Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: Editia XV - Playoff

  1. #1
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1

    Editia XV - Playoff

    cojanu - emiliano_cp
    georgebz - packman_gb
    exodus - cosmin_dh
    dinumbra - dumboss_yo
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #2
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa joc cat mai repede, deocamdata nu am reusit sa iau legatura cu DinUmbra.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    vreau si eu id-ul lui emiliano_cp !

  4. #4
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    ala e id-ul , e prieten de-a lui Paul , grija ca stie

  5. #5
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andi15ro View Post
    grija ca stie
    Pe mine m-a batut in grupa (nu ca as fi vreun etalon ).
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  6. #6
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    DinUmbra [PATRIOTS] 0 - 34 dumboss_yo [PACKERS]

    Nu am poza si nici gamelog-ul pentru ca mi s-a blocat calculatorul cand am incercat sa ies din Madden, asa ca a trebuit sa-l restartez.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #7
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Haideti, domnilor, GAME ON !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  8. #8
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Broncos[packman_gb] @ Saints[georgebz]
    24 - 14
    La scorul de 7-0pt mn Moreno, a facut un catch controversat, nush ce sa spun, a cam aratat a fi afara, dar se poate in momentu cand a prins mingea sa fii avut varful piciorului stang in teren, tough call, drive-ul terminandu-se cu un TD inscris de acelasi Moreno. Am avut 21-0 cand George a revenit cu 2 TD, pe tabela. Champ Bailey, a fost un beast cu 2INT si alte 2 missed INT. Moreno a nother big beast on the run, iar Orton si-a trecut 2 TD in contul sau plus 1TD PASS. Un meci greu devenit pe final dar am reusit sa il inchei cu o INT la scorul de 21-14 in ultimul minut.
    Attached Files Attached Files
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  9. #9
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Pardon Corell Buckhalter a fost cel cu TD-ul inscris
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  10. #10
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    emiliano daca intrii in seara asta da-mi de stire. eu o sa fiu de pe la ora 21 pe acasa
    hai sa jucam id-ul meu este fastd3vil . lasa-mi mesaj cand poti juca

  11. #11
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Care este "imperecherea" pentru semifinale ?

    L.E. Georgebz - Packman_GB cred ca a fost meciul de 2A - 3B, deci invingatorul ar trebui sa joace cu cel din 1B-4A => packman_GB - dumboss_yo in semifinala. Em ai rait ?
    Last edited by dumboss_yo; 26th April 2010 at 11:49.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  12. #12
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    exodus [steelers] - cosmin_dh [eagles] 20 - 17

    meci f greu, ca mai toate cu Cosmin. am jucat impreuna o groaza de amicale si cam stim jocul celuilalt pe dinafara. de data asta am avut 13-0 pt ca apoi sa preia el conducerea cu 14-13. ajung in red zone, ma precipit cu pasa si dau int. urm atac il tin cu greu la fg si e 17-13 cu 1:35 ramas din meci. greseste coverageul si prind pasa la wallace care fuge peste 70 yds si iese un td nesperat. la ult lui drive face turnover on downs dupa ce il scot pe tusa pe mcnabb.
    ca o nota suplimentara: am fortat 6 fl si am recuperat doar pe primul cand s-au succedat vreo 3-4 fl de fiecare parte in aceeasi faza si la review s-a analizat doar primu.
    felicitari lu Cosmin pt joc si bafta data viitoare!

  13. #13
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    ete si gamelogul ca l-am uitat
    Attached Files Attached Files

  14. #14
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    cojanu FALCONS 18 - 17 COWBOYS emiliano_cp

    meciul s-a jucat in 2 "reprize"
    prima parte s-a intrerupt in sfertul 2 cu scorul 3 - 10 pt emiliano
    al doilea s-a terminat 15 - 7 pentru mine
    dupa ce s-a intrerupt meciul am propus ca al doilea sa il jucam full si sa adaugam scorul

    mi s-a reprosat lipsa de fair-play dar eu zic ca nu pe buna dreptate. am castigat la 1 punct prin conversie de 2 pct si vreo 3 4th downuri reusite.
    nu am facut aceste 4th downuri si conversie doar de dragu de a le face ci cu scopul de a castiga meciul.
    daca in loc de conversie alegeam extra punct tot ar fi trebuit sa marchez ca sa pot castiga meciul asa ca am ales conversia.
    ma asteptam sa inscrie dupa ce am dat eu, dar din fericire nu a reusit si am castigat fara sa fie nevoie sa marchez
    Attached Files Attached Files

  15. #15
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    The Championships are ready
    Broncos @ Packers
    Steleers @ Falcons
    Is it corect?
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  16. #16
    junior emiliano_cp's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Turda, jud.Cluj
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Intr-adevar Cojanu a incercat 4th down conversions ca sa castige meciul. Dar incepand din primul sfert al meciului. Pur si simplu m-a scos din sarite cu refuzul lui de a da punt un meci intreg plus inca o repriza jumate. Probabil asta e fair-play-ul de care imi spunea Georgebz cand m-am inscris in campionat si nu l-am inteles eu bine.Sa nu mai vorbim de 2pt conv pe care l-a incercat dupa ce mi-am ales formatia de field goal block, lucru ce m-a costat un timeout. Asta drept recompensa ca am fost de acord sa jucam un meci intreg dupa ce s-a intrerupt primul. Cu scorul dupa trei reprize eu as fi fost calificat. Dar asta e! I should've known better! Shame on me!

  17. #17
    junior Cosmin_DH's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    Felicitari Bogdan pentru meci si victorie ,din pacate pentru mine iar am ales pe finalul meciului formatia gresita si am primit un TD lung cum am patit si in meciul din editia trecuta de la George,sper ca m-am invatat minte de acum incolo si nu o sa mai repet gresela.Felicitari si bafta in meciurile viitoare.

  18. #18
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by emiliano_cp View Post
    Intr-adevar Cojanu a incercat 4th down conversions ca sa castige meciul. Dar incepand din primul sfert al meciului. Pur si simplu m-a scos din sarite cu refuzul lui de a da punt un meci intreg plus inca o repriza jumate. Probabil asta e fair-play-ul de care imi spunea Georgebz cand m-am inscris in campionat si nu l-am inteles eu bine.Sa nu mai vorbim de 2pt conv pe care l-a incercat dupa ce mi-am ales formatia de field goal block, lucru ce m-a costat un timeout. Asta drept recompensa ca am fost de acord sa jucam un meci intreg dupa ce s-a intrerupt primul. Cu scorul dupa trei reprize eu as fi fost calificat. Dar asta e! I should've known better! Shame on me!
    eu nu contest nimic din ce zici tu, dar nu ma poti invinui ca am incercat sa castig.
    legat de problema cu rejucarea intregului meci, din punctu meu de vedere putem sa anulam ce am jucat pana acuma si sa jucam unul intreg de la 0-0.
    am propus sa jucam unul intreg si sa adaugam scorul pentru ca era mai corect fata de amandoi. daca pana in sfertul 3 as fi reusit sa marchez cat sa te depasesc tu nu ai fi putut beneficia de avantajele sfertului 4 ( opriprea timpului la pase incomplete si la iesirea din teren ) cum la fel nici eu nu as fi beneficiat daca nu reuseam sa te depasesc.
    putem cere si sfatul lui georgebz sau al celorlati sa decida daca ar trebui sa lasam asa cum s-a terminat dupa sfertul 3.
    imi pare rau ca am inceput din sfertul 1 cu 4th down conv, dar am mai trecut printr-un meci asemanator si stiam ca va trebui sa fac tot posibilul sa obtin cat mai multe puncte ca sa am o sansa.

    apropo, de saints ce zici ca au dat onside kick la inceputul sf 3 si au castigat superbowlul ... lipsa de fair play sau curaj nebun ?

  19. #19
    junior emiliano_cp's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Turda, jud.Cluj
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Bine mă Florin. Dacă tu spui că ai procedat corect,așa e cum spui tu. Eu mă joc de plăcere. Dacă era atât de importantă pt tine victoria,trebuia să îmi zici și poate o puneam de un blat. Într-adevăr ai fost mai bun decât mine. Ai un joc mai complet și mai inspirat. Jos pălăria! Ai și o atitudine de învingător nu de loser ca mine! Felicitari pt jocul tactic excelent pe care l-ai făcut. Sper ca și pe teren să ai aceeași atitudine și aceeași tenacitate de care dai dovadă pe madden. Data viitoare o să știu la ce să mă aștept de la tine. Adevarul e că nu îți puteai permite să pierzi la un newbie :p Dacă vrei să jucăm ceva meciuri amicale,eu sunt disponibil. Succes in Championship game și de ce nu și mai departe in OLS Superbowl.

  20. #20
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    Joc sa castig, dar nu vreau sa castig pe "blat" sau pe nemerit de asta ti-am si zis ca sunt pro - rejucare sau orice altceva se decide !
    Inteleg ironia cu "ai fost mai bun" si tin sa precizez ca si tu ai jucat bine si daca mergeai mai mult pe run as fi avut probleme mari

  21. #21
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    pai decideti cum ramane ca sa jucam si meciurile din semifinale . cred ca e corect tintarul broncos vs packers si steelers vs falcons/cowboys

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •