Page 1 of 37 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 760

Thread: Indianapolis Colts

  1. #1
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Indianapolis Colts

    Recunosc ca m-am inspirat de la fanii Patriots si am luat initiativa de a deschide un thread despre Colts.
    Eu zic ca se merita pentru ca sunt destui fani Colts pe aici. Nu de alta dar marturisesc ca de multe ori sunt retinut in a posta atat de mult despre Colts din teama de a supra satura fanii celorlalte echipe.
    Ca sa dau un exemplu care imi vine acum in cap, as vrea sa postez stirea ca Indy au semnat defensive player of the year din CFL, John Chick in lotul largit pentru 2010.
    Sau pe Dudley Guice, un WR tot din CFL. Nu cred ca asta intereseaza atat de mult fanii celorlalte echipe si poate irita.
    Oricum, ajunge cu justificarile, hai sa-i dam drumul la treaba.
    Build The Monster

  2. #2
    senior andreidan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Deva
    Posts
    179
    Reputatie
    1
    #18, I just want to feel like a winner.

  3. #3
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreidan View Post
    #18, I just want to feel like a winner.
    lasa ca Titans se vor intoarce la anul si vei avea cu cine sa tii in playoffs.
    Build The Monster

  4. #4
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Mai sa fie, n-o sa avem ocazia sa ne luam revansa ... Damn Chargers !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Hai sa facem un sondaj. Ia spuneti-mi , in ce an a-ti devenit fani ai Colts si in ce circumstante?

    Eu am inceput sa-i urmaresc pe Colts in sezonul 1999-2000 cand au mers 13-3 (anul draftarii lui Edgerrin James) dupa ce in sezonul precedent (primul meu an in U.S. si primul an al lui Peyton in NFL ) fusesera 3-13. Fan cu adevarat pasionat am devenit insa 2 ani mai tarziu , in urma infrangerii in fata lui Titans in playoffs (cel cu TD-ul fatal al lui Eddy George) si a sezonului esuat (6-10), care s-a dovedit a fi si ultimul, sub conducerea lui Jim Mora ("playoffs, playoffs?").
    Build The Monster

  6. #6
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    In sezonul 2003-2004, cand TvSport transmitea NFL ... din cate imi amintesc, s-ar putea sa gresesc, primul meci vazut a fost Patriots cu Colts in playoff ... mi-am ales si eu o echipa cu care sa tin si m-am enervat ca au luat bataie ... in SB am tinut din tot sufletul cu Panthers, dar n-a fost sa fie ... a se intelege astfel si repulsia mea fata de Pats, mi-au stricat copilaria .
    Apoi, cand TvSport n-a mai transmis, m-am rupt de NFL, pentru ca nu aveam Internet. Cand butonam intr-o seara prin primele etape ale sezonului 2005-2006, am dat de NFL pe Sport1, stiu ca jucau Packers si comentatorii il tot elogiau pe Favre ... pana la urma, in urmatoarele saptamani a aparut si un meci al celor de la Colts ... ne regasisem . De atunci, suntem nedespartiti .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #7
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    In sezonul 2003-2004, cand TvSport transmitea NFL ... din cate imi amintesc, s-ar putea sa gresesc, primul meci vazut a fost Patriots cu Colts in playoff ... mi-am ales si eu o echipa cu care sa tin si m-am enervat ca au luat bataie ... in SB am tinut din tot sufletul cu Panthers, dar n-a fost sa fie ... a se intelege astfel si repulsia mea fata de Pats, mi-au stricat copilaria .
    Apoi, cand TvSport n-a mai transmis, m-am rupt de NFL, pentru ca nu aveam Internet. Cand butonam intr-o seara prin primele etape ale sezonului 2005-2006, am dat de NFL pe Sport1, stiu ca jucau Packers si comentatorii il tot elogiau pe Favre ... pana la urma, in urmatoarele saptamani a aparut si un meci al celor de la Colts ... ne regasisem . De atunci, suntem nedespartiti .
    sorry for you, am pus la topicul patriots solutia ca sa iti refaci copilaria

  8. #8
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    sorry for you, am pus la topicul patriots solutia ca sa iti refaci copilaria
    Uuu, yoga ... eu ma gandeam sa merg la psiholog ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    eu am inceput sa urmaresc fenomenul din 2001 cand mi-am luat de la un prieten un jersey cu Manning ... curios din fire am cautat pe net ce sport practica , la ce echipa ... lintram in fiecare saptamana pe nfl.com sa vad daca echipa lui a castigat si ce performante a reusit ... apoi me masura ce posturile tv ( ProTv , TV Sport , un canal nemtesc nu mai retin exact care ) transmiteau meciuri am inceput sa urmaresc si sa ma familiarizez cu regulile ...cam astea ar fi inceputurile mele ca fan al echipei Indianapolis Colts

    iata si dovada ( alaturi de Tarvaris Jackson si Warren Moon )

    http://img294.imageshack.us/img294/2750/thacru9.jpg
    [url]www.warriors.ro[/url]

  10. #10
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Ia uite, domne, la voi la Buzau umblau in '01 pustii cu tricouri NFL ... ce viata pe voi, pustiule !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  11. #11
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    respekt george. eu pe vremea aia eram orientat aproape exclusiv spre soccer. noroc ca m-am mai desteptat

    chat cu r brock dupa meciu cu ravens: http://chat.nfl.com/front/archived_chat/720

  12. #12
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by exodus View Post
    eu pe vremea aia eram orientat aproape exclusiv spre soccer. noroc ca m-am mai desteptat
    Tell us your story ... zi-ne cum te-ai desteptat ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  13. #13
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    cre ca am mai zis pe alte threaduri ca primu contact direct cu FA a fost SB-ul pats - panthers iar de urmarit constant am inceput sa o fac prin sezonu 2005, datorita lu manning. totusi, din diverse motive, asta-i primu sezon in care am reusit sa vad toate partidele lu colts de pan acuma.
    acu mi-am adus aminte ca inainte sa fi vazut macar un snap am primit, copil fiind, cartonase cu jucatori din nfl din care mai retin doar uniformele si logurile lu cowboys si dolphins. primu nume din nfl pe care l-am auzit a fost steve young, pe care eu l-am asociat eronat cu un tip negru pe postu de rb sau wr care nu mai stiu cum il chema (posibil sa fi fost jerry rice).
    despre soccer, ca tot am adus vorba, pot spune ca mi-am pierdut aproape total interesul si placerea de a-l urmari, f probabil din cauza celui romanesc pe care-l dispretuiesc cu pasiune.
    nu ma mai omor nici cu jucatul de cand m-am orientat, fericit zic eu, spre tenis si ski care's miezul.

  14. #14
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cred ca am mai spus. Eu eram fan Cowboys cand am ajuns in State. Asta pentru ca auzisem de ei in Romania prin 1994-1995 (tot asa tineam cu Lakers, acum nu prea mai imi pasa de NBA in general, ma uit doar la playoffs). Dupa ce am vazut cam despre ce e vorba in fotbalul american si dupa sezonul acela extraordinar din 1999-2000 al Colts cu o echipa tanara cu "the triplets" (Peyton, Marvin, Edge) a fost Colts all the way.
    Imi aduc aminte ca la prima mea masa de Thanksgiving (1998), gazda m-a intrebat cu cine tin si am zis: cu Cowboys. Nu pot sa uit nici acum ce fata a facut limitandu-se insa la a
    zice "Cowboys suck", din politete.

    George, din ce an e poza aceea? Nu poate fi din 2001, corect? Tarvaris Jackson nu aparuse pe atunci. Tu esti cel cu 18, al doilea din stanga, asa este? Parca ati fi in zonele urbane Philadelphia.
    Last edited by codrutc; 19th January 2010 at 21:42.
    Build The Monster

  15. #15
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    da ala sunt eu

    din 2001 e dar bineinetels ca nu era TJ ... dar de Randall Cunningham nu stiu cati au auzit
    [url]www.warriors.ro[/url]

  16. #16
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    da ala sunt eu

    din 2001 e dar bineinetels ca nu era TJ ... dar de Randall Cunningham nu stiu cati au auzit
    Cum sa nu? Am si vazut meciuri inregistrate cu el. El a fost un bun predecesor pentru un Mike Vick, QB care putea sa alerge foarte bine.
    Am vazut meciuri cu el cand juca la Vikings dar parca si unul cand era la Eagles.

    Am vazut transcript-ul de la chat-ul cu Brock. Daca exista un "trash talker" la Colts cat de cat acela este Raheem (daca urmaresti twitter-ul sau).
    Cu toate acestea ati vazut cat de profesional si serios prezinta politica companiei (company line).

    Vreau sa remarc ceva ce m-am tot abtinut sa zic. Sunt cativa din baietii tineri in lotul Colts foarte constiinciosi si responsabili, as zice chiar si bine crescuti. Se poate vedea pe fata lor in timpul jocului, nici nu e nevoie de mai mult. Ma refer in special la Austin Collie, Donald Brown si Mike Hart. Nu e de mirare ca echipa a mers asa de bine anul asta, in ciuda accidentarii lui Gonzo si plecarii lui Marvin. Nici nu pot descrie cat de multa incredere imi dau mie ca fan, numai cand ii vad cum se comporta, chiar daca mai fac si greseli din cand in cand ( wrong route, blitz pickup, etc.)
    Build The Monster

  17. #17
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    da ala sunt eu

    din 2001 e dar bineinetels ca nu era TJ ... dar de Randall Cunningham nu stiu cati au auzit
    am auzit man ca am mai recuperat pe parcurs nu era conu cunningham qb-ul in echipa aia din 98 de a fost la o mustata de salatiera, pardon sb . probabil episodu care m-a miscat cel mai mult din filmele americas game.

    @codrut: colts mereu si-au facut titlu de mandrie din faptul ca au vrut sa castige "the right way and with the right players" care sa fie modele atat in teren cat si in afara lor. evident n-au reusit 100% pt ca-i imposibil, dar asta a fost un aspect care pe mine m-a atras pt a-i sustine.
    Last edited by exodus; 19th January 2010 at 22:26.

  18. #18
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Mi-e dor de orasul meu. Indianapolis, in toata splendoarea sa.

    http://img97.imageshack.us/img97/1948/indyi.jpg
    Build The Monster

  19. #19
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Valeu, ce curat si frumos e ... orasul tau, adica ai locuit acolo, in Indianapolis ? Sau ti-e dor de orasul tau din Romania ? (apropo, care e ala ? )
    Mi-ar fi placut si mie sa locuiesc in Indianapolis ... m-as fi batut pentru un abonament in Lucas Oil
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  20. #20
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Da, am locuit in Indy in 7 din cei 9 ani in care am locuit in Indiana. Ma consider inca hoosier, desi sunt in California de mai bine de 2 ani. Sper sa ma intorc intr-o buna zi.
    Build The Monster

  21. #21
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Nu mi-ai raspuns si la cealalta intrebare ... care e localitatea ta natala ? Ca presupun ca esti nascut in Romania, right ?
    Apropo de intors, in tara mai merita sa te intorci ? Sau SUA chiar e "locul tuturor posibilitatilor" sau cum i se mai spune ... ?
    Nasa mea sta in Miami ... ce as fi mers si eu acum la ea ca sa vad SB-ul de pe stadion ... Sper ca macar, intr-o buna zi, sa imi vad echipa pe viu ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •