Results 1 to 4 of 4

Thread: CARDIO TENNIS TIMISOARA (cursuri de tenis + fitness + sanatate)

  1. #1
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1

    Lightbulb CARDIO TENNIS TIMISOARA (cursuri de tenis + fitness + sanatate)

    Inainte de orice doresc sa prezint in premiera pentru Timisoara programul CARDIO TENNIS!Derulat si realizat de federatia de tenis USA (USPTA).Vorbele uneori sunt de prisos asadar las linkul de mai jos sa prezinte acest program genial!

    http://www.youtube.com/user/redondot.../0/B77pk9-1NLY

    Programul cardio tennis are la baza un principiu simplu:fitness+tenis=distractie+sanatate!
    Baza programului reprezinta mentinerea pulsului la un interval cardio.Pentru un efect cardio pulsul trebuie sa fie in zona 65-85% din frecventa cardiaca maxima.Cum verificam acest puls?Simplu prin ceasuri cardio (care masoara frecventa cardiaca) sau cu ajutorul unui ceas simplu masurand manual FC.Asadar 60minute inima trebuie sa atinga si sa mentina acest interval cardio.Este un mod perfect pentru mentinerea unei siluete grozave,arderea grasimilor,arderea celulitei,imbunatatirea capacitatii cardiace/pulmonare/musculare,recreere,impunatatirea capacitatilor psiho-motrice si invatarea unui sport nobil vazut ca un sport practicat de nobili in inalta societate.

    http://img641.imageshack.us/img641/6...stimisoara.jpg

    Info: tenistimisoara@yahoo.com YM:tenistimisoara 0745803684

  2. #2
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    NU MAI ESTE VALABIL! Multumim

  3. #3
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    pai ce s-a intamplat de nu mai e valabil? Chiar ma miram sa vad Cardio-tennis in Romania. Eu predau cardio-tennis de 2 ani aici si vine din ce in ce mai multa lume de toate varstele.

  4. #4
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Am fost cooptat intre timp de o academie de tenis "de afara" unde primesc de 100x mai multa sustinere&incredere.

    Sper ca pe viitor sa revin in Romania si sa fac ce mi-am propus, desi sincer slabe sanse.

    Cardio Tennis e genial dar in Romania nu a prins... pacat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •