Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 760

Thread: Indianapolis Colts

  1. #43
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Asta e primul meu post pe forum ma bucur ca v-am gasit - incepusem sa cred ca numai mie imi place fotbalul american

    Cum am ajuns sa tin cu Colts? Cu multi ani in urma eram fan Indiana Pacers, iar mai exact fan Reggie Miller. Cautand informatii despre ei, am aflat de existenta Colts si am inceput sa fiu interesat, mai ales ca mai prindeam cate un meci de FA pe DSF, mai erau vara meciurile din NFL Europe...ce mai, incet incet m-a prins. Si am ramas fan Colts
    Cum la RCS nu este Sport1 in grila, anii trecuti ma chinuiam cu stream-uri pe net - destul de ok daca aveai si comentariul original, daca nimereai peste comentariu in chineza sau in cine mai stie ce limba nu mai era asa de amuzant. Anul asta am descoperit insa GamePass si lucrurile s-au schimbat radical - acces la absolut toate meciurile din sezonul regulat in direct, acces la toate meciurile inregistrate din arhiva, ce mai, un deliciu...asa am prins intregul sezon cu Colts, meciurile din playoff si acum SB
    Go Colts!

  2. #44
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Bun venit pe forum ! Ne bucuram ca inca un fan Colts a marit gasca .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #45
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Bun venit Adister. Cand ai spus ca credeai ca numai tie iti place fotbalul american m-ai facut sa zambesc. Aceasi impresie o aveam si eu acum 7 ani cand m-am decis sa vad daca mai exista cumva macar un firisor de discutie despre fotbalul american pe vre-un forum de opinie din Romania. Asa am descoperit ceva pe un site fanclub.ro si apoi la scurt timp site-ul Onlinesport.
    Ma bucur ca tii cu Colts. Fanii Colts sunt binecuvantati cu o perioada extraordinara in viata clubului cand toate stelele s-au aliniat ca sa avem parte de un Bill Polian si mai ales un Peyton Manning care sa ne ofere mult mai multe bucurii decat necazuri.
    Go Colts!

    P.S. Apropo, Bill Polian a fost numit ieri pentru a 6-a oara (record) "NFL Executive of the Year"
    Build The Monster

  4. #46
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    P.S. Apropo, Bill Polian a fost numit ieri pentru a 6-a oara (record) "NFL Executive of the Year"
    Era si cazu'. Omu' a avut succes pe unde a fost, nu e o simpla coincidenta. E doar al doilea astfel de premiu de cand e la Indy, cam putin .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #47
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Apropo de Bill Polian, iata parerea lui despre ProBowl-ul pus cu o saptamana inainte de SB si influenta avuta asupra jucatorilor lui Indianapolis care au fost selectati.
    http://blogs.nfl.com/2010/01/26/colt...-setup-stupid/
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  6. #48
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adister View Post
    Asta e primul meu post pe forum ma bucur ca v-am gasit - incepusem sa cred ca numai mie imi place fotbalul american

    Cum am ajuns sa tin cu Colts? Cu multi ani in urma eram fan Indiana Pacers, iar mai exact fan Reggie Miller. Cautand informatii despre ei, am aflat de existenta Colts si am inceput sa fiu interesat, mai ales ca mai prindeam cate un meci de FA pe DSF, mai erau vara meciurile din NFL Europe...ce mai, incet incet m-a prins. Si am ramas fan Colts
    Cum la RCS nu este Sport1 in grila, anii trecuti ma chinuiam cu stream-uri pe net - destul de ok daca aveai si comentariul original, daca nimereai peste comentariu in chineza sau in cine mai stie ce limba nu mai era asa de amuzant. Anul asta am descoperit insa GamePass si lucrurile s-au schimbat radical - acces la absolut toate meciurile din sezonul regulat in direct, acces la toate meciurile inregistrate din arhiva, ce mai, un deliciu...asa am prins intregul sezon cu Colts, meciurile din playoff si acum SB
    Go Colts!
    Si eu am fost fan al lui Reggie. Bine ca nu am ajuns sa tin si eu cu Colts Apropo , bun venit

  7. #49
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Patriots View Post
    Si eu am fost fan al lui Reggie. Bine ca nu am ajuns sa tin si eu cu Colts
    Mai stii ?! Poate ai fi fost mai implinit .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  8. #50
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Apropo de Bill Polian, iata parerea lui despre ProBowl-ul pus cu o saptamana inainte de SB si influenta avuta asupra jucatorilor lui Indianapolis care au fost selectati.
    http://blogs.nfl.com/2010/01/26/colt...-setup-stupid/
    Pai nu are dreptate?
    Build The Monster

  9. #51
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    ^ Categoric ... oamenii aia trebuie sa se pregateasca pentru cel mai important meci al sezonului si tu le strici programul ca tre' sa dea din maini in fata publicului ...
    Oricum, mi s-ar parea cea mai tampita idee sa hotarasca sa se intoarca duminica pentru a pleca luni cu echipa ... ii obosesti aiurea cu inca un drum dus-intors Miami - Indianapolis. Cred, insa, ca se vor prinde si ei si ii lasa acolo peste noapte pe cei 7 magnifici, chiar daca "you take your best seven players and split them up from your team at the ultimate moment in sports".
    Last edited by dumboss_yo; 28th January 2010 at 21:44.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  10. #52
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Obama vs. Bethea

    The reach of New Orleans' fans goes all the way to the highest levels of the White House.

    "You know, I think both teams are terrific," President Barack Obama told ABC News. "I guess I am rooting a little bit for the Saints as the underdog, partly just because when I think about what's happened in New Orleans over the last several years and how much that team means to them. You know, I'm pretty sympathetic."

    The Colts know they're still the favorite in at least one state, Indiana.

    "He's entitled to his opinion and why wouldn't he be rooting for them?" Bethea said of Obama's decision to cheer for New Orleans. "Like I said, the city has been through a lot. But the Colts, man, we're going to go down there and give them a show."
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  11. #53
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Mai stii ?! Poate ai fi fost mai implinit .
    Mai bine tin cu Lions sau Browns decat cu Colts

  12. #54
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    mai implinit cu ce? sa isi faca si el papusi voodoo cu brady sau tinte prin casa din jucatori ai lui patriots facuti din carton nu cred ca il facea mai implinit

  13. #55
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    ^ Categoric ... oamenii aia trebuie sa se pregateasca pentru cel mai important meci al sezonului si tu le strici programul ca tre' sa dea din maini in fata publicului ...
    Oricum, mi s-ar parea cea mai tampita idee sa hotarasca sa se intoarca duminica pentru a pleca luni cu echipa ... ii obosesti aiurea cu inca un drum dus-intors Miami - Indianapolis. Cred, insa, ca se vor prinde si ei si ii lasa acolo peste noapte pe cei 7 magnifici, chiar daca "you take your best seven players and split them up from your team at the ultimate moment in sports".
    Nu se vor intoarce, raman in Miami. Am inteles ca vor sa convinga NFL sa-l lase pe Freeney in Indy pentru a urma tratamentul de recuperare.
    Build The Monster

  14. #56
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Stii, asta ar mai lipsi, sa nu poata fi recuperat pentru SB ca nu s-a putut trata corespunzator pentru ca era ocupat sa se plimbe ... Freeney o sa fie extrem de important in meciul cu Saints, nu poti sa ii lasi prea mult timp lu' Drew. Tre' sa fie acolo sa isi faca Spin-ul .
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    mai implinit cu ce? sa isi faca si el papusi voodoo cu brady sau tinte prin casa din jucatori ai lui patriots facuti din carton nu cred ca il facea mai implinit
    Sa nu uitam de darts-ul cu poza lui Belichick pe tabla .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  15. #57
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Interesant. Un video de la retragerea lui Archie Manning. Peyton apare si el la un moment dat acolo.

    http://www.youtube.com/watch?v=4PeRD...ayer_embedded#
    Build The Monster

  16. #58
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Vai, dar cat insista pe "elbow trouble" ... bine ca baietii lui nu au avut ghinionu' de a se accidenta ... so far ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  17. #59
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Injury Report

    Situatia celor accidentati, vineri 29 ianuarie, 2010

    DE Dwight Freeney (glezna), RB Donald Brown (deget picior), S Melvin Bullitt (genunchi), CB Jerraud Powers (picior) - questionable
    (adica 50-50 sanse sa joace). Nici unul dintre ei nu s-a antrenat azi.

    Brown si Bullit sunt Ok. Freeney probabil ca se va face bine pana la meci. Powers este dubios insa si m-ar mira sa joace.

    De aici incolo nu mai traduc, intelegeti si voi

    RB Joseph Addai (shoulder), MLB Gary Brackett (knee), RT Ryan Diem (elbow), S Aaron Francisco (probable), RB Mike Hart (ankle), LB Ramon Humber (knee), DT Antonio Johnson (shoulder), OT Charlie Johnson (foot), DE Robert Mathis (shoulder), OG Jamey Richard (shoulder), S Jamie Silva (hand), OT Tony Ugoh (knee), K Adam Vinatieri (right hip) and WR Reggie Wayne (knee). -probable , toti s-au antrenat azi

    S Antoine Bethea (back), WR Austin Collie (foot), TE Jacob Tamme (ankle) - probable , s-au antrenat doar partial.

    Probable inseamna 75% sanse sa joace. Din punct de vedere practic inseamna ca joaca sigur.
    Build The Monster

  18. #60
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Si aici este programul pentru saptamana viitoare (sursa Paul Kuharsky, ESPN, AFC South blogger)

    Monday, February 1

    5:00 p.m. (approx.) Arrival of Indianapolis Colts charter at Ft. Lauderdale International Airport.

    (Note: Photo opportunity only)

    6:00 p.m. (approx.) Indianapolis Colts -- Media availability with head coach Jim Caldwell followed by six players at the Marriott Harbor Beach, Ft. Lauderdale.

    Tuesday, February 2 -- Media Day at Sun Life Stadium

    10:00 – 11:00 a.m. Indianapolis Colts

    Wednesday, February 3

    8:00 – 9:15 a.m. Indianapolis Colts -- Media availability with head coach Jim Caldwell and all assistant coaches and players at the Marriott Harbor Beach, Ft. Lauderdale.

    Thursday, February 4

    8:00 – 9:15 a.m. Indianapolis Colts -- Media availability with head coach Jim Caldwell and all assistant coaches and players at the Marriott Harbor Beach, Ft. Lauderdale.

    Friday, February 5

    8:30 a.m. Indianapolis Colts -- Press conference with head coach Jim Caldwell at the Super Bowl Media Center (Greater Ft. Lauderdale/Broward County Convention Center).

    Monday, February 8

    8:30 a.m. Winning Team -- Press conference with head coach and Super Bowl MVP at the Media Center (Greater Ft. Lauderdale/Broward County Convention Center).
    Build The Monster

  19. #61
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Din toata lista aia singurul la care am emotii e Powers si mi-as dori foarte mult sa joace, pentru ca mi s-a parut ca e un CB inteligent si de valoare. Freeney se va recupera sigur si avem mare nevoie de el.
    In rest, au umplut lista, sa fie acolo, stim tactica .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  20. #62
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Din pacate vestile despre Dwight Freeney nu sunt tocmai bune, se pare ca are ligament rupt la glezna. Fara el apararea noastra ne va oferi momente destul de frustrante, gen meciul cu Jaguars din Decembrie.
    Sper ca macar sa se refaca suficient pentru a juca pe 3rd down. Daca nu o sa-i vedem pe Mathis si pe Brock cand pe stanga cand pe dreapta si cu Eric Foster pe post de DE din cand in cand.

    Ca sa ne mai relaxam, iata "inca" un articol foarte frumos despre Peyton Manning
    http://sports.espn.go.com/nfl/playof...ory?id=4870733
    Build The Monster

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    Indiferent de cat de rea aparare ati avea, Peyton rezolva totul. Doamne fereste pentru toti fanii indy sa se accidenteze "omul dinastie". De ce totusi indy nu isi aduce si un QB cat de cat decent? De exemplu, imi aduc aminte ca anul trecut steelers avea un QB de rezerva foarte bun, pe Byron Leftwitch, care a facut un meci magnific dupa ce s-a accidentat Big Ben. Sau uite la miami ce jucator a scos dupa accidentarea lui Pennington. Miami chiar are si un al 3-lea QB: Thigpen e mai bun decat pictorul lui indy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •