Results 1 to 15 of 15

Thread: un ajutor pls

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    un ajutor pls

    as dorii sa aflu cum pot sa slabesc la coapse(la pulpe),pentru ca sunt cam gras in pulpe. gambele sunt ok... dar cu pulpele am eu probleme,vreau sa slabesc la pulpe si nu reusesc.si la solduri,la fund..la fel sunt.. cam plinut.. de la solduri in sus sunt ok,nu am probleme ,dar cu soldurile si cu pulpele am eu probleme,vreau sa scap de surplusu de grasime de pe pulpe si fund,si solduri. am alergat vara trecuta timp de 2 luni ,cam de 3 ori pe saptamana ,timp de o ora.. dar nu prea a dat rezultate alergatu,am slabit mai mult la burta.. si prin alte parti,dar la pulpe nu am dat nimic jos.. vreau sa aflu ce pot sa fac.niste exercitii ceva.. va rog.mi`a zis un baiat ca as putea sa iau crema anticelulitica.. si ca voi scapa de surplusu de grasime de pe pulpe.este adevarat ,pot sa iau asa ceva?

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    cat mai mult sex de 14-15 ori pe saptamana si vezi cum slabesti
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    ok,altceva? alte metode?

  4. #4
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Pentru fese cred ca sunt indicate exercitiile cu balans de picior.

    Pentru pulpe, cred ca fandarile si genuflexiunile cu greutati. Cand alergi pe banda, incearca sa alergi pe varfuri...iti folosesti muschii la maxim asa.

    Nu uita de incalzire. Este importanta, altfel, faci exercitiile degeaba.
    Si pentru un tesut adipos, minim 2 l de apa/zi.

    Bafta!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  5. #5
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    cat mai mult sex de 14-15 ori pe saptamana si vezi cum slabesti
    Aha, acum inteleg de ce tu nu esti tras prin inel...


    Urca scari daca vrei picioare tonifiate...poti face asta si acasa la marginea patului.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    ok.multumesc am sa incerc

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    dar crema din aia ,anticelulitica pot folosii? poate da rezultate.. ce ziceti?

  8. #8
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Sa zicem ca da rezultate...intr-o saptamana se pune la loc.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    andrei.. deci zici sa nu dau bani pe creme din acelea? nu o sa deie rezultate?

  10. #10
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Daca ai posibilitatea si iti place sa inoti, fa-ti un abonament la o piscina... E cel mai sanatos sport si dezvolta armonios intreg corpul... Am vazut ca ti s-a sugerat sa faci geno cu greutati, te sfatuiesc sa nu faci asta deoarece dezvolta musculatura picioarelor si vei avea pulpe la fel de groase, singura diferenta va fi ca vor fi musculoase...

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    nightwish.. zi mi tu atunci ce exercitii sa fac? sa inot nu am unde... ca e in reparatie bazinu.

  12. #12
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Doar 2 luni cu 3 alergari pe saptamana si te-ai oprit? Nu poti sa scapi de grasime doar de unde vrei, e incredibil cat de raspandita e ideea asta. Mai aud pe cate unul pe la sala: "hai sa fac niste abdomene sa imi mai scada burta". Daca vrei sa slabesti trebuie sa iti pui la punct o dieta ca lumea, sunt o gramada de informatii pe net, important e sa cauti ce ai nevoie. Dupa aia faci antrenament cu cardio si lifting (e bine si doar cardio, dar ambele sunt mai eficiente) 2-3 luni si vezi ce se intampla. Daca e nevoie iti ajustezi dieta sau cauti niste suplimente care ar putea completa alimentatia. Dupa aia bagi pana cand ajungi la ce ti-ai propus. Si cand ti-ai atins obiectivul nu te lasi de tot. Daca vrei ceva ca lumea e nevoie sa iti schimbi putin modul de viata. Bine, nu stiu in cazul tau pt ca nici nu ai dat date, dar degeaba muncesti atata timp daca dupa aia revii la stilul de viata de dinainte, e normal sa pui la loc.

    Din ce ai spus tu mai sus tu deja incepusei sa slabesti dar totusi te-ai oprit. O slabire sanatoasa dureaza multe luni, ce vorbeste lumea cu 6-8 saptamani fie e vrajeala fie e foarte periculos pt sanatate.

    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Am vazut ca ti s-a sugerat sa faci geno cu greutati, te sfatuiesc sa nu faci asta deoarece dezvolta musculatura picioarelor si vei avea pulpe la fel de groase, singura diferenta va fi ca vor fi musculoase...
    Lol, dispare imediat grasimea si o sa ai picioare de culturist. Alta idee des raspandita e asta cu "sa nu ma fac prea mare" . De parca ar fi asa usor sa te faci mare...
    Last edited by Zabriskie; 17th March 2010 at 16:05.
    Both teams played hard.

  13. #13
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Bine zis Zabriskie. Peste tot vezi acelasi idei absurde: "nu ma duc la sala ca nu vreau sa ma fac cat un animal". Ceea ce nu stiu ei e ca "animalul" ala isi dedica ani din viata sa arate asa. Cei ce sunt naturali (proteinele fiind incluse)
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  14. #14
    manager meth's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    299
    Reputatie
    1
    dieta + cardio. that's it, that's all

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Nu cred ca crema anticelulitica ajuta in vreun fel. TI-as recomanda sa incepi sa nu mai mananci GLucide (sau carbohidrati - paine, dulciuri, zahar, cartofi, orez, sucuri, bere, etc) pentru ca usor usor vei slabi in greutate incepand de la burta in jos. Acum, daca tu ai muschii foarte dezvoltati la pulpe, nu e indicat sa incepi sa iti lucrezi muschii picioarelor si ai feselor pentru ca risti sa cresti si mai mult.
    Totusi, ai putea alerga o data la 3 zile timp de 60 de minute minim (si in 2-3 luni o sa vezi cum incet incet slabesti iar "pulpele" se vor subtia). Din nefericire, nu exista exercitii sau metode de a reduce volumul unui anumit membru, mai ales pe termen scurt. daca te intereseaza iti pot spune mai multe despre nutritie aici.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •