Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 56

Thread: Reclame la psd-ei

  1. #1
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Reclame la psd-ei

    Cu regret am descoperit un banner cat toate zilele pe onlinesport. Sper ca macar va platesc bine nenorocitii astia. E secret cat?
    Stiu ca trebuie sa produca si situl ceva ca proiectul sa fie viabil, dar parca reclama cu Geonica mi-a lasat un gust amar.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Campania este pe majoritatea siteurilor importate din Romania. Asa cum a fost si cea cu "o ai peste 18". Agentia de publicitate alege campaniile, nu noi. Atita timp cit agentia afiseaza reclame care nu contravin legii, nu poate fi impiedicata sa le puna...

  3. #3
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Dar sper ca va platesc pt. asta, nu? Banuiesc ca e confidential cat, nu?
    Desi stiu ca fara reclama nu se poate, ma irita mutra lui geaona.
    Sper sa nu o iei ca un repros Vadim.


    PS timp de raspuns 16 minute, de la postarea thread-ului pana la raspunsul tau. Bunicel

  4. #4
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    preferi pe nastase?

    intrebarea e de ce doar nastase? psd e plin de figuri importante, inclusiv parizerul de barca transferat la hunedoara

    oricum nu stiam de situl lui geana. sa vedem daca spune cine e mama si cine e tata si de ce a stat cu colegi si la psd si la cdr...
    Last edited by vasile314tzurka; 5th November 2004 at 17:46.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Personal nu agreez politica, fie ca e Geoana sau Basescu. Nici mie nu imi place... dar asta este. Normal ca acele bannere sint platite, dar lunar. Agentia are libertate sa puna sus acolo ce vrea, platind o taxa lunara. De aia spun ca nu se poate refuza. Daca onlinesport era un site solid financiar si fiecare campanie era platita in parte, atunci se puteau refuza unele campanii, dar nu e cazul in nici una dintre aceste situatii.

  6. #6
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cica in 2000 a fost decorat de milica in rand de comandor haios ca romanul impartial
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #7
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Si eu lucrez in firma de media. Si noi avem campanie electorala, ca ne place ca nu ne place. Oricum, conform Codului Comercial, daca ai pus ceva la vinzare, in acest caz spatiu publicitar, si vine cineva si-ti da pretul cerut NU ai voie sa refuzi. E lege. Si astia nu incalca momentan legile
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Acum, totusi ca iti pune PSD reclama pe site, cel mai mare partid in Romania, nu o fi o rusine... S-or uita si ei pe unde pun bannere, poate se mai afla de Onlinesport prin sfere mai inalte. Si vorba aia, PSD are reclama cam in toate ziarele mari. Cred ca la capitolul imagine, este un plus, daca onlinesport este luat in seama de nume importante din Romania din diverse domenii de activitate. Pe site am avut acum citeva luni si recmala cu campania DA pentru primarie. Pentru firmele de media e parfum, mai ales pe net. Dau la siteuri citeva sute de dolari, iar ei isi iau cu miile. Asta e, bine ca e ceva...

    ps: oricum, nu strica in general sa dati click pe bannere, se mareste ratingul de impact al siteului.

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    am dat si ma distrez

    "Tinerii defavorizaţi vor continua să fie sprijiniţi în procesul de achiziţionare a unui calculator pesonal prin acordarea unei subvenţii de 200 Euro şi 10 ore gratuite de acces la Internet. Până la sfârşitul anului 2005, guvernul Geoana va crea un nou program care să pregătească anual cel puţin 500.000 de adulţi din România în utilizarea calculatorului."

    500.000 a mai promis bombonel si pe 11 septembrei anul cu pricina si niet.
    de aia 200 de euro e misto la greu. spaga electorala garantata pe banii boborului

    votati "guvernul geoana", tzeapa garantata

    ”Liderii locali sunt la fel de importanţi ca si liderii naţionali”

    asta ca bucurestiul nu e asa de important ca sa-l cistige

    are si decalogul principiilor
    "În 2001 am facut un pas important pentru cariera mea si pentru echipa politica din care fac parte. Am decis sa ma angajez şi în politică."

    deci facea parte si pe vremea cdr-ului
    Last edited by vasile314tzurka; 5th November 2004 at 18:15.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #10
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu prefer pe Nastase, Vasile, daca stam sa ne gandim parca Geoana e u pic mai spalat decat restul de la pesedei. Daca ar fi sa aleg as prefera ardeiul .
    Oricum e bine ca Onlinesport e bagata in seama pentru reclama, insemna ca a depasit varsta copilariei.

    Am dat si eu click pe banner (mi-am calcat pe suflet) si m-am amuzat teribil.

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu e mai spalat, e doart ipocrit si fara nimic in cap. executant umil fara orizont. functionar carierist cind cu unii cind cu altii
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #12
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    Am dat si eu click pe banner cu o pofta incredibila sa savurez informatzia
    de fapt am dat click doar la sugestia lu' Vadim...daca creste impactu' site-ului atunci fie shi de la mine...
    Am o intrebare? cum adika testul TEOFL gratuit ... costa 130$ si va fi subventzionat de guv?
    adika da guvu' cate 130 de coco pt. fiecare roman care vrea sa-shi faca testu'?
    sa vezi coada la teste ca pe vremuri la lapte sau ca acum cand se da ceva mocca
    bafta!
    Last edited by sotostone; 5th November 2004 at 18:28.
    [COLOR=Red]Don't spend 2 much time thinking... just think more about spending it [/COLOR]

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    continuii luni analiza sitului
    e de basm de vis de petre ispirescu
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #14
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    si retroactiv nu se plateste pt TOEFL? ca as avea si eu ceva de decontat
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  15. #15
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Oricum, siteul e bine facut. Are o gramada de informatie.

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    o sa vezi luni...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pana la urma se vede treaba ca va place site-ul
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Azi siteul, maine partidul...

  19. #19
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Inceputul e greu , deja vad ca multi au citit platforma program.
    Aia cu TOEFL e buna, in virtutea relatiilor cordiale cu SUA pregatim tineri pentru export pe banii statului. Poate ca asta e sansa noastra.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #20
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Sa-i lasam dracului cu situl lor si sa ne carabanim prin tarile calde. Mda, nu-i chiar asa de rea ideea.
    Da Vasile e asa cum ai zis, dar prin comparatie cu Nastase, Iliescu, Hrebenciuc, Mitrea, etc e parca mai manierat. Sa nu se inteleaga ca-l simpatizez cumva. Dar daca ii vedem mutra lui Bombonel cred ca ma enervam mai tare si nu mai calcam pe aici.
    Sper sa nu dereze mult reclama asta si sa vina alta.

    Vadim, ai idee cat dureaza reclama asta cu geoana? Sau depinde numai de agentie?

  21. #21
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Uite asta chiar mi se pare bonjurism; toata lumea simte nevoia imediata sa se delimiteze apriori de psd. Ia mai da-i dracu' pe toti, chiar nu vad nici unul mai bun decat altul.
    Trebuie tratat capitalist problema; reclama asta (impreuna cu altele) inseamna bani pentru site si implicit siguranta existentei. Din punctul meu de vedere poa sa fie si cu Ceashca, voi vota tot cu cine cred eu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •