View Poll Results: Cine se califica in semifinale?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    29 45.31%
  • Barcelona

    35 54.69%
Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 562

Thread: SFERTURI:Arsenal vs Barcelona

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    meciuri frumoase......

    Barcelona are prima sansa la calificare...dar Arsenal va pune probleme serioase...va fi o calificare la limita pentru catalani
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    Ce-i cu tine ma? Din puscarie tastezi?
    da da, ca in puscarie s'or simti gunerii tintuiti in propria jumatate de catalani
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #24
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    nici o sansa pt tunari
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Arsenal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    macel cu M mare.

  6. #27
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Barcelona.

  7. #28
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    Cu Bendtner in atac, n-am nici o emotie
    cu Messi in teren nu e nevoie ca echipa sa joace mare lucru, are grija argentinianul ca Barca sa castige

  8. #29
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    cu Messi in teren nu e nevoie ca echipa sa joace mare lucru, are grija argentinianul ca Barca sa castige
    Hai sa fim seriosi!
    Il compari pe BENDTNER cu puricele atomic?
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  9. #30
    manager Vladut87's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bacau, Romania
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    ARSENAL e echipa mea de suflet. Am suferit mult cand au pierdut finala aia in 2006 impotriva Barcelonei. Cred ca a sosit momentul revansei.

  10. #31
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    Hai sa fim seriosi!
    Il compari pe BENDTNER cu puricele atomic?
    apoi chiar nu stiu cum ai putea sa-i compari pe Messi cu pe danezu ala.
    la inaltime, poate, dar si aici il comparam pe denez cu Ibrahimovic, nu cu Messi. pe Messi il poti compara cu Nasri, da te faci de ras.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  11. #32
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Arsenal este o echipa

    voi fara Messi sunteti ca si o gaina fara pene
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  12. #33
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Arsenal este o echipa

    voi fara Messi sunteti ca si o gaina fara pene
    te scremi si devii penibil. ai vazut meciul Barcelona-Inter? daca nu, te ajut eu:

    http://www.youtube.com/watch?v=4s2d-...eature=related

    oricum, e clar ca orice echipa ar avea in componenta un jucator atat de mare ar deveni dependenta in jocul ei de acest jucator. dar asta nu inseamna ca fara el jocul n-ar mai iesi. la fel cum prezenta acestui jucator nu garanteaza jocul bun, vezi jocul Barcelonei in ultimele 2 luni, exceptand ultimele 2-3 jocuri de cand echipa chiar si-a revenit.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  13. #34
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    nu am vazut meciul ala deoarece exact in ziua meciului am facut clatite si nu am avut timp....

    dar am vazut Barcelona vs Malaga....era ultimul meci la pariuri pe care trebuia sa-l prind
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=2089

    si am vazut o Barca penibila din toate punctele de vedere...

    Ibra ala zici ca e stalp...e ca si un stalp de telegraf.

    plus ca aveti un stil din asta extrem de plictisitor ...pase, pase, pase ....pasati pe linia portii...asa ceva nu am mai vazut niciodata...stalpul de telegraf in loc sa suteze la poarta...el paseaza cativa metri inapoi....

    cand Messi nu prinde o zi buna atunci sunteti varza....

    situatia este extrem de simpla pentru Arsenal.....

    Messi out din primele minute si meciul este castigat.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  14. #35
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Messi out din primele minute si meciul este castigat.
    ei, cu asta ai cam zis tot. ai scuipat tot din tine, trebuie sa fi fericit
    esti patetic, cu un asemenea specimen nu mai am ce discuta.

    si btw, tu ar trebui sa ai cosmaruri cu iniesta [mai nou cu etoo], nu cu messi

    plus ca aveti un stil din asta extrem de plictisitor ...pase, pase, pase
    pe asta inca n-am auzit-o, jocul Barcei e plictisitor jur ca pe-asta numa un suporter de-a lui celski putea sa o scoata
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #36
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    dar am vazut Barcelona vs Malaga....era ultimul meci la pariuri pe care trebuia sa-l prind
    si eu aveam ceva la pariuri. everton-celsi si catania-inter
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca Wenger a "citit" jocul lui Barca. De doi ani e identic, dificil de contrat dar posibil cu un antrenor de nivelul francezului. Mai trebuie ca si jucatorii lui sa fie disciplinati tactic si cred ca e posibil ca Arsenal sa treaca ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    totul pentru victorie, nu conteaza cum...intelegi mey homo sapiens din specia Neanderthalensis ?

    extrem de plictisitor prietene

    pase, pase, pase, pase, pase...totusi, altceva mai aveti ?

    dar mi-a placut...ca in meciul cu Malaga de acasa cand ati tras de timp in ultimile 3 minute...aia nici macar nu au atins mingea, superb
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  18. #39
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Parerea mea este ca Wenger a "citit" jocul lui Barca. De doi ani e identic, dificil de contrat dar posibil cu un antrenor de nivelul francezului. Mai trebuie ca si jucatorii lui sa fie disciplinati tactic si cred ca e posibil ca Arsenal sa treaca ...
    o fi cum zici, dar nu are jucatorii lui Chelsea.



    voi fara Messi sunteti ca si o gaina fara pene
    sigur ca da, Chelsea pe de alta parte a aratat ca un cocos beat in meciul cu Inter. Inter care o lua de la Catania...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #40
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    asa pentru cultura ta generala de homo sapiens din specia Neanderthalensis

    Chelsea nu a fost eliminata de Inter

    Chelsea a fost eliminata de geniul lui Mourinho
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  20. #41
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    pase, pase, pase, pase, pase...totusi, altceva mai aveti ?
    goluri, foarte multe goluri. si trofee, multe de tot cu jocul din ultima vreme.

    totusi, situatia e oarecum ilara. tu acuzi jocul Barcelonei, pe un thread despre dubla lor cu Arsenal, pe cand Arsenal e echipa care are probabil filozofia de joc cea mai apropiata de a Barcei...

    Chelsea a fost eliminata de geniul lui Mourinho
    geniu care de vreo 5-6 etape doarme in serie A
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    o fi cum zici, dar nu are jucatorii lui Chelsea.




    Tocmai ca Chelsea s-au bazat pe valoarea jucatorilor lor pt a elimina Barca editia trecuta si asta i-a pierdut, parerea mea. Barca arata ca o echipa iar Chelsea ca o selectionata internationala.
    Acum din pct de vedere joc de echipa lucrurile s-au echilibrat putin cu un mic plus pt Arsenal cum spuneam dpdv antrenor.
    E adevarat ca valoarea jucatorilor este superioara la Barca pe de alta parte.
    Sa vedem ... meci interesant.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •