Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: The MASTERS!!!!!!

  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    The MASTERS!!!!!!

    http://www.pgatour.com/r/schedule/
    Cel mai important turneu al anului si visul tuturor golferilor incepe joi. Tiger , cu coada intre picioare, dar mai hotarat ca niciodata e la fata locului.Azi a fost bombardat de ziaristi cu intrebari incomode dar a scapat destul de usor...
    THE TRUTH IS OUT THERE

  2. #2
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Puerto de la Cruz
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Buna, Dorin.
    Am pierdut transmisia in direct cu conferinta de presa a lui Tiger, dar nu a fost o mare pierdere, nimic nou nu s-a spus acolo.
    Ce nu inteleg este inversunarea asta a mediei in viata privata a unui om care e supes greselii. Am vazut una din conferintele de presa si am urmarit mai mult limbajul trupului la cei prezenti: femeile erau satisfacute, barbatii nu putea privi inainte. Am simtit clar ca respirau usurati ca nu sunt ei in fata micrifoanelor. E un spectacol ieftin in care o persoana, indiferent cat de sus e, trebuie sa-si spele lenjeria cu public. Din punctul meu de vedere, sotia lui a facut cea mai mare greseala pe care o face numai o vanzatoare de patrunjel care nu are nimic de pierdut daca isi balacareste sotul in public. Daca nu exista zvonul confirmat ca Erin l-a urmarit cu acele nenorocite de wedge, cred ca nu s-ar fi inamplat nimic. Cat despre "doamnele" cu care a avut de-a face Tiger, sunt ca ciupercile care profita de apa (la moara) si soare (cele 15 minute de faima...) numai ca sa faca un ban in plus. Parte dintre ele, sigur nu au avut de-a face cu el intim.
    Sper sa aiba liniste si sa poata arata la Masters ceea ce poate si sa avem parte de 4 zile superbe. Competitie o sa fie acolo si spectacol ca de fiecare data. Cei mari sunt acolo, dintre europeni, numai de bine. Nu prea am vazut rookies. Dar sigur Cabrera o sa aiba zile fripte sa-si apere titlul daca ceilalti vor juca asa cum i-am vazut la ultimele 2 turnee. Si oricum, toti or sa dea ce au mai bun pentru jacheta aia superba.

  3. #3
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Tiger Woods primit cu aplauze la prima lovitura. Birdie ratat de putin la cea dintai cupa.

  4. #4
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Vezi undeva Masters-ul?

    Vad ca e la cupa a treia.

    Gata, am rezolvat. O imagine superba pe http://www.atdhe.net/
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #5
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Cabrera este la -1 dupa 15 cupe, pe primul loc fiind Tom Watson, cu -5.

    Cupa 16, extrem de dificila. Par 3, dar cu atata apa si nisip in jur ...
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #6
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Eu vad la TV...
    Interesant ce-l aplauda americanii pe Tiger. Parca ar fi un erou....
    THE TRUTH IS OUT THERE

  7. #7
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Puerto de la Cruz
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Americanii au nevoie de eroi. Daca nu ii au, ii creaza pur si simplu. Iar sistemul functioneaza asa de bine, ca toata lumea uita ca eroii aia sunt oameni in carne si oase si cu slabiciuni. As vrea si eu sa-l vad pe ala care e sus de tot, care e adulat (si in buna masura, chiar era de admirat cariera lui Tiger Woods, ca sa fim sinceri pana la capat) si care iese dintr-o data in lumina reflectoarelor spunand: "baieti, mai lasati-o moale cu admiratia, pentru ca sunt un pacatos, mincinos si imi plac si alte femei in afara sotiei mele". Sa fim seriosi si sa nu infieram mai tare decat e cazul. Alpauzele alea dupa mine au venit din mai multe motive. Primul, e reflexul creat de mass-media, al doilea e turma care aplauda ca doar a platit pentru spectacol iar al treilea, cred ca a fost un pic de compasiune pentru amploarea pe care au luat-o lucrurile in viata lui personala.
    Cat despre Masters in sine, prima zi promite, dar nu este definitorie niciodata. Rar am vazut un jucator care sa se mentina pe prima pozitie pe durata a celor 4 zile. Am vazut cateva lovituri waw, m-am bucurat de primul eagle al lui Tiger, pentru ca a fost cu adevarat unul solid si mi-a placut calmul si clasa cu care Couples s-a cocotat la -6. Astept sa vad ce face Watson in a doua runda... Kaymer din pacate dupa Dubai a revenit la pattern-ul lui: prima zi proasta, urmatoarele 2 bune si ultima catastrofala.
    Mie mi s-a parut mai greu 12, par 3. Inselatoare la abordare.

  8. #8
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ce cadere pentru scotianul Sandy Lyle, 79 de pozitii. 69 in prima zi, iar acum ...
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #9
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Puerto de la Cruz
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Interesanta evolutia lui Poulter azi... Este deja la -9 si are 3 avantaj fata de ceilalti. Acum Westwood e si el al -9... se strang randurile si incepe sa se aleaga. Singh, Harrington, Sabbatini, Oosthuizen, Fisher nu cred sa mai aiba vreo sansa sa treaca de cut.

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Westwood is the man of the day!
    Maine incepe sezonul suedez!!!!!!!!!! Intarziat dar ... in sfarsit. Am sa joc ambele zile!
    THE TRUTH IS OUT THERE

  11. #11
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by corina_jga View Post
    Interesanta evolutia lui Poulter azi... Este deja la -9 si are 3 avantaj fata de ceilalti. Acum Westwood e si el al -9... se strang randurile si incepe sa se aleaga. Singh, Harrington, Sabbatini, Oosthuizen, Fisher nu cred sa mai aiba vreo sansa sa treaca de cut.
    Nu s-a ales inca nimic. Sunt cel putin 7 jucatori in 3 lovituri, printre ei si Woods. Se pot intampla multe. Constanta este cea mai buna lovitura.

    Apropo. Dorin. Cat mai putine lovituri.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #12
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Stii, e un comentariu vesel. Cand joci pe green fee poti sa ai multe lovituri ca sa fie mai ieftin pe lovitura....
    THE TRUTH IS OUT THERE

  13. #13
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Vezi undeva Masters-ul?
    Incearca si www.veetle.com E acolo Golf Channel 24/24

  14. #14
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    114
    Reputatie
    1

    Augusta, here I come!

    Eu am decis sa-l vad pe viu anul asta...
    Azi voi fi in Augusta pentru prima data. Very exciting!!
    Irlandezii m-au tradat (au ratat toti 3 cut-ul) asa ca ma
    voi multumi sa-i sustin pe young Mateo, pe old Tom, etc...
    (pe Woods l-am mai vazut pe viu jucand in trecut asa ca nu o
    sa ma inghesuiesc prea tare).

    Dar cel mai mult vreau sa vad si sa ma plimb pe celebrul golf course...

    O sa va scriu poate ceva impresii/poze in zilele care vin cind o sa am vreme...

  15. #15
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Mamma mia !!!! Ce-as dori sa-ti fac companie. Am incercat sa fac rost de bilete la Ryder cup in Wales , la toamna, dar nu am reusit. Chiar ca ar merita sa fac o incercare pentru Augusta!
    THE TRUTH IS OUT THERE

  16. #16
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Puerto de la Cruz
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Pacat de boogey-urile lui Westwood. Au fost ale lui, dar e mare pacatul ca a cazut din nou la -8. E loc mereu de surprize in golf.
    Dorin, iti doresc chef de joc si sa-ti iasa toate cum le vrei.
    Pentru paddyslam, sa te bucuri de ce vei vedea. Din ce am vazut, e un teren superb.

  17. #17
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paddyslam View Post
    Eu am decis sa-l vad pe viu anul asta...
    Azi voi fi in Augusta pentru prima data. Very exciting!!
    Irlandezii m-au tradat (au ratat toti 3 cut-ul) asa ca ma
    voi multumi sa-i sustin pe young Mateo, pe old Tom, etc...
    (pe Woods l-am mai vazut pe viu jucand in trecut asa ca nu o
    sa ma inghesuiesc prea tare).

    Dar cel mai mult vreau sa vad si sa ma plimb pe celebrul golf course...

    O sa va scriu poate ceva impresii/poze in zilele care vin cind o sa am vreme...
    Asteptam cu interes relatarile tale si pozele. Daca esti de acord le pot publica pe site-ul Onlinesport intr-o galerie foto pentru toti iubitorii golfului din Romania.

  18. #18
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Lee Westwood s-a departat la doua lovituri (-10) dupa primele patru cupe ale rundei a 3-a. Urmeaza Ian Poulter (-8), Phil Mickelson si Tiger Woods (-7).

  19. #19
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Zi perfecta .Englezii tin onoarea Europei!
    THE TRUTH IS OUT THERE

  20. #20
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Intre timp Westwood s-a dus la -12 si doar Phil Mickelson (-9) pare a tine ritmul cu jucatorul englez.

    Edit: Mickelson a reusit un eagle superb la ultima cupa jucata si s-a apropiat la o singura lovitura de Westwood.

    Altfel, Tiger nu arata deloc a fi in apele sale, coborand la -5 dupa mai multe bogeys.

  21. #21
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin View Post
    Zi perfecta .Englezii tin onoarea Europei!
    Este un film despre o editie a Masters-ului, castigata de un american amator, in fata a trei englezi. Cei mai buni din lume la vremea respectiva. Dupa un caz real.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •