View Poll Results: Cine se califica in semifinale?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    29 45.31%
  • Barcelona

    35 54.69%
Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 562

Thread: SFERTURI:Arsenal vs Barcelona

  1. #43
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    in Spania si UTA baga vreo 50 de goluri pe sezon pe cand in Premiership situatia e cu totul alta...

    Barca in Premiership s-ar clasa cam pe locul 8...
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #44
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    totusi, situatia e oarecum ilara. tu acuzi jocul Barcelonei, pe un thread despre dubla lor cu Arsenal, pe cand Arsenal e echipa care are probabil filozofia de joc cea mai apropiata de a Barcei...
    aici asa e

  3. #45
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    in Spania si UTA baga vreo 50 de goluri pe sezon pe cand in Premiership situatia e cu totul alta...

    Barca in Premiership s-ar clasa cam pe locul 8...
    Si mie imi place Premiership dar sa nu exageram.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  4. #46
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    aici asa e
    sigur ca e.

    iar eu inteleg supararea sau chiar frustrarea unui suporter al lui Chelsea dupa un meci ca cel din semifinala de CL de anul trecut. ce nu mai inteleg e cum cineva se poate lasa 'controlat' de acea suparare [frustrare] incat sa ajunga a spune ca jocul Barcelonei e plictisitor.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #47
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    si tu esti plictisitor ma ..esti ca si Barca
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  6. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    in Spania si UTA baga vreo 50 de goluri pe sezon pe cand in Premiership situatia e cu totul alta...

    ...
    50 de goluri poate, dar in ce divizie ?

    Premiership ramana in opinia mea cel mai bun campionat, e adevarat, dar nu cu mult peste spanioli. Arsenal este bine clasata si "are foame" de CL deci cred ca vor face fata cu brio in fata Barcei de data asta. Evident trebuie sa nu mai comita greseli copilaresti mai ales la inceput de meci ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #49
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post

    Chelsea a fost eliminata de geniul lui Mourinho
    unde a fost geniul lui Mourinho in dubla cu Barcelona din faza grupelor? o Barcelona care o incasa de la Rubin Kazan

    ce vreau sa zic nu e ca Mourinho nu e antrenor mare, el chiar e, asa nebun cum ii, insa cat de antrenor ii fi tu, jocul Barcelonei e imposibil de oprit, atunci cand chiar merge cum trebuie. daca nu crezi intreaba-l pe Ferguson
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #50
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    si cand nu merge cum trebuie atunci asistam la un meci extrem de plictisitor

    vezi...ultimul meci cu Real, meciul planetei, partida secolului, derbyul super mega senzational

    noroc ca a tras comentatorul ala ceva....si ii mergea gura ca la un nebun..ca altfel....ma lua somnul
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  9. #51
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Chelsea a fost eliminata de geniul lui Mourinho
    tot geniul lui Mourinho a facut ca Inter sa piarda 3-0 pe Camp Nou cu o Barça fara Messi si Ibra nu ?
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #52
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    ce ciudat e fotbalul, nu ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  11. #53
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    e ciudat atunci cand nu vrei sa il intelegi, sau cand fiecare are folozofia lui de joc.

    eu unul prefer sa vad pase si pase si pase, faze elaborate... decat mingi bombate de portar sau de fundasi, poate poate ii da in cap la un atacant si intra in poarta
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #54
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    eu unul prefer sa vad goluri

    si fotbal

    si nu trageri de timp cu Malaga in min 90
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  13. #55
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    asa pentru cultura ta generala de homo sapiens din specia Neanderthalensis

    Chelsea nu a fost eliminata de Inter

    Chelsea a fost eliminata de geniul lui Mourinho
    Mi se pare mie sau asta nu a trecut inca peste socul ca Inter i-a batut si la Milano si la Londra pe Chelsea?

    Daca juca Mourinho pe teren intelegeam...dar asa...aceasi echipa a Interului avea sa piarda inaintea meciului cu Chelsea in campionatul italian cu 3-1...unde era geniul lu Mourinho?....

  14. #56
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    prietene cu energie albastra care are la avatar un pinguin ce sta pe un nor...

    la final conteaza...

    atunci cand tragi linie si vezi cate trofee ai....

    tu ai vazut vreo linie trasa ?
    Last edited by White Shadow; 20th March 2010 at 23:20.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  15. #57
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    in Spania si UTA baga vreo 50 de goluri pe sezon pe cand in Premiership situatia e cu totul alta...

    Barca in Premiership s-ar clasa cam pe locul 8...
    hai ca asta-i tare de tot :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: UTA sa bage 50 de goluri in Spania ? in Primera eventual sau cum ? prea tare faza....sa nu exageram totusi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #58
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    prietene cu energie albastra care are la avatar un pinguin ce sta pe un nor...

    la final conteaza...

    atunci cand tragi linie si vezi cate trofee ai....

    tu ai vazut vreo linie trasa ?
    Vezi ca Palermo - Inter s-a terminat 1-1. Da stiu...geniul lui Mourinho a luat o mica vacanta..

  17. #59
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    la final conteaza...

    atunci cand tragi linie si vezi cate trofee ai....

    tu ai vazut vreo linie trasa ?
    baiete, tu esti batut in cap. pai daca la final conteaza, ce le tot bagi cu joc plictisitor si pase pase pase?
    iataca dupa pase pase pase Barca a tras linie si au aparut 6 trofee intr-un singur sezon.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #60
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Vezi ca Palermo - Inter s-a terminat 1-1. Da stiu...geniul lui Mourinho a luat o mica vacanta..
    io tin si cu Inter, dar Mourinho e tot mai oparit la fata in serie A...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #61
    Nerazzuro Anarchy1slayer's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Pai da Mario , daca ai fi vazut meciul ai fi vazut ce autobaza a fost Palermo in acest meci. Ce-i drept nici Inter numai joaca bine de vreo cateva etape in Seria A , dar asta s-a datorat mai multor motive.
    P.S . Mariomax ... Barcelona a batut cu 2-0 si nu cu 3-0 pe Camp Nou.

  20. #62
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Vezi ca Palermo - Inter s-a terminat 1-1. Da stiu...geniul lui Mourinho a luat o mica vacanta..
    ce imi place mie cand toti fanii TVR Cultural isi dau cu parerea despre meciuri

    si daca s-a terminat 1-1 atunci ce ?
    Palermo in 15 meciuri jucate acasa are 10 victorii, 5 egaluri si 0 infrangeri...sursa ?...bet explorer...intra sa vezi ce faina grafica are acel site si ce frumos colorat e

    Palermo e un fel de...nici nu stiu cu ce echipa sa o compar din Spania avand in vedere ca in afara de Barca si Real nu mai exista nici o echipa care sa fie neinvinsa acasa

    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    baiete, tu esti batut in cap. pai daca la final conteaza, ce le tot bagi cu joc plictisitor si pase pase pase?
    iataca dupa pase pase pase Barca a tras linie si au aparut 6 trofee intr-un singur sezon.
    alea 6 trofee au fost din greseala

    eu vorbeam despre acest sezon de Champions League si despre acest sezon in general, intelegi tu ala care nu esti batut in cap ? ...tu ala care ai capul intreg ?

    eu vorbeam despre Mourinho

    si mai vorbeam despre tinerelul ala de la Barca...despre acel antrenoras...sa vedem cand va trage linie in acest sezon...cu ce se va alege

    tine minte "baiete" ca e usor sa ajungi sus....e mai greu sa te mentii acolo.....si Guardiola e fragil rau de tot....e ca si un ou....nu se va mentine acolo...daca Barca va mai juca si in acest sezon inca o finala de Champions League atunci pot sa zic ca am gresit...dar chestia e...ca eu de obicei nu gresesc.

    uite...de exemplu Ferguson..este un antrenor bun deoarece a reusit sa se mentina acolo sus...2 finale consecutive de Champions League...

    si Mourinho o va duce pe Inter in finala Champions League pentru prima data dupa 38 de ani.

    ce sunt acele 6 trofee pe langa aceasta performanta a lui Ferguson sau pe langa ce va urma sa realizeze Mourinho la Inter ?

    e ca si cum ai compara un div x ( Guardiola ) cu un dvd ( Ferguson ) sau cu un blu ray ( Mourinho ).

    eu vreau sa comparam antrenorii, nu echipele...pe Barcelona si daca o antreneaza nenea Ion din satul Covasant...tot asa joaca...pase, pase...trofee castigate...si din astea.....CHAMPIONS LEAGUE conteaza...si nu campionatul vostru unde an de an va bateti cu Real pentru titlu...si castigati cupe ale Spaniei invingand echipe gen Castellon......
    Last edited by White Shadow; 21st March 2010 at 09:17.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #63
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Shadow , se pare ca frustrarea eliminarii de anul trecut se mentine la fanii lui Chelski. Eu zic sa treci peste ea , ca devii penibil cu afirmatii de genul "alea 6 trofee au fost din greseala" . Cat despre Mourinho , se pare ca ai un crush on him, dar totusi mai are pana sa spui ca e mai bun ca Ferguson. Tu continua sa il venerezi pe marele Jose, dar ai grija sa nu fii prea dezamagit cand "geniul" nu va reusi sa castige UCL.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •