Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 760

Thread: Indianapolis Colts

  1. #22
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Scuze, nu am inteles intrebarea. Da, sunt din Cocu, judetul Arges. Este o localitate situata la 15-20 Km departe de Pitesti.
    Nu stiu exact daca merita sa ma intorc in Romania. Cat despre SUA, nu stiu daca as numi-o "locul tuturor posibilitatilor" dar e un loc unde poti sa faci ce-ti place
    daca vrei cu adevarat. In rest, viata e grea si aici, ca peste tot, trebuie sa platesti cu ceva daca vrei sa ai ce vrei, cu munca, cu stres, etc.
    Last edited by codrutc; 22nd January 2010 at 23:22.
    Build The Monster

  2. #23
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Inteleg ... dragut ... ai reusit vreodata sa ajungi pe stadion sa ii vezi pe Colts ?
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #24
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Inteleg ... dragut ... ai reusit vreodata sa ajungi pe stadion sa ii vezi pe Colts ?
    Da, am fost o data, la sfarsit de sezon, insa. Acum de cand sunt asa buni, biletele se vand inainte de inceperea sezonului.
    Totusi, daca ai o slujba cat de cat buna, si esti pasionat de football atat de mult, eu zic ca iti permiti sa cumperi chiar si abonament la cele 8 meciuri de acasa. Nu este chiar atat de scump. OK, gata cu intrebarile, sunt la lucru.
    Build The Monster

  4. #25
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    OK, gata cu intrebarile, sunt la lucru.
    Serviciu usor ! In weekend te vei relaxa savurand calificarea in SB .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    De ce nu este introdus "King Adam"? La meciurile tensionate el e omul. Daca Colts vor castiga SB-ul cred ca va fi singurul jucator din istorie cu 5 SB-uri. Sau nu?

  6. #27
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Un Youtube video despre despre Freeney. Cool!

    http://www.youtube.com/watch?v=5wi2rq4vUXg
    Build The Monster

  7. #28
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alex2006 View Post
    De ce nu este introdus "King Adam"? La meciurile tensionate el e omul. Daca Colts vor castiga SB-ul cred ca va fi singurul jucator din istorie cu 5 SB-uri. Sau nu?
    Vrei sa spui de ce nu joaca Adam Vinatieri? A fost operat inainte de inceperea sezonului, a suferit apoi o alta operatie de curatare a cartilajelor in timpul sezonului si nu este complet refacut din punct de vedere al conditiei fizice. In plus Colts l-au semnat pe Matt Stover care e de 20 de ani in NFL si inca mai are "leg", este in forma, a jucat, are experienta si in Superbowl (cu Ravens in 2000). A inscris un FG de la 52 de yarzi recent. Asadar Colts isi permit luxul de a avea 2 kickers de elita in lot. E posibil ca Vinatieri sa fie activ pentru Superbowl dar daca Stover continua sa mearga bine nu vad de ce nu ar merge cu el pana la final.
    Build The Monster

  8. #29
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Un Youtube video despre despre Freeney. Cool!

    http://www.youtube.com/watch?v=5wi2rq4vUXg
    Foarte tare ... "I'm on the hunt !"; "I've got 3 second to defuse that bomb !". Le are omu', trebuia sa mearga si la genisti .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #30
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Situatia accidentarilor

    Baieti, tocmai am vazut transcriptul emisiunii de la radio saptamanale cu Bill Polian.
    Freeney are o luxatie la glezna dar prognoza este buna pentru Superbowl in sensul ca va fi recuperat in timp.
    Cred ca realizati ca fara Freeney calitatea apararii noastere scade simtitor.
    Reggie Wayne are niste probleme la genunchi, pe Donald Brown il doare un deget la picior iar Bethea si-a agravat putin rana de la spate provocata de cazatura de la interceptia din meciul cu Ravens. Acestea fiind zise toti cei 3 jucatori amintiti vor juca fara probleme in Superbowl.

    Cu Jerraud Powers este 50-50, sunt sperante ca se va reface dar e posibil sa nu se refaca pana la Superbowl. Asta este iarasi un jucator foarte important pentru ca e foarte bun in coverage unu la unul dar si in run support.

    Dati-va cu parerea va rog.
    Build The Monster

  10. #31
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Programul Colts pentru Superbowl

    - sedinta azi pentru prezentarea logisticii
    - antrenamente Miercuri, Joi, Vineri
    - Sambata liber
    - antrenament Duminica dimineata
    - Duminica dupa amiaza Manning, Freeney, Wayne, Mathis, Saturday, Bethea pleaca catre Miami pentru a fi prezentati la ProBowl
    - pleacarea catre Miami a restului echipei va avea loc Luni
    - Marti, saptamana viitoare este Media Day
    - Miercuri, Joi, Vineri : antrenamente
    - Sambata, inainte de Superbowl: walkthrough

    Interesant este ca vor urma acelasi program in mare ca in 2006, adica vor sta la acelasi hotel (Marriot resort) si se vor antrena in acelasi loc (Dolphins practice facility)
    Un amanunt picant. In 2006 s-au mutat in secret la un alt hotel cu o noapte inainte de Superbowl. Nu se stie daca vor face acelasi lucru si de data asta.
    Build The Monster

  11. #32
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    sper ca Powers sa fie apt ... Lacey nu stiu cat de bine ar face fata
    [url]www.warriors.ro[/url]

  12. #33
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    ^ Asa este ... chiar daca defensiva era tentata sa se apere contra run, la primul TD al lui Jets Lacey a gresit, pentru ca Bethea mersese la Run support si el a vrut initial sa faca la fel, iar acele cateva fractiuni de secunda l-au costat si nu l-a mai putut apara pe WR. bine, nu il judec prea aspru, e in subconstientul tau sa faci asta cand stii ca echipa aia alearga in trei sferturi din cazuri .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  13. #34
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Exact asa s-a intamplat.
    Nu sunt de meserie, dar eu sper ca in meciul cu Saints sa o lase mai moale cu blitz-urile si sa revina la vechiul Tampa 2.
    Imi aduc aminte ca in meciul cu Pats din sezonul lor cand au terminat 16-0 Colts erau gata , gata sa-i bata daca nu erau cele 2 TD-uri la sfarsit si daca imi aduc aminte a fost meciul in care Pats au inscris cele mai putine puncte. Nu se poate zice ca atacul Pats nu a fost cel putin atat de potent ca cel al Saints anul acesta.
    In acel meci Colts au jucat fara cativa titulari si tot au fost in stare sa-i tina in check pe New England. S-au aparat mult in zona si au jucat foarte mult nickel si dime.
    Build The Monster

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    Desi nu sunt fan al vreunei echipe, e bine ca is indy si no in finala. E posibil sa fie cel mai bun SB din istorie. Si e posibil ca dupa meci Kurt Warner sa nu mai fie detinatorul celor mai bune 3 performante din istoria SB ca yarzi pasati. E posibil ca ambii QB-s sa arunce peste 350 de yarzi, poate chiar 400. Totusi, e mai completa n.o, are si joc pe pamant mai bun, are si un fff bun joc la returnare.

  15. #36
    sport legend exodus's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    386
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Baieti, tocmai am vazut transcriptul emisiunii de la radio saptamanale cu Bill Polian.
    Freeney are o luxatie la glezna dar prognoza este buna pentru Superbowl in sensul ca va fi recuperat in timp.
    Cred ca realizati ca fara Freeney calitatea apararii noastere scade simtitor.
    Reggie Wayne are niste probleme la genunchi, pe Donald Brown il doare un deget la picior iar Bethea si-a agravat putin rana de la spate provocata de cazatura de la interceptia din meciul cu Ravens. Acestea fiind zise toti cei 3 jucatori amintiti vor juca fara probleme in Superbowl.

    Cu Jerraud Powers este 50-50, sunt sperante ca se va reface dar e posibil sa nu se refaca pana la Superbowl. Asta este iarasi un jucator foarte important pentru ca e foarte bun in coverage unu la unul dar si in run support.

    Dati-va cu parerea va rog.
    sper sa se refaca powers pt ca lacey si mai ales jennings nu-mi prea inspira incredere impotriva wr lu saints. sunt curios daca o sa-l puna pe hayden sa-l tina pe coltson tot meciul sau o vor face prin rotatie. mi-e teama de wr astia inalti.

    referitor la pro bowl, cred ca n-ar trebui sa-si trimita jucatorii, mai ales cand atatia jucatori s-au retras invocand niste accidentari de 2 lei.

  16. #37
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    In principiu Colts se apara in zona, fie Cover 2 sau Cover 3, deci nu cred ca Hayden se va tine dupa Colston neaparat. Stii cum este cu wide receiverii, se pot muta in functie de play. Fanii Colts chiar erau "revoltati" ca de exemplu tocmai Tim Jenings l-a avut in sarcina pe Randy Moss si ca in plus a mai stat si 10 yarzi in spatele lui (exagerare). De fapt Moss a fost cel care s-a dus in zona lui Jenings cand acesta juca nickel.
    Build The Monster

  17. #38
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Pozele sunt faine dar mesajele sunt si mai si

    http://forum.colts.com/showthread.ph...Peyton-Manning
    Build The Monster

  18. #39
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Absolut geniale ... am ras pana n-am mai putut .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  19. #40
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Uite si un video cu Peyton jucandu-se in "batatura"
    http://www.youtube.com/watch?v=HYF3al9FfgA
    Last edited by codrutc; 28th January 2010 at 12:20.
    Build The Monster

  20. #41
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    ^ Ce plangacios .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  21. #42
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Cooper was the dog back in the day
    Both teams played hard.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •