Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: Reclame la psd-ei

  1. #22
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Uite asta chiar mi se pare bonjurism; toata lumea simte nevoia imediata sa se delimiteze apriori de psd. Ia mai da-i dracu' pe toti, chiar nu vad nici unul mai bun decat altul.
    Trebuie tratat capitalist problema; reclama asta (impreuna cu altele) inseamna bani pentru site si implicit siguranta existentei. Din punctul meu de vedere poa sa fie si cu Ceashca, voi vota tot cu cine cred eu.
    Ce naiba insemna bonjurism?
    Eu vad unii mai buni, chiar daca nu muult mai buni, dar asta e problema fiecaruia.
    Daca nu ai observat nu a criticat nimeni pe cei de la OLS pt. reclama, chiar daca nu ne cade bine sa-i vedem mutra lui geoana in fiecare moment. E bine ca OLS poate avea o stabilitate finaciara.

  2. #23
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Vadim, ai idee cat dureaza reclama asta cu geoana? Sau depinde numai de agentie?
    Depinde de agentie, insa totusi eu cred ca nu trebuie exagerat. Geoana nu este un criminal in serie, desi face parte dintr-un guvern care nu se bucura de mare po****ritate acum din cauza conditiilor economice precare. Insa, cum spuneam, reclama e reclama. Nu te mai uit la ProTV daca au reclame la PSD? Nu cred. Ideea este sa votezi cu cine crezi ca merita, nu ce iti este servit in reclama.

    Habar nu am cit va dura.

    Apropo, nu vi se pare Geoana mai simpatic de cind e pe Onlinesport?

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect, e opinia fiecaruia, dar e ca o moda sa ne facem cruci si sa ne delimitam rapid de orice e legat de psd. Personal nu-i simpatizez, dar Geoana de ex. nu mi se pare mai rau decat Basescu sa zicem. Nu vad de ce trebuie sa ne agitam atat ca e reclama respectiva aici. E vreunul care se va lasa influentat de ea? E chiar bine, iata poti citi si critica programul lui electoral. Il injuri cu temei daca asta vrei sau il simpatizezi si mai tare convins de maretia ideilor de acolo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Oricum, ideea e ca daca puteti arunca zilnic un click de mouse pe bannerele mari de sus, oricare ar fi ele, nu ar fi deloc rau.

    Ma uitam la siteul lui Geoana, Onlinesport se afla in top 10 la adus vizitatori, ceea ce nu e deloc rau avand in vedere ca aceasta campanie este pe multe siteuri importante din Romania!

    Asta inseamna ca in viitor Onlinesport sa fie luat in vizor si pentru alte campanii pentru ca are o eficienta reala.

  5. #26
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    NICIODATA ! nu dau click pe cei trei trandafiri !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #27
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu da pe ei, da-i sub ei. Acolo unde scrie PSD+PUR.

  7. #28
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Inceputul e greu , deja vad ca multi au citit platforma program.
    Aia cu TOEFL e buna, in virtutea relatiilor cordiale cu SUA pregatim tineri pentru export pe banii statului.
    Evident, si apoi se pregateste nota de plata sa-si deconteze "cheltuiala pt. educatie"
    ...always look on the bright side of life...

  8. #29
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    auzi vadime, si daca faceau reclama la case de toleranta le dadeai voie sa-ti puna reclama aici pe site?


    avea unchiu-meu o vorba despre politica... o curva care se crede fata mare...

    cu regret iti spun ca forumu' asta a scazut mult in ochii mei cand am vazut banner-u' ala. ceva penal, ceva gen ce face nea Puiu' la nationala.

    consider ca puteatzi refuza oferta pt o integritate morala a site-ului. io zic ca daunea mult la imagine chestia asta, cel putin din punctul meu de vedere.
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  9. #30
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Vadim
    Depinde de agentie, insa totusi eu cred ca nu trebuie exagerat. Geoana nu este un criminal in serie, desi face parte dintr-un guvern care nu se bucura de mare po****ritate acum din cauza conditiilor economice precare. Insa, cum spuneam, reclama e reclama. Nu te mai uit la ProTV daca au reclame la PSD? Nu cred. Ideea este sa votezi cu cine crezi ca merita, nu ce iti este servit in reclama.

    Habar nu am cit va dura.

    Apropo, nu vi se pare Geoana mai simpatic de cind e pe Onlinesport?

    da da da... sa stii de ca de acuma cand vazui reclama asta la site aici pe online deja ma simt mai bine... imi crescu' nivelu' de self esteem si deja ma simt mult mai bine cand ma gandesc la ce persoane importante ne guverneaza si ne duc inspre UE cu buzunarele lor pline si noi, restul, plini de UE.

    dezgustat. din partea mea aici e ultimu' loc unde ar trebui sa-si incerce norocu' pt ca eu consider ca pe net circula oameni destui de inteligenti sa-si dea seama de unde sunt gaurile la noi in tara si unde sunt toate uscaturile.

    si ca sa nu mai postez inca un reply, raspund si unu' urmator in care vad ca spui cu ardoare ca site-u' online a adus nr de utilizatori la site-u' lu' nea geoana cat sa fie in top 10. no... jos palaria ce sa zic... capcana a functionat perfect pt cei 90% care au intrat din pur interes si pt cei 10% care au avut o curiozitate mai mult sau mai putin satisfacuta in momentul in care au dat un click.


    nu-mi place politica, nu simpatizez decat pe cel care-mi aduce promisiuni realizabile si pe cei care se lauda cu ce au facut...


    asta nu include sloganuri gen "am facut 400 de sali de sport" care e praf in ochii pt fraierii care n-au ochelari sa se protojeze.


    a da... si inca o data vad ca banu' justifica tot.
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  10. #31
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pompieru
    auzi vadime, si daca faceau reclama la case de toleranta le dadeai voie sa-ti puna reclama aici pe site?
    Citeste mai sus, am scris ca reclamele trebuie sa respecte legea. Casele de tolerenta nu sint legale, asa ca nu pot aparea pe site. Campania astea, la fel ca si altele, sint pe toate siteurile importante din Romania.

  11. #32
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Citeste mai sus, am scris ca reclamele trebuie sa respecte legea. Casele de tolerenta nu sint legale, asa ca nu pot aparea pe site. Campania astea, la fel ca si altele, sint pe toate siteurile importante din Romania.

    ideea era alta, da' tu vad ca nu te prinzi ori nu vrei sa o vezi...
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  12. #33
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ideea este ca sint legi si contracte. Fie ca unii nu agreeaza bannere, publicitatea este publicitate.

  13. #34
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Ideea este ca sint legi si contracte. Fie ca unii nu agreeaza bannere, publicitatea este publicitate.

    yeah right... and the shit goes on forever...


    again you don't have any ideea of what i'm saying here...
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  14. #35
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Bine, atunci hai sa o luam asa:

    Quote Originally Posted by pompieru
    da da da... sa stii de ca de acuma cand vazui reclama asta la site aici pe online deja ma simt mai bine... imi crescu' nivelu' de self esteem si deja ma simt mult mai bine cand ma gandesc la ce persoane importante ne guverneaza si ne duc inspre UE cu buzunarele lor pline si noi, restul, plini de UE.
    Ai dreptate, este o opinie.

    Quote Originally Posted by pompieru
    dezgustat. din partea mea aici e ultimu' loc unde ar trebui sa-si incerce norocu' pt ca eu consider ca pe net circula oameni destui de inteligenti sa-si dea seama de unde sunt gaurile la noi in tara si unde sunt toate uscaturile.
    E treaba lor. Ma depaseste.

    Quote Originally Posted by pompieru
    si ca sa nu mai postez inca un reply, raspund si unu' urmator in care vad ca spui cu ardoare ca site-u' online a adus nr de utilizatori la site-u' lu' nea geoana cat sa fie in top 10. no... jos palaria ce sa zic... capcana a functionat perfect pt cei 90% care au intrat din pur interes si pt cei 10% care au avut o curiozitate mai mult sau mai putin satisfacuta in momentul in care au dat un click.
    Nu spun cu ardoare, ci numai obervand ca daca o campanie are succes poate vor veni si altele, iar eu, tu si altii vom mai putea scrie in viitor la adresa asta de internet. Poate pe tine nu te intereseaza aspectul asta, dar pe mine chir ma intereseaza.

    Quote Originally Posted by pompieru
    nu-mi place politica, nu simpatizez decat pe cel care-mi aduce promisiuni realizabile si pe cei care se lauda cu ce au facut...

    asta nu include sloganuri gen "am facut 400 de sali de sport" care e praf in ochii pt fraierii care n-au ochelari sa se protojeze.
    Ok, este o opinie.

    Quote Originally Posted by pompieru
    a da... si inca o data vad ca banu' justifica tot.
    Din pacate asa este. Uite, iti propun ceva. Plateste tu hostingul la forum si oameni care sa scrie pentru un site si iti promit ca scot reclamele, oricare ar fi ele... Si inca un lucru, nu face confuzie intre campanii media de publicitate si bani negri indesati in buzunare pentru unele interese.

    E bun raspunsul asta?

  15. #36
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    pompieru, trebuie sa vezi bannerul asta asa cum este: o sursa legala de bani pentru site. Nu cred ca cineva isi va schimba votul influentat de bannerul cu trandafiri. Iar daca si-l va schimba, e problema individului in cauza.

  16. #37
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    vadime, ce ti se pare tie ciudat? faptul ca au bani si ca platesc orice sau cum au facut banii din care platesc orice campanie de publicitate oricat ar fi ea de agresiva si de bine gandita?


    umila mea parere e ca aici n-ar trebui sa bata nici un vant politic de nici o culoare pt ca dauneaza la imagine site-ului. aici se discuta sport, nu-i asa? reclama poa' sa fie la orice mai putin la politica.


    si nu... nu ma multumeste raspunsul pt ca doar unu singur spune ceva, ultima parte cea cu plata de hosting si ce alte cheltuieli mai sunt... de fapt aia mi se pare mie justificarea ta in fata tuturor care sunt ca mine si nu concep chestii de genu' asta. oare justifica tot timpu' scopul mijloacele folosite? mie mi se pare ca nu.


    aaa... si inca ceva ce am uitat sa te intreb la ultimu' post... presupunand ca totusi prostitutia ar fi legala, i-ai face publicitate aici pe site?
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  17. #38
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ma bag si eu in treaba. nu am nici o problema cu reclama care apare pe site,.. chiar ma enervau mai mult altele. este plina campanie electorala si trebuie sa te obisnuiesti cu din astea peste tot. in timisoara nu mai este copac care sa nu aiba legat o funditza portocalie in jurul lui. jur ca ma enerveaza mai mult decat bannerul asta.

    dar daca tot se vorbea de bani, singura chestie care ma enerveaza cu adevarat este ca pana la urma bannerul ala este pus acolo din banii mei si ai tai si ai vostri ca ***lele astea fac campanie pe bani publci, **tui in gura sa ***.

    oricum inteligenta treaba. pe un site de sport (unde cei mai mult sunt tineri) nu ii fac reclama lu bombonel, ci lui geoana,... ca cica ar avea priza si de fapt geoana e de treaba, dar si-a ales gresit gasca (ma rog, probabil ca el s-a calculat si asta e trupa in care are cele mai mari sanse sa se scoata). iar dupa cata prostie e in tara asta au sanse mari (din pacate) sa reuseasca !!!! SA NU CUMVA SA NU MERGETI LA VOT - cred ca sunt multi care zic: "nu mai are rost sa mergem, ca oricum ies aia". eu zic:" daca toti care zic asta ar merge s-ar putea sa avem o sansa"
    Last edited by grig_jr; 8th November 2004 at 16:39.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  18. #39
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    dar daca tot se vorbea de bani, singura chestie care ma enerveaza cu adevarat este ca pana la urma bannerul ala este pus acolo din banii mei si ai tai si ai vostri ca ***lele astea fac campanie pe bani publci, **tui in gura sa ***.

    cam asta era si ideea...
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  19. #40
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Asa e, si pe banii mei... Dar sunati pe la ziare sau televiziuni, ca acolo chir sint sume foarte mari, tot banii nostri. Sa nu mai dea reclame de astea pe banii nostri. De asemenea intrati pe siteuri ca mediafax, fanclub, gsp, prosport, libertatea, adevarul etc si dati-le mail sa nu mai puna astfel de reclame... Pe banii nostri.

  20. #41
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    in timisoara nu mai este copac care sa nu aiba legat o funditza portocalie in jurul lui. jur ca ma enerveaza mai mult decat bannerul asta.
    Lasa, ca sunt rezolvati si aia ... sa vezi cum statea duba de politie in fata sediului PNL sa-i prinda pe cei cu fundite portocalii ... daca n-aveau buletinul la ei. Dupa principiul "iepurashule, de ce n-ai sapca" (offtopic: eu am )

    Cat despre banner ... daca si-asa e din banii nostrii, mai bine pe OLS ... plus ca oricum mai mult enerveaza decat atrage, deci se poate numi antireclama :p.
    Sa moara oaia vecinului.

  21. #42
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pentru unii. Totusi sondajele arata ca sufragiile sint in favoarea PSD. Dar nu asta conteaza. Cum ziceam, nici mie nu imi place politica, dar de aici si pana a avea unele reactii exagerate e cale lunga. Vorba aia, Vasile care e anti-PSD convins nu s-a comportat asa, desi pun pariu ca are argumente mult mai solide decit ale lui Pompieru...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •