View Poll Results: Pe ce loc va termina Romania?

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Primul

    21 14.19%
  • 2

    53 35.81%
  • 3

    40 27.03%
  • 4

    17 11.49%
  • 5

    10 6.76%
  • Ultimul

    7 4.73%
Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 388

Thread: Preliminarii EURO 2012: Grupa D: Romania, Franta, Bosnia, Belarus, Albania, Luxemburg

  1. #85
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Nu stiu cum puteti spune ca este o grupa accesibila cand in preliminariile trecute ne-a batut Austria, Serbia si Lituania ne-au umilit, iar Feroe ne-a calarit in finalul meciului.

    Vom termina pe locul 3 sau 4, dupa echipele de club a inceput declinul si la nivelul echipei nationale. Centre de copii si juniori nu avem, din strainanate aducem numai bananieri si petarde, iar jucatorii romani nu mai au loc de astia in echipe.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  2. #86
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cine sa mi`o schimbe, frate? avortoni ca dacian varga, marele jucator? sau ca apostol de la unirea? (cunoscut ptr spiritul sau de lupta, dar mai ales ptr plonjoanele rupte din filmele cu jackie chan ... totul ptr un fault ) boul ala de sapunaru care injura presa ca la usa cortului sau drogatul de mutu? eventual un tiberiu ghioane, pe care de fiecare data cand il vad imi vine sa cant deoarece`mi aduce aminte de lupu rednic ( http://www.youtube.com/watch?v=VpmyjDBf-n4 ). avem o trupa perfecta de circari, sigur ne calificam
    p.s: uitasem de mircea sandu si de sclavul sau, ionut lupescu. (asta`i o combinatie mai tare decat base + boc). nici dreaku nu ne mai scoate din *****ul in care ne aflam ... cheia cic`ar fi pe la noi

  3. #87
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Asa cum multi sunt foarte optimisti,tu relansat @ esti in cealalta extrema
    tot pe acolo bati.

    O serie de jucatori au batut Sevilla,unii din acei jucatori chiar au marcat goluri imposibile in mintea multor romani.
    Singura barca de salvare pentru nationala este aceasta echipa formata de Dan Petrescu la Urziceni.
    In legatura cu Varga nu peste mult timp o sa ti inghiti limba,asta chiar este jucator de valoare.
    O sa ti aduc minte asa cum am adus minte si altora ce au scris.

    Ca 'Jovani si Miti il vor pe Brili.
    Ca 'Mititicu vrea pe Costea.
    Ca 'Boarcea vrea pe Printu.
    Ca mai nou 'Jaba vrea pe Goga ...astea sunt lucruri care au existat dintotdeauna in fotbalul romanesc.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #88
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    ca fost sustinator al lui goga, iti spun ca varga este un rebut cu "R" mare.
    zi`mi un meci hecstraordinar facut de unirea in chl anu` asta
    noroc cu autogolurile scotienilor c`altfel ne`o luam pe coaja si acolo. de sevilla ce putem spune, frate? decat ca, la fel ca lyon in urma cu cateva sezone (1-1 cu steaua), ii dureau in sex c`au meci cu un no name al continentului. recunosc ca pe moment am fost si io entuziasmat, dar pan` la urma ne`am innecat ca tiganul la mal, lucru caracteristic poporului nostru, care e unu` slab spre foarte slab! toate rezultatele noastre din ultimii ani au venit ca o urmare a durerii in pl a adversarului.
    p.s: uita`te la sapunaru cat de prostalau poate fi

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Romania
    Bosnia
    Franta

    Clasament final.
    Ar trebui convocat Sburlea la nationala.

  6. #90
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Niciodata nu mia placut Lucescu!! Dar totusi tin cu Romania si sper la locu 2!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    cine sa mi`o schimbe, frate? avortoni ca dacian varga, marele jucator? sau ca apostol de la unirea? (cunoscut ptr spiritul sau de lupta, dar mai ales ptr plonjoanele rupte din filmele cu jackie chan ... totul ptr un fault ) boul ala de sapunaru care injura presa ca la usa cortului sau drogatul de mutu? eventual un tiberiu ghioane, pe care de fiecare data cand il vad imi vine sa cant deoarece`mi aduce aminte de lupu rednic ( http://www.youtube.com/watch?v=VpmyjDBf-n4 ). avem o trupa perfecta de circari, sigur ne calificam
    p.s: uitasem de mircea sandu si de sclavul sau, ionut lupescu. (asta`i o combinatie mai tare decat base + boc). nici dreaku nu ne mai scoate din *****ul in care ne aflam ... cheia cic`ar fi pe la noi
    Ai dreptate, nu sunt mari jucatori dar nici Radoi n-ar trebui convocat.Poate doar la karate

  8. #92
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    de sevilla ce putem spune, frate? decat ca, la fel ca lyon in urma cu cateva sezone (1-1 cu steaua), ii dureau in sex c`au meci
    Nu prea avem ce discuta daca nu stii ce echipa este Sevilla la ora actuala.
    Sevilla poate bate doar in 10 jucatori 80% din echipele din Europa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #93
    senior Joe's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    236
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by P1ka View Post
    Niciodata nu mia placut Lucescu!! Dar totusi tin cu Romania si sper la locu 2!
    Eu nu sper niciodata la locul 2,eu vreau locul 1!
    [B]Student la Drept[/B]

  10. #94
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu prea avem ce discuta daca nu stii ce echipa este Sevilla la ora actuala.
    Sevilla poate bate doar in 10 jucatori 80% din echipele din Europa.
    tocmai asta am sustinut si io. pe unirea o batea si cu 9 jucatori, dintre care unu era portarul, daca vroiau neaparat
    ca imagine, e super rezultatul ... doar atat.

  11. #95
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    acu` sa-l vad pe parizian
    prefera o posirca de bordeaux sau alege un zaibar neaos!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #96
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    poate de data asta avem noroc

  13. #97
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    numai sa n`ajungem sa spunem "las` ca se trage si saptamana viitoare ..."

  14. #98
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    acu` sa-l vad pe parizian
    prefera o posirca de bordeaux sau alege un zaibar neaos!
    Hai ca nu e prima data cand ne lovim de ei. Ne-am cam obisnuit cu ei.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #99
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nu este o grupa usoara. Acum, singura sansa a actualilor componenti ai Nationalei este sa puna capul in pamant, sa se pregateasca serios si sa trateze cu maxima seriozitate fiecare meci. Intr-un cuvant, sa devina modesti si muncitori! Altfel, o sa fim rusinea Europei!

  16. #100
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    sunt absolut convins ca asta o sa si faca

  17. #101
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    si eu..

  18. #102
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Locul 4 e garantat . Am avut parte de prea multe dezamagiri din partea nationalei si nu vreau sa-mi mai fac sperante.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  19. #103
    senior Joe's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    236
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Nu este o grupa usoara. Acum, singura sansa a actualilor componenti ai Nationalei este sa puna capul in pamant, sa se pregateasca serios si sa trateze cu maxima seriozitate fiecare meci. Intr-un cuvant, sa devina modesti si muncitori! Altfel, o sa fim rusinea Europei!
    Ha ha,de cand sunt romanii modesti si muncitori? Good joke.Iubitori de manele,cluburi,femei care te storc de ce ai tu mai pretios,dar talentati.


    Romanii ,si mai ales,jucatorii romani,ambitiosi,si cand sunt cu cutitul la os,ii vezi manacand pamantul.Asta-i realitatea.

    Totusi,din cele bune pe care le au,le pot transforma in avantaje.

    Si faza e ca in grupe asa sunt si bosniacii.Deci chestia e de 50-50.De Franta nu vor trece,deci locul 2 si implicit baraj.Cam 40% sanse de reusita.Sunt,in comparatie cu ultima oara,un pas inainte.

    In afara de Franta toate echipele sunt de batut.De data asta cred ca echipa se va califica.Cu sau fara Mutu.


    Dumboss- nimic nu este garantat in viata asta,nici macar banii pe care ii ai in buzunar.
    [B]Student la Drept[/B]

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    acu` sa-l vad pe parizian
    prefera o posirca de bordeaux sau alege un zaibar neaos!
    La Bordeaux nu exista posirca, numai vin de top ... apoi acum au si ocazia sa pregateasca un selectioner de top, Blanc
    Eu prefer Bordeaux ca vin apoi Franta in caz ca ajunge in finala

    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Hai ca nu e prima data cand ne lovim de ei. Ne-am cam obisnuit cu ei.
    Si ei cu voi ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Cu Blanc vor deveni mai puternici....
    Romania daca castiga primele 4 meciuri se califica daca nu ...se anunta vremuri tare tulburi
    Nu suntem genul de natie sa incepem prost si sa recuperam din urma.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •