View Poll Results: finalista 2010 ?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    44 53.66%
  • Inter Milan

    38 46.34%
Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 635

Thread: Semifinala 2010: Inter - FC Barcelona

  1. #22
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    pentru ca nu are un antrenor macar de talia lui Ionut Badea

  2. #23
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by NTM View Post
    Barcelona nu il are doar pe Messi...Messi e extraordinar, dar nu e singurul jucator mare din actualul lot al Barcelonei. Eu zic ca Xavi e de clasa mondiala, mi se pare cel mai bun pasator din lume. Iniesta, Alves, Ibrahimovic sunt super jucatori.
    Xavi e extraordinar....rar asa jucator.

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Va fi ca anul trecut cu Chelsea.
    Inter va juca excelent dar toata lumea va dori Barcelona in finala ... chiar si arbitrul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Pentru Messi...Barcelona.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #26
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu-i neaparat un dezavantaj pentru Inter ca prima mansa se joaca la Milano, ba dimpotriva. Mourinho va juca la 0-0 (1-0 ar fi ideal) prima mansa, in retur va fi multumit sa distruga jocul. Daca juca turul pe Camp Nou, sa zicem ca pierdeau la limita - in retur ar fi fost nevoit sa atace si sa se lase descoperit...

  6. #27
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    Barcelona merge in finala....Mourinho e un f.bun tehnician .....probabil va gasi ceva sa-l blocheze pe Messi dar nu va fi suficient

    doar un gol marcat in minutul 93 mai va poate salva si va mai poate duce in finala.

    in rest....nimic si nimeni.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #28
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Cind ma gindesc la MEssi..nu pot spune decit ..Barca in finala.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  8. #29
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Messi

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mad_max View Post
    Simplu....Barca nu a jucat la potential maxim, pt ca nu era un meci decisiv....crezi ca daca ar fi jucat cu rusii acum in sferturi ar fi luat bataie acasa?...
    Ce coincidenta ...si anul trecut cu basel s-a intamplat acelasi lucru,si anul viitor se va intampla la fel...barca vad ca nu prea se concetreaza cu echipele cele mai slabe din grupa,tocmai cele pe care lumea le vede spulberate,tocmai pe aia nu pot sa-i bata...

  10. #31
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    Ce coincidenta ...si anul trecut cu basel s-a intamplat acelasi lucru,si anul viitor se va intampla la fel...barca vad ca nu prea se concetreaza cu echipele cele mai slabe din grupa,tocmai cele pe care lumea le vede spulberate,tocmai pe aia nu pot sa-i bata...


    tu ai o problema !

    cine te-a pus sa joci cota aia de 1.10 ?

    p.s: vezi sa nu vada astia de la casele de pariuri ca ai descoperit conspiratia....ai grija ce spui, sunt cu ochii pe noi.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NTM View Post


    tu ai o problema !

    cine te-a pus sa joci cota aia de 1.10 ?

    p.s: vezi sa nu vada astia de la casele de pariuri ca ai descoperit conspiratia....ai grija ce spui, sunt cu ochii pe noi.
    ce conspiratie...ce gluma....are curaj sa zica cineva ca barcelona tranteste meciuri...cand o sa aud un ziarist la o conferinta de presa sa-i zica lui guardiola sau lui mourinho sau lui ferguson ceva de genul "cam suspect de prost ati jucat azi" ma sui pe bloc si ma arunc in gat...n-ati vazut unde se fac magarii? la liga 2 din georgia,la liga 3 din islanda,la marile echipe niciodata,se poate asa ceva....marile echipe din europa sunt imaculate...ei joaca numai pe teren,intamplator majoritatea din ele sunt sponsorizate de case de pariuri...daca n-ar fi suporterii sa interzica,ce firma ar aparea pe tricoul barcelonei? bwin sau coca-cola?
    Last edited by manai; 7th April 2010 at 16:40.

  12. #33
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Inter nu are sanse.Un egal la macaronari acasa si calificarea e rezolvata.

  13. #34
    Nerazzuro Anarchy1slayer's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    Inter nu are sanse.Un egal la macaronari acasa si calificarea e rezolvata.
    Pai atunci mai bine nu se prezinta Inter daca tot nu are nici o sansa , asa a fost si in meciul cu Chelsea. Barcelona e mai puternica decat Chelsea dar Inter isi va juca sansa asa cum a facut-o si cu Chelsea. Egal acasa la macaronari e un scor perfect a la Mourinho.

  14. #35
    Nerazzuro Anarchy1slayer's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Imi amintesc de acel Fc Porto - Deportivo cand Deportivo a fost intr-o forma foarte buna si cand mai nimeni nu dadea sanse atat de mari echipei portugheze si totusi Porto s-a calificat dupa 2 jocuri foarte economicoase. Nu spun acum ca Barcelona e Deportivo , dar nu m-as mira sa se repete episodul de atunci si sa ajunga in finala si o echipa franceza. Cine s-ar gandi la o finala de genu Lyon - Inter ?

  15. #36
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Eu sper sa se repete meciul din grupe din editia asta Barcelona - Inter 2-0 si Inter - Barcelona 0-0. Oricum...un plus de sansa pentru Barcelona fiindca joaca returul acasa.

  16. #37
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Un meci foarte interesant.

    Greu de spus cine va decide meciul;nu cred ca Messi poate decide un asa meci,aici cred ca antrenorii si echipele in asamblu vor decide calificarea.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #38
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    au avut noroc astia de la Barca la tragerea la sorti,si in optimi si in sferturi si chiar si acuma in semifinale vor juca returul acasa.

  18. #39
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1

  19. #40
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    ce conspiratie...ce gluma....are curaj sa zica cineva ca barcelona tranteste meciuri...cand o sa aud un ziarist la o conferinta de presa sa-i zica lui guardiola sau lui mourinho sau lui ferguson ceva de genul "cam suspect de prost ati jucat azi" ma sui pe bloc si ma arunc in gat...n-ati vazut unde se fac magarii? la liga 2 din georgia,la liga 3 din islanda,la marile echipe niciodata,se poate asa ceva....marile echipe din europa sunt imaculate...ei joaca numai pe teren,intamplator majoritatea din ele sunt sponsorizate de case de pariuri...daca n-ar fi suporterii sa interzica,ce firma ar aparea pe tricoul barcelonei? bwin sau coca-cola?
    pai cum nu are nimeni curaj sa zica de barca ca tranteste meciuri??? vad ca tu numai asta zici pe aici
    tu esti obsedatul ala care tot ii da cu mafia din lumea fotbalului nu??? cu pariurile. din alea 404 mesaje a fost macar unu in care sa nu zici ceva de pariuri??
    ia si tu o pauza. ia un kit-kat

  20. #41
    manager Vladut87's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bacau, Romania
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Sincer meciul asta mi-e indiferent. Sa se califice cine s-o califica. Nici una din cele 2 echipe nu imi plac.
    [B][I][SIZE="4"]"Let this remind you why you once feared the dark!!!"[/SIZE][/I][/B] - [B][I][SIZE="3"][U]Prince Nuada[/U](Hellboy II - The Golden Army)[/SIZE][/I][/B]

  21. #42
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Va fii un duel interesant intre 2 echipe foarte bune dar cu stiluri de joc diametral opuse. Sper ca Barcelona va merge mai departe, subiectiv fiind, in primul rand datorita fotbalului ofensiv pe care il practica, si asta nu de 2, 3 ani ci de prin perioada cand Cruyff era antrenor, adica de prin 89-90.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •