View Poll Results: Va castiga Barcelona titlul la 3 puncte avans ?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Da

    16 80.00%
  • Nu

    4 20.00%
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 160

Thread: Real Madrid - FC Barcelona ( Un meci cat pentru un titlu ) 0-2

  1. #127
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    F bun meciul facut de Barca....Valdes a trecut la alt nivel fata de sezoanele trecute, e mult mai sigur pe el si fara sa exagerez cred ca este la aceeasi valoare cu Casillas.Ambii au avut interventii f bune azi: 2 Valdes in fata lui Van der Vaart si CRonaldo si 2 Casillas in fata lui Messi.....Rezumand, am facut un pas mare spre titlu insa mai e destul de jucat si sper ca baietii sa ramana la fel de concentrati si in continuare.
    Barca-total domination on the field

  2. #128
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    pe cand ai un servant precum xavi, e greu sa nu fii fotbalistul momentului.
    pe real ii lasam in plata domnului, cu clauza lui cr ronaldo cu tot...in rest o buba cu puroi.. din ce a ramas din spiritul realului doar raul si gutti ce mai scot capul...in rest, is buni la cfr
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #129
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    sunt 4 puncte practic. si Barca mai are doar 2 meciuri ce le-am putea considera mai grele. deplasari la villareal si sevilla. dar nici una din ele nu mai e ce au fost.
    Nu sunt meciuri chiar asa de grele...cu Sevilla este penultima etapa cred si oricum mai poate si Realul sa faca un egal sau sa piarda.

  4. #130
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    sunt 4 puncte practic. si Barca mai are doar 2 meciuri ce le-am putea considera mai grele. deplasari la villareal si sevilla. dar nici una din ele nu mai e ce au fost.
    In caz de egalitate se ia in considerare meciul direct?, sau golaverajul?
    Barca-total domination on the field

  5. #131
    Legendary! Riddler's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    Mda... Barca campioana... nu are cum Barcelona sa piarda 1 meci si sa faca 1 egal si real sa le castige pe toate.
    [COLOR="RoyalBlue"][SIZE="2"][FONT="Palatino Linotype"]Campioana unei mari iubiri! [/FONT] [/SIZE][/COLOR]

  6. #132
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    "Madrid cabron, saluda al campeon!"
    Real Madrid - Barcelona 0-2...Messi cel mai bun!!
    Messi nu a jucat nimic in meciul asta,fara xavi si apararea catastrofala a realului era un simplu anonim.Xavi the best,sau mai bine zis the beast.Felicitari pentru victorie,ati meritat cu varf si indesat victoria.Daca perez nu aduce dracu doi fundasi de valoare(unul central si unul lateral stanga) sa dus dracu si sezonul viitor.Mare gresala cand i-am dat pe robben si Sneijder,mai ales pe robben.

  7. #133
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Un meci castigat mult mai lejer decat ma asteptam, sincer credeam ca se va termina egal insa azi Guardiola a jucat mult mai tactic decat deobicei, poate si de aici putinele ocazii de gol pe care le-am avut, mai ales in prima repriza.

    Xavi a fost senzational azi 2 pase de gol magistrale, iar CR9 nu prea a miscat, asta si datorita lui Piquenbauer

    Sper sa avem ocazia sa vizitam din nou Madridul, peste aproximativ o luna
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #134
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    bv barca ! pacat de suporterii lui real: eliminare in cupa de alcorcon, eliminare ink din optimi din UCL, din nou dubla infrangere cu barca si foarte posibil barca va ridica trofeul UCL pe bernabeu...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #135
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Fanfoot View Post
    Messi nu a jucat nimic in meciul asta,fara xavi si apararea catastrofala a realului era un simplu anonim.Xavi the best,sau mai bine zis the beast.Felicitari pentru victorie,ati meritat cu varf si indesat victoria.Daca perez nu aduce dracu doi fundasi de valoare(unul central si unul lateral stanga) sa dus dracu si sezonul viitor.Mare gresala cand i-am dat pe robben si Sneijder,mai ales pe robben.
    Barca astazi a jucat ce de obicei nu joaca, s-a aparat supranumeric si a contat in atac atat cat a trebuit. si cu toate astea Messi a dat un gol si mai putea da doua usor daca era mai concentrat. insa se mai pierde si concentrarea asta cand te joci cu Real pe Bernabeu...la un moment dat catalanii aveau vreo 40 de pase consecutive iar albii alergau ca pierduti pe teren...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #136
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    si-a aratat si marele messi limitele ratand 2 ocazii monumentale.
    e bun dar cel mai bun din timpurile mi se pare prea mult.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  11. #137
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Guardiola l-a facut sah-mat pe Pellegrini azi prin asezarea in teren, schimbari facute la pauza, faze lucrate la antrenament etc. La golul lui Messi se vede clar ca e faza lucrata la antrenament, deoarece au fost doua faze trase la indigo in acest meci, a doua Casillas a reusit sa o respinga cu piciorul. Atat am avut de spus.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  12. #138
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    si-a aratat si marele messi limitele ratand 2 ocazii monumentale.
    e bun dar cel mai bun din timpurile mi se pare prea mult.
    ei na, las ca nu a ratat altele ce uneori pareau imposibile. normal ca inca n-ai cum sa-i zici cel mai bun ever, statutul asta se intrezareste doar, de-aia multi probabil il si pronunta

    pe de alta parte, ca tot ai pomenit de rateuri, e un pacat a lui Messi si a Barcelonei in primul rand, faptul ca atunci cand are un meci la discretie [turul cu Arsenal si jocul de azi fiind cele mai bune exemple] se relaxeaza mult prea mult. de aici revenirea lui Arsenal, ratarile cu Arsenal si cele de azi ale lui Messi.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  13. #139
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    nu inteleg de ce toata lumea il vede doar pe messi.
    cand de fapt un mare merit il are xavi.
    nu inteleg cand il pe xavi de ce mai are nevoie barca si de fabregas?
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #140
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    pentru ca Fabregas va fi jucatorul care il va pensiona pe Xavi
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  15. #141
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Barca are nevoie de Fabregas, deoarece Xavi are deja 30 de ani. Intradevar Xavi e cel mai bun pasator din lume si nu din sezonul actual, cam de vreo 2-3 sezoane, dar nu e genul de jucator care sa iasa in evindanta cum iesea Zidan spre exemplu, doarece marcheaza destul de putin si nu e un jucator incisiv, acesta probabil fiind si unul dintre motivele pentru care nu va castiga balonul de aur.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  16. #142
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    super! super! superb!
    jos palaria in fata lui guardiola, e antrenorul momentului in lume. xavi merita stiftul ala de trofeu numit balonul de aur, tot respectul pentru messi, dar xavi e cel mai bun jucator din lume. acum poate s.au prins unii ca barca nu inseamna numai messi, barca inseamna forta grupului. mai avem mult de tras pentru a fi campioni. campionatul se joaca inca.

    despre "astia" ce sa spun? sincer, mi.e mila, numai in pielea lor sa nu fii. le.as trasmite ceva de dulce, dar nu e frumos sa.l lovesti pe ala care deja e la pamant. doar pe cristinel l.as calca putin pe cap, poate ii mai sare din gelul ala de pe cap.

    sunt praf, mi.a luat 20 de min sa scriu postul asta, ma intorc inapoi la licorile mele. va iubesc pe toti

    VISCA BARCA ! VISCA CATALUNYA !

  17. #143
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Meciul in sine nu a fost genial. Probabil daca e sa-l compar, a fost cam un sfert ca spectacol din ce-am vazut in Fiorentina-Inter. Imi pare rau pentru madrileni, dar ma bucur ca n-a jucat si Ricky Real Madrid are jucatori dar n-are antrenor. Si asta de cand l-au dat afara pe Capello.

    Citeam mai sus ca unii il regreta pe Robben, altii pe Sneijder, probabil niciunul pe Huntelaar insa primii doi si-au dus echipele aproape singuri in semifinalele UCL si asta spune multe despre competenta celor de la Real Madrid.

    Campionatul nu e jucat. Mai au derby-ul orasului Barcelona, se deplaseaza si la Villareal, au si la Sevilla. Doua egaluri pentru Barcelona ii trebuie Realului. Si nu e greu. Mai ales dupa ce vor fi eliminati in semifinale de Inter.

  18. #144
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    si-a aratat si marele messi limitele ratand 2 ocazii monumentale.
    e bun dar cel mai bun din timpurile mi se pare prea mult.
    daca ratezi doua ocazii inseamna ca ti-ai aratat limitele???

    nu zic ca e cel mai bun din toate timpurile... insa pele sau maradona cand atingeau mingea era gol???

  19. #145
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Nu prea mai am ce mai zice...s-a zis totul ieri pe teren
    Fortza Barca!! Se poate si anu asta...macar 5 trofee

    Barca n-a facut nici pe departe cel mai stralucit joc,dar tot i-a dat Realului 2-0 pe Bernabeu Xavi e mare jucator..ce pase.Insa Messi nu cred ca poate rata Balonul de aur anul asta.E adevarat ca e usor cand iti paseaza Xavi,dar totusi argentinianul stie sa inscrie si luand faza pe cont propriu(are o multime de goluri superbe din astfel de faze)
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  20. #146
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    A fost mai grea faza din care a marcat Messi decat celelalte 2 faze cand a ratat 1 vs 1 cu Casillas. La faza golului aceeasi preluare pe piept ca la cea dea doua ratare a lui Messi insa a marcat printre picioarele lui Garay, in imediata apropiere fiind si Casillas. A fost un balon sutat cu pamantul. Superb golul. Cele 2 ratari a lui Messi, prima un sut din unghi, cea dea doua preluare pe piept ca la faza golului si sut din prima. Putea sa fie la fel de bine si gol sau sa se intample cum a fost. A ratat. A fost omul potrivit la locul potrivit. La faza golului el a initiat un-doi-ul cu Xavi. Banuiesc ca aseara s-a adeverit ceea ce a spus acum cateva zile Arsene Wenger...problema cu Messi e ca nu e mereu in joc.

    Asta ptr cei care spun ca Messi nu a jucat nimic. Ma bucur ca a jucat Mister Gel al vostru C. Ronaldo care in afara a 2-3 driblinguri si 2-3 suturi anemice spre poarta lui Valdes a fost sub Messi aseara.

  21. #147
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Spre deosebire de Ronaldo (90 de mil ), Messi e chiar fotbalist. Nu pretind ca Ronaldo e slab, insa evolutia lui proasta nu poate decat sa ma bucure. Voi fi pe deplin satisfacut cand va ajunge sa-l implore pe Fergie sa-l ia inapoi.

    Pellegrini ala e antrenor de Europa League.
    Last edited by TeBat; 11th April 2010 at 12:34. Reason: am uitat un "l"
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •