Results 1 to 6 of 6

Thread: Cel mai bun patinator in sezonul 2009/2010

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Cel mai bun patinator in sezonul 2009/2010

    Astept propuneri pentru a face poll-ul dar sper ca nu va fi cazul. Se stie ca Daisuke e cel mai bun
    Last edited by whisper; 30th March 2010 at 07:37.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    eu l-as propune pe Brian la sectiunea cea mai spectaculoasa revenire, dar pt cel bun patinator si eu votez tot cu Daisuke.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #3
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    cel mai bun s-a stiut dintotdeauna, mai precis, de pe 3 noiembrie 1982. El ramane cel mai bun, fie ca il numiti voi "din sezonul 2009-2010", fie ca il numiti cum vreti; Evgeni Viktorovich Plushenko. Insa, chiar daca nu iese castigator pe un forum (la un numar restrans si subiectiv de oameni), este total irelevant; se cunoaste adevarul
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  4. #4
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu voi nominaliza 3 patinatori:

    - Evan Lysacek (pentru ca a castigat finala de GP si la JO);
    - Evgeni Plushenko (pentru titlul european si argintul olimpic);
    - Daisuke Takahashi (pentru bronzul olimpic si titlul mondial);

    Din punctul meu de vedere, acestia sunt patinatorii care s-au remarcat cel mai mult in acest sezon.
    Poate o sa va surprinda faptul ca l-am nominalizat pe Plushy..deoarece se stie care e parerea mea despre el, dar asta nu inseamna ca nu-i recunosc valoarea.
    La fel si-n cazul lui Patrick Chan...e un patinator valoros, trebuie sa recunosc.

    Pot sa spun si pe cine consider "Revelatia anului"?
    Este vorba de Michal Brezina din Cehia...chiar mi-a atras atentia si a dat dovada de constanta in executie la CE, JO si CM!
    www.fangymnastics.com

  5. #5
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Mihai, nu ma surprinde deloc ca l-ai nominalizat si pe Evgeny Plushenko, de fapt ma asteptam, cum ma asteptam la acelasi lucru si din partea lui Andi. Ma bucur ca macar il consideri si tu pe Michal Brezina un patinator de viitor, pentru ca asta ar insemana sa avem macar un sportiv pe care sa il apreciem si sa ne placa in acelasi timp.In rest imi dau seama ca nu avem gusturi comune.
    Chiar daca o sa fie un poll eu o sa ma abtin sa votez si cred ca motivele sunt cunoscute.

    Edit: Ade, Iulia, cred ca daca are fani pe aici Michal ar merita un topic al lui. Va spun voua sa il deschideti ca ma gandesc ca fiind moderatoare aveti intaietate.
    Last edited by ioana11; 28th March 2010 at 22:16.

  6. #6
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Eu tin sa ii felicit pe urmatorii, in ordine aleatorie:

    -Joubert, fiindca a luat foarte in serios Mondialele si s-a mobilizat dupa problemele de la Europene si de la Olimpiada.
    -Daisuke, fiindca a meritat din plin medalia de aur de la Torino.
    -Plushenko, fiindca dupa un car de vreme de pauza a castigat Europenele si era cat pe ce sa castige si Olimpiada.
    -Lysacek, fiindca a crezut in sansa lui si s-a straduit sa faca cel mai bun program al carierei, asa cum se cade la o competitie Olimpica.
    -Kevin van der Perren care si-a incheiat activitatea cu un super program.

    Felicitari tuturor si la mai mare!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •