Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 453

Thread: World Class Snooker

  1. #1
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    World Class Snooker

    ieri a fost ceva pe eurosport, dar in afara de asta si campionatele mondiale de la sheffield din primavara, eu n-am vazut. daca stiti o pagina unde sa fie stiri, clasamente, va rog sa-mi spuneti.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    www.robiliard.ro, e vechi site-ul dar are linkuri bune. In Romania n-ai sa vezi concursuri organizate, din pacate. Poate facem noi unul, daca te pasioneaza.
    NE CALIFICAM LA CM 2006 SI AJUNGEM IN PRIMELE 8!!! Dar pana atunci mai sunt 3 ani...

  3. #3
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1

    Snooker

    Vad ca nimeni nu il intereseaza acest sport???. Ce mama dracului in toate cluburile se joaca biliard sau snooker

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai ne intereseaza, este chiar fascinant. Dar de cele mai multe ori ramai fara glas shi nu prea mai ai ce comenta. Poate schimbam nishte pareri despre turneul Masters din Anglia care are loc chiar acum!
    Despre concursuri organizate.........depinde. Zilele astea e un concurs organizat in clubul Texas din Regie. Nu shtiu cat de bine e organizat dar shtiu ca taxa de participare e de 500 000 iar premiile sunt destul de mari. :p
    ex-alpopa

  5. #5
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    pai, deocamdata s-au desfasurat patru meciuri din round one, castigatorii fiind hunter si williams o'sullivan.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Salut! Ce stiti de negocierile Telesport-RCS?

  7. #7
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Favoritul meu este o'sullivan. Oricum mia placut finala cu davis iar ultimul meci a fost dramatic. Daca nu va castiga hendri, va fi ronnie cel care va lua trofeul. Dar cum am mai zis favoritul meu este o'sullivan

    Am uitat stie cineva cum ma pot inscrie la un club de biliard. Sa fiu legitimat si poate sa particip la trunee?????????????

    Fromos mei nea oferit azi eurosport, pacat ca nu lam vazut pe tot. Vorbem de Hendri vs. White. Am vazut pana la 5-4 pt white

    Sincer am fost cam dezamagit de finala mastersului englez. Speram ca ronnie sa catige dar pana la urma hunter a intors rezultatul si a invins cu scorul de 10-9
    Last edited by pinki; 13th October 2006 at 18:44.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sa speram ca o sa ne mai onoreze cu turnee de mare shlem. Urmeaza irish open parca.
    ex-alpopa

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Greshesc. Urmeaza European Open (1-7 martie). Apoi Irish Masters (21-28 martie). Iar in aprilie shi mai avem turnee mari. Players Championship shi Embassy World Championship.
    ex-alpopa

  10. #10
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    wowwwwwwww, un thread pentru snooker ....
    Frumoasa finala dintre Ronnie - Hunter, am stat pana la sfarsit.....si spre bucuria mea a castigat Hunter. Se pare ca si aici suntem "adversari" Ionutz....:p Oricum Ronnie e un jucator fantastic...nu poti sa nu-l placi, dar ceea ce imi place mie la Hunter e modul fantastic in care isi ascunde emotiile.
    Alpopa ce jucatori preferi?
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Hendry shi Mark J Williams..... Dar nu pot sa zic ca ii prefer cu mult celorlaltzi. Imi place sa vad executzii tari shi meciuri crancene :p
    ex-alpopa

  12. #12
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Excelenta idee cu Thread-ul de snooker ! O'Sulivan si Hendry sunt preferatii mei! Din pacate mi s-a busit televizorul exact in timpul turneului !

  13. 12th February 2004, 23:21

  14. #13
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Am facut o mica greseala mai sus. Daca se poate sa se stearga mesajul.
    Sa revenim, I|Milan credeam ca macar aici ne vom intelege :p . Finala a fost de mare calitate dar din pacate pt. min nu a castigat RONNIE "THE ROCKET" O'SULLIVAN. Ar fi fost mai frumos daca ar fi castigat el. Oricum sa conduci cu 8-3 parca si sa pierzi cu 9-10 nu e prea onorant . O finala de calitate dupa cum nea obisnuit postul EuroSport

  15. #14
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    si eu am urmarit finala, dar nu am reusit sa o vad pana la sfarsit. Oricum, felicitari ambilor jucatori. Nu stiu daca se poate spune ca a fost 'nu prea onorant' pt o'sullivan, ci ca a fost extraordinar pentru hunter.
    la tvsport (sau telesport, inca nu m-am lamurit) este joia snooker si vinerea pool de la 17.00 la 18.00. din pacate, comentariul este destul de slab din punctul meu de vedere. mai obisnuit cu foarte binele la eurosport!

  16. #15
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Da a fost foarte frumoasa.....finala dupa cum am spus pe Ronnie il admir foarte mult.... daca nu joaca Hunter cu el tin stii de ce? pentru ca in fiecare joc daca baga el prima bila rosie e posibil sa fie un break maxim.....
    Pe Hunter il apreciez pentru faptul ca e tanar, si are o stapanire de sine uimitoare. E un caracter exceptional, cel putin din puctul meu de vedere.

    Auzi ce turneu urmeaza? Il va da Eurosportul?
    P.S Al Popa pe Hendry il urmaresc cu placere dar pe Mark J Williams il urasc nu stiu de ce....nu cred ca am un motiv doar ca nu mi-a placut de el niciodata. In plus foloseste mult pozitiile neonorante de snooker.... sa dai usor in alba sa se puna in spatele unei bile colorate dupa ce alba e in partea inferioara a mesei....mie unul nu-mi place.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  17. #16
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Un break de 147 facut in 5 min. de RONNIE "THE ROCKET" mi se pare destul. Plus inca doua facute in 7 respectiv 10 min. Problema lui Ronnie a fost ca nu a reusit sa se ragaseasca dupa acele jocuri consecutive pierdute. Asta a fost, sia pierdut concentrarea . Pacat dar oricum aveti dreptate, a fost o mare finala in care au jucat doi mari jucatori . Hunter, dar si Ronnie da sunt tineri si au viitorul in fata

  18. #17
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    din cate am vazut eu in programul tv, eurosport nu transmite european open
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  19. #18
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by roxana
    din cate am vazut eu in programul tv, eurosport nu transmite european open
    sper sa te inseli

  20. #19
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    pe pagina de la eurosport la schedule n-am gasit ziua de 7 martie. sper sa-si revina in curand.
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  21. #20
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Ar trebui sal transmita, depinde acum si de cat de important e turneul

  22. #21
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    ceva rezultate:
    European Open

    Last 32 - Tuesday morning
    Graeme Dott 5v3 Drew Henry

    John Higgins 5v0 Barry Pinches

    afternoon

    Stephen Hendry 5v1 Jimmy Michie

    Jimmy White 5v4 James Wattana

    Paul Hunter 5v1 Brian Morgan

    evening

    Alan McManus 2v4 Tony Drago

    Quinten Hann 5v0 Simon Bedford

    Mark Williams 1v5 Anthony Hamilton
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •