Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 147 of 147

Thread: Sarituri cu schiurile - JO Vancouver 2010

  1. #127
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    ce pacat ....imi pare tare rau de Janne , cupe mondiale, turnee, dar nicio medalie de aur individuala:|....sper ca Finlanda sa ia macar locul 3 pe echipe ptr a lua si janne si matti o medalie la aceasta editie , desi nu mi se par imbatabili austriecii ,care nu par intr-o forma extraordinara,va fi o competitie deschisa...

  2. #128
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Acelasi podium. MI se pare un pic plictisitoare situatia, speram sa vad alte nume, macar pe 2 si pe 3.
    Norvegienii, ca de obicei, sar de minune la antrenamente, iar in concurs

  3. #129
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Bv Adam pt medalia de argint castigata, speram din tot sufletul sa fie aur dar cine stie poate la Sochi 2014 daca va mai concura pana atunci.
    De Janne Ahonnen imi pare sincer rau as fi vrut sa castige si el o medalie la JO dar probabil lui Janne la fel ca lui Brian Joubert la patinaj artistic nu i-a fost dat dat sa castige o medalie la JO.

  4. #130
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by oana_f View Post
    Acelasi podium. MI se pare un pic plictisitoare situatia, speram sa vad alte nume, macar pe 2 si pe 3.
    Norvegienii, ca de obicei, sar de minune la antrenamente, iar in concurs
    acelasi lucru l-am gandit si eu despre japonezii
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. #131
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    astazi va fi proba pe echipe , iar in echipa Finalndei , nu figureaza si janne ahonen care pare ca s-a resemnat..

  6. #132
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    sunt tare curios, mai ales ca astazi austriecii au scapat de simon amman, care spre fericirea lor nu poate concura si la echipe, pe cine vor da vina daca nu vor reusi sa ia medalia de aur la aceasta competitie. pe vreme, pe trambulina, pe spectatori, pe pasari ca din cauza lor nu au sarit cum trebuie. dar, in alta ordine de idei ei sunt principalii favoriti la aceasta competitie. eu cred ca martin koch, ii va lua locul lui loitzl, care a avut rezultate foarte slabe la ambele trambuline. iar norvegia, finlanda si germania se bat pentru argint si bronz.

  7. #133
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    mi-e foarte greu sa cred ca Austria ar putea pierde aurul la proba pe echipe...

  8. #134
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu cred ca austriecii vor cistiga fara probleme,as mai vrea pe podium Finlanda si Germania.
    Hai,baieti!

  9. #135
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Cred că Polonia va fi marea surpriză de azi. Stoch, Hula sunt într-o formă foarte, foarte bună, iar Rutkowski cred că s-antrenat total anul special pentru proba pe echipe. De asemenea eu aș vedea Norvegia campioană olimpică. We shall see.

    P.S. K3to în caz că n-ai văzut Ahonen a căzut la antrenamente sâmbătă, iar la concursul propriu-zis s-a retras în manșa a doua..

  10. #136
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Si eu mizez ca Polonia va face o surpriza

  11. #137
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    am vazut user...dar imi pare tare rau ca n-a reusit sa faca absolut nimic la aceasta olimpiada...in fine...sper ca va castiga finlanda ....desi cu kalle keituri si harri olli ...nu-i vad prea inchegati sper sa nu rateze medaliile..vad germania cu o sansa buna astazi....austria e totusi marea favorita!

  12. #138
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Eu vad Polonia in primele 6, iar Japonia... Japonia poate face ceva frumos.

  13. #139
    sport legend Redboy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    508
    Reputatie
    1
    Oricat de ridicata ar fi in slavi echipa Austriei, de comentatori si unii dintre voi... Eu as paria pe Germania ca va castiga astazi... dar, sa vedem.

    later edit : intre timp mi-am cam schimbat parerea... oricum, cel putin argintul il are Germania...
    Last edited by Redboy; 22nd February 2010 at 20:43.

  14. #140
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    AUSTRIA!!!!!
    1.Austria
    2.Germania
    3.Norvegia
    4.Finlanda
    5.Japonia

    @Ionut: Pacat de Malysz. el a fost singurul care a dat randament in echipa Poloniei.

    Nu stiu ce se va face Japonia fara Kasai! Cei tineri nu sunt prea buni.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #141
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Pe echipe era previzibil ca Austria ia aurul.

  16. #142
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Da, stiu..da' tot ma bucur
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  17. #143
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Frumos concursul pe echipe.
    Ma bucur ca norvegienii au reusit sa prinda bronzul, avand in vedere forma slaba in case sunt. E clar ca mai mult de atat n-aveau cum sa obtina...

  18. #144
    sport legend Redboy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    508
    Reputatie
    1
    Si... cu melancolie sau nu, constatam ca s-a terminat si olimpiada asta pentru zburatorii nostri...

    Dac-ar fi sa fac un rezumat, n-as trage prea multe concluzii pozitive. Cert e ca Simon Ammann m-a facut iar sa simt ca vreau sa-mi placa acest sport... Am tinut cu el, si ca rasplata, mi-a oferit un deja vu.

    off-topic : Mi-a placut mult comentatorul alaturi de care a fost Hobana... (Marius... si mai cum, n-am retinut). As mai vrea sa-l aud si in comentarii viitoare la sarituri cu schiurile (desi, sunt slabe sanse, cel putin pe Eurosport). E un tip amuzant (nu stiu daca i-ati observat glumele subtile dar de calitate)... plus ca se vede ca iubeste acest sport, si il si cunoaste destul de bine. Hobana, oricat ar spune el ca o face pentru "mai putin familiarizatii acestui sport", ma cam dispera cu aceleasi si aceleasi 'replici', comentariu de comentariu. Ramane un comentator de calitate, si il respect, dar tinde uneori sa devina plictisitor... N-ar fi rau, dar pare a avea si o mica doza de mandrie.

  19. #145
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Cred ca a fost Marius Negrea. Ma mir ca ti-a placut...la patinaj scoate niste perle...si doar a fost patinator!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  20. #146
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Bv Austria, in sf a avut si Schliri randament maxim, dar cum au spus comentarii 2 zile mai tarziu, important e ca are si el o medalie de aur.
    Adam ca de obicei a facut un concurs mare, iar despre Janne mai bine ca nu a concurat pt ca oricum nu lua medalie.
    Si mie imi place cum comenteaza Marius Negrea, are un stil sincer si alert de a comenta, mentine treaza atentia telespectatorilor.

  21. #147
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    da, s-au dat si austriecii rotunzi atunci cand trebuie. au avut noroc ca elvetia nu avea echipa. dar, ar fi fost interesant ca pe viitor si la ski jumping sa se formeze o echipa de cate doi, ca la schi fond, care sa sara de patru ori. ar fi foarte interesanta aceasta competite. iar, in alta ordine de idei, am auzit ca martin koch a fost extrem de suparat ca n-a fost inclus in lot, in niciuna dintre cele trei competitiii. poate se muta la vecinii elvetieni, fiindca ar putea avea ceva rude cu ei. la inceput credeam ca numele de familie e similar cu cel al fratilor simon si phillipp de la snowboard, dar pe ei ii cheama schoch.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •