View Poll Results: finalista 2010 ?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    44 53.66%
  • Inter Milan

    38 46.34%
Page 3 of 31 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 635

Thread: Semifinala 2010: Inter - FC Barcelona

  1. #43
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by manai View Post
    ce conspiratie...ce gluma....are curaj sa zica cineva ca barcelona tranteste meciuri...cand o sa aud un ziarist la o conferinta de presa sa-i zica lui guardiola sau lui mourinho sau lui ferguson ceva de genul "cam suspect de prost ati jucat azi" ma sui pe bloc si ma arunc in gat...n-ati vazut unde se fac magarii? la liga 2 din georgia,la liga 3 din islanda,la marile echipe niciodata,se poate asa ceva....marile echipe din europa sunt imaculate...ei joaca numai pe teren,intamplator majoritatea din ele sunt sponsorizate de case de pariuri...daca n-ar fi suporterii sa interzica,ce firma ar aparea pe tricoul barcelonei? bwin sau coca-cola?
    Sa nu iti fie frica manai,spune adevarul!

  2. #44
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    este vreun antrenor care are avantaj in "duelul" direct cu guardiola? nu stiu de ce toti astia anti-barcelona isi pun sperantele in murinio.

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pot sa spun doar atat, daca Inter se va califica mai departe o va face datorita tacticii lui Mourinho necontracarate de Guardiola.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #46
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    este vreun antrenor care are avantaj in "duelul" direct cu guardiola? nu stiu de ce toti astia anti-barcelona isi pun sperantele in murinio.
    stai putin, de cand e guardiola super antrenor? aaaa demonstrat pe la echipele slabe cu care a luat campionatul si champions league damn...uitasem

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    pai cum nu are nimeni curaj sa zica de barca ca tranteste meciuri??? vad ca tu numai asta zici pe aici
    tu esti obsedatul ala care tot ii da cu mafia din lumea fotbalului nu??? cu pariurile. din alea 404 mesaje a fost macar unu in care sa nu zici ceva de pariuri??
    ia si tu o pauza. ia un kit-kat
    pai cine sunt eu? eu pot sa zic orice ca nu conteaza...un om important nu are curaj sa zica pt ca barcelona are o armata de avocati si va fi dat in judecata in secunda urmatoare....pacat ca barca e o echipa asa frumoasa,dar nu sunt difeiti de ceilalti....lasa mah ca nu e nicio mafie,sunt eu paranoic,de aia se inghesuie toate casele de pariuri sa sponsorizeze echipele...parca vad la anul ca barcelona pica in grupa cu alde cfr cluj si face iar vreun egal...stiti cum e barcelona : e ca un savant care a facut o descoperire importanta pt omenire,dar pentru a-si finanta cercetarea a trebuit la un momendat sa vanda niste droguri....dar se iarta pt ca a descoperit ceva important? ...asa si barca....joaca un fotbal frumos,dar la un momentdat a trantit niste meciuri,dar se iarta pentru ca atunci cand vrea ,joaca un fotbal frumos,nu-i asa?
    Last edited by manai; 8th April 2010 at 10:39.

  6. #48
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    stai putin, de cand e guardiola super antrenor? aaaa demonstrat pe la echipele slabe cu care a luat campionatul si champions league damn...uitasem
    cine a zis ca guardiola e un super antenor? oricum, asa "slab" cum e, se cam apropie de performantele translatorului in europa.

  7. #49
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    ai cam zis asta cand ai spus ca nu are nimeni avantaj in duelurile cu el. sincer imi place de guardiola dar mai are de mancat pentru a il ajunge pe translator(care imi displace in totalitate atat ca stil de joc cat si ca persoana)

  8. #50
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    ai cam zis asta cand ai spus ca nu are nimeni avantaj in duelurile cu el. sincer imi place de guardiola dar mai are de mancat pentru a il ajunge pe translator(care imi displace in totalitate atat ca stil de joc cat si ca persoana)
    de acord cu tine ca guardiola mai are de tras pana sa ajunga un antrenor FOARTE mare, ca mare deja este . mai vedem pe 20 si 28 ce se intampla. cred ca portughezul daca nu ajunge in finala la vara va pleca din italia si mi.as dori din tot sufletul sa vina la astia de la madrid. sa.l vezi pe asta imbratisat cu cristinel cum plang dupa o infrangere in fata barcelonei ar fi.....priceless

  9. #51
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Forza Barcelona!! Acest meci il doream in Finala!! BATE BARCELONA.. Messi Messi Messi Ibra Ibra Ibra!!!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  10. #52
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sper ca te intereseaza si fotbalul, Dani, asa dai impresia, nu doar...capra vecinului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #53
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    de acord cu tine ca guardiola mai are de tras pana sa ajunga un antrenor FOARTE mare, ca mare deja este . mai vedem pe 20 si 28 ce se intampla. cred ca portughezul daca nu ajunge in finala la vara va pleca din italia si mi.as dori din tot sufletul sa vina la astia de la madrid. sa.l vezi pe asta imbratisat cu cristinel cum plang dupa o infrangere in fata barcelonei ar fi.....priceless
    nici mare nu il consider. cand ai echipa foarte buna si castigi cu ea inseamna doar ca nu esti un antrenor prost.
    nu stiu care as vrea sa piarda intr-un duel de genul aluia, imi pare rau ce vad la barca, fanii barcei, incep sa fie lafel de increzuuti ca cei ai realului(nu ma refer la tine)

  12. #54
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    nici mare nu il consider. cand ai echipa foarte buna si castigi cu ea inseamna doar ca nu esti un antrenor prost.
    nu stiu care as vrea sa piarda intr-un duel de genul aluia, imi pare rau ce vad la barca, fanii barcei, incep sa fie lafel de increzuuti ca cei ai realului(nu ma refer la tine)
    cand pep a venit la echipa jucatorii erau la pamant cu moralul, tocmai se incheiase un campionat in care suferisem mult si ne batusem pana in ultimele etape pt un loc in grupele C.L. cu sevilla. cel mai bun jucator al nostru din acea perioada,ronaldinho, isi dorea sa plece, antrenorul era in conflict cu unii dintre jucatori, presedintele avea si el probleme cu fanii, bastile albe reaparusera in tribune. guardiola a venit in balamucul care era la club atunci si a inceput incet incet sa puna lucrurile la punct. ce a urmat in sezonul urmator deja stie toata lumea, 6 trofee din 6, umilirea rivalui de moarte la el acasa si altele. de asta pentru mine pep e un antrenor mare. nu e obligatoriu sa fie si pentru altii.

    @ miril
    cel mai mult ma intereseaza fotbalul. dar nu suport aroganta unora.

  13. #55
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    sa spui ca Guardiola nu e antrenor mare e o insulta.
    Nu e de ajuns sa ai doar jucatori, iti trebuie si om pe banca

  14. #56
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Guardiola e un antrenor bun, care a inceput de jos, adica de la echipa a doua a Barcelonei cu care a reusit sa se califice in playoff pentru Secunda Division B. Faptul ca vine de la echipa a doua ia creat un avantaj major, deoarece cunostea foarte bine jucatorii tineri si in cosecinta a promovat o parte din ei, iar acestia nu l-au dezamagit. In plus a dovedit ca se poate sa joci frumos si sa castigi.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Guardiola este o surpriza placuta pentru mine. A dovedit ca a invatat meserie din mers, echipa joaca la nivelul vedetelor, spectaculos, iar prezenta lui este telegenica, elegant si placut ca om. Mourinho a facut un parcurs asemanator la mai toate capitolele de mai sus, minus aroganta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    cand pep a venit la echipa jucatorii erau la pamant cu moralul, tocmai se incheiase un campionat in care suferisem mult si ne batusem pana in ultimele etape pt un loc in grupele C.L. cu sevilla. cel mai bun jucator al nostru din acea perioada,ronaldinho, isi dorea sa plece, antrenorul era in conflict cu unii dintre jucatori, presedintele avea si el probleme cu fanii, bastile albe reaparusera in tribune. guardiola a venit in balamucul care era la club atunci si a inceput incet incet sa puna lucrurile la punct. ce a urmat in sezonul urmator deja stie toata lumea, 6 trofee din 6, umilirea rivalui de moarte la el acasa si altele. de asta pentru mine pep e un antrenor mare. nu e obligatoriu sa fie si pentru altii.

    @ miril
    cel mai mult ma intereseaza fotbalul. dar nu suport aroganta unora.
    tot nu a cladit o echipa gen lucescu(sa zicem) sau a dus o echipa cu sanse mici sus(mourinho la porto). a reusit sa ridice moralul unei echipe de staruri cu care sa castige trofee.

  17. #59
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    tot nu a cladit o echipa gen lucescu(sa zicem) sau a dus o echipa cu sanse mici sus(mourinho la porto). a reusit sa ridice moralul unei echipe de staruri cu care sa castige trofee.
    Poti sa ai sub comanda si World Team, daca nu esti un antrenor cat de cat bun, iti iei bataie pe unde apuci.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  18. #60
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    tot nu a cladit o echipa gen lucescu(sa zicem) sau a dus o echipa cu sanse mici sus(mourinho la porto). a reusit sa ridice moralul unei echipe de staruri cu care sa castige trofee.
    staruri precum sergio b. , pedro, pique, keita, jeffren sau bojan?
    barcelona era la pamant in vara lui 2008 iar pep i.a redat pofta de joc. noi eram atunci cum sunt astia de la juventus acum. as face si pariu ca guardiola daca s.ar duce in vara la juve in urmatorul sezon de C.L. ii duce cel putin pana in semifinale.

  19. #61
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    cine a zis ca guardiola e un super antenor? oricum, asa "slab" cum e, se cam apropie de performantele translatorului in europa.
    Ca sa il ajunga trebuie sa castige si Europa League

  20. #62
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Ca sa il ajunga trebuie sa castige si Europa League
    o va castiga si pe aia, cu osasuna.

  21. #63
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    Special One .. are ocazia de a scrie din nou istorie ... si el nu cam rateaza momentele astea .

    Forza Inter
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •