View Poll Results: IORDANESCU ne califica la Mondialul din 2006?

Voters
161. You may not vote on this poll
  • DA

    59 36.65%
  • NU

    102 63.35%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 190

Thread: Iordanescu ne califica sau nu in 2006?

  1. #1
    junior Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1

    Iordanescu ne califica sau nu in 2006?

    Dupa cum s-a vazut aseara echipa Romaniei traieste din amintiri pt ca de jucat nu prea joaca. Cred ca tactica lu' nea Puiu: a fost in aparare lasatii pe italieni singuri cu Lobont sa vedem cat de bine apara, la mijloc hai sa il admiram pe TOTTI cum da pase magistrale, iar in atac somaj tehnic pt ca nu vine deloc mingea.
    Nu stiu ce le spune Iordanescu in vestiare, dar pe teren nu se vede nimic!!!! Am inceput sa cred ca asta le spune: NIMIC!!!!!!!!!!!!!
    Personal eu sper ca "Antrenorul secolului sa ne lase!!!!"
    [COLOR=Red]Forzza DINAMO!!!!!!!!! [/COLOR]

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu ne califica iordanescu nici acum nici peste 10 ani
    Daca nu schimbam antrenorul si conducerea vom devenii penibili,
    RUSINE , RUSINE SA VA FIE
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Nu cobiti ca poate vine Hagi, ca tot e liber. Inchipuiti-va cat de greu ar fi asta de dat la o parte, doar e zeu, ar trebui sa-i sarutam talpile... Am votat NU, cum era si firesc, desi inca mai sper... la Trapattoni . Sau la orice antrenor caruia jucatorii sa i se adreseze altfel deca "Nea...", ca doar antrenorul e mai degraba Mister decat Nea Caisa.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    Generale esti depasit !
    Lasa-ne ! Nea Puiule esti penibil o sa distrugi si aceasta generatie !

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Io zic sa-i mai dam o sansa lu Nea Puiu .

    Sa nu uitam ca a jucat cu multi tineri ieri ....

    Je

  6. #6
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Lasati, ca avem un joc de pase frumos. E ca la handbal, de pe extrema mingea ajunge la fundasii centrali, pe extrema cealalta, si iar la fundasii centrali.Daca la antrenamente faci numai 5" pe 2" uiti ca mai exista si o poarta unde trebuie sa bagi mingea.
    Fair-play, please!

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Nici o SANSA!!!N-are nici cea mai mica idee despre fotbalul modern...
    Sigur ca s-a mai spus dar ma vad nevoit sa repet...In perioada 94 daca analizam la rece si suntem cinstiti cu noi insine, ce tactica magistrala a asigurat succesul???O echipa ultradefensiva dar cu fundasi BUNI, cu un jucator genial-Hagi si cu doua varfuri rapide, Raducioiu si Ilie....

    Acum defensiva nu mai e asa impenetrabila, jucatorul de geniu a disparut iar varfuri de talia celor 2 amintiti nu avem...Acum ar trebui sa se vada mana antrenorului...In ziua de azi cand valorile s-au egalizat foarte mult rolul antrenorului a crescut enorm...ori noi in 80% din confruntari dam peste echipe APROPIATE de valoarea noastra daca nu cumva chiar inferioare(vezi Norvegia,Slovenia) dar cu ANTERNORI mult mai buni si pregatiti sa puna in valoare atuurile proprii(de obicei calitatile fizice) anihiland total pe ale noastre....
    Iar demonstratia facuta de Lucescu ar trebui sa devina o teorema!3 ani la rand de dominatie in Turcia si rezultate notabile in Europa ne arata ca echipe de nivel mediu dar pregatite de un SUPER-ANTRENOR pot face performanta la cel mai inalt nivel!!!

  8. #8
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Eu tot zic ca numai Lucescu poate forma iar o echipa in care ne putem bate de la egal la egal cu echipe mari.....iar Hagi ar fi putin mai bun ca Iordanescu dar e prea incapatinat.
    anti Dinamo, anti oier

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Putem astepta mult si bine ! Daca vrem sa mai participam la vreun turneu final NE TREBUIE ALT ANTRENOR ! Cu jucatorii de care dispune nationala Romaniei la ora actuala un ANTRENOR ADEVARAT ar putea face niste meciuri excelente ca eficacitate si spectacol. Cu Iordanescu insa vedem rezultatele. Atata timp cat Iordanescu o sa fie la carma nationalei rezultatele o sa fie ca si cele din ultimii ani, deci nu putem nici visa la calificare la urmatorul turneu final.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    /nope/
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si eu am votat tot nu... si opinia mea anti-Iordanescu nu e de azi de ieri, ci de 8-9 ani, mai precis dupa mondialul din 94, cand nu Iordanescu a avut rezultate, ci Hagi si ceilalti jucatori... Pai si cu Sdrobis antrenor aveau acelasi rezultate... Valoarea lui Iordanescu se vede acum, cand in lipsa lui Hagi, Popescu, Raducioiu, Petrescu, Lupescu, Dumitrescu nu poate sa califice Romania nici dintr-o grupa mai mult decat accesibila... iar arbitrajele sunt doar un lucru colateral, nu arbitrii au gresit la Bucuresti in meciurile cu Norvegia si Danemarca, ci tactica idioata a lui "Nea Puiu - Cashcheta"...

  12. #12
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1

    nea puiu

    Este depasit generalu' asta la comanda.
    Sau poate ca nu este depasit, asa este el. Eu nu imi aduc aminte de realizarile lui marete la vreo echipa. Imi aduc aminte ca mai avea putin si retrograda rapidu, si scandalul prin grecia
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  13. #13
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mda...ne califica...peste ani si ani..
    Daca va ramane Becali principalul selctionier si Iordanescu o tentativa de tactician...

  14. #14
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca, incet-incet ar trebui sa acceptam si ideea ca NICI jucatorii nostri nu sint prea grozavi !
    Desi sint TRUP SI SUFLET contra Iordanescu parca n-a fost el la minge, in DANEMARCA, unde am ratat ca niste incepatori !

    Ce am observat AZI in ziare : lumea se trezeste ! Se misca !

    Desi, ieri seara, pe TVRI, s-a insistat MULT PREA MULT pe ideea ca NICI in 94 n-am fost doriti !

    Concluzia e simpla : NIMENI NU NE VREA !

    Cit de buni sintem ne-a dovedit-o si jocul cu ITALIA unde, intr-adevar, ITALIENII erau doar ...fizic pe teren !

  15. #15
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Am votat impotriva *******ului de Iordanescu dar parca mai conteaza...
    oricum va ramane. :x
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    mda ..si io zic cu stupoare ca NU ne calificam (sper din tot sufletu sa nu fie asa) , nu putem sa zicem ca Iordanescu ii un antrenor prost , stie si el 1 , 2 smecherii , in unele meciuri (Danemarca, la ei) chiar am jucat F bine despre Hagi , tot respectul pt el ca jucator dar ca antrenor ii V A R Z A :o

  17. #17
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa-mi dau cu parerea daca ne calificam sau nu, pentru ca ar fi o sansa uriasa sa vad si eu Nationala la un Campionat Mondial.
    Despre Iordanescu stiam ca nu a semnat inca, sau a semnat intre timp?
    Supa cum am mai spus Iordanescu cred ca a fost principalul vinovat pentru necalificarea la Europene, pentru ca mai importante au fost meciurile pierdute acasa cu contracandidatele decit ratarile din meciul cu Danemarca. Iordanescu este incapatinat in prostia lui, daca a gresit o data, de doua ori va gresi si a treia oara. In primul rind nu a stiut niciodata sa aseze jucatorii pe posturile pe care acestia pot da randament maxim, adica daca la club jucatorul X este in forma maxima pe un post, vine la nationala si Iordanescu il pune sa joace pe alt post ca asa vrea muschii lui sau asa i se pare lui cel putin. In al doilea rind cred ca si ciobanul ala de Gigi a avut dreptate cind la acuzat pe Iordanescu referitor la convocari.
    Iordanescu a profitat de o serie de jucatori din generatia de aur pentru a-si face un nume ca antrenor, cred ca orice antrenor ar fi avut aceleasi rezultate sau chiar mai bune cu Hagi, Popescu, Munteanu in echipa.
    Nu am dreptate? Pai sa-mi spuna cineva, ce alte rezultate are Iordanescu ca antrenor? La ce echipe de top a mai antrenat si cu ce rezultate?..... Cineva?
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    N I M I C
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    LASA-NEEEEEEE, LASA-NEEEEEEEE!!!!!!!

  20. #20
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    hai sa mai o lasam cu Iordanescu.... nu el ne duce la CM.... el nu joaca, jucatorii nostrii joc.. eh si pa timpurile cind mergea bine nu il critica nimeni... este un antrenor de nivelul B, dar asta e.. sa avem incredere in jucatorii nostrii... ei o sa ne duc la CM... nu puiu...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  21. #21
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    JOOD, nu sint de acord cu tine si pot sa-ti dau mai multe exemple, cel mai apropiat de mine este Poli, Visan si Panduru, exact acelasi lot de jucatori ,-au avut la indemina ambii antrenori, diferenta, se vede nu? Inter a avut intotdeauna jucatori buni in lot, l-a avut pe Ronaldo, Baggio, ce jucatori dar degeaba. Pe la Rapid au trecut si Iordanescu si Lucescu, a fost o diferenta...parca, nu?
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •