View Poll Results: Care este cea mai antipatica echipa romaneasca?

Voters
939. You may not vote on this poll
  • FC Arges

    6 0.64%
  • Dinamo

    428 45.58%
  • Rapid

    78 8.31%
  • FC. National

    5 0.53%
  • U Craiova

    55 5.86%
  • Gloria Bistrita

    74 7.88%
  • Apulum

    7 0.75%
  • Steaua

    196 20.87%
  • FCM Bacau

    12 1.28%
  • Farul

    6 0.64%
  • Poli AEK

    38 4.05%
  • Otelul

    5 0.53%
  • Oradea

    1 0.11%
  • Ceahlaul

    19 2.02%
  • FC Brasov

    2 0.21%
  • Petrolul

    2 0.21%
  • Sportul Studentesc

    1 0.11%
  • UTA Arad

    4 0.43%
Page 7 of 85 FirstFirst ... 567891757 ... LastLast
Results 127 to 147 of 1768

Thread: Care este cea mai antipatica echipa?

  1. #127
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    ?

    Ma intreb ce mijloc de transport prefera suporterii bucuresteni ai AEK-ului (cei care au sustinut echipa pentru a promova), pentru a admira evolutia favoritilor pe prima scena fotbalistica din Romania...
    (A)

  2. #128
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Hai ca vin shi cu contraargumentele:

    Quote Originally Posted by Gerson
    1 asta e nume de grecotei
    Pai shi? Care-i problema?

    Quote Originally Posted by Gerson
    2 foarte multi dintre jucatori au fost sclavii netoiului
    Macar Netzoiu nu ne-a cumparat fulare...

    Quote Originally Posted by Gerson
    3simbioza nenaturala ,un cadou politic de la miticii cei huliti
    Care mitici? Dobosh? Armash? Gusha? Nu sunt din Bucureshti.

    Quote Originally Posted by Gerson
    4echipa venita la Timisoara si mentinuta in A cu largul concurs al pdsr Gusa si Armas ,returul lor a insemnat doar o victorie curata cea de la Arad care a fost cu totul intamplatoare si impotriva cursului jocului
    Toate au fost victorii curate: cu Farul, cu voi shi cu Astra.

    Quote Originally Posted by Gerson
    5 parte din sustinatorii lor dovedesc lipsa de caracter
    Discutabil. Incidentele la care te referi de pe acest forum au aparut in urma unei dispute de idei care, probabil, nu v-a picat bine. Scandalul a fost inceput de voi shi acum vad ca e intretzinut de voi. Eu am intzeles ca nu sunt inghitzit de voi shi m-am oprit. Din punctul meu de vedere, cand are loc o disputa de idei, nu fac compromisuri nici macar oltenilor. Tot ce am facut e sa-mi expun parerile.
    De aici au plecat toate. Ne-am permis noi timishorenii sa vorbim de regionalizare... s-a sculat romanismul din voi (de parca ar avea vreo legatura una cu alta). Nu ne plac exagerarile din istorie... iarashi atzi avut ceva de comentat. Shi peste toate astea, am indraznit sa contestam shi faptul ca galeria olteana nu e cea mai tare din galaxie.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #129
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    1.chiar asa,ce conteaza ca nu e nume romanesc.Doua echipe au nume strain
    dinamo si aek

    2 a dat bani de recuzita, i-am folosit si l-am iscuipat si injurat in continuare
    dar sclavii lui nu i-am acceptat cum fac altii

    3.este o echipa bucuresteana, a fost mutata din motive politice

    4.Da,precis,in special ultimele doua

    5.chiar tu ai inceput, suporti de 80 de ani.... uiti de la mana pan' la gura
    jalnic .

  4. #130
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    O constatare interesanta...de cind s-a deschis occidentul, oltenii critica Banatul!

    Dupa ce vreme de zeci de ani au emigrat pe capete si pe acoperisuri de vagoane, acum au descoperit si ei ca exista un vest mai la vest de vest .

    Si de acolo fac si ei gargara la adresa zonei geografice unde parintii si bunicii lor au vazut ptr. prima data in viata lor piinea....

    Vorbim de caractere, dar inca caut unul printre cei care posteaza si se dau iubiri alb-albastre (parca asta e culoarea uniformelor de militie, care militie, carevasazica e meseria in care si-a tocit coatele-i ascutite alde dinel ). Ce frumos se leaga toate. Mai ales numele echipei... Universitatea....asta vine de la universalitatea jucatorilor, nici o legatura cu institutia de invatamint sus mentionata. Ca dinel are functie de Rector doar la muzeul lui ceashca.... Trupa asuprita de militieni, (netsoi si alte lichele), si-a gasit linistea in bratele altuia. Acum 6 luni nu stiati unde vi se muta iubirea, acum ati devenit aroganti :? . Nu vedeti nici virful nasului lui Pacala, dar sariti sub forma de haita....

    Pai hai sa va vad, cit va tin aripile....

    ....cu ce mijloc de locomotie a parasit Popescu Bania ultima oara?

    ....dar Balaci?

    ....Cind ati avut 2 ani aceeasi antrenori, sau aceeasi 5-6 titulari in echipa?

    ....al cui joc l-ati facut cind ati luat titlul Nationalului?

    Deci a cui echipa sinteti? Inca o data va rog, in cor....nu se intelege, care minister?
    Smile, its good for you!

  5. #131
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Hai ma Azur, n-are rost. Oamenii isi sustin f putenic punctul de vedere oricat de eronat ar fi. De ce vrei sa incepi acum un nou scandal pe-aici. Eu sincer nu le mai raspund ii lasa sa-mi zica orice ca sincer nu stiu care va fi mai de rasul lumii intr-un final.
    Te rog eu Azur lasa-i in pace si hai sa vorbim ceva mai constructiv despre fotbal. Ce zici?

  6. #132
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Pentru azur

    Scumpete mica, in Oltenia a fost paine dintotdeauna, aici a fost si este de fapt granarul tzarii.Cand oltenii mancau paine voi ...nu stiu.Cine stie de pe unde eratzi ca sintetzi venitzi din toata lumea acolo.

    Nu ma iau de culoarea voastra,Nu e tocmai barbateasca.Pe cand albastrul e o culoarea sperantzei etc. ca au ales-o nu stiu cine sau tu ,nu conteaza

    Universitatea Craiova este totusi Universiratea Craiova,
    nu suna ca PoliAEK (care suna chiar a strutzocamila) recunosti ?



    Raspunsuri:
    ....cu ce mijloc de locomotie a parasit Popescu Bania ultima oara?
    Re: cu Ferrari

    ....dar Balaci?
    Re:Mercedes ceva,cine stie

    ....Cind ati avut 2 ani aceeasi antrenori, sau aceeasi 5-6 titulari in echipa?
    Re:pe vremea lui Ilica acum 3 ani

    ....al cui joc l-ati facut cind ati luat titlul Nationalului?
    Re:totzi suporterii au tzinut cu Natzional, si un orb vedea asta, netzoiu si-a luat catzei cand a fost izgonit.Nu l-am acceptat niciodata , chiar ca la asta nu se gandise nimeni sa ne acuze tot pe noi cand stii bine ce a fost la craiova. , asta-i chiar culmea !!!!!

    Despre dinel staicu pe care personal nu-l inghit: a fost 2 ani in politzia din vama.A demisionat si a urmat ISE , acum face afaceri dubioase. Un hotz.

    Stiu insa o echipa la care in aceste zile pute urat de tot a partide politice, a furtuti de actziuni a Gushi si Armashi, dar stii cum? In ultimul hal, probabil ca vetzi deveni chiar a doua echipa ca nesuferitzi dupa dinamo.

    in schimb cele 5 puncte impotriva echipei voastre sint cam logice, am vazut ca n-ai prea avut ce sa raspunzi desi un timisorean de-al tau pusese intrebarea si ceruse argumente.I s-au dat . Tu ai schimbat vorba,crezand ca daca acuzi pe altzii uita lumea de tine.Vezi ce e si viatza asta?
    ce mica e distantza de la amic la inamic doar doua litere

  7. #133
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    Pentru TIMISOREANUL

    Sa nu confundam respectul cu simpatia. Cunosc destui oameni care nu-mi sunt deloc simpatici, dar pe care ii respect. Sincer. Simpatia mea ramane pentru Poli care a murit. Pentru Poli-AEK, cu tot respectul, nu simt nici o simpatie.

  8. #134
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    Pentru VIOLE(N)T

    D-voastra nu sunteti timisorean. Nu tineti cu Poli, ci cu AEK. Poate ca sunteti mai degraba un rapidist, dupa felul cum sunteti vopsit si dupa vocabular. De suparare din partea mea nici vorba. Este ultimul meu raspuns catre d-voastra. Nici pe acesta nu-l meritati.

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    ... hai sa vorbim ceva mai constructiv despre fotbal...
    Tare bucuros as fi daca te-ar citi toata lumea si daca ti-ar urma sfatul. Ce frumos ar fi ca fiecare sa-si sustina echipa favorita fara sa-i injure pe ceilalti, fara jigniri personale, fara dialoguri obscene, fara rautati...
    Ce frumos ar fi sa avem in campionatul romanesc cateva echipe cum a fost RIPENSIA, sau macar ceva asemanator. Sa vedem ca pe teren se joaca din placere, nu neaparat pentru puncte. Stiu ca asa ceva nu este posibil astazi, sunt prea multi bani la mijloc, dar spectacol poate fi asa cum este in alte campionate.
    Si echipele mici pot oferi un fotbal mare.

  10. #136
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko
    D-voastra nu sunteti timisorean. Nu tineti cu Poli, ci cu AEK. Poate ca sunteti mai degraba un rapidist, dupa felul cum sunteti vopsit si dupa vocabular. De suparare din partea mea nici vorba. Este ultimul meu raspuns catre d-voastra. Nici pe acesta nu-l meritati.
    Probabil ca dumneavoastra credeti ca un limbaj excesiv de civilizat poate ascunde lipsa de argumente. Referitor la acuzatiile dumneavoastra, nu cred ca am depasit vreodata limita decentei.

    Cat despre dialogul nostru, m-ati convins si pe mine ca nu are nici un rost. Eu am incercat sa fiu pertinent, convins de faptul ca, intr-o dezbatere, conteaza mai mult ideile decat culoarea si originea celui care le formuleaza. Daca, totushi, va intereseaza, sunt timisorean si polist (aekist).
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  11. #137
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    care-i problema ca s-a mutat AEK la Timisoara? fie ele motive politice, economice, whatever.

    pe la mijlocu' aniilor '90 oficialii canadieni au decis sa nu mai sprijine 2 echipe de hockey din quebec. a ramas montral canadiens care erau ok din pdv. financiar, iar franchise-ul quebec nordiques s-a mutat la colorado si a devenit "colorado avalanche", care de-atunci a cistigat de 2 ori cupa stanley. sunt convins ca nu-s multi din colorado care vad o problema in asta, dimpotriva, au primit o echipa de hockey. singurii ce porbabil injura sunt cei din quebec, la care le recomand sa se gindeasca bine data viitoare cind merg la vot. in rest, cei din colorado s-au identificat instant cu echipa, ca si timisorenii. de ce ar fi asta o problema?

    ce-i trist e ca l-au lasat be zambon sa faca praf vechea poli.

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GoPens
    care-i problema ca s-a mutat AEK la Timisoara? fie ele motive politice, economice, whatever.

    pe la mijlocu' aniilor '90 oficialii canadieni au decis sa nu mai sprijine 2 echipe de hockey din quebec. a ramas montral canadiens care erau ok din pdv. financiar, iar franchise-ul quebec nordiques s-a mutat la colorado si a devenit "colorado avalanche", care de-atunci a cistigat de 2 ori cupa stanley. sunt convins ca nu-s multi din colorado care vad o problema in asta, dimpotriva, au primit o echipa de hockey. singurii ce porbabil injura sunt cei din quebec, la care le recomand sa se gindeasca bine data viitoare cind merg la vot. in rest, cei din colorado s-au identificat instant cu echipa, ca si timisorenii. de ce ar fi asta o problema?

    ce-i trist e ca l-au lasat be zambon sa faca praf vechea poli.
    Nu asta-i problema. Au fost reprosuri la adresa mea ca nu simpatizez cu Poli-AEK. Pentru ca nu-mi place. Daca asta nu-i suficient, altceva n-am, dar tot nu-mi este simpatica Poli-AEK.

  13. #139
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    GoPens, majoritatea echipelor de aproape orice sport de pe continentul nord american au fost infintzate prin alte parti si au ajuns in orasele in care se afla azi chiar sub un alt nume cum e si cazul lui Avalanche. Detroit Pistons e o echipa originara din Indiana si care logic ca nu se chema asa. Nu era productie de atomobile pe-atunci in Indiana ca sa ii cheme Pistons. Sportul e o afacere si daca Boeing s-a mutat din Seattle la Chigaco asta nu inseamna ca locuitorii din Chicago sa prefere zborurile cu Concorde pentru ca nu le place ca ceilati au venit din alt oras. E penibil. Pai daca aia au dezertat din Bucuresti sa joace pentru noi eu zic ca merita si mai multa simpatie. Ma rog, fiecare vede ce vrea si cum vrea.

  14. #140
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Scandalul a fost inceput de voi shi acum vad ca e intretzinut de voi.
    esti nedrept tu ai zis primul ca esti deranjat de noi si ca de 80 de ani suporti valuri de...si olteni si alte ...
    Eu v-am tot trimis oferte de impacare, v-am trimis si dar tu erai prea violentat atunci iar deep a introdus in discutii orasele fapt pentru care nu l-am inteles decat ca are probleme personale.Dar nu-i port pica nici lui,n-are sens sa-mi bat capul cu el.Dupa mine, putem sa facem pace, sau am si facut.

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Eu am intzeles ca nu sunt inghitzit de voi shi m-am oprit. Tot ce am facut e sa-mi expun parerile.
    Eu nu-ti port pica desi nu te-am jignit niciodata personal, tu ai facut-o in citeva randuri.

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Nu ne plac exagerarile din istorie... iarashi atzi avut ceva de comentat.
    Nu va place istoria pentru ca n-ati participat la ea decat in 89 pentru acel moment va apreciem.Normal ar fi sa apreciati si voi restul istoriei si oamenilor si sa nu ne strigati ca venim peste voi.Inainte de unire veneau o droaie de ardeleni si banateni in Romania,n-am auzit ca ragatenii sa le strige ceva.Obrazul...

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    am indraznit sa contestam shi faptul ca galeria olteana nu e cea mai tare din galaxie.
    E mai tare ca a voastra.Universul nu incepe si nici nu se termina cu Timisoara cu tot separatismul unor dintre voi. Tot tu ai deschis discutiile cand ai zis de arsul mingiilor de pingpong si de atmosfera de 23august.Cum discutia o aveai doar cu noi, iar tu n-ai precizat ca te referi la altii ,normal ca ne-am simtit vizati.Asta e logic cand vorbesti cu cineva, el sa inteleaga ca vorbesti cu..el Lucru eronat ,lipsit de logica si bun simt.Ti-am cerut chiar precizari tot ca sa nu existe dubii ca
    te-ai exprimat tu ambiguu. Daca in scuzele tale sint incluse cele la aceasta afirmatie, totul e in regula. Oricum, indiferent de parerea ta, Craiova a fost peste galeria voastra ,in permanenta de 40de ani . PACE
    respect Poli
    Hai Craiova!
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  15. #141
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Smile, its good for you!
    Tu meriti titlul de campionul absolut al aberatiilor.N-ai grija ca nu te intrece nimeni.
    Ai umplut un mesaj cu aberatii, la care nu meriti raspuns nici macar in gluma.Papa bine si cresti mare ,discutam mai tarziu.
    Incearca sa zambesti si tu nu doar sa provoci zambete cu psudogluma din avatar si prin ridicolul mesajelor tale. Inspirat indemn ,ai ficatul marit
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  16. #142
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Sorin, pentru chestia cu 80 de ani mi-am cerut indirect scuze. A fost o exagerare din partea mea (de altfel era intr-un context mai violent - am fost atacat in prealabil). Daca te incalzeshte, imi cer inca o data scuze (de asta data in mod direct).

    Hai sa nu mai continuam disputa, e clar ca vedem lucrurile in mod diferit.

    Cu toate astea va simpatizez (fara mishto) pe tine, pe Blue shi pe Inter pt. atashamentul fatza de Shtiintza.

    Eu atat am avut de spus. Daca se iveshte un subiect interesant, mai vorbim. Altfel, eu nu va mai raspund la acuze... deshi multe continua sa fie nefondate.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  17. #143
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Nu are rost sa ne certam nici care-i cea mai tare galerie,poate in unele meciuri am fost peste voi,iar in altele invers... Cert e ca avem impreuna mai multzi suporteri,stadioane mai mari shi civilizatzie decat toate cluburile de cartier din bucale.Jos cu "mitica" shi "nashu" din cauza lor nu se investeshte... roll

  18. #144
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cam ai dreptate tu

  19. #145
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Cu toate astea va simpatizez (fara mishto) pe tine, pe Blue shi pe Inter pt. atashamentul fatza de Shtiintza.
    pe mine nu ma simpatizezi? :naughty:

  20. #146
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue, acum si culorile voastre-s cele mai tari? ...si painea s-a inventat la voi si acolo e si azi cea mai dospita drojdie si marul cat pepenele si pruna cat para si de ce nu... puricele cat racul.

    Chiar nu vrei sa te opresti? L-am rugat personal pe azur s-o lase balta, de ce nu vrei s-o lasi si tu?

  21. #147
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    pai tocmai se potolisera spiritele, tu vii iar sa le aprinzi. I-am raspuns unuia care crede ca astea toate s-au descoperit la voi, si o spune ca si tine intr-un mod josnic. Eu incheiasem, mi-am cerut chiar si scuze unui timisorean daca am exagerat.
    De culori tot azurul se luase,mi-am permis sa-i raspund.
    Despre culori pot sa-ti spun doar atat, albastrul e culoarea mea favorita. Violet n-as purta nici obligat ,crede-ma pe cuvant
    Din punctul meu de vedere, securea razboiului e ingropata. Dar daca atacatzi ....
    P.S.: Eu pe tine te consider vinovat pentru devierea discutziilor. Nici n-am vrut sa intervin pana nu te-am vazut ca ai inceput atacuri de o josnicie neegalata.Asa ca te am in vedere

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •