View Poll Results: finalista 2010 ?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    44 53.66%
  • Inter Milan

    38 46.34%
Page 4 of 31 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 635

Thread: Semifinala 2010: Inter - FC Barcelona

  1. #64
    incepator ucvfc_danni19's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    crαιovα
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Barça va merge in finala dupa Santiago Bernabeu!
    [B]Ŀ♡ѴƐ [COLOR="Blue"]U[/COLOR][COLOR="Black"]N[/COLOR][COLOR="Blue"]I[/COLOR][COLOR="Black"]V[/COLOR][COLOR="Blue"]E[/COLOR][COLOR="Black"]R[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Black"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Black"]A[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Black"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]A[/COLOR] CRAIOVA![/B]

  2. #65
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by inter View Post
    Special One .. are ocazia de a scrie din nou istorie ... si el nu cam rateaza momentele astea .

    Forza Inter
    a ratat cu Chelsea de 2 ori...

    ar fi interesant ca aceasta semifinala sa se incheie la penalty-uri
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #66
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Interesant poll-ul pana acum...32 au votat Barca 18 Inter...era mai strans poll-ul la Barca-Arsenal. Chiar f strans. Un plus de sansa pentru Barcelona banuiesc. Daca mai prinde si Messi o zi de gratie...banuiesc ca nu e nevoie de comentarii. Oricum va fi diferit de meciul din grupe insa pe Barcelona o motiveaza ceva foarte tare...sa joace finala Champions League pe Santiago Bernabeu si sansa asta e o data in viata. Plus ca returul se joaca si pe Camp Nou. Personal, mie unul mi-a fost mai frica de meciul cu Arsenal decat cel cu Inter. Nu spun ca va fi usor, sa nu uitam ca Inter a trecut de Chelsea, deci va fi greu sau f greu insa cred in echipa mea de suflet...Barca!

  4. #67
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    acest poll este asa deoarece multi prefera o finala cu Barca ...o finala mai spectaculoasa....decat o finala cu Interul lu Mourinho...mult mai tacticizata.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  5. #68
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Interesant poll-ul pana acum...32 au votat Barca 18 Inter...era mai strans poll-ul la Barca-Arsenal. Chiar f strans. Un plus de sansa pentru Barcelona banuiesc. Daca mai prinde si Messi o zi de gratie...banuiesc ca nu e nevoie de comentarii. Oricum va fi diferit de meciul din grupe insa pe Barcelona o motiveaza ceva foarte tare...sa joace finala Champions League pe Santiago Bernabeu si sansa asta e o data in viata. Plus ca returul se joaca si pe Camp Nou. Personal, mie unul mi-a fost mai frica de meciul cu Arsenal decat cel cu Inter. Nu spun ca va fi usor, sa nu uitam ca Inter a trecut de Chelsea, deci va fi greu sau f greu insa cred in echipa mea de suflet...Barca!
    Sunt multi fani Arsenal pe forum.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  6. #69
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NTM View Post


    tu ai o problema !

    cine te-a pus sa joci cota aia de 1.10 ?

    p.s: vezi sa nu vada astia de la casele de pariuri ca ai descoperit conspiratia....ai grija ce spui, sunt cu ochii pe noi.
    Ce faci ma ,,Bad boy" sau ,,Golden boy" cum vrei sa iti spun?

  7. #70
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    acest poll este asa deoarece multi prefera o finala cu Barca ...o finala mai spectaculoasa....decat o finala cu Interul lu Mourinho...mult mai tacticizata.
    Eu prefer sa mearga Inter...dar am votat Barcelona...nu prea vad cum poti sa ii opresti.

  8. #71
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Mourinho poate.....poate ordona jucatorilor sai sa-l faulteze cat mai mult pe Messi poate se accidenteaza
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #72
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    Mourinho poate.....poate ordona jucatorilor sai sa-l faulteze cat mai mult pe Messi poate se accidenteaza
    lui Materazzi nu cred ca trebuie sa-i ordone Mourinho sa-l rupa pe Messi, ala o face de capul lui.

  10. #73
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    lui Materazzi nu cred ca trebuie sa-i ordone Mourinho sa-l rupa pe Messi, ala o face de capul lui.
    Noroc ca Materazzi nu prea prinde echipa .

  11. #74
    manager Vladut87's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bacau, Romania
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    lui Materazzi nu cred ca trebuie sa-i ordone Mourinho sa-l rupa pe Messi, ala o face de capul lui.
    Asta cam asa e. Daca Materazzi il ia in vizor pe Messi nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla. Dar asa cum a spus Eko bine ca nu prea prinde echipa.
    [B][I][SIZE="4"]"Let this remind you why you once feared the dark!!!"[/SIZE][/I][/B] - [B][I][SIZE="3"][U]Prince Nuada[/U](Hellboy II - The Golden Army)[/SIZE][/I][/B]

  12. #75
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    poate il baga special cu Barca !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #76
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    poate il baga special cu Barca !
    Fii serios .

  14. #77
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Sunt
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #78
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  16. #79
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    Sunt
    Daca vrea sa adopte tactica asta...nu are nevoie neaparat de Materazzi....mai e un Lucio,Samuel acolo .

  17. #80
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Tin cu Barcelona din 2003. In aceeasi perioada plecam din tara, avea Gigi Becali sa strice faima unui club cu care tinusem de mic copil, Steaua, asa ca mi-am indreptat atentia si sufletul catre o echipa care sa ma incante prin fotbalul practicat si fiecare meci pe care l-as urmari sa ma faca sa zambesc si sa vad zambetul pe chipul celor care il joaca. Poate si faptul ca Ronaldinho avea sa ajunga in acelasi an la Barcelona si de atunci clubul avea sa-si schimbe stilul de joc. In acelasi an Frank Rijkaard avea sa devina si antrenorul Barcelonei. Au fost mai multi factori cand sufletul avea sa-mi aleaga aceasta minunata echipa si iata, au trecut 6-7 ani de cand sunt un fan fidel al Barcelonei si sincer, anul trecut cand Barcelona a demonstrat de ce este cel mai bun club din lume, castigand tot ce se putea castiga, bucuria a fost pe deplin. Nu ai cum sa nu iubesti un club, cand acum cativa ani acel Ronnie care ne incanta cu tehnica, pasele si golurile lui chiar daca nu ii iesea ceva avea uneori un zambet pe buze...era placerea de a juca fotbal. Aseara peste tot si toate a castigat fotbalul in dauna banilor. S-a dovedit inca odata ca oricati bani ai da pe cei mai buni jucatori, fotbalul e un sport de echipa, se joaca in 11 nu in individualitati. Luati 1 cate 1 Realul e peste Barca ca jucatori. Dar Barca e peste Real ca echipa. Sub bagheta lui Xavi in zi de gratie un Messi, Bojan, Pedro sunt de neoprit. Anul acesta Barcelona inca scrie istorie. Daca anul trecut era primul club care castiga tot ce se putea castiga, anul asta doboara alte recorduri...4 victorii la rand in El Clasico, 2 victorii la rand in deplasare la Real Madrid si isi pune candidatura serioasa de a dobora acel mit cum ca, o echipa care a castigat in anul precedent Champions League nu si-a aparat niciodata trofeul. Deocamdata e doar speranta, chiar daca Barca nu va ajunge in finala, sau chiar daca ajunge si nu va castiga, sunt sigur ca fanii vor fi alaturi mereu de aceasta minunata echipa care este...Barcelona!

  18. #81
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    cam asa si eu, cu un singur 'amendament'. n-as fi asa sigur ca luati unu la unu jucatorii Realului sunt peste cei ai Barcelonei.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #82
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Tin cu Barcelona din 2003. In aceeasi perioada plecam din tara, avea Gigi Becali sa strice faima unui club cu care tinusem de mic copil, Steaua, asa ca mi-am indreptat atentia si sufletul catre o echipa care sa ma incante prin fotbalul practicat si fiecare meci pe care l-as urmari sa ma faca sa zambesc si sa vad zambetul pe chipul celor care il joaca. Poate si faptul ca Ronaldinho avea sa ajunga in acelasi an la Barcelona si de atunci clubul avea sa-si schimbe stilul de joc. In acelasi an Frank Rijkaard avea sa devina si antrenorul Barcelonei. Au fost mai multi factori cand sufletul avea sa-mi aleaga aceasta minunata echipa si iata, au trecut 6-7 ani de cand sunt un fan fidel al Barcelonei si sincer, anul trecut cand Barcelona a demonstrat de ce este cel mai bun club din lume, castigand tot ce se putea castiga, bucuria a fost pe deplin. Nu ai cum sa nu iubesti un club, cand acum cativa ani acel Ronnie care ne incanta cu tehnica, pasele si golurile lui chiar daca nu ii iesea ceva avea uneori un zambet pe buze...era placerea de a juca fotbal. Aseara peste tot si toate a castigat fotbalul in dauna banilor. S-a dovedit inca odata ca oricati bani ai da pe cei mai buni jucatori, fotbalul e un sport de echipa, se joaca in 11 nu in individualitati. Luati 1 cate 1 Realul e peste Barca ca jucatori. Dar Barca e peste Real ca echipa. Sub bagheta lui Xavi in zi de gratie un Messi, Bojan, Pedro sunt de neoprit. Anul acesta Barcelona inca scrie istorie. Daca anul trecut era primul club care castiga tot ce se putea castiga, anul asta doboara alte recorduri...4 victorii la rand in El Clasico, 2 victorii la rand in deplasare la Real Madrid si isi pune candidatura serioasa de a dobora acel mit cum ca, o echipa care a castigat in anul precedent Champions League nu si-a aparat niciodata trofeul. Deocamdata e doar speranta, chiar daca Barca nu va ajunge in finala, sau chiar daca ajunge si nu va castiga, sunt sigur ca fanii vor fi alaturi mereu de aceasta minunata echipa care este...Barcelona!
    cam acelasi "parcurs" l.am avut si eu, cu unele mici diferente. se facea ca eram prin clasa a4a sau a5a (anii '96-'97) si aveam program dupa amiaza la scoala deci toata dimineata eram acasa. tin minte si acum ca miercuri dimineata la 9 si jumatate nu ma luai din fata televizorului nici batut, era emisiunea eurogoluri pe eurosport si o urmaream de fiecare data. in perioada aia am fost lovit de microbul numit FC BARCELONA, golul lui luis enrique dintr.un voleu superb la coltul lung in urma unei centrari de pe stanga a lui sergi din meciul cu compostela (parca) nu.l voi uita niciodata. probabil a contat mult si faptul ca barca avea aceleasi culori ca ale stelei, prima mea iubire in fotbal. cu steaua am tinut de mic copil, inca de la acel 6-0 aplicat celor de la fc national prin '93 sau '94, meci pe care l.am ascultat la emisiunea minut cu minut la radio romania. apoi pe parcurs mi.am pierdut prima iubire, steaua face maine 3 ani de cand a murit pentru mine, de la acel meci cu timisoara din cupa, sper ca acel cancer sa plece odata de la club si sa le redea suporterilor echipa.
    sper din tot sufletul sa castigam trofeul anul asta pe bernabeu, ar fi pur si simplu fabulos daca am face asta. cred ca orice suporter ar dori sa.si vada echipa iubita castigand un trofeu pe stadionul rivalilor.

  20. #83
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    cred ca orice suporter ar dori sa.si vada echipa iubita castigand un trofeu pe stadionul rivalilor.
    Ca echipa favorita sa castige trofeul Uefa Champions League e visul oricarui suporter, pentru ca UCL e cea mai importanta competitie in care pot fi angrenate echipele de club europene. Desigur, a-l castiga pe terenul rivalei condimenteaza si mai mult reusita, insa asta e doar un aspect secundar.
    Oricum, pentru ca Barca sa reuseasca asta, trebuie sa treaca in primul rand de Inter, care e o nuca tare, probabil mai tare decat celelalte doua semifinaliste pe care le-ar putea intalni in marea finala.

    P.S. Si eu tot de la Eurogoals am inceput sa tin cu Sevilla, pentru ca ma uimea Julio Baptista care intr-o perioada marca aproape etapa de etapa, adica emisiune de emisiune .
    Last edited by dumboss_yo; 12th April 2010 at 14:34.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  21. #84
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Ca echipa favorita sa castige trofeul Uefa Champions League e visul oricarui suporter, pentru ca UCL e cea mai importanta competitie in care pot fi angrenate echipele de club europene. Desigur, a-l castiga pe terenul rivalei condimenteaza si mai mult reusita, insa asta e doar un aspect secundar.
    Oricum, pentru ca Barca sa reuseasca asta, trebuie sa treaca in primul rand de Inter, care e o nuca tare, probabil mai tare decat celelalte doua semifinaliste pe care le-ar putea intalni in marea finala.
    Mult mai important campionatu,parerea mea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •