Page 6 of 171 FirstFirst ... 456781656106 ... LastLast
Results 106 to 126 of 3578

Thread: CFR Cluj

  1. #106
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Etapa 5-a, Seria III-a Divizia B

    Min 40:

    UTA - ISCT 1-0
    FC Baia-Mare - Olimpia 0-1
    Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 0-1 ..11 m ratat de Ineu in min 35
    Jiul - Oasul Negresti 1-0
    CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 0-0
    Muresul Deva - Gaz Metan 0-1 (se joaca la Alba-Iulia)
    Corvinul - U Cluj 0-0
    Armatura Zalau - ACU Arad 0-0

    Min 45: aceleasi rezultate...UTA in 10 jucatori
    (scuze au mers transmisiile prost azi)

    min 46:
    CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 1-0, Turcu
    a mai fost o bara in prima repriza chiar in forcingul de la inceput
    min 62:
    FC Baia-Mare - Olimpia 0-2
    Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 0-2
    min 65:
    Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 1-2 (din 11 m)
    min 68:
    UTA - ISCT 2-0
    min 74:
    Muresul Deva - Gaz Metan 1-1
    Jiul -Oasul Negresti 2-0
    Corvinul - U Cluj 0-1
    min 78:
    Jiul - Oasul Negresti 4-0
    min 80:
    Jiul - Oasul Negresti 5-0
    min 85:
    Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 2-2
    CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 4-0
    Anca min 78, Anca 82 (11 m), Dan Florin min 88, ...nu sa putut interveni telefonic....multa vreme

    Rezultate finale, etapa 5-a Seria III-a Divizia B

    UTA - ISCT 2-0
    FC Baia-Mare - Olimpia 0-2
    Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 3-2...min 91
    Jiul - Oasul Negresti 7-0
    CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 4-0
    CS Deva - Gaz Metan 1-2 (la Alba-Iulia)
    Corvinul - U Cluj 1-1...in min 93 egalitate
    Armatura Zalau - ACU Arad 0-0

    CLASAMENTUL

    1. CFR Cluj 5 4 1 0 20 - 2 13 4
    2. Jiul 5 4 0 1 18 - 2 12 3
    3. Olimpia Satu Mare 5 4 0 1 5 - 1 12 6
    4. FC UTA 5 4 0 1 8 - 5 12 3
    5. Gaz Metan 5 3 1 1 6 - 3 10 4
    6. Tricotaje Ineu 4 3 0 1 13 - 7 9 0
    7. Oasul Negresti 5 3 0 2 9 - 12 9 3
    8. Univ. Cluj 4 2 1 1 6 - 4 7 4
    9. Armatura Zalau 5 2 1 2 8 - 6 7 -2
    10. IS Campia Turzii 5 2 0 3 4 - 10 6 0
    11. CSM Resita 5 2 0 3 9 - 18 6 0
    12. Corvinul 5 1 1 3 9 - 10 4 -5
    13. ACU Arad 5 1 1 3 4 - 6 3 -2
    14. CS Deva 5 1 0 4 5 - 8 3 -6
    15. Minaur Zlatna 5 0 0 5 2 - 17 0 -6
    16. FC Baia Mare 5 0 0 5 4 - 22 0 -9

  2. #107
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Nici o problema, bine ca esti pe fir acuma.

  3. #108
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    E bine. La un moment dat ma si intrebam cum de e numai 1 0 la CFR. Suntem beton deocamdata. Numa sa nu ne facem de kkt in 27. Asta e cel mai important. In rest numa bine. Si mersi de rezultate

  4. #109
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Da sintem beton. Sper intr-o victorie pe Moina. Neaparat.
    Am pus si clasamentul.
    FORTA CFR!!!

  5. #110
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Vad ca mai nou si Pitestiul si Resita sunt in Oltenia. Lasand la o parte locul de provenientza al bunicilor acestor jucatori ei au fost crescuti la cluburile din orasele in care s-au nascut.
    Ady, nimeni n-a contestat valoarea scolii de fotbal a Craiovei care acum a fost intarita si de Gica Popescu, dar sa nu exageram aiurea ca o sa ajungem sa bagam comuna Sacele din Judetul Constanta in Oltenia.
    Mutu si chivu au recunoscut ca sunt olteni
    Degeaba te oftici ca chivu nu e banatean tot oltean e
    Mutu tot la fel , asa ca las-o mai moale si ar fi bine sa inveti randurile de mai jos... 8) 8) 8)


    Suntem cei mai buni dintre romani,
    SUNTEM OLTENI!!!!!!!!!!!!!
    Si intotdeauna vom striga,
    HAI CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!!!


    Poate o sa te simti mai bine dupa
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #111
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Daca asa zici tu mai ady asa sa fie. Nu trebuie sa ne preocupe problema olteni, ardeleni, moldoveni. Numai toata chestia e sa nu v-o luati in cap. Si pana una alta, sa fii cel mai bun dintre romani nu e mare lucru. E chiar putin daca stau sa ma gandesc bine.

  7. #112
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    ady sa iti spun o faza,niciunul nu e mai bun ca celalalt,sti versiunea aia a cantecului este si la noi in ardeal:

    Suntem cei mai buni dintre romani,
    Suntem ardeleni!!!
    Si intotdeauna vom striga,
    Fortza Unirea!!!
    (ultima parte difera de la galerie la galerie)
    Numai bine!
    HAI UNIREA!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  8. #113
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    problema este ca noi am inventat acest refren.
    dar nu-i nimic va respect parerea ca ardelenii sunt cei mai buni dintre romani
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #114
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    In regula. Atunci si eu iti respect parerea ca oltenii sunt cei mai buni dintre romani. Deci suntem o tara formata numai din cei mai buni. Ce bine. Ca deja ma speriasem. Credeam ca numai cei mai rai s-au adunat in Ro.

  10. #115
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    La cat de buni sunt romanii in general... nu-i de mirare... Apropo... mie mai mult imi place acea fraza: Suntem olteni/ Suntem cei mai destepti dintre romani( sau ceva de genul). Sau ce mai frumosi... nu stiu... oricum cei mai... sunteti!
    Oricum ptr cei cu astfel de ganduri... ganditi-va ca din moment ce voi sunteti cei mai... restul is... neglijabili. Ce Cluj??? Ce Timisoara??? Doar astea-s orase de centura, judete fara istoric, fara nivel economic, fara... .
    De ce am scris acest mesaj? Ptr ca am observat mai multi olteni au obiceiul sa se "puna in frunce" (cum zic banatenii).
    Lasati-o draqului de mandrie! Hai mai bine sa vedem cum se poate face ca "U" Craiova sa mai ia un titlu, ce putem face ca Romania sa nu mai fie furata ca-n codru... etc. Ca deocamdata romanii (inclusiv oltenii) is printre ce-i mai... nedoriti oameni din Europa geografica.
    Scuze ptr acest mesaj Off-topic.

  11. #116
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Bine grait Valy si Daphix... 8)

    Se pare ca Oradea isi revine din socul Diviziei A, lucru imbucurator.

    Avem meci greu simbata pe Moina, sper ca baietii sa ia lucrurile in foarte serios!!!, avem nevoie de victorie sa ne mentinem lideri.. Mai sper sa fie un meci fara duritati si sa NU curga singe.

    HAI CFR ECOMAX!!!
    http://www.cfr-ecomax.ro

  12. #117
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    despre discutii economice poti citi in liniste la topicul "cea mai tare galerie"
    vizionare placuta
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #118
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!

    Am iesit din Cupa 1-2 cu Chimica la Tirnaveni.
    Si U a pierdut cu 2-0 la Ineu cu Tricotaje.
    Se pare ca toate energiile se concentreaza spre meciul de simbata.

    HAI CFR!!!

  14. #119
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    "U" va cistiga! Pentru ca este echipa reprezentativa a Clujului, un simbol al Ardealului, pentru ca, exceptind suporterii clubului din Gruia, nimeni nu vrea ca voi sa promovati. Fara suparare!

    Sper sa promoveze prietenii nostri din Arad! Iar la anul din B3 sa promoveze "U"!

  15. #120
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Fotbalul nu se joaca pe simboluri si nici pe reprezentativitate ci se joaca pe bani. Au trecut timpurile cind se juca de placere ...doar. "Aia" merge la o miuta, la o bere. Aici e vorba de salariile unor jucatori. Din partea mea sa promoveze U daca e in stare, dar sa fie in stare. Si daca promoveaza sa nu piarda cu 5-0 acasa asa de dragul diviziei A si sa faca orasul de rusine asa de simbol si de reprezentativitate. Si sa rida toti cu gura pina la urechi.

    Eu sint multumit daca CFR joaca bine si cistiga si ne nu face de rusine. Personal as vrea sa intre in A, dar sa si arate ceva. Mai bine fruntas in B decit codas in A si sa te arate lumea cu degetul.

    Si oricum stiu ca sinteti suparati pe CFR vez' doamne va batut anul trecut in cupa.
    Toti sinteti bosumflati si suparati ca "fata mamii" daca pierdeti.

    Mai mult cei de la U considera CFR-ul este echipa de spetza joasa ca doar e echipa muncitoreasca. FC Brasov ce echipa e? Cumva muncitoreasca?
    Inseamna ca sinteti la fel ca CFR-ul. No more comments.


    HAI CFR!!!!

  16. #121
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Sa-l ignoram pe acest brasovean nepoftit de nimeni aici. Tzeferule, pe vineri noaptea is prezent aici si astept scorul in direct. Si te rog da cat mai multe detalii de meciul asta, celelalte nu is de loc importante, cel putin pt noi. Si da Doamne sa batem simbolul Ardealului. Ei sa ramana cu traditia si iubirea si noi cu rezultatele. Acum este momentul sa le inchidem gura. Pt mine asta e cel mai important meci al anului. Restul nu ma intereseaza.
    Si ca sa parafrazez un suporter din Alba Iulia zic: "Atata stiu ca o sa batem pe u!". Restul nu conteaza. Haide CFR! Luptati pt noi si pt voi. Inchideti-le gura la reprezentativi.

  17. #122
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Se pare ca ar fi fost mai bine sa nu va impartasesc parerea. Regret sincer, intentia mea nu a fost sa va jignesc! Uitasem de acel meci de Cupa, postarea precedenta n-a avut nici o legatura cu acea victorie a feroviarilor clujeni pentru care va felicit.

    Ma intrebati daca FC Brasov este club muncitoresc. A fost pina in 1989, acum nici noi nu mai stim ce este. Nu vad nici o rusine, dar nici un motiv de lauda in originea cluburilor noastre.

    Denigrarea Brasovului nu va face cinste. Afirmatia este eronata, fara nici o legatura cu topicul acestui forum si murdara. Am fost intr-o vreme singurii "vestici" care am scandat "Ar-de-le-nii" pe stadioanele Diviziei A!

    Va rog inca o data sa-mi acceptati scuzele! N-o sa va mai deranjez.

  18. #123
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    S-ar parea ca revine Sabau pe teren in meciul cu CFR.
    Se schimba datele problemei...

    Abia astept meciul.Oare tot la 11 dimineata ii,ca pe vremuri?
    HAIDE "U" !!!

  19. #124
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Interesant, noi toti trebuie sa inghitim jignirile altora, dar daca raspundem si noi la provocari toti se umfla in pene. Noi nu avem treaba cu nimeni, daca nu laudam un club macar tacem din gura. Dar nu poti sa lasi tot neamul sa isi verse acreala pe CFR. Mai intru si eu pe alte site-uri si le doresc succes anumitor echipe, dar nu intru sa dau cu tifla.
    Iar daca mai vorbesc si urit citeodata e pentru ca vad cuvinte murdare la adresa CFR-ului. Asta pentru ca unii oameni in viata asta nu inteleg altfel decit daca raspunzi cu aceasi moneda. Din pacate.

    HAI CFR!!!

  20. #125
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Am sa incerc sa dau detali cit pot vineri noaptea, dar din pacate de multe ori se intimpla ca legatura cu Clujul sa nu mearga. La meciul cu UTA am aflat abia tirziu cind era deja 2-0 prin min 40. Duminica trecuta din nou multa pauza.
    Sper sa mearga OK simbata.

    Intra Sabau? Na' si? E OK cu mine.

    HAI CFR ECOMAX!!!

  21. #126
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Pt Claudiu: Nimeni nu are nimic cu brasovenii. Sunteti mult mai de treaba ca multi altii.
    Pt Votan: Probabil ca tot la 11 pt ca asta inseamna ca pana una alta suntem 0 in fotbalul romanesc. Atat CFR cat si U, degeaba va credeti voi cei alesi. Numai cu rezultate poti insemna ceva in ziua de azi, nu cu bani, nici cu iubire, traditie si suporteri. Datele pb nu se schimba cu Sabau. Daca cei de la CFR nu sunt doar niste mercenari, tre sa isi dea sufletul pe teren. E ocazia lor sa demonstreze cine e echipa momentului in Cluj. NU cred ca o vor rata. Sper cel putin.
    Pt Tzeferu: Nu mai fi asa acid cu ceilalti ca e si normal ca cea mai multa lume e anti CFR, pt ca nu stiu nimic de noi. Las sa intram in A si apoi isi schimba ei singuri parerea.

    Si in sfarsit: Hai CFR sambata. Faceti-mi si mie o bucurie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •