View Poll Results: Va castiga Barcelona titlul la 3 puncte avans ?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Da

    16 80.00%
  • Nu

    4 20.00%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 160 of 160

Thread: Real Madrid - FC Barcelona ( Un meci cat pentru un titlu ) 0-2

  1. #148
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    Spre deosebire de Ronaldo (90 de mil ), Messi e chiar fotbalist. Nu pretind ca Ronaldo e slab, insa evolutia lui proasta nu poate decat sa ma bucure. Voi fi pe deplin satisfacut cand va ajunge sa-l implore pe Fergie sa-l ia inapoi.

    Pelegrini ala e antrenor de Europa League.
    nu crezi ca exagerezi???

  2. #149
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Nu.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  3. #150
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    a reusit sa ajunga cu villarreal pana in semi-finale uefa champions league.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  4. #151
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Nu stiam.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  5. #152
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #153
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Nu am reusit sa vad meciul ...bravo Barca.

  7. #154
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    faza primului gol a fost foarte importanta, catalanii au scapat din capcana offside-ului si l-au demarcat pe Messi - de acolo a fost clar si apoi meciul s-a schimbat putin

  8. #155
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Messi ca Messi, dar si acest Xavi Hernandez este uluitor, un coordonator de clasa, un pasator extraordinar.
    A fost un meci important pentru titlu, vom vedea la sfarsit daca si decisiv.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #156
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Ce sa spun...foarte mult spectacol n-am prea vazut in meciul asta, cu exceptia celor 2 goluri ale Barcelonei si a ocaziilor de final, tot ale lor....cam nimic. Messi a fost anihilat destul de bine, chiar daca de multe ori jucatorii de la Real au intrat ca la rugby..si nu neaparat la Messi. Oricum, Barcelona a fost superioara tot meciul, au 2 victorii cu noi in acest sezon, merita titlul mai mult decat noi.

    Iar echipa noastra, este cum a zis Ronaldo, mai avem mult pana sa fim o echipa mare...diferenta dintre Real si Barca e de cativa ani de joc impreuna si de antrenor...cand faci schimbari post pe post la 0-2, esti un ratat. Duelul dintre Messi si Ronaldo, clar a fost castigat de Messi, pt ca CR a fost anihiliat foarte bine in 95% din faze...una este sa joci cu Santander si alta cu Barcelona

  10. #157
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    cu Sevilla e in penultima etapa si presupand ca Barca ar pierde...iar Realul castiga ar fi egalitate de puncte (daca ambele echipe castiga tot pana atunci) si in ultima etapa Barca are meci usor acasa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #158
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Ma, poate Sevilla mea o incurca pe Barca (desi va fi greu), mai ales ca luptam din greu opentru locul 4, dar am impresia ca la egalitate de puncte catalanii iau titlul, pentru ca normal ar fi ca primul criteriu sa fie rezultatele directe. Oricum, mi-e greu sa cred ca va iesi scenariul asta cu ambele echipe invingand etapa de etapa, dar nu e imposibil.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  12. #159
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    La egalitate de puncte Barcelona castiga campionatul, deoarece in spania primul criteriu de departajare este cel al meciurilor directe.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  13. #160
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    si pana la urMA l'a castigat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •