View Poll Results: Cine credeti ca va fi deceptia acestor Mondiale? Argumentati va rog.

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Franta

    21 32.81%
  • Spania

    4 6.25%
  • Anglia

    5 7.81%
  • Italia

    12 18.75%
  • Argentina

    8 12.50%
  • Brazilia

    3 4.69%
  • Portugalia

    7 10.94%
  • Germania

    2 3.13%
  • Olanda

    0 0%
  • Serbia

    2 3.13%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 107

Thread: Deceptia Campionatului Mondial?

  1. #85
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Din punct de vedere al jocului prestat trebuie sa fiu de acord cu Lexus,prima la o distanta kilometrica e Franta!O asemenea prezentare catastrofala nici macar irlandezii nu puteau nascoci...Dupa,Italia,ce si-a dat cu firma-n cap!Campioana mondiala sa fii si sa nu iesi din cam cea mai usoara grupa de la mondial e o mare rusine!Apoi as pune Africa de Sud,care devine prima gazda care nu trece de grupe!Si cate sperante isi facusera!Si sarbii sunt o dezamagire,mare chiar!Aveau potential si culoar pentru o performanta mare dar s-au inecat ca de atatea ori ca si tiganul la mal.Au pierdut pe mana lor sau cu mana lor,nu stiu cum e mai corect.La propriu!
    Cu South Africa nu as fi de acord pentru motivul ca, desi ai un punct de vedere valid cu faptul ca erau tara organizatore, totusi nu poti sa faci din kkt bici...asta le este nivelul la momentul asta, au facut si ei cat au putut.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Cu South Africa nu as fi de acord pentru motivul ca, desi ai un punct de vedere valid cu faptul ca erau tara organizatore, totusi nu poti sa faci din kkt bici...asta le este nivelul la momentul asta, au facut si ei cat au putut.
    Te contrazic,sud-coreeni nu existau inainte de CM 2002.Acolo,la ei acasa au facut c...... bici!Si uite ca se vede urmarea si acum.

  3. #87
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Te contrazic,sud-coreeni nu existau inainte de CM 2002.Acolo,la ei acasa au facut c...... bici!Si uite ca se vede urmarea si acum.
    Nu existau sau nu erau cunoscuti? e o intrebare, eu nu stiu care e adevarul.

    In alta ordine de idei, nu putem pe baza experientei altora sa generalizam, aia sunt aia, ceilalti sunt ceilalti.

  4. #88
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    M-am prins, Denis. Doar ca incercam sa sugerez ca si noi vom fi satisfactie pentru altii, pentru ca nici noi nu ne vom califica.
    Nici noi si nici Franta? Inseamna ca Bosnia si Belarusul vor merge mai departe.

    Totusi, la ce joaca Franta n-as fi uimit daca vom merge mai departe alaturi de Bosnia. Sper ca Franta sa nu-si revina la forma lor adevarata cu Blanc la carma lor.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Nu existau sau nu erau cunoscuti? e o intrebare, eu nu stiu care e adevarul.

    In alta ordine de idei, nu putem pe baza experientei altora sa generalizam, aia sunt aia, ceilalti sunt ceilalti.
    Stii la ce ma refer man,la lipsa de rezultate importante.Cum pana acum toate gazdele competitiei au putut sa faca eforturi si sa depaseasca macar grupa,acelasi lucru il puteau face sud-africanii.Mai ales ca nu cred ca au fost,valoroc vorbind cea mai slaba gazda din toate editiile de pana acum.Nu cred ca au fost capacitati la maxim pentru competitie,s-ar fi putut darui mai mult...

  6. #90
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    In momentul in care in penultimele trei cupe ale Africii nu treci de grupe, iar la ultima editie din ianuarie nici macar nu te califici, nu prea ai rahatul de calitate din care sa faci bici la CM, ca sa spun asa. Cu tot antrenorul de mare calibru.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #91
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Rusine mie ca n-am crezut ca Italia-i poate lua Frantei fatza...
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  8. #92
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Rusine mie ca n-am crezut ca Italia-i poate lua Frantei fatza...
    Nu i-a luat-o, Franta este campioana incontestabila a rusinii CM 2010, dar italienii sunt acolo, in coasta lor

    ...si parca vad ca astazi vine si Spania sa le tina companie

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce echipa a deceptionat cel mai mult si nu ma pronunt. Pe mine m-a deceptionat cel mai mult lipsa (sau mimarea) sportivitatii jucatorilor (n-am vazut niciun jucator sa recunoasca o greseala inainte de a fi sanctionat). A doua dezamagire este arbitrajul. Aproape totul este ca la o expozitie cu vanzare pentru diverse produse, impachetate care mai de care mai frumos. Produse proaste prezentate frumos pentru a pacali cumparatorii - asta este impresia mea despre acest CM.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  10. #94
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Franta si Italia
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  11. #95
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Italia asa cum am zis.Franta nu o vad ca pe o deceptie.va asteptati la mai mult de la o echipa care nu ne-a invins in ultimele trei meciuri?si doar pe noi ne-au invins cam toti.Plus ca de 2-3 ani nu joaca nimic.S-au calificat la mondiale dintr-o grupa usoara si cu ajutorul manariilor lui Platini

  12. #96
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Hai ca si Anglia s-a facut de tot rahatul. Nu au reusit sa invinga Algeria si SUA si si-au luat-o urat de la nemti. Rezultate obtinute dupa un joc catastrofal
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  13. #97
    Registered User
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    0

  14. #98
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    mari deziluzii

    Franta
    Italia
    Camerun
    Anglia
    Brazilia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #99
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Camerun?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #100
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    da Camerun....cand ai in lot un Eto `o , un Jean Makoun si alti jucatori care joaca la echipe importante in Europa si nu faci nici un punct in grupa......premiera absoluta pentru Camerun care pana la aceasta Cupa Mondiala facuse la fiecare participare macar 1punct in grupa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #101
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Grecia sau Serbia sunt deceptii mai mari decat Camerunul.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  18. #102
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Grecia nu cred ca are de ce sa fie . Dupa Euro 2004 a jucat fix NIMIC .
    Serbia da .

  19. #103
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Grecia a avut printre cele mai slabe jocuri. De asta m-am referit la ea ca la o dezamgire. Te asteptai la mult mai mult din partea lor totusi... (mai ales in defensiva)
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  20. #104
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    pai au rezistat 75 de minute cu Argentina

    Serbia ma asteptam ei mereu se fac de ras la turneele finale
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #105
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Franta Sper sa joace la fel si in calificarile pentru Euro 2012

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •