View Poll Results: IORDANESCU ne califica la Mondialul din 2006?

Voters
161. You may not vote on this poll
  • DA

    59 36.65%
  • NU

    102 63.35%
Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 190

Thread: Iordanescu ne califica sau nu in 2006?

  1. #43
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    "Nea" Iordanescu ne califica in 2006 cind mi-oi vedea eu [QUOTE]ceafa - fara oglinda!!!!!!! :O

  2. #44
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    daca joaca fiecare meci serios si nu iarta nici un meci pot sa se califice....
    anti Dinamo, anti oier

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Iordanescu mi-se pare un antrenor slab pregatit profesional, care nu este in stare sa faca o selectie obiectiva, in functie de valoare si forma sportiva. Pentru necalificarea nationalei la europene merita un .
    Se vehiculeaza un zvon cum ca el nu ar fi semnat contrctul cu FRF-ul, asteptand sa vada adversarii cu care va pica Romania in preliminarii . Daca este asa nu mai este nevoie de nici un comentariu...
    Daca ramane, il rugam sa ne lase cu figurile lui de mare antrenor, deoarece este un nimic... Pur si simplu este un profitor, care a fost ajutat de generatia de aur sa aiba niste performante. Nu cred ca Hagi sau Gica Popescu, la forma lor maxima, mai aveau nevoie de indicatii...

    Concluzia este:
    [COLOR=Red][SIZE=3]Forza Dinamo![/SIZE][/COLOR]

  4. #46
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Razzvan a scris: "Daca ramane, il rugam sa ne lase cu figurile lui de mare antrenor, deoarece este un nimic... Pur si simplu este un profitor, care a fost ajutat de generatia de aur sa aiba niste performante. Nu cred ca Hagi sau Gica Popescu, la forma lor maxima, mai aveau nevoie de indicatii..."

    F.adevarat, Razzvane, dupa acel mondial a plecat repede
    la arabi for big $$, pina nu mai antrena vreo echipa sa isi strice iar "imaginea" creata de generatia de aur, si nu-l mai baga nimeni in seama.


    S-auzim de bine

    Hai Timisoara

  5. #47
    ateu Colonelu''s Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    pacat ca iar stam acasa ...
    [COLOR="DarkGreen"][SIZE="1"]I fear no one. I expect nothing. I am free.[/SIZE][/COLOR]

  6. #48
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Bine ati votat toti! Nu ne va califica Iordanescu ne va califica Rednic!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #49
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Mapax nu cred ca Rednic va reusi......numai Lucescu poate
    anti Dinamo, anti oier

  8. #50
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Luce nu vrea sa revina in fotbalul romanesc! Nu prea sunt bani!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #51
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    NU! Adica, generalul asta care nici macar nu stie sa comande o grupa de tineri recruti, nu va fi in stare nici in urmatoarele zece vieti sa mai califice o echipa la vreun turneu final. Decat poate daca va mai avea bafta porceasca de a mai prinde un lot precum acela de acum 10 ani.

    Si ma gandesc ca avem destui antrenori valabili si tineri care fac tusa, un exemplu in acest sens ar fi numai Gabi Balint. Sau omul aruncat aiurea din schema de "marele ganditor" utecist de langa calea ferata, pe numele lui de imprumut Copros.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  10. #52
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaPaX
    Bine ati votat toti! Nu ne va califica Iordanescu ne va califica Rednic!
    nu cred de fel. ne va califica mentalitatea de invingatori
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #53
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaPaX
    Luce nu vrea sa revina in fotbalul romanesc! Nu prea sunt bani!
    Lucescu nu o face din cauza federatiei nu de bani iar in Divizia A nu vrea ca nu are chef sa formeze o echipa si dupa aia Copos sa ii vinda jumate de jucatori daia a plecat din tara si nu il condamn chiar ma bucura succesele lui chiar daca ia natioanal turciei.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    cluj
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    nu stiu dar

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    cluj
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    oameni buni ... generalul asta care il avem noi cred ca trebuia ucis de conducatorii fotbalului si cu eel arsi si altii. oricum caracterul de profitor al domnului genera nu este doar din '94 cand cu o echipa gata formata de sistem a ajuns unde a ajuns...el putand fi observat pe cand eu cel putin priveam fotbalul cu sufletul, adica prin '86 cand dansul incerca sa fie vazut pe meleagurile barcelonei prin ultimele minute ale finalei respective. cam de atunci umbla el dupa glorie...nici atunci nu a facut el multe ca tot altii au fugit mai mult si au fugit si pentru el chit ca saracii mai aveau vreo 100 de minute in plus. da cum in orice razboi la sfarsit gradatii au meritele iar noi sa nu uitam ca el este general....
    oricum, din toata mizeria fotbalului romanesc imi este mila doar de mine, ca sunt un prost cand ma las dus de sentimente in fata televizorului ... restul nu mai conteaza

  14. #56
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Rusine !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Federatia E Nebuna Sa-i Ofere 1,4 Mil Dolari - Incredibil !
    Nemernicul O Sa-i Ieie !
    Dupa Ce Nu Ne-a Calificat !
    ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #57
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    pai ie frica lui Sandu daca Iordanescu pleaca sar putea sa fie dat jos fortat....
    nu sint banii federatiei ci doar calculeaza cit primesc de la UEFA pentru calificare si restul normal ii vor baga in buzunare ca deobicei..
    anti Dinamo, anti oier

  16. #58
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cu el , nici o sansa .
    iordanescu este prea subtire .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #59
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    nu ca e subtire ci doar ca nu il doare de oamenii de rind care ar dori sa le creasca inima cind nationala se califica la un turneu important......
    anti Dinamo, anti oier

  18. #60
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Ma` daca jucatorii au zis ca vor ca Iordanescu sa ramana la ce mai comentatzi voi?...Nu va mai bagati ..ca va bagati degeaba.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  19. #61
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sondajul arata tare pesimist
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #62
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pesemne ca stim noi ce stim personal sper ca ne vom califica, dar mi-e foarte greu sa vad ce ar schimba iordanescu la tactica personala.

  21. #63
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vasile trebuia sa mai pui si optiunea “nu stiu” la sondaj. Chiar daca nea Puiu mi-e antipatic, e greu sa spun ca totul depinde numai de el. Daca jucatorii prind un sezon bun, putem sa ne calificam si cu Iordanescu. Pot sa-ti spun in schimb ca sunt absolut sigur ca nu pupaturile pe icoane ale Generalului ne vor califica.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •