Results 1 to 7 of 7

Thread: un ajutor pls

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    un ajutor pls

    as dorii sa aflu cum pot sa slabesc la coapse(la pulpe),pentru ca sunt cam gras in pulpe. gambele sunt ok... dar cu pulpele am eu probleme,vreau sa slabesc la pulpe si nu reusesc.si la solduri,la fund..la fel sunt.. cam plinut.. de la solduri in sus sunt ok,nu am probleme ,dar cu soldurile si cu pulpele am eu probleme,vreau sa scap de surplusu de grasime de pe pulpe si fund,si solduri. am alergat vara trecuta timp de 2 luni ,cam de 3 ori pe saptamana ,timp de o ora.. dar nu prea a dat rezultate alergatu,am slabit mai mult la burta.. si prin alte parti,dar la pulpe nu am dat nimic jos.. vreau sa aflu ce pot sa fac.niste exercitii ceva.. va rog.mi`a zis un baiat ca as putea sa iau crema anticelulitica.. si ca voi scapa de surplusu de grasime de pe pulpe.este adevarat ,pot sa iau asa ceva?

  2. 17th March 2010, 14:49

  3. #2
    incepator
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Nu știu dacă există vreo metodă sigură pentru ceea ce vrei tu, poate crema anticelulitică de care vorbești, sau vreun masaj specia. În principiu, depinde de constituția fiecăruia iar dacă faci ceva care să te ajute să slăbești (în general o combinație între antrenament și dietă sănătoasă), în timp ar trebui să obții rezultate inclusiv în zonele care "se lasă mai greu".

  4. #3
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    dute la sala ca ai putea...sa slabesti

  5. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    bea apa calda ...cam 1L pe zi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #5
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    In primul rand sa mananci mai putin si mai bine!Apoi genoflexiunile ajuta foarte mult,ca si alergatul sau pedalatul la bicicleta.
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  7. #6
    incepator
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Cel mai bun lucru pentru slabit este sala de fitness cu exercitii zilnice intense pentru picioare si celelalte grupe de muschi pe care tu vrei sa le modelezi.Pentru piicioare recomand multa banda,presa si aparatele pentru picioare.Desigur poti face multa bicicleta pentru tonifiere

  8. #7
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cesiu View Post
    as dorii sa aflu cum pot sa slabesc la coapse(la pulpe),pentru ca sunt cam gras in pulpe. gambele sunt ok... dar cu pulpele am eu probleme,vreau sa slabesc la pulpe si nu reusesc.si la solduri,la fund..
    Cred ca e chestie de Constitutie. Poate e vorba de un mic "surplus de grasime", dar cred ca pur si simplu asa esti. E grav daca incalci Constitutia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •