View Poll Results: Pe cine ati vota ca presedinte?

Voters
79. You may not vote on this poll
  • Adrian Nastase

    7 8.86%
  • Traian Basescu

    52 65.82%
  • C.V. Tudor

    2 2.53%
  • Gheorghe Dinu

    0 0%
  • George Becali

    1 1.27%
  • Marko Bela

    0 0%
  • Marian Milut

    0 0%
  • Raj Tunaru

    0 0%
  • Petre Roman

    1 1.27%
  • Ovidiu Tudorici

    4 5.06%
  • Gheorghe Ciuhandu

    12 15.19%
  • Aurel Radulescu

    0 0%
Page 39 of 39 FirstFirst ... 29373839
Results 799 to 812 of 812

Thread: Alegeri prezidentiale 2004 - Romania

  1. #799
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    In caz ca nu le stiti deja...
    Reducerile personale aplicabile de la 1 ianuarie 2005: Fisier .doc

  2. #800
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bancare imi pare rau ca nu ai citit tot.
    Eu spuneam ca e ciudat ca ne razboim cu un partid care nu conteaza, asa cum spui: mai un bust, mai o poezie.... Iarasi spuneam ca e ciudat ca si noi facem spume la gura cand vorbim despre Vadim Tudor (cred ca se ia...) dar nu spunem nimic despre partide mult mai putin 'pitoresti' dar mult mai imorale, extremiste etc.
    Crezi ca daca PRM dispare o s-o ducem mai bine? Ia-o ca pe un rau cunoscut. Parerea mea era ca toata lupta asta cu prm e pierdere de timp si neglijam alte lupte mult mai importante.

    Eu nu vreau sa vad cat de infam e CVT? Caracterul lui nu mi-a placut de pe cand scria la Saptamana impreuna cu Barbu, erau si stelisti amandoi pe deasupra. Din pacate nu acelasi lucru pot sa spun despre cei care ridica in slavi tot ce spune Traian de ex. si asta mi se pare extrem de grav pentru societate. L-am sustinut, dar niciodata nu o voi putea face neconditionat.


    Cei care erau la putere au furat, si-au vazut de treaba, noi avem de dus razboiul sfant cu nebunii...E un pic desuet si jenant, iar daca te uiti prin Europa mai sunt ceva VadimiTudori si lumea nu da in fiert, ii lasa sa se joace si ei pe acolo ca asa-i in democratie, sunt si d'ai nostri si d'ai altora si ceva nebuni, precum in viata...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #801
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Utilizator, poate in felul asta ajungi la vorba mea: dezbatem problema Vadim. Asta este si ideea. Din acest motiv cred eu ca trebuie sa dispara. Ca sa nu mai avem un nebun despre care sa vorbim. Si cred ca motive sunt ca sa fie dat la gunoi. Eu am spus pe forum ca prosti sunt cei din prm ca nu il debarca, au motive politice intemeiate avand in vedere ca s-a situat sub partid ca numar de voturi. Nu cred ca exista partide mai extremiste. Poate te referi la UDMR. Nu cred ca sunt extremisti. Ei sunt lafel dar mai putini. Greu vei gasi in randul lor divergente de opinie fatise. La ceaiurile dansante din cadrul organizatiilor probabil ca se mai calca pe bombeu la ceardas, dar in afara nu transpira nimic.
    Cred ca e momentul sa se retraga. Nu a dovedit nimic pana acum. Politic vorbind. Se bate cu caramida in piept pentru un locul II la alegerile din 2000. Cum a ajuns acolo nu explica. Un jegos. Si apropo de 200: daca PNL si CDR mergeau cu un candidat comun Iliescu era senator si pana in 2004. Dar Isarescu s-a dovedit a fi calul troian. A profitat si de naivitatea taranistilor. Asta este.
    Stai linistit ca si Vadim a furat de nu mai stie de el. Ca din poezie si limbi in cur nu isi lua Mercedes de 100 si ceva de mii de dolari si nici Rolex-ul nu cred ca e din talcioc. Plus casa din Cotroceni castigata la loz in plic.
    Si inca ceva, eu nu fac spume la gura. Cine face sa ridice mana.
    Te salut!

  4. #802
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pina una alta Vadim este pe locul 3 in lumea politica din Romania, pe propriile puteri, fara aliante. E ceva. In rest este o chestiune de imagine.
    Bancare, pari ca ai face spume la gura, sincer. Sa nu ma intelegi gresit, spun asta pentru ca vorbesti in fraze lungi.

    ps: te rog sa nu mai dai quote la mesajul anterior, nu se face asa aici.

  5. #803
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vadim, de obicei frazele sunt lungi. Nu e prost ala care le scrie ci ala care nu le intelege. Daca preferi stilul telegrama cu propozitii scurte, eventual monosilabice te rog sa ma anunti. Pe cand o sa-ti trimit şpaltul la corectura? Mai scoti cate ceva, mai pui de la tine.
    Vadim e pe locul 3 pentru ca sunt multi prosti.

  6. #804
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Vadim e pe locul 3 pentru ca sunt multi prosti.
    Corect. Pe acelasi rationament luminat de care dai dovada pot spune la fel de Basescu, Nastase si asa mai departe. Spune-mi te rog ceva, ai ceva impotriva doctrinei nationaliste sau ceva impotriva lui Vadim?

    Quote Originally Posted by Bancaru
    Vadim, de obicei frazele sunt lungi. Nu e prost ala care le scrie ci ala care nu le intelege. Daca preferi stilul telegrama cu propozitii scurte, eventual monosilabice te rog sa ma anunti.
    Nu asta era problema, din partea mea poti sa vorbesti si cu mincare in gura sau sa stai in cap si sa scrii cu piciorul pe perete. Citeste mai sus "efectul secundar" al frazelor lungi. Despre ala era vorba.

  7. #805
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ca de obicei, nu dai raspunsul la obiect. Ce iti spui in sinea ta? Ii bag niste replici d'alea brici si il bag sub masa.
    Este posibil sa fie Basescu pe primul loc din si din cauza prostilor, dar procentul de prosti de la Basescu este mai mic decat la Vadim. Delimiteaza-ti si tu pozitia odata pentru totdeauna, pentru ca dai de banuit. Eu te banuiesc de procentaj maxim.
    Pentru cultura ta generala am ceva si cu doctrina nationalista, in contextul actual si cu Vadim. Mai ales cu Vadim. Daca vrei sa stii ce, intreaba. Asta daca nu vezi nerusinarea mancatorului de ***** din toate timpurile. Daca pentru tine e greu spune.
    Vadim, imi place ca esti constient ca nu tu trebuie sa iti dai girul asupra actiunilor tuturor. Probabil ca te-ai obisnuit si tu cu bufoni pe langa tine.
    Daca vii acum sa rastalmacesti ce spui inseamna ca esti chiar complexat. Mai intai sa fii capabil sa le citesti pe ale mele sau ale altuia si apoi sa-ti doresti sa poti sa le inchegi la randul tau. Vad ca la cuvinte alambicate si la imagini copiate din locatiile tale preferate esti nemaipomenit. Astept sa-mi dai niste proverbe in latina. Mai documenteaza-te pentru viitoarea ta replica acida.

  8. #806
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Vadim, tu ai ceva cu doctrinele. In acuta stare de anormalitate in care ne-am aflat pana acum in Romania, stare care sper sa nu se prelungeasca prea mult date fiind recentele schimbari, cu greu putem vorbi de doctrine, in adevaratul lor sens.
    Iar "natzionalishtii" PRM nu sunt altceva decat nishte "cetatzeni" pe umerii carora mandria shi orgoliul natzional apasa prea greu, intunecandu-le vederea shi, implicit, gandirea. Vadim e exponentzial.
    ex-alpopa

  9. #807
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Este posibil sa fie Basescu pe primul loc din si din cauza prostilor, dar procentul de prosti de la Basescu este mai mic decat la Vadim.
    Ai ceva exemple sau, asa cum scrii mai sus in fraze lungi, continui nu spui nimic?
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Delimiteaza-ti si tu pozitia odata pentru totdeauna, pentru ca dai de banuit. Eu te banuiesc de procentaj maxim.
    Daca iti spun iar sa o lasi in buze, zici ca am ceva cu tine... E bine insa ca macar poti scrie si in fraze mai scurte. Face bine la masticatie.
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Pentru cultura ta generala am ceva si cu doctrina nationalista, in contextul actual si cu Vadim. Mai ales cu Vadim. Daca vrei sa stii ce, intreaba.
    Chiar, ce anume ai cu doctrina nationalista? Cu Vadim nu ma intereseaza.
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Asta daca nu vezi nerusinarea mancatorului de ***** din toate timpurile. Daca pentru tine e greu spune.
    Vadim, imi place ca esti constient ca nu tu trebuie sa iti dai girul asupra actiunilor tuturor. Probabil ca te-ai obisnuit si tu cu bufoni pe langa tine.
    Daca vii acum sa rastalmacesti ce spui inseamna ca esti chiar complexat. Mai intai sa fii capabil sa le citesti pe ale mele sau ale altuia si apoi sa-ti doresti sa poti sa le inchegi la randul tau. Vad ca la cuvinte alambicate si la imagini copiate din locatiile tale preferate esti nemaipomenit. Astept sa-mi dai niste proverbe in latina. Mai documenteaza-te pentru viitoarea ta replica acida.
    Diferenta este ca eu te intreb lucruri la obiect sau scriu la obiect, ce-i drept uneori in fraze scurte. Tu in schimb scrii paragrafe intregi fara sa spui nimic si mai scapi pe undeva si jigniri...

    Quote Originally Posted by alpopa
    Vadim, tu ai ceva cu doctrinele.
    Da, eu mai citesc si carti. Adevarul e ca imi plac doctrinele. Si daca la noi nu se iau in seama, inseamna ca nu exista?

  10. #808
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai 15 ani de zile chiar nu prea au existat, domnu' "cetitor". Deh, matale te-ai plimbat prin alte zari.
    ex-alpopa

  11. #809
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Din pacate la noi doctrinele inca nu exista si daca ne uitam in tarile 'asezate' nici nu prea conteaza. Schimbarile radicale se fac in tarile sarace unde nu exista un drum de dezvoltare clar definit. In Romania ar trebui sa existe preocupari majore pentru aplicarea legilor si pentru echitate sociala, doctrine-minune care sa ne schimbe peste noapte nu exista. De asta cred ca e mai putin important sa ne concentram pe blamarea unor partide care cat sunt in opozitie fac si dreg, promit taieri de motz si fac apel la natzionalism. Unii nu vor ajunge niciodata la putere iar altii se schimba radical atunci cand ajung. Nici UE nu ne cere schimbari doctrinare si alte fantezii, ci doar sa aplicam legile existente. De aceea consider ca e aiurea in acest moment sa ne concentram pe blamarea lui CVT, a partidului sau si a celor ce-l simpatizeaza pentru ca, parerea mea, vor disparea cand 'Craishorul' nu va mai fi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #810
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vadim, normal ca nu mai incerc sa te lamuresc cum sta treaba cu frazele lungi. Ce nu intelegi te irita. E o reminiscenta primata. Deci am lasat-o balta.
    Legat de nationalism, se pare ca si aici ai o problema. Daca nu ma insel numele tau de familie nu face parte din categoria celor mioritice cu miros de branza. Se poate sa vinea de undeva mai sus de Putna? Pe langa Cernauti? Deci, cel putin dupa nume, nu pari a fi roman. Moment in care automat intri sub biciul de rahat al cuvintelor borāte de tizul tau, el cu nationalismul lui. Este drept ca cei mai mari nationalisti, la noi cel putin nu erau romani. Cum evreii erau cei mai mari antisemiti posibili. Poate ai citit si despre asta. Conluzia trage-o tu.
    Si, apropo, nu scrii la obiect. Te fofilezi. Nici tu nu mai sti de pe unde imi aduni replicile ca sa creezi un raspuns coerent.
    Vadim, tu ai toate manetele aici, asa ca te rog sa le tragi pe cele pe care crezi tu ca trebuie. Daca jignesc fa ce se cuvine, cu exemplele si explicatiile care se impun.

  13. #811
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Bancare, iar ai pus un post in care nu zici nimic. Iliescule!

    Imi explici problemele mele, in loc sa explici motivele tale. Pisihologule!

    Esti antisemit! Vadime!

  14. #812
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vadim, in capul tau e o varza ce nu s-a vazut nici la popota din Dealul Spirii. Normal ca daca tu nu intelegi nimic imi spui ca eu nu zic nimic. Foarte bine. Incearca sa nu te mai obosesti si concentreaza-te pe cate un singur forumist pe saptamana. Esti depasit.
    Eu nu iti explic problemele tale, ti le expun. Este clar ca ai probleme. As fi insipid sa stau sa-ti si sa-mi explic problemele tale. Ar fi ultimul lucru cu care m-as obosi.
    Si ca m-ai facut antisemit, te rog sa-mi spui cum ai ajuns tu la concluzia asta. Sa te vad.

    PS Fetele astea zambitoare puse dupa fiecare fraza sau propozitie ce vor sa sugereze? Ca faci glume bune la care pana si tu razi?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •