Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 105 of 105

Thread: Patinaj artistic

  1. #85
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_f View Post
    P.S: Rusii Domina si Shabalina sunt entuziasmul in persoana. Ce-o fi atat de greu sa nu mai stea asa de incruntati?
    Pai nu poti dansa tango entuziasmat, in genul hi hi hi ha ha ha ! La tango exista dorinta si pasiune, exista nerv. Iar nervul duce la o anumita incruntare, nu te crede nimeni ca esti nervos cand te hlizesti. Poate asta e motivul pentru care stateau atat de incruntati...
    Tocmai asta era ideea, tocmai de aceea mi s-a parut Maxim cel mai adevarat, n-a fost fals, in privirea lui era pasiune, era dorinta, era nerv, Maxim era de acolo. Ea nu, nu m-a impresionat la fel...n-a fost la fel de convingatoare...
    18 feb 2010 in Vancouver is: "The night they killed figure skating" - Elvis Stojko

  2. #86
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Ce semnatura frumoasa ai Daria ! si ai dreptate cu ce spui despre Domina si Shabalin.

    "The night they killed figure skating" - Elvis Stojko


    O sa privesc altfel de acum incolo competiile de patinaj . nu o sa le mai urmaresc cu asa entuziasm. Sa nu dorm noptile pentru a vedea asa lucruri? Nu mi-ar face bine, eu nu suport incorectitudinile.. de ce sa-mi fac singur rau?
    Si am observat ca daca am tinut cu cineva nu s-a intamplat asa cum am vrut, le mai fac rau si sportivilor din cauza mea. O sa se publice pe Youtube, o sa le vad si eu odata, rezultatele le vad pe forum.
    Pana la urma cineva trebuie sa castige. Pacat ca nu cine vreau eu. Se pare ca am gusturi ciudate, daca eu vad un lucru mai frumos decat altul, iar ceilalti le vad invers.

    C'est la vie!
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  3. #87
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tRipLe aXeL View Post
    să se retragă mai repede. să nu-i mai văd părul ăla lins de capră, dat pe spate, stil Pepe.
    lol, andi!!! revoltat mai esti! dar te inteleg intr-un fel. dar mai calmeaza-te, n-o sa schimbi nimic tu acum, decat iti faci rau.
    adevarul e ca inainte mi-era indiferent lysacek, dar de acum parca nu vreau sa-l mai vad. il pun primul in topul celor pe care nu-i sufar. pana si sandhu imi e mai simpatic. tot asa a mers si la mondiale, cand l-a batut pe joubert(care a cazut, ce-i drept, la quad). merge la plesneala...sa nu-l mai vad! el nu castiga, asteapta sa piarda adversarul, intotdeauna am urat asta!!!!
    si mi-a placut faza cu plushenko cand s-a urcat pe prima treapta. nu-mi plac mie gesturile astea ironice ale lui, dar aici chiar m-am bucurat c-a facut asta. ii dau un + la faza asta

    Quote Originally Posted by whisper View Post
    mai stiu eu unul care isi dedea parul cu la fel de mult gel. bine ca in ultimul timp nu o mai face....vorbesc de Lambiel
    hai ade, nu se compara. steph e aratos, nu arata ca evan. ala e cam dizgratios. bine, nu-s fan al acestei freze, dar nu se compara

    in legatura cu dansul, sunt de acord cu voi. rusii au fost cei mai buni. doamne, macar aici sa castige niste europeni...sau blestem toata olimpiada! ma rog, deja am facut-o. dar mai pot s-o mai fac
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #88
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    dar sunt calm acum , sunt bune discutiile in contradictoriu.

    unde ar mai fi farmecul? formul ar fi mult mai mic altfel. e interesant sa vezi cum gandesc altii (mai ales cand gandesc la fel ca tine, si sunt foarte scandalizati, parca iti fac treaba).. vezi o parere acolo, te enervezi, te descarci, chiar traiesti acele clipe intens. trebuie sa vezi ce spun si ceilalti. oricum adevarul e undeva la mijloc de fiecare data.
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  5. #89

  6. #90
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Va invit sa cititi declaratiile pe care Evan Lysacek le-a dat la toate posturile TV sau in ziare cand i s-a cerut reactia la cele spuse de Plushenko si de altii in Rusia. Ce baiat de bun simt plin de caracter! Sunt sigur ca in felul acesta isi va castiga multi fani. Pe mine unul m-a castigat.
    Build The Monster

  7. #91
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Oana: Vrei sa zici proba de dans...si lasa ca preferatii tai vor castiga. nu vad altii campionii in proba asta...bine ar mai fi americani(Davis/White) dar cred ca Tessa/Scott vor lua aurul!

    @Ade: stiu...dar vorbeam ce freza nu de cum arata Evan Nu arata nici el chiar asa rau, acum ceva timp....dar cred ca a dormit in soare vreo zi intreaga sau ceva i s-a intamplat de e asa bronzat! El o fi zis ca ii sta bine!

    @Codrut: Ce ai fi vrut sa zica? Bineinteles ca a dat raspunsuri de bun simt!


    @Andi : Nu se retrage Evan..vrea sa participe si la Sochi! A zis ca nu stie cum va fi primit acum in Rusia, dar i-ar place sa participe la olimpiada din 2014!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  8. #92
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    lui nu-i sta bine cu freza aia. nu am zis ca arata rau, e destul de dragut cand nu e gelat

    ciudat, eu ma asteptam sa se si retraga. si-a atins obiectivul. asta e un lucru bun, inseamna ca-i place sa patineze, dar daca nu baga un quad tot degeaba
    de ar ramane si steph pana atunci...sau macar, daca se mai retrage o perioada, sa mai revina si de data asta. europenele de la anul vor fi-n elvetia, ar fi pacat sa nu participe

    in legatura cu dansul, sper din tot sufletul sa nu castige canadienii ...desi asa cred, dar eu inca mai sper
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  9. #93
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iris_for_daria View Post
    Pai nu poti dansa tango entuziasmat, in genul hi hi hi ha ha ha ! La tango exista dorinta si pasiune, exista nerv. Iar nervul duce la o anumita incruntare, nu te crede nimeni ca esti nervos cand te hlizesti. Poate asta e motivul pentru care stateau atat de incruntati...
    Tocmai asta era ideea, tocmai de aceea mi s-a parut Maxim cel mai adevarat, n-a fost fals, in privirea lui era pasiune, era dorinta, era nerv, Maxim era de acolo. Ea nu, nu m-a impresionat la fel...n-a fost la fel de convingatoare...
    Eu nu vorbeam de mimica lor din timpul dansului, ci de cea din afara concursului> la asteptarea notelor, etc

  10. #94
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    @Oana: Vrei sa zici proba de dans...si lasa ca preferatii tai vor castiga. nu vad altii campionii in proba asta...bine ar mai fi americani(Davis/White) dar cred ca Tessa/Scott vor lua aurul!
    Da, mi-a scapat... Scuze, uitasem de proba de perechi. NU prea imi place, si de-aia

    Ar fi frumos sa castige canadienii, dar, pe urma, desigur ca vor exista voci care vor spune ca au fost avantajati de arbitri si de faptul ca au concurat acasa

  11. #95
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Uite ca dupa OD conduc canadienii...hmm, nu imi plac dar nu cred ca pot exista dubii. adica au avut un program bun(sunt prea clasici parca...si daca vorbeai de lipsa entuziasmului in privinta rusilor, nush ce entuziasm arata canadienii si presupun ca o sa spuneti acelasi lucru pe care l-a spus Daria in cazul rusilorD). Nu stiu ce sa zic de americanii de pe 2(nu i-am vazut bine azi), rusii azi nu mi-au placut. Mai buni dupa mine au fost Belbin/Agosto si Faiella/Scali.
    Dar cred ca e singura proba in care mi-au placut peste 70% din programele prezentate! Bine nu am vazut primele 2 grupe
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  12. #96
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    O intrebare. De la locul 5 in jos are sanse sa castige proba de dans cineva ?
    Laura, maailman kaunein tyttö

  13. #97
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Am citit azi ca Evan Lysacek este cuplat cu Nastia Liukin, gimnasta americana

  14. #98
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Alin: nu cred sa aibe sanse.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #99
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    S-a incheiat si proba de dans..rusii fara aur la aceasta olimpiada!
    De data asta nu cred ca pot sa apara discutii de genul celor de la proba masculina. nu imi plac canadieni, dar au castigat pe merit.

    1.Virtue/Moir
    2.Davs/White
    3.Domnina/Shabalin
    4.Belbin/Agosto
    5.Faiella/Scali
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  16. #100
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    felicitari canadienilor pt medalia de aur.au castigat pe merit....
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  17. #101
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ladies(sp)
    1.Kim Yu-Na
    2.Mao Asada
    3.Joannie Rochette
    4.Miki Ando
    5.Rachel Flat
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  18. #102
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    si uite asa s-a terminat si patinajul de la proba masculina n-am mai vazut nimic
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #103
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Inca nu s-a terminat urmeaza la noapte proba feminina Lp plus gala laureatilor ( in noaptea de vineri spre sambata).

  20. #104
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    stiu ! ziceam ca pt mine s-a cam terminat
    n-are rost sa ma trezesc. yu-na castiga detasat. si nici nu prea-mi place proba fetelor, nu pot rezista
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #105
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    proba fetelor a fost castigata detasat de Yu-Na Kim , la distanta de 23,03 puncte de locul 2, care i-a revenit japonezei Mao Asada. Medalia de bronz a fost cucerita de Joannie Rochette, castigand aceasta medalie pentru mama ei, decedata cu cateva zile inaintea inceperii probei olimpice.
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •