Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 29

Thread: Cristian Ianu

  1. #1
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1

    Cristian Ianu

    In Axpo Super League (Elvetia) este romanul un nume destul de cunoscut. Regulat iese cu goluri extrem de importante in evidenta.
    Jucatorul de 26 de ani are 1,77 si s-a transferat la inceputul sezonului de la FC Aarau la Luzern. http://www.tagblatt.ch/storage/pic/n...9192231681.jpg
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    si in continuare nu pare a intra in vederile echipei nationale
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #3
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Ce zici, ar putea sa faca fata?
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  4. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    pentru a ne face o idee despre potentialul lui , trebuie convocat si testat in meciurile amicale.....eu zic ca ar putea face fata....ar fi interesanta o linie ofensiva : Daniel Niculae-Cristi Ianu-Ciprian Marica
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #5
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Da, dece nu.... Eu zic ca cu performantele aratate de Ianu merita mai mult, dacat alti convocati!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  6. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    inca un gol azi!

  7. #7
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Constant performante bune aratate de Ianu..... Nu asta cauta Lucescu jr.?
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  8. #8
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    ce mi-e prima liga din elvetia, ce mi-e prima liga din singapore. alaturi de ianu eu zic sa-l cheme tiganelul la nationala si pe ghindaru ala...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #9
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1

    ce dume de jucatori scoateti, sa moara bibi

  10. #10
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    ce mi-e prima liga din elvetia, ce mi-e prima liga din singapore. alaturi de ianu eu zic sa-l cheme tiganelul la nationala si pe ghindaru ala...
    de acord aici

  11. #11
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    ce mi-e prima liga din elvetia, ce mi-e prima liga din singapore. alaturi de ianu eu zic sa-l cheme tiganelul la nationala si pe ghindaru ala...
    Omu are un obicei bun,da goluri ....Niculae a dat 4 goluri in 2 ani.Mutu e gata.Marica are ceva gen 11 goluri in 2 -3 ani de cand e la Stuttgart.Nu ai cu cine...merita si el incercat.

  12. #12
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Da ma, de acord cu tine, dar una e sa dai gol lu' AC Bellinzona sau FC Aarau si alta e sa o bagi in ate pe Allianz Arena, iar asta vine de la cineva care nu-l suporta de nicio culoare pe marica
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #13
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Daca fotbalul Elvetian este chiar asa de slab, precum cel din Singapore, atunci dece are nationala elvetiei mai mult succes decat a noastra?? Din nationala Elvetiei peste 50% joaca in campionatul intern!

    Pentru o tara atat de mica, sa sti ca au fotbal okay! Si eu crec ca Ianu ar face fata fara probleme si in Liga romana!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    @Ebbe04 aici gresesti.....natioanal elvetiei are performante fiidca are f.multi jucatori naturalizati :

    Murat si Hakan Yakin -turci
    B.N`Kufo -camerunez
    Behrami-albanez
    Shaqiri-sarb
    Gokhan Ilner-turc
    Derdyok-turc
    Bunjaku-albanez kosovar
    Gelson Fernandes-nascut in I-le Capului Verde
    Djorou-nascut in Cote d`Ivoire
    Almen Abdi-Yugoslavia
    Dzemali-Yugoslavia
    Senderos-descdenta Spanio-sarbeasca
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ebbe04 View Post
    Daca fotbalul Elvetian este chiar asa de slab, precum cel din Singapore, atunci dece are nationala elvetiei mai mult succes decat a noastra?? Din nationala Elvetiei peste 50% joaca in campionatul intern!

    Pentru o tara atat de mica, sa sti ca au fotbal okay! Si eu crec ca Ianu ar face fata fara probleme si in Liga romana!
    Good point. Oricum, nu conteaza cate goluri da la club. Trebuie convocat neaparat la nationala pentru 2-3 meciuri amicale pentru a ne face o idee despre el. De ce? Exemplu Mutu. Desi ajuta nationala cat de cat, nu o face nici macar 15% cum o face la echipa de club. Hai, sa fie cu succes. Avem nevoie de atacanti.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #16
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    @Ebbe04 aici gresesti.....natioanal elvetiei are performante fiidca are f.multi jucatori naturalizati :

    Murat si Hakan Yakin -turci
    B.N`Kufo -camerunez
    Behrami-albanez
    Shaqiri-sarb
    Gokhan Ilner-turc
    Derdyok-turc
    Bunjaku-albanez kosovar
    Gelson Fernandes-nascut in I-le Capului Verde
    Djorou-nascut in Cote d`Ivoire
    Almen Abdi-Yugoslavia
    Dzemali-Yugoslavia
    Senderos-descdenta Spanio-sarbeasca
    Si ce conteaza asta? Joaca in liga elvetiana, acolo unde joaca si Ianu?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  17. #17
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    @Ebbe04 aici gresesti.....natioanal elvetiei are performante fiidca are f.multi jucatori naturalizati :

    Murat si Hakan Yakin -turci
    B.N`Kufo -camerunez
    Behrami-albanez
    Shaqiri-sarb
    Gokhan Ilner-turc
    Derdyok-turc
    Bunjaku-albanez kosovar
    Gelson Fernandes-nascut in I-le Capului Verde
    Djorou-nascut in Cote d`Ivoire
    Almen Abdi-Yugoslavia
    Dzemali-Yugoslavia
    Senderos-descdenta Spanio-sarbeasca
    Eu vorbeam de calitatea ligii din elvetia..... Und joaca si romanusul nostru Ianu si unde face fata intre acesti jucatori!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  18. #18
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Merita incercat.Si cred ca Lucescu o va face

  19. #19
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Pai ce plm altceva are de facut? Ca ma si enerveaza. Numai Piturca punea accent pe aceeasi jucatori fara sa dea o sansa si altora care erau in forma.

    Vreau sa vad, Ianu, Jula, Cristi Bud, Ovidiu Hoban, Stefan Radu, ... Cred ca mai sunt dar nu mii amintesc. Chair si Rapa de la Otelul ar merita incercat, inca de pe acum.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  20. #20
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Poate ca cu convocarea jucatorilor ,,no-name" ii poti motiva si pe cei vechi sa isi schimbe mentalitatea. Daca simt un mic val de concurenta serioasa, poate isi dau seama ca trebuie sa isi schimbe modul de a juca!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  21. #21
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    da da, numai ca Piturca ne si califica la niste turnee finale, mai avea si niste rezultate cu echipe destulde importante, pe cand tiganelul...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •