View Poll Results: Care este cea mai antipatica echipa romaneasca?

Voters
939. You may not vote on this poll
  • FC Arges

    6 0.64%
  • Dinamo

    428 45.58%
  • Rapid

    78 8.31%
  • FC. National

    5 0.53%
  • U Craiova

    55 5.86%
  • Gloria Bistrita

    74 7.88%
  • Apulum

    7 0.75%
  • Steaua

    196 20.87%
  • FCM Bacau

    12 1.28%
  • Farul

    6 0.64%
  • Poli AEK

    38 4.05%
  • Otelul

    5 0.53%
  • Oradea

    1 0.11%
  • Ceahlaul

    19 2.02%
  • FC Brasov

    2 0.21%
  • Petrolul

    2 0.21%
  • Sportul Studentesc

    1 0.11%
  • UTA Arad

    4 0.43%
Page 15 of 85 FirstFirst ... 513141516172565 ... LastLast
Results 295 to 315 of 1768

Thread: Care este cea mai antipatica echipa?

  1. #295
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    nuu eu nu am nimic cu nimeni.........decat daca are cineva ceva cu mine am si eu cu el
    :O m-ai spart cu chestia asta
    Succes in continuare pe forum!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #296
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    E pacifista fata
    Semper Fidelis

  3. #297
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    craiova, pentru simplul fapt ca aici se schimba antrenorii si conducerea la fel de des ca si jucatorii, aproape. dinamo echipa care se pare ca a batut recordul de antrenori intr-un sezon , s-a cam oprit din schimbarea antrenorilor.

  4. #298
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    :O m-ai spart cu chestia asta
    Succes in continuare pe forum!
    Mersi la fel!

  5. #299
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid
    E pacifista fata
    Pacifista, cum ii sta bine unei fete! Asa e si normal!

    Vad ca in prezent Dinamo, Steaua si Rapid sunt cele mai antipatice echipe! Suporterii acestor echipe au votat intre ei! Un plus pentru Dinamo datorita "simpatiilor" cu Poli si Craiova!

  6. #300
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Vad ca in prezent Dinamo, Steaua si Rapid sunt cele mai antipatice echipe! Suporterii acestor echipe au votat intre ei! Un plus pentru Dinamo datorita "simpatiilor" cu Poli si Craiova!
    Steaua si Rapid au "recuperat" mult in ultima luna. Daca s-ar relua votul, s-ar putea ca ordinea sa nu mai fie aceeasi.

  7. #301
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    pina acum nu stiu ce aveam cu Rapid...dar dupa ultimele "evenimente" de la Craiova.........
    Free Sevilla!!!!

  8. #302
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Craiova
    pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem

  9. #303
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    "pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem "
    mieii de pasti? :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #304
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu Inter. Vremea.....Deocamdata ucidem doar vremea....
    ex-alpopa

  11. #305
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Vremea si fotbalul...

  12. #306
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    inter daca as ucide vulturul ala din avatar sau tot avataru,mai putin unde scrie IRRIDUCIBILI ,ca si io sunt cu IRRIDUCIBILI dar de la LAZIO :p
    pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem

  13. #307
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Craiova ca sunt prosti, Dinamo ca sunt ********i, Poli-Aek ca arunca cu pietre in suporterii adevarati !

    Din strainatate nu-i suport pe Juventus !
    "UTA noi mereu te vom iubi"

  14. #308
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dinamo - cea mai urita echipa din Romania !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #309
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Mariuse, nu te mai ascunde dupa Dinamo ca nu mai tine.

  16. #310
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    Mariuse, nu te mai ascunde dupa Dinamo ca nu mai tine.
    Urita cu draci ! :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #311
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    am invatat in facultate (am terminat IEFS) ca cea mai urata cromatica in sport este rosu-albastru ! nu e nici o vrajeala !

  18. #312
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu n-as putea spune o echipa care sa-mi fie antipatica, pot insa mentiona conducatori/investitori antipatici, suporteri antipatici prin modul de manifestare. Jucatorii se muta de la o echipa la alta, nu-mi poate fi antipatic un jucator pentru ca joaca la rivali, pot sa-l antipatizez pentru ca face declaratii impotriva echipei mele favorite. Asa ca sondajul nu releva absolut nimic, poate doar capacitatea de a ura orice nu este al nostru. O echipa poate fi in acelasi timp si cea mai simpatizata si cea mai antipatizata, nu apare nici o contradictie in asta. Din pacate fotbalul atrage sentimente de telenovela, cu dragoste si ura patimasa simultan, desi este vorba doar de o competitie presupus pasnica si cu scop de divertisment. Cred ca uram prea mult si iubim mult prea putin, esecurile sunt in mod traditional datorate altora, noi nu avem niciodata vreo vina. Mai bine sa omoram contra-candidatii decat sa ne castigam laurii intr-o competitie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #313
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Consumatorul de Mirodenie este foarte sigur de cinstea si corectitudinea echipei lui favorite Steaua, plus a celorlalte bucurestene, mai putin Dinamo. Cred ca n-a apucat de exemplu perioada anilor ’80, cand reprezentanta armatei era adorata de intregul popor in frunte cu mult-stimata familie conducatoare: nea Nicu, Valentin, Ilie etc. A fost o perioada de vreo trei ani in care aceasta echipa trebuia sa castige cu orice pret, si a avut o serie de vreo 10 meciuri castigate in ultimul minut al meciului sau in prelungiri. Bineinteles cinstit si corect. Asa cum este si acum.
    E interesanta si motivatia afectiunii bucurestenilor pentru Rapid (ceferisti saraci si cinstiti) si Progresul (frizeri simpatici, desi au fost si echipa finante-banci). Chiar n-am nimic cu ici o echipa, dar ma enerveaza definitiile astea batute-n cuie si depasite de realitate. Ca sa nu spun ca e oarecum jignitor pentru echipele in cauza. Adica cei de la Rapid ar trebui sa aibe un echipament mai ponosit, sustinuta din tribune de masele largi de lucratori CFR, in frunte cu nashii care au taxat la greu blatistii de pe trenuri ca sa aiba bani de bilet la meci. Sa nu mai spun de frizerii care aproape cersesc bacsisuri ca sa umple tribunele din Dr. Staicovici. E hilar sa mai crezi ca cineva simpatizeaza cu o anumita echipa pentru ca le reprezinta breasla.
    De acord ca Steaua este cea mai iubita, dar nu din cauza afinitatii romanilor pentru armata, ci pentru performantele realizate pe plan extern. Iar ca sustinatori, cred ca Dinamo este imediat dupa, mult mai aproape decat indica sondajul comandat de Jiji. La aranjamente nu cred ca vreo echipa din Bucuresti se poate lauda ca e cinstita si corecta. Ii inteleg pe cei din afara Bucurestiului, desi si aici sunt destule exceptii. La racolat jucatori, cred ca echipa celor saraci si cinstiti ne-a depasit de cand au in frunte un om atat de pur precum Giovani (nici Copos nu-i de lepadat, dar macar nu e de notorietate internationala). Din decalratiile de ieri ale lui Gigi (precum ca ii e frica de aranjamente, dar baga mana-n foc ca el si var-so nu fac) se pare ca desi se cearta sunt totusi tovarasi. Nu vreau sa fiu Mafalda, dar mai discutam dupa acest retur despre cine face aranjamente.
    Am mai spus, n-am nimic cu nici o echipa, dar clanul Becali chiar mi-e profund antipatic si are in acest moment tot fotbalul romanesc la picioare. Mi-e greu sa inteleg cum pot prosti o gramada de oameni mult mai cititi decat ei cu declaratii de cinste si corectitudine.

    Scuze pentru rabufnire, dar ceea ce spune Cel de pe Arrakis mi s-a parut culmea. Sa vorbeasca de blaturi cei care sustin echipe curate, dar asta-i prea de tot…Apropos, chiar crezi ca Gigi va premia numai adversarele contracandidatelor cum a declarat public (inclusiv sumele pentru prima etapa)? Desi n-am nimic impotriva acestui fapt, nu pot sa cred ca acel ce face asta se va opri aici. De Giovani nu cred ca e nevoie sa mai spun ceva, e deajuns ca I-am pomenit numele, asta spune tot, e deja marca inregistrata.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mda Utilizator. Ai dreptate din mai multe puncte de vedere, printre care shi cel cu asha-zisele definitzii "batute-n cuie". Totushi, cred k nu priveshti prea corect partea cu blaturile, cel putzin din perspectiva Stelei. Spune-mi tu un blat al Stelei din ultimii 5-10 ani! Shi apoi, chiar daca nascoceshti ceva, analizeaza un lucru : ce interes are Gigi sa faca blaturi la Steaua, atat timp cat tzelul sau este o echipa competitiva care sa se bata in Europa cum facea odinioara?! Sau poate crezi ca daca luam campionatul pe blaturi facem shi pe-afara cateva............Eu unul sunt sigur ca Gigi nu va recurge la astfel de tertipuri "dinamo-ceahlau-iste" pentru ca pe de o parte ar schimba imaginea Stelei iar pe de alta s-ar discredita din toate punctele de vedere. Eu unul voi analiza alaturi de voi, cei care nu avetzi la suflet Steaua, toate meciurile ei (shi nu numai) din acest retur. Sunt sigur ca nu va fi vorba de "blaturi" la Steaua. Cred cu tarie ca spiritul "anti-blat" pe care Steaua shi l-a faurit in ultimele sezoane nu va fi murdarit. Daca o sa ma inshel sa-mi aducetzi aminte de acest mesaj! Sper sa nu fie nevoie........
    ex-alpopa

  21. #315
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In primul rand sa fie clar, nu sustin ca Dinamo n–a facut aranjamente, spun ca n-a facut mai multe decat altii mari. Din pacate eram mai implicat in “fenomen” inainte de ’89, memoria mea recenta este slaba, n-as putea sa-ti dau exemple concrete acum. Asta si datorita faptului ca presa vede de cele mai multe ori unilateral, de multe ori scotand meciuri pe bune ca fiind aranjamente, iar altele dubioase trec la etc.
    De unde stii ca Gigi vrea in primul rand Liga Campionilor? Dupa evolutia lui recenta as baga mana-n foc ca daca intra-n parlament (ceea ce in Ro de azi pare realizabil) o sa cam uite de chestia asta si o sa aibe telul nostru marunt de ani de zile: castigarea campionatului.
    Doi la mana, inainte de ’89 Steaua avea o echipa excelenta, care facea performanta pe plan extern, dar asta n-o impiedica sa se menajeze prin diverse metode in campionatul intern. Care e problema?
    Despre meciul amintit de tine nu mai zic nimic, am spus-o la vremea respectiva.
    Mi se pare greu de crezut ca niste oameni care au facut averi prin “blaturi” (si asta e valabil inclusiv pentru conducatorii lui Dinamo, dar si a multor altora) se opresc acum si merg cinstit. Vorba lui Pitzi al vostru: daca Mitica a spus ca ii ia la rost dur pe presedintii care vor face blaturi sigur n-or sa mai fie. Ia si cazul cu cei 4 care nu s-au dus la nationala care au fost absolviti (desi salut nesuspendarea lor, cred ca daca ar mai face altii alta ar fi pedeapsa) datorita prieteniei stranse Mitica-Gigi. Oameni cinstiti?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •