentru acela sunt mai multe thread-uri la competitii: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=379

  20. #20
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Citesc printre rinduri aici oarecare amaraciune... Nu stiu ce sa zic, aici e un fel de "gymnastics fan club" si cam atit pe forumul acesta... Sustinatori, parinti, foste gimnate, poate 1-2 antrenori dar nu oficiali.

    Voi ati incercat sa faceti ceva oficial cu venirea lui Sarah in Romania? Adica ati contactat federatia de gimnastica? Daca mai doriti sa faceti ceva si inca nu ati contactat federatia sau pe cineva oficial de la Deva de la club, cred ca asta ar fi ce ar trebui sa faceti. In cazul in care Sarah si voi parintii mai vreti asta. In Romania sistemul e inca centralizat, deci cred ca asta ar fi calea (birocratica) de urmat. Contactat oficial federatia de gimnastica si/sau Centrul de pregatire de la Deva.

    Ca veti face asta sau nu, orice ati face va doresc succes!
    Multumesc pentru poze. Sper din toata inima ca Sarah sa fie sanatoasa, scutita de accidentari, sa aiba parte de antrenori buni si sa isi realizeze visul sa devina o mare gimansta.
    Tess , Sarah este australianca .Este un copil crescut acolo si nu cred ca s-ar adapta niciodata la un mod de viata in Romania .100%(sau suta in mie daca vrei ...)
    Iar apoi sa iei copilul sa-l trimiti la mii de km ...pentru ce ?! Pentru visul de a ajunge in lotul Romaniei ?! Este inuman si de neinteles ... Ca doar nu or sa-si strice rosturile oamenii in Australia sa se intoarca in Romania .
    In alta ordine de idei au acolo antrenori mai buni decat ar avea la cluburi in Romania(au luat-o pe urmele US si Canadei cu importul de antrenori ) ...ca doar nu-ti inchipui ca ar ajunge copilul direct la lot in Romania !?...

  21. #21
    incepator adimia7's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    melbourne australia
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    nu .. nu deloc .. schimbarea ar fi fost foarte mare .. ca si cum ai spus .dar cum am spus .. nui chiar asa .. lucrurile au fost cam facute din tintar armasar .. HAHHHH MIAM MAI ADUS AMINTE DE UNA BUNA .. HAI SA LASAM CEA FOST .. MIINE MERG LA PACIFIC RIM SI ITI VOI FILAMA CANADIENCELE .. CEAU CEAU LA TOATA LUMEA ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •