View Poll Results: Pronostic AC Parma - Steaua

Voters
84. You may not vote on this poll
  • 1

    21 25.00%
  • X

    20 23.81%
  • 2

    43 51.19%
Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 337 to 357 of 379

Thread: AC Parma - Steaua

  1. #337
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    E greu domle e greu...fara autogoluri si goluri din offside...e greu
    Din pacate asta e valoarea actuala a fotbalului romanesc..chiar daca parmegianii au odihnit piese ff importante cum ar fi Domenico Morfeo si Gillardino ...cu ei in teren ar mai fi luat stelutza una poate 2 "boabe".
    Asta e mentalitatea romaneasca.....hai ca poate ciupim ceva hai ca poate pica ceva..dar nu a picat nimica
    FORZA CAINII !!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  2. #338
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    da. e greu. ceva mai greu decit acolo unde voi ati ajuns...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #339
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Si ce alte piese grele au mai odihnit pe langa Gilardino(ca era accidentat si nu menajat) si Morfeo. Nu uita ca a revenit Maccarrone, un jucator cam de talia lui Gilardino. Tot vorbesc unii de echipa a doua a lui Parma, de zici ca au venit aia cu copii de 18 ani la meci.
    E adevarat, Steaua a jucat slab. Chiar mai rau decat slab. De fapt, asa de slab nu a mai jucat de mult. Nici macar cu Iasiul sau cu Zeleznik nu au fost asa slabi. Insa a fost doar un meci. Multi se gasesc acum sa spuna ca nu are fata de Europa, ca nu ne putem compara cu echipele din Spania, Anglia, Italia(de fapt doar spaniolii, italienii si englezii se pot compara cu ei dar...). Judecati toti pe Steaua dupa meciul acesta. Dar voi uitati de alte meciuri, cu Liverpool sau cu Southampton(care erau pe 4 in Premier League cand i-a eliminat Steaua), chiar si de cel cu Standard, care e o echipa de top din Belgia. Pentru cei care au impresia ca Steaua nu are fata de Europa, deschideti-va bine ochii, Steaua e in Europa. Joaca impotriva unor echipe de top din Italia, Spania, Belgia sau Turcia, tari la nivelul carora incercam sa ajungem de mult timp. Chiar daca nu ajung in primavara europeana, stelistii vor avea o scuza. De fapt 3. Parma, Athletic Bilbao si Besiktas. Mie mi se par trei scuze mari.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  4. #340
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    @vasiletzurka: nu tre sa o iei ca pe un afront mosule....ca nu e cazul
    nu am zis ca nu ai dreptate ...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  5. #341
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Si Vlad are undeva dreptate. Steaua a jucat ieri la ciupeala. Si nu merita nici un punct.
    Dar Vlade, fata de meciul cu Standard esti rautacios. N-a fost nici un off-side acolo, iar la autogol, singur si l-a dat, nu l-am rugat noi.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  6. #342
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    n-am luat-o ca un afront, pustiule
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #343
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    A pierdut Steaua , dar nu-i nimica , ca-i batem pe Besiktas !!! Trebuie sa tinem corzile puternice , si dupa aceea sa ne facem jocul la Madrid !!! Hai STEAUA !!!

  8. #344
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    dupa cum au jucat ieri steaua nu bate nici o jumate de ceapa degerata... cit despre madrid...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #345
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Ce e mai rau e ca Besiktas a aratat aseara o forma deosebita si nu o sa aiba Steaua deloc un meci usor cu ei in Ghencea!

  10. #346
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    hehehehe...... :degete: !va omoara Besiktas!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  11. #347
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ma rog. unii apuca sa joace cu besiktas. altii se uita la tv...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #348
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    @armin: pai nu am zis ca rugamintile voastre au fost ascultate de belgieni si astfel s-a nascut autogolul toata lumea zice ca a fost offside(inclusiv presa)
    @vasiletzurka: maestre maestre.... esti sigur ca stii ?
    Daca Besiktas joaca ca aseara o sa fie greuuuu tare pt stelutza meciul .... si dupa aia urmeaza deplasarea la Bilbao.....hhmmmm
    Om trai si om vedea.....
    O dupa amiaza placuta
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  13. #349
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    vezi ce am spus mai sus... aha bilbao, parca era cineva cu madrid...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #350
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Am facut un meci prost ... Steaua a pierdut la limita ...
    Acest 1-0 , are insa rani mult mai adanci ... Puroiul fotbalului romanesc este prea mult ...
    Ne uitam la lupta oarba din div A si Cupa , si avem impresia ca jucam fotbal ...
    Steaua - echipa care in acest moment s-a desprins de urmaritoare in lupta pentru titlu in Romania , a pierdut la rezervele echipei Parma , echipa la retrogradare in Italia ...
    Dinamo s-a chinuit cu Zilin ( si tot de niste rezerve a fost eliminata ) , Otelul a fost scoasa fara probleme de Partizan , Craiova la ultima participare in UEFA era scoasa de modesta Pobeda Prilep , Rapidul n-a trecut de vreo 30 de ani de primul tur in cupele europene ...

    Felicitari Steaua !
    Chiar daca nu ai putut sa ne faci pe noi - suporterii tai - fericiti , ai reusit sa sa faci pe altii care abia au asteptat sa pierzi !

    Incercam cu Besiktas , insa turcii au zdrobit ieri pe Bilbao ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #351
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    hehehehe...... :degete: !va omoara Besiktas!
    mai bine decat Dacia Unirea Braila, chiar si Cupa se cheama altfel

  16. #352
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Ieppy, se pare ca Dinamo plateste si pacate de dupa 89. Asta tot din presa este scoasa. Eu am spus si in primul mesaj acelasi lucru. Legat de faptul ca numai Dinamo e ponegrita, eu am spus ce cred: ziaristii sunt mai apropiati de Steaua. Sau au mai multe interese acolo. Presa e aservita intereselor unora. Ziaristii sunt si ei oameni si le este foame.
    Fii sincer, tu crezi ca Dinamo a facut macar un blat dupa 89?
    Asa e. Insa daca spui chestia asta unui stelist luat din gramada, spune a mea celebra deja expresie: Toate e minciuni! Pe mine nu ma deranjeaza ca ii perie, chiar deloc, insa faptul ca dau in Dinamo la fiecare meci, asta ma deranjeaza. In fine.

    SI ca sa iti raspund la intrebare. Dinamo a mai facut blaturi dupa 89, la fel ca si stelutza, la fel ca rapiduletzul, la fel ca Nationalul. Eu recunosc. Care mai recunoaste?

  17. #353
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Nu a gresit! N-a putut .....

  18. #354
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Dinamo a mai facut blaturi dupa 89, la fel ca si stelutza, la fel ca rapiduletzul, la fel ca Nationalul. Eu recunosc. Care mai recunoaste?
    eu... de aia avem ce avem asa ca nimeni nu se poate plinge.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  19. #355
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    numai noi ne putem plange.


    P.S: tu recunosti ca Dinamo a facut blaturi, nu?

  20. #356
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    ma rog. unii apuca sa joace cu besiktas. altii se uita la tv...
    Si ce comfortabil e...fara remuscari, fara deziluzii, fara rusine, fara umilinta si fara dorinte neimplinite.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #357
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ady, hai ca devii stresant, gata, i-ai luat la misto ieri. I-ai provocat. Ti-au raspuns. acu las-o moarta ca atunci cand o sa joace Craiova in UEFA o sa ai vreo 50 de ani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •