Results 1 to 9 of 9

Thread: Blat cu Federatia!

  1. #1
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1

    Blat cu Federatia!

    Blat cu Federatia!
    Oamenii de la FRF pun la cale un plan diabolic prin care vor sa tina in Liga l pe International Curtea de Arges si pe Ceahlaul Piatra Neamt.

    "Stiu eu doua echipe pe care Federatia nu le va lasa sa retrogradeze", a sunat declaratia lui Adrian Mititelu, in urma cu putin timp, suparat ca Universitatea Craiova era "lovita" de arbitri. Finantatorul oltenilor facuse referire la Gloria Bistrita si la International Curtea de Arges. Nu a fost departe, numai ca a ratat una, anume Ceahlaul. Cum Bistrita pare a fi scapat de griji, celelalte doua formatii cu "priza" la FRF ar putea sa se salveze. Cum? Acesta ar fi planul Federatiei, conform dezvaluirilor unui influent om din fotbalul romanesc: Comitetul Executiv al FRF va vota hotararea prin care toate echipele din prima liga vor fi obligate sa aiba nocturna la stadion. Asta doar in cazul in care International sau Ceahlaul se vor afla in partea superioara a locurilor retrogradabile. De aici totul este simplu. ASA Targu Mures, liderul din Seria a II-a, cu mari sanse la promovare, nu are nocturna si, implicit, va fi nevoita sa ramana in acelasi esalon. Locul acesteia va fi ocupat, automat, de una dintre cele doua echipe "simpatizate" de FRF. Mai mult, o clasare pe locul 2 a uneia dintre echipele Sportul si Sageata Stejaru, din Seria l, spre exemplu, ale caror stadioane nu au nocturna, ar putea salva cealalta formatie aflata in gratiile FRF. Astfel, cu putin noroc, dat, evident, de evolutiile celor de la International si de la Ceahlaul, anul acesta ar putea sa retrogradeze doar doua echipe.


    A devenit o traditie

    In ultimele sezoane, mentinerea in Liga l a unor echipe retrogradate in locul celor promovate pe drept s-a transformat in ceva firesc. Astfel, Ceahlaul a ramas in prima liga, in locul nou promovatei Delta Tulcea, Pandurii a luat locul Sportului Studentesc, care nu a primit licenta din cauza unei datorii, iar anul trecut Gaz Metan a profitat de retrogradarea la "masa verde" a lui FC Arges.


  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    in cazu asta ar fi 3 echipe plus otelu

    phuai macar sa ocupe pandurii ultimu loc la final ... sa fiim sigur ca nu ne mai mintim inca 1 an cu petardele alea de jucatori trebuie o deratizare generala .. si promovati juniorii de la pandurii 2
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Otelul? Noi mai avem nevoie de 3 victorii in urmatoarele 7 partide pentru a ne scapa matematic de la retrogradare. Si tare mi-e greu sa cred ca toete echipele de sub noi vor avea performante fara greseala. Sansele ca noi sa retrogradam sunt de 3 ori mai mici decat o calificare in cupele europene.

    PS: Daca picati in B nu mai iesiti deacolo in urmatorii 2-3 ani.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  4. #4
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Otelul? Noi mai avem nevoie de 3 victorii in urmatoarele 7 partide pentru a ne scapa matematic de la retrogradare. Si tare mi-e greu sa cred ca toete echipele de sub noi vor avea performante fara greseala. Sansele ca noi sa retrogradam sunt de 3 ori mai mici decat o calificare in cupele europene.

    PS: Daca picati in B nu mai iesiti deacolo in urmatorii 2-3 ani.
    Am impresia ca facea referire la faptul ca n-avem nocturna...I think.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  5. #5
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Facea referire la faptul ca voi nu aveti nocturna si va poate retrograda pe acest motiv.

  6. #6
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Nimic nou sub soare!Jos cu ordinarii de la conducerea fotbalului!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Urca-i in avion si trimite-i la Smolensk.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Pai nu e timp pana in vara sa-si puna si aia nocturna?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  9. #9
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Pai nu e timp pana in vara sa-si puna si aia nocturna?
    E timp.Dar tot nu isi pun.Le mai da o derogare Mitica si anul anul asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •