Results 1 to 7 of 7

Thread: Mark Walker - un pusti de 3 ani jumate cu contract la Reebok

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    Mark Walker - un pusti de 3 ani jumate cu contract la Reebok

    Poate nu ati auzit pana acum de Mark Walker... nici eu nu stiu prea multe. Cert e ca Mark este un pusti de 3 ani jumate care joaca baschet (in limitele vârstei), si are un procentaj fff. bun la aruncari!!! Parintii au observat talentul copilului si l-au exploatat(talentul sau copilul?) prin semnarea unui contract cu Reebok.

    Incredibil, nu?

    http://markwalker.reebok.com

  2. #2
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Am auzit de asta acum ceva timp. Copilu poate trage la un cos normal (3.33 m inaltime sau cat are...). Faza e ca Reebok il plateste printr-o bursa scolara cand va in tra la facultate si i-au pus banii intr-un cont in numele lui ca parintii sa nu poate sa profite ceea ce mi s-a parut foarte inteligent pt ca au mai fost cazuri cand parintii isi foloseau copiii si faceau bani in urma talentului lor. Inca o chestie e ca daca pustiu are bursa aia...nu poate sa joace basket la facultate din unele motive deci ar trebui sa faca ca si Lebron James...adica sa se duca in NBA direct de la liceu, ceea ce nu ar trebui sa fie o problema daca e asa de bun pustiu.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  3. #3
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    E o chestie într-adevăr inedită... dar nu foarte dacă privim din punctul de vedere al Reebok-ului... e vorba de o campanie probabil... închipuți-vă câți părinți nebuni o sa cumpere acum reebok pentru puștii lor... Probabil o să aducă pe piață o nou colecție de Reebok Kids (dacă nu o aveau până acum)... E și un mod de a mai înduioșa puțin inima cumpărătorului... uite domne reebok sprijină copii talentați...
    Secolul ăsta e secolul publicității sau nu e deloc....
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  4. #4
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Am auzit ca Reebok acum fac apel la orice parinte care are copil cu talent si fac auditii pt ca au fazut ca chestia cu pustiu de 3 ani le-a adus numai lucruri bune.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  5. #5
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    L-am vazut ieri la tv, dar are 5 ani.... Si inca ceva, cind am terminat liceul, n-am avut colegi de clasa sa se compare cu pustiul asta. Pacat ca nu da voie NBA la jucatori sub 18 ani, ca SA l-ar fi luat pe asta mic sa faca aparare impotriva lui Shaq.... Are pe putin 70 kg....
    Smile, its good for you!

  6. #6
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Alo domnu' Azur... Or fi americanii megalomani... dar nici chiar asa... Acum noi stim ca la ei totul trebuie sa fie mare... dar pe asta cu unu de 5 ani la 70 de kile... mai exagereaza omul dar nici chiar asa.... l-am vazut si eu in poze... mai mult de 40 n-are...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  7. #7
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Si cu ce l-ai comparat cind l-ai vazut in poza? In tara asta pisicile au 40 de kg, nu copii....aia acolo se nasc
    Smile, its good for you!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •