Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 29 of 29

Thread: European Grand Prix

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    pt. das modell
    multumesc de observatie si imi cer scuze, nu nu este vorba de mp al germaniei ci de european grand prix.

    cat despre faza cu motanul... mai incearca . este un diminutiv destul de folosit, si este o persoana destul de cunoscuta care-l poarta.
    oricum nu urmaresc f1 la tvr.

    pt. toti

    vada ca discutati in continuare despre jpm v ms oare nu mai asta este o faza discutabila?

    de restul ce spuneti?

    oricum cred ca fa ar trebui putin(mai mult)suspendat, ce a facut el se face in cart dar nu in f1, sau ce sa asteptam pina ce moare cineva din cauza lui?
    Some understand, some dont. In the end, you'll never get everybody to understand, to agree and to accept. -- A.S

  2. #23
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ayrton
    Quote Originally Posted by oaspetele
    m-am uitat de mai multe ori la reluari , Schumi nu si-a modificat de loc directia , nu a schitat nici un gest cu mana pe volan.
    cel care a tras volanul spre dreapta a fost Montoya.
    oarecum firesc ceea ce a urmat.
    OK, cad si eu de acord ca a fost incident de cursa si inchidem cazul, insa vreau sa te intreb ceva oaspete: ceea ce ai scris tu mai sus era perfect adevarat daca lucrurile se intamplau in linie dreapta. Insa acolo A FOST CURBA LA DREAPTA!!!, ceea ce face ca lucrurile pe care tu le-ai scris sa-l acuze pe Schumacher de intentie de producere a accidentului. Cum dracu intr-o curba la dreapta Schumacher sa nu schiteze nici un gest cu mana pe volan???
    foarte simplu.
    Schumi nu ajunsese inca la curba. si daca ma uit mai bine, nici chiar Montoya nu era perfect indreptatit sa traga deja volanu la dreapta.
    dar, ramane un imcident de cursa.

    in plus, Schumi avea interiorul.
    in interior, se vireaza mai tarziu .
    Schumi? the only one!

  3. #24
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    completare : Schumi mergea usor lateral dreapta , dupa ce a schimbat locurile cu Montoya dupa primul atac.
    evident , se indrepta spre interiorul virajului pentru a se apara, fiind inghesuit de columbian.
    nu ajunsese inca in punctul de a vira clar la dreapta.

    dar eu m-am referit la faptul ca nu a virat LA STANGA, inspre Montoya, singura actiune care ar fi putut aduce culpa si , probabil , descalificarea neamtului.
    si totodata , eliminarea columbianului de pe circuit.
    Schumi? the only one!

  4. #25
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Bine, bine, stiu ca n-ai ceda un milimetru nici tu... .

    "Acrosajul dintre columbianul Juan Pablo Montoya (Williams-BMW) si germanul Michael Schumacher (Ferrari), din turul 43, a fost considerat „incident de cursă" de către comisarii Marelui Premiu de Formula 1 al Europei, desfăsurat, duminică, la Nürburgring. O decizie similară a fost luată si în cazul abandonului britanicului David Coulthard (McLaren-Mercedes), din turul 57, care a urmat unei frâne brutale a spaniolului Fernando Alonso (Renault). Pilotii au fost audiati de comisari, care, după ce au revăzut înregistrările video, au decis să nu aplice nici o sanctiune. Michael Schumacher s-a declarat multumit de faptul că Marele Premiu al Europei a fost câstigat de fratele său, Ralf. „În ceea ce priveste ciocnirea cu Montoya, consider că a fost un accident. El era mai rapid decât mine, a încercat să mă depăsească lăsându-mi spatiul necesar să rămân pe pistă. Nu este vina nimănui", a adăugat Schumacher. În schimb, Coulthard l-a criticat pe Alonso, din cauza căruia a fost nevoit să abandoneze. „A frânat mult mai devreme decât o făcuse în celelalte tururi si acest lucru este ciudat. As vrea să revăd faza respectivă si să văd exact ceea ce indică datele de telemetrie. Cred că Alonso este un pilot neexperimentat si acest tip de incidente arată cât de multe mai are de învătat", a spus Coulthard. Alonso a spus că masina sa a avut câteva probleme în acel moment, fiind nevoit să frâneze mai devreme. "

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Neata buna ! am mai revenit si eu pe aici .
    De ce nu zice nimeni ca in sfarsit am vazut o cursa de F1 ? cu depasiri , cu altii care stiu sa se apere bine , adica ceea ce face spectacol , si cred ca pentru asta ne si uitam la F1 , nu ? adica o cursa superba . Villeneuve o inceput primul , pacat ca din nou o avut probleme , unel eprovocate de el altel ede masina , da ce mai conteaza ? cu o depasire superba a lui Montoya , cu Alonso care s-a aparat superb , nu numai in fata lui Coulthard ci si in fata lui Shumi pe ultimele sute de metri . Am vazut ca unul a scris ca nus ce idiotenii , ca Montoya o riscat, ca era periculos .... ca Alonso ... , pai daca nu-ti place asa ceva itzi recomand Acasa Tv unde toti se iubesc si orice s-ar intampla in final tot happy end ii . Pai orice depasire ii periculoasa si trebuie sa risti , sau tie ti-ar placea sa vezi numa depasiri dinalea dintre un Ferrari si un Minardi ? adica trece asta rosu pe langa Minardi , si ala din Minardi sentreba dac acumva o trecut ceva OZN pe langa el . Oricare dintre cei de la varf ca sa depaseasca trebuie sa riste , si ce atata tam tam pe depasirea lui Montoya ? A fost superba , Shumi singur o recunoscut ca Montoya o profitat de aceea situatie si si el la randul lui ar fi facut acelasi lucru si cred ca la fel ar fi facut si alti piloti de clasa . cat despre comentariile lui Coulthard , mai bine sa-i dam pace , ca in ultima vreme numa asta stie sa faca , sa se planga intruna de toate si de toti , mai putin sa depaseasca cu o masina care totusi nu se poate compara cu Renaultu , ce face Raikonnen si ce face Coulthard cu aceeasi masina ? La fel ca la Ferrari intre Shumi si Barichelo , unu i pe primu loc si celalalt pe 5 sau 6 .
    Noh astea fiind zise ba bayz si io cel putin sper ca si in cursele viitoare sa vad asa ceva.

  6. #27
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Arnie sa sti ca ai mare dreptate! Eu tin cu Kimi si nu pot sa-l sufar pe schumi. Vad ca oaspetele se tot oftica si isi baga unghia in gat cand cineva nu scrie ce vrea el, adica vai ce bun e schumi, ce tare e, dar asta e frate, toti suntem prosti numai tu esti destept.
    Schumi deja nu mai poate face fata lui Kimi, Montoya si Alonso si incepe din nou cu smecheriile lui de doi lei (care le stiu foarte bine Hill, Villeneuve, Hakkinen sau Montoya). Daca anul trecut, neamtu castiga in Franta si devenea WC (a se citi world champion) anul asta ii arde buza dupa cateva puncte cu care sa se poata distanta de copilul ala de Raikkonen care i-a dat clasa in Germania.
    Parca vad ca apare oaspetele cu un mesaj de genul Silviu Agoston a spus ca... Nu te mai repeta frate ca o sa credem ca esti balbait /fu/
    PS Sa sti ca nu conteaza ca tu esti mai vechi ca noi ca poate si noi suntem mai inteligenti ca tine si nu ne mai laudam atat

  8. #29
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    hai sa-ti fac pe plac .
    silviu agoston a spus :
    -nu pot sa-l sufar pe schumi.
    e clar cat de obiectiv poti fii. eu nu zic ca-i simpatizez pe toti , dar in nici un caz nu urasc vreun pilot de F1.
    -toti suntem prosti numai tu esti destept.
    nu trebuie sa generalizezi. ajunge referirea la persoana ta
    -oaspetele se tot oftica si isi baga unghia in gat cand cineva nu scrie ce vrea el.
    nici vorba. cand cineva are o parere contrara mie, incerc sa-l combat cu argumente. daca ale lui sunt pertinente, mai cedez si io. da in general, is destul de consecvent.

    -Schumi deja nu mai poate face fata lui Kimi, Montoya si Alonso .
    exact. de aia e pe primul loc, de aia are 4 victorii.
    -Raikkonen care i-a dat clasa in Germania.
    cu cauciucurile alea, cred si io. da chiar clasa??
    -Nu te mai repeta frate ca o sa credem ca esti balbait .
    tipic infantil.

    - Sa sti ca nu conteaza ca tu esti mai vechi ca noi ca poate si noi suntem mai inteligenti ca tine si nu ne mai laudam atat.
    ai zis-o singur. nu vad unde m-am laudat. si iar nu inteleg de ce vorbesti in numele altora.
    pe acest forum am incercat sa nu jignesc, in primul rand. cred ca am reusit.
    da de ce iti spun io tie toate astea ??

    succes !
    Schumi? the only one!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •