View Poll Results: finalista 2010 ?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    44 53.66%
  • Inter Milan

    38 46.34%
Page 5 of 31 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 635

Thread: Semifinala 2010: Inter - FC Barcelona

  1. #85
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa ai dreptate in ceea ce priveste unele echipe (vezi Liverpool ).
    Insa eu spuneam ca din punctul meu de vedere UCL e cea mai importanta competitie inter-cluburi pentru ca aici apar cele mai bune echipe din campionatele europene. E altceva sa joci cu cele mai bune de la nivel european, decat cu cele mai bune de la nivel national. La asta ma gandeam, insa repet, probabil ai si tu dreptate, poate ca unii fani nu au aceeasi parere si pentru ei conteaza mai mult campionatul (chiar daca m-am hazardat eu sa zic "visul ORICARUI suporter" ).
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #86
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Fanfoot View Post
    Ce faci ma ,,Bad boy" sau ,,Golden boy" cum vrei sa iti spun?
    astept meciul lui Badr cu Hesdy Gerges.

    Badr in K1, Fedor in MMA, Barcelona in fotbal - duc sportul spre perfectiune.

  3. #87
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Barcelona este favorită. În acest moment într-un sistem de meciuri tur-retur, nimeni nu poate elimina pe Barca.

  4. #88
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Barcelona este favorită. În acest moment într-un sistem de meciuri tur-retur, nimeni nu poate elimina pe Barca.
    corect, si asta pentru ca e greu sa ii prinzi de 2 ori in zile proaste....
    dar orice e posibil pana la urma.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #89
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    va fi greu pentru Barca....Mourinho stie sa inchida jocul ca nimeni altul !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #90
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Acum a mai aparut un factor de perturbare. Sa vedem ce zice si...vulcanul. Forza Inter!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #91
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    va fi greu pentru Barca....Mourinho stie sa inchida jocul ca nimeni altul !
    Noroc ca Barcelona are jucatori care pot sa-l deschida.

    Adevarul este ca singura sansa in fata Barcelonei este inchiderea jocului. Chelsea era sa dea lovitura anul trecut. Din pacate, Iniesta nu va fi pe teren, dar Xavi a aratat ca poate sa faca sa nu se simta aceasta absenta, iar Messi este peste tot.

    Mourinho? The Best, dar Guardiola are jucatori care stiu sa desfaca orice lacat.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #92
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Noroc ca Barcelona are jucatori care pot sa-l deschida.

    Adevarul este ca singura sansa in fata Barcelonei este inchiderea jocului. Chelsea era sa dea lovitura anul trecut. Din pacate, Iniesta nu va fi pe teren, dar Xavi a aratat ca poate sa faca sa nu se simta aceasta absenta, iar Messi este peste tot.

    Mourinho? The Best, dar Guardiola are jucatori care stiu sa desfaca orice lacat.
    Nu a revenit pe teren inca?A jucat si in meciul cu Arsenal parca,s-a lovit iarasi?

  9. #93
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    S-a reaccidentat la un antrenament. Ar putea reveni doar in finala, dar tinand cont ca vine Campionatul Mondial, nu cred ca va risca. Doar daca e vorba de ceva usor.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #94
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Inter și Barcelona se vor duela în această seară pentru un loc în finala Champions League, într-o partidă contând pentru manșa tur a semifinalelor.

    Cele două echipe s-au mai întâlnit în acest sezon, în faza grupelor, Inter nereușind să obțină decât un punct din dubla confruntare cu catalanii: 0-0 pe teren propriu și 0-2 în deplasare.

    Antrenorul italienilor, Jose Mourinho, recunoaște că trupa lui Guardiola a meritat victoria în partida disputată pe 24 noiembrie 2009, dar afirmă că echipa sa va da o replică mult mai consistentă decât în faza grupelor.

    "Barcelona a meritat victoria în meciul din grupe. Ei sunt la fel de puternici ca atunci, dar noi suntem mult mai pregătiți acum decât am fost la acea partidă. Nu mă deranjează că lumea fotbalistică îi consideră pe ei favoriți, eu consider că avem 50% șanse să jucăm finala. Ceea ce mă deranjează cu adevărat este că acest meci este considerat drept o finală. Adevărata finală se va disputa la Madrid. Toată lumea vorbește despre Messi, însă fotbalul este sport de echipă", a declarat Mourinho, citat de uefa.com

    Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, formația catalană a străbătut distanța dintre Barcelona și Milano cu autocarul, iar Guardiola a făcut haz de necaz afirmând că spre norocul lor Inter a eliminat din competiție pe ȚSKA Moscova, altfel ar fi avut de parcurs un drum mult mai lung.

    "Nu este tocmai o situație ideală pentru noi să parcurgem un drum de 14 ore înaintea unei semifinale de Champions League, dar nu putem opri un vulcan, nu? Am decis să folosim două autocare pentru a avea mai mult spațiu, iar eu nu am călătorit alături de jucători deoarece am considerat că e mai bine pentru ei să nu aibă tot timpul antrenorul alături. Din fericire, Inter a eliminat pe ȚSKA așa că nu am fost obligați să mergem până la Moscova cu autocarul. Inter a fost campioană în Italia de patru ori la rând și are jucători versatili care pot îndeplini cu ușurință orice sarcină trasată de antrenor", a declarat Guardiola.

    Partida poate fi urmărită pe TVR1
    Echipe probabile

    Inter Milano: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Zanetti, Cambiasso - Pandev, Sneijder, Milito - Eto'o

    Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Puyol, Maxwell - Toure, Xavi, Busquets - Messi, Ibrahimovic, Pedro

    Partida se va disputa la Milano, pe stadionul "Giuseppe Meazza", cu începere de la ora 21:45.

  11. #95
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #96
    incepator Anec's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sant Marti
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    eu vad un 1-2

  13. #97
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Mi se pare mie sau Eto'o vrea sa demonstreze ceva?

  14. #98
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    Mi se pare mie sau Eto'o vrea sa demonstreze ceva?
    Sa vedem...

  15. #99
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Barcelona este favorită. În acest moment într-un sistem de meciuri tur-retur, nimeni nu poate elimina pe Barca.
    subscriu si eu aici.

  16. #100
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    1-0 Barcelona.

  17. #101
    incepator Anec's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sant Marti
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    gol !! pedrito

  18. #102
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    gol barca!!!
    brusc s-a facut liniste pe Giuseppe Meazza... hi hi
    Last edited by tu26dor; 20th April 2010 at 22:08.

  19. #103
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    gol Barca si s-a dus dracu biletu' de pariuri
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  20. #104
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    pentru liniste, golul 2
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  21. #105
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    e gata s-a dus planul lui mourinho

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •