Page 72 of 171 FirstFirst ... 2262707172737482122 ... LastLast
Results 1,492 to 1,512 of 3578

Thread: CFR Cluj

  1. #1492
    CFR-ist Rila's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASP
    pai nici aluia faultat nu-i venea sa creada ce a facut( faultul nici macar nu era programat) si spre bucuria lui nu s-a acordat. iar voi nu sunteti national sa va fure dinamo. ca sa te fure cineva trebuie sa ai si valoare, aici nefiind cazul.
    Mai inteligentule!! Scrie undeva in regulament ca daca faultul trebuie sa fie intentionat sau ce e cu aberatiile astea?? Ca deja depasesti orice limita de prostie.

  2. #1493
    CFR-ist Rila's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HIV
    Aveti grija duminica sa nu va prindem pe careva pe la sala sporturilor ca va rupem picioarele . Sala Sporturilor este a lui "U" !
    LOL. Cioban prost numai de violentza est in stare??? Si parca vad ca esti un copil de 17 ani plin de cosuri si neiubit de nimeni. Ca doar asa e la pubertate. Voi si ZUGRAVUL vostru, erji, sunteti la fel de prosti!!!!!!!!!!!!!

  3. #1494
    Rusty Moon pashpa's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Husi
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valy2345
    Din partea mea sa ii salveze cum stie. Dar noi printr-o victorie sa ii bagam in Beee si de acolo faca ce-or vrea.
    Sa stii ca si eu m-am cam saturat de Craiova asta.Toata lume plange bla bla.....Ia mai lasa-tii sa se duca unde vor poa sa plece si in C dupa mine.Ce doar nu e cea mai tare de pe Mapamond si va fi o tragedie ca va juca la ora 11:00.Oltenilor plecati, ultima sansa a voastra a fost cu Sportul.Nu ati stiut sa profitati asta e...Asa ca sa nu credeti ca ve-ti lua ceva de la CFR.Clujenilor aratati ca stiti fotbal si distruge-ti Stiinta.Nu a mai ramas nimic din prea mult amintita Craiova Maxima.Parasiti-ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=Red]Forza[/COLOR][COLOR=Blue]Steaua!!!!!!![/COLOR]

  4. #1495
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Tu invata sa scrii mai fecior

  5. #1496
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Deci din pacate ultrasii raman acasa doua etape......sau din fericire?Si inca ceva asta vine sa arate cat de mult va respectati voi echipa in sensul ca nici VORBA daca ii lasati sa joace fara spectatori!

    Oricum important e sa batem Stiinta Sambata.....si dupa aceea sa reusim meciuri frumoase...caci se poate......inceputul de foc a trecut...acum trebuie multa incerdere....si FORZA CFR!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  6. #1497
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Da Craiova....in 1975...

    ..asta imi aminteste de Tegean, CFR nu i-a dat dezlegare si ramas blokat 1 an si 6 luni. Asta atunci ne-a costat mult....B-ul...pt 28 de ani. Sint si azi convins ca daca Tegean juca, nu picam. Echipa era buna, dar parca si-a pierdut increderea in ea.
    Il aveam pe Ciocan, Mihai Adam, Marius Bretan, Liviu Mihai, Boca...
    Atunci prin Tegean am pierdut "argintul viu", nu stiu cum sa va spui.....ce mult am regretat atunci faza. Stirea a venit ca o bomba pe la mijlocul turului cred ca imediat dupa meci si de atunci echipa a fost pe spate....Pentru CFR, Tegean a fost ca Dobrin pentru Arges....Tegean nu a fost stilul debordant a lui Hagi, dar l-am vazut cind a dat si 3 goluri intr-un meci cind era mai tinar atunci fugea cu migea la picior si lasa adversari in spate, dar cind a mai imbatrinit a jucat mai static, fugea putin, dar parca era peste tot, stia cind sa alerge, dadea pasele in fata jucatorului....era o placere sa il vezi...efectiv mingiia mingea....Eu eram in tribuna si auzeam ce ziceau oameni...si deseori se auzea cite un "waaaw ce io pus-o iara"....
    Spectatorii nu il jigneau niciodata...cel mult "hai mai Gusti miscati-va putin" daca echipa mergea mai slab, iar cind iesea de pe teren era aplaudat....BRAVO GUSTI era de fapt BRAVO CFR.
    Pacat ca nu a ajuns mai mediatizat, a fost un jucator fin, filigran cu inteligenta in joc.
    A ajuns la U imprumutat prin 1980 cind era in A, iar atunci cind l-au vazut cronicarii meciurilor de Divizia A l-au remarcat si ei, i-au pomenit numele aproape la fiecare cronica dupa meci, comentarii de genul "Cita inteligenta in joc are baiatul acesta."...sau in titlul cronicii aparea numele lui legat de meci. A fost printre putinii jucatori cu foarte multe note de 8 si 9.
    Daca am avea unul ca el, acum...ne-am plimba prin Divizia A...si am misca fundul smecher.
    ....dar pina vom avea un nou "Tegean"

    Ole-Ola CFR va cistiga.!!!!

  7. #1498
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Si mai au tupeu viermii sa comenteze ca noi le-am luat pe bani de buzunar marile "valori" Vasaie si Mircea Rus, pe cand noi le-am dat de-a lungul timpului echipe intregi, printre care si super jucatori.
    FORZA CFR si OASUL NEGRESTI!!!

  8. #1499
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rila
    Mai inteligentule!! Scrie undeva in regulament ca daca faultul trebuie sa fie intentionat sau ce e cu aberatiile astea?? Ca deja depasesti orice limita de prostie.
    Adica mai pe limbajul masina (ca am impresia ca esti bot) a fost blat.

  9. #1500
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    pashpa. pentru lamentatii, frustrari, aprins de lumanari, tamaiat, gasesti pe forumul lui iasi parteneri de discutie.

  10. #1501
    CFR-ist Rila's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASP
    Adica mai pe limbajul masina (ca am impresia ca esti bot) a fost blat.
    Voi nu aveti dreptul sa vorbiti de blaturi la cate ati facut!!!

  11. #1502
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Cred ca singurii frustrati de pe acest forrum (asta incluzand tot forrumul in intergime) sunteti voi UISITII santeti singurii care aveti de ce in rest fiecare isi vede de echipa lui dar cum voi la echipa voastra nu aveti ce vedea va legati de toata lumea....sunteti inca odata PENIBILI!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  12. #1503
    Rusty Moon pashpa's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Husi
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Go Cfr,desfiinteaza-i pe olteni
    [COLOR=Red]Forza[/COLOR][COLOR=Blue]Steaua!!!!!!![/COLOR]

  13. #1504
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    DECI MULTE
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  14. #1505
    junior
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    Brasov-Rapid 0-1! Rapidul a semnat condamnarea Brasovului pentru retrogradare!! Maine trebuie sa cistigam in Gruia, dupa acel straniu 3-2 din tur. Netoiu sa razgindit si a plecat azi de la Craiova,presati de "suporteri" Stintei! Craiova e a nimanui!! Maine vrem VICTORIE!!! OLE OLE CFR!!!! LUPTA LUPTA CFR!!!!

  15. #1506
    Rusty Moon pashpa's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Husi
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Si maine CFR va semna condamnarea la retrogradare a Stiintei!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=Red]Forza[/COLOR][COLOR=Blue]Steaua!!!!!!![/COLOR]

  16. #1507
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    CFR castiga maine!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

  17. #1508
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Ce frumos ar fi sa ramanem in istorie ca echipa care a impins craiova de pe marginea prapastiei. FORZA CFR cu ROMANI IN ECHIPA!!! Nu mai aduceti toate rebuturile din Est-Europa.

  18. #1509
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Va bate Craiova ma . Bag mana in foc . Si Craiova va ramane in istorie ca echipa care i-a tras de doua ori tzeapa unei echipe anonime .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  19. #1510
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Lasa ca vedem maine ce faceti la meciul cu Oasu' Negresti......
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  20. #1511
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by HIV
    Va bate Craiova ma . Bag mana in foc . Si Craiova va ramane in istorie ca echipa care i-a tras de doua ori tzeapa unei echipe anonime .
    Si voi ramaneti in istorie ca echipa care prin cele 5 puncte luate prietenilor( ) de la jiul petrosant si-a ajutat rivala de moarte( ) sa promoveze. Asta da teapa.

  21. #1512
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Presiune īn Gruia
    “Juveţii” vin la Cluj īntr-un moment greu pentru Universitatea, īnsă ardelenii nici nu se gīndesc să le dea o mīnă de ajutor. Īn tur, la Craiova, echipa lui Aurel Şunda a pierdut cu 3-2 după ce la pauză clujenii conduceau cu 2-0, stīrnind după meci diverse comentarii referitor la corectitudinea partidei. Cu o zi īnaintea returului, au apărut zvonuri similare, infirmate de ardeleni.Vorbele despre un posibil aranjament la meciul de azi dintre CFR Cluj şi Universitatea Craiova au īnceput să circule īncă de la īnceputul săptămīnii. Oficialii echipei ardelene dezmint īnsă categoric varianta unui blat cu Craiova. “Noi nu ne ocupăm cu aşa ceva. Am spus şi după meciul cu Dinamo că nu a fost nimic necurat acolo. Pur şi simplu am jucat slab. Acum vă spun că nu ne interesează soarta Craiovei. N-au decīt să cīştige toate punctele īn următoarele jocuri, dar să-şi ia gīndul de la o victorie aici la Cluj”, a replicat ferm antrenorul Aurel Şunda. Preşedintele Iuliu Mureşan a completat. “I-am avertizat pe jucători să nu le stea capul la altceva decīt la victorie, fiindcă altfel īi ardem. Mai mult, le-am zis să ne anunţe imediat dacă sīnt contactaţi pentru a trīnti meciul”.

    Au fost la biserică
    Aşa cum le stă īn obicei de cīnd echipa a fost preluată de antrenorul Aurel Şunda ceferiştii au trecut ieri şi pe la Catedrala Ortodoxă, unde s-au rugat pentru un succes īn meciul de azi. “Eu sīnt sigur că-i batem şi că aşa vom repara ceea ce am stricat īn primele cinci etape. Veţi vedea că la finalul campionatului vom fi tot pe poziţia pe care am terminat şi turul”, crede Sorin Oncică, singurul oltean din tabăra lui CFR Cluj.

    Ninsoarea a stricat terenul
    Starea vremii s-a īnrăutăţit brusc la Cluj, īn zorii zilei de vineri căzīnd chiar o ninsoare, care pīnă la miezul zilei s-a transformat īn lapoviţă şi apoi īn ploaie. Aversele căzute au afectat şi suprafaţa de joc din Gruia, oficialii lui CFR Cluj fiind nevoiţi să alcătuiască o echipă operativă de muncitori care să īncerce să īndepărteze apa de pe teren. Aceştia au săpat mai īntīi şanţuri de drenare (foto 1), īn care să se scurgă apa pe care au īndepărtat-o cu ajutorul unor palete din lemn (foto 2). Cu toate acestea, spre marginea terenului sīnt porţiuni īn care noroiul este foarte mare (foto 3). “Toată ziua am făcut curse pīnă la stadion şi facem eforturi mari ca suprafaţa să fie decentă pentru joc. Mă tem să nu īngheţe diseară (n.r. ieri noapte)”, a spus ieri preşedintele Iuliu Mureşan. Vremea rea de afară a făcut ca suporterii ceferişti să nu se īnghesuie la casele de bilete (foto 4). (Cristian CUCOLAŞ)

    Gabriel Caramarin are mari şanse să joace mīine
    Optarul alb-violet va reveni pe teren aproape sigur la meciul cu Bistriţa. “Vedem la ora meciului dacă merită să joace. E tot jucător, şi el trebuie să demonstreze că merită să joace”, a spus misterios Oli, lăsīnd totuşi de īnţeles īn acest fel că este apt Caramarin după accidentarea suferită. Mai ales că īl include pe “Cara” īn distribuirea primelor unei eventuale victorii: “Am vorbit cu Vio, Contra şi Piticul (n.r. - Caramarin) să donăm prima”. (Valentin ŞERBĂNUŢ)

    Senegalezul Gueye Mansour mai are de aşteptat
    Plecat pentru tratament, Mansour mai trebuie să stea īncă două săptămīni la Bologna, dar Olăroiu crede că la revenirea lui va putea fi direct apt de joc, făcīnd pregătire şi īn Italia. “El mi-a şi spus săracu că deja e prea antrenat. Īn schimb, Constantinescu a avut probleme şi nu cred īn momentul de faţă că va putea juca”, a adăugat tehnicianul. (Lucian LIPOVAN)
    cristian.cucolas@prosport.ro
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •