Results 1 to 8 of 8

Thread: A murit Foe, jucatorul Camerunului

  1. #1
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1

    A murit Foe, jucatorul Camerunului

    In seara asta coechipierul lui Falemi a murit in minutul 72 in semifinala din Cupa Confederatiilor, dintre tara sa si Columbia in urma unei rupturi a unei vene la nivelul crerebrului.
    Inca un fotbalist care a murit pe terenul de fotbal.....?!
    Last edited by ady_azzuro; 8th June 2004 at 00:27.

  2. #2
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Mestere, vezi ca exista thread pt Cupa Confederatiilor si stirea legata de moartea lui Foe a aparut cu vreo ora inainte de a deschide tu topicul asta. Dar poate te grabeai, asa ca nu e bai.

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Din pacate sint fotbalisti cu defecte cardiace care risca milt pentru cariere si bani .Probabil si in cazul lui Foe. Sa asteptam totusi verdictul final al medicilor...Pacat si trist ca asta se intimpla si mai ales la acest nivel Dorin

  4. #4
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca tocmai la acest nivel se intampla asemenea lucruri,se joaca non-stop pnt.aceshti jucatori ,Foe tocmai venea dupa un sezon de 38 de meciuri+cupa+natzionala,iar aceasta cupa careia nu-i vad rostul a picat in perioada de recuperare.Ce porcarie...

  5. #5
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt acest jucator. Dar ma intreb cum de a ajuns pina la 28 de ani si nimeni nu suspecta boala de care suferea. ( cel putin oficial).
    Aici se ridica o intrebare :
    adevaratele cauze nu ar putea sa fie dopajul? Fotbalistii pt a rezisata la un asemenea nivel ( din cite stiu a cisatigat anul trecut campionatul Frantei + a cistigat Cupa Africii acum 2 ani) sint indopati cu multre "sustinatoare de efort", dar despre care numai medicul echipei si conducerea stiu inytr-adevar ce sint.
    Aici ma gindesc si la Kanu carte avea o grava afectiune a inimii si nimeni nu a mai riscat cu el . Nu prea a mai jucat la nivel inalt.

  6. #6
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Am văzut la știri ca cei de la Steaua nu l-au lăsat pe Falemi să se ducă la înmormântarea lui FOE. El zicea că-i pare rău.

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Doping cu siguranta! Acum cica si Fadiga ar avea ceva probleme...

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    nu ceva probleme,..............e chiar grav a fost oprit de medici sa faca deplasarea cu lotul pt. ca are"grave probleme medicale" (declaratie a medicului sef al lui Inter :o )
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •