View Poll Results: Miss on ice 2009/2010

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Kiira Korpi

    6 21.43%
  • Tanith Belbin

    2 7.14%
  • Miki Ando

    2 7.14%
  • Maria Mukhortova

    4 14.29%
  • Yu-Na Kim

    7 25.00%
  • Tessa Virtue

    1 3.57%
  • Natalie Pechalat

    5 17.86%
  • Carolina Kostner

    1 3.57%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 55

Thread: Miss on ice 2009/2010

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Miss on ice 2009/2010

    E timpul sa alegem "Miss on ice" a sezonului tocmai incheiat.
    Astept propuneri pt a deschide poll-ul.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Nathalie Pechalat, Yu-Na Kim, Mao Asada, Maria Mukhortova.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #3
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Oh, nu.... Iar castiga Kiira Korpi... O votez pe Nathalie Pechalat. Dragute si surorile Reed, Alena Leonova, Ekaterina Rubleva, Elena Glebova, Maria Sergejeva, Anna Cappellini, daca as putea vota cu tipa aia care a dansat in deschiderea galei, foarte draguta
    Laura, maailman kaunein tyttö

  4. #4
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Yu Na Kim, Anna Capellini, Carolina Kostner, Miki Ando, Sarah Meier.
    Last edited by andreeas; 29th March 2010 at 21:52.

  5. #5
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Si Kiira? Chiar nu zice nimeni nimic de ea? Dar de Tanith,Oksana Domina, Tessa, Viktoria Helgesson(cred ca asa se scrie),Sarah Meier? Alin, cum ai uitat-o tocmai pe Laura? Doar e la avatarul tau.
    Ar mai merita si Elene Gedevanishvili sa fie in top, si Pernelle Carron. Si te rog sa permiti vot multiplu! Promit sa nu dau prea multe voturi

  6. #6
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nominalizarile mele:
    - Yu-na Kim si Tessa Virtue!
    www.fangymnastics.com

  7. #7
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioana11 View Post
    Si Kiira? Chiar nu zice nimeni nimic de ea? Dar de Tanith,Oksana Domina, Tessa, Viktoria Helgesson(cred ca asa se scrie),Sarah Meier? Alin, cum ai uitat-o tocmai pe Laura? Doar e la avatarul tau.
    Ar mai merita si Elene Gedevanishvili sa fie in top, si Pernelle Carron. Si te rog sa permiti vot multiplu! Promit sa nu dau prea multe voturi
    De Viktoria am vrut sa scriu, dar erau prea multe. Pe Laura nu am uitat-o, dar nu cred ca e miss-material, mie imi place, dar nu e de miss. Elene iar e cam micuta si indopata.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  8. #8
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nominalizari: Tanith Belbin, Miki Ando si Maria Mukhortova.

    Imi pare rau dar nu va fi vot multiplu
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #9
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Atunci imi retrag propunerile pentru Pernelle si Elene Imi place de ele dar sunt cam singura de pe aici si votul meu oricum s-ar duce la Kiira

  10. #10
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    trebuie sa fie pe acest topic niste poze cu Kiira.
    Attached Images Attached Images

  11. #11

  12. #12

  13. #13
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Kiira Korpi, Yu-Na Kim
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  14. #14

  15. #15
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    aa si mai vroiam pe cineva . Aliona Savchenko
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  16. #16
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Aliona

    http://cfs14.tistory.com/upload_cont...AwMDAwMjEuanBn

    http://www.pixieworld.net/images/art..._savchenko.jpg

    http://orpheusandlyra.tripod.com/sit...o_szolkowy.jpg

    Andi, nu zic nu, e draguta dar esti sigur ca vrei sa fie in poll? Adica nu o sa poti da decat un singur vot, si cred ca or sa se duca la altele nu la ea. Acum daca are fani nu zic nu, dar si sa o pui in poll si sa nu aiba niciun vot, sau poate doar 1-2 Asa daca ar fi fost vot multiplu si eu le-as propune pe Sinead, Sarah si pe altele

  17. #17
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Cum ziceti. Eu doar am propus. Dar probabil o sa fie si multi care o sa voteze chiar daca nu au luat parte la "propuneri" si sa incercam sa acoperim gusturile tuturor, nu doar ale noastre.
    Nu zic neaparat ca o sa-i dau votul meu, este printre favorite, dar votul va merge ori la Kiira ori la Yu-Na, si Aliona ar fi undeva imediat dupa. Dar poate unii o plac si la ei nu e imediat dupa (pe 3), ci este pe 1.. si se bucura sa o vada printre variantele poll-ului .
    Dar am mai vazut nominalizari care nu prea merita: Carolina, Mao. Miki sa zicem hmm.
    Si ma uitam si la baieti, Johnny Weir varianta, se fim seriosi. Ar putea participa la miss lejer .
    Ati vazut ce costum cu spatele gol a avut la Kings on Ice-ul din Rusia.
    Gusturile nu se discuta si ca tot l-am adus in vorba pe Weir..nici orientarile. Ati vazut Ricky Martin, ultimul baietel.
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  18. #18
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Atat pe Johnny cat si pe Ricky ii respect pentru ceea ce fac. Ricky Martin mi se pare unul dintre starurile hispanice care au facut cunoscuta muzica latino peste tot in lume. Ne place sau nu, trebuie sa recunoastem ca mai toti stim macar 2 dintre melodiile lui. Daca ma insel, ei bine se mai intampla si imi cer scuze pentru asta. Si johnny Weir nu are atata frumusete cat are farmec. Am pus poze cu el ca am observat ca in anii trecuti a fost votat. Si sunt de acord cu tine in privinta Alionei, doar ca uneori nu ne place ca favoritul nostru sa nu prea aiba voturi, dar daca va fi pe placul unora, cu atat mai bine.Cat despre Carolina...ma bucur sa vad ca un baiat zice asta despre ea. Daca este placuta sau nu nu stiu, dar mie nu mi se pare deloc frumoasa.mao mi se pare destul de draguta, doar ca noi(rasa caucaziana) nu apreciem intotdeuna frumusetea celor din alta rasa. Probabil ca un japonez o vede frumoasa.

  19. #19
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Depinde care japonez. Fata nu are sani deloc
    Laura, maailman kaunein tyttö

  20. #20
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Asiaticele in general sunt micute si slabute

  21. #21
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Oau ce discutii aici! Japoneza cu sani?? Ati vazut voi vreuna?:-D Oricum in patinaj nu cred ca e un avantaj. Si ma gandesc la Elene care pare ca se misca din ce in ce mai greu pe gheata... Nu m-am uitat sa vad daca cineva a propus-o pe Elene. Poate nu e o miss dar mie mi se pare sexy si nu neparat din motivul mai sus amintit ci atitudinea ei, chipul, expresia o fac sa fie asa. Mai ales in programul ei de gala cand apare imbracata in rochita alba a lui Marylin Monroe.
    Miss Kiira, Yuna, Maria Mukhortova, sper ca i-am scris bine numele, Tessa Virtue. Si Ksenia ar putea fi o viitoare miss, deocamdata e prea copilita.
    Carolina ar putea sa fie si ea o varianta datorita inaltimii dar... o cam strica fata. Mie nu mi se pare urata doar ca ea imi lasa impresia unei fete care nu stie sau nu o intereseaza sa fie atragatoare. Rivala ei Valentina, spre ex, mie personal mi se pare uratica, adica mai urata decat Valentina dar e o fata care vrea si stie sa fie sexy si ar avea sanse la miss. Dar de ea o sa discutam anul viitor cand probabil va fi si ea prezenta la mondiale.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •