View Poll Results: Ce tara credeti ca va castiga cele mai multe medalii la aceasta editie a JO?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Germania

    14 35.00%
  • Norvegia

    3 7.50%
  • SUA

    14 35.00%
  • Austria

    4 10.00%
  • Suedia

    0 0%
  • Alta tara (precizati pe thread)

    5 12.50%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 135 of 135

Thread: Clasamentul final pe medalii

  1. #127
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Sper ca peste nu foarte multi ani sa organizeze din nou Lillehammer Jocurile Olimpice, sau macar o alta localitate din Norvegia. Interesant ca finalndezii nu au organizat pana acum nici o editie a JO de iarna. Oare de ce? Nu au piste de schi alpin?

  2. #128
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Finlanda nu poate organiza altceva decat slalom, nu au munti

  3. #129
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Sper ca peste nu foarte multi ani sa organizeze din nou Lillehammer Jocurile Olimpice, sau macar o alta localitate din Norvegia. Interesant ca finalndezii nu au organizat pana acum nici o editie a JO de iarna. Oare de ce? Nu au piste de schi alpin?
    Bingo. Singurii munți adevărați sunt în nordul extrem al țării acolo unde probabil nu găsești altceva în afară reni.

    Nici Suedia nu a organizat vreodată olimpiada de iarnă. Mie mi s-ar părea 2nd best choice după Norvegia.

  4. #130
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Nu stiu cine a facut acest poll dar sa nu pui Canada drept alegere singulara dovedeste ca a fost initiat de o persoana care se pricepe la sporturile de iarna mult mai putin decat mine, iar eu recunosc faptul ca sunt departe de orice inseamna Olimpiada alba. Cam penibil sa fii nevoit sa alegi Canada la categoria "Alta tara". Aici e ca si cum ar fi facut cineva un sondaj referitor la cine va castiga World Cup 2010 la fotbal iar optiunile sa fie Anglia, Italia, Spania, Franta si Argentina sau alta tara (cum ar fi amarata aia de Brazilia care s-a impus "doar" de cinci ori)
    Last edited by urlacher9; 4th March 2010 at 04:04.

  5. #131
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    @Urlacher9,nu cred ca cel care a facut acest poll si a deschis acest thread este chiar un neinitiat in sporturile de iarna dar si daca ar fi asa merita toate respectele noastre pt am avut si noi unde sa ne spunem parerea si sa comentam asupra a ceea ce ne-a placut si nu ne-a placut la aceste JO.
    Si sa fim seriosi inainte de inceperea JO cine ar fi crezut ca va castiga Canada primul loc in clasamentul pe medalii mai ales ca la Torino 2006 din cate imi amintesc ei a castigat doar 3 sau 4 medalii de aur; este adevarat in timp de 4 ani au avut timp sa se pregateasca ,sa evolueze dar acest loc 1 obtinut tine si de conjuctura, de factori mai mult sau mai putin subiectivi.Eu cred ca performanta Canadei ar fi fost cu mult mai mare daca JO s-ar fi desfasurat pe teren neutru, in alta tara dar oricum ar fi Canada este departe de ceea ce reprezinta Brazilia in fotbal, este o comparatie cam prea mare pt Canada.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #132
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Probabil ca ai dreptate si comparatia cu Brazilia este fortata, insa am facut-o deoarece nu ma astept ca Brazilia sa castige CM 2010 si ar fi pentru mine o surpriza de acelasi nivel precum Canada la aceste JO. Tocmai pentru ca era pe teren propriu am considerat ca merita Canada un statut separat in poll, in rest sunt de acord ca nu ar fi avut aceleasi performante pe un teren strain, asa cum pot paria ca nici China nu mai ia la fel de multe medalii la Londra, in 2012, precum la Beijing. Nu am vrut sa acuz sau in orice caz nu am vrut sa sune chiar atat de "taios" postul meu anterior.

  7. #133
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    @Urlacher si eu imi cer scuze pt comentariul anterior nu a fost intentia mea sa jignesc sau sa acuz pe nimeni, a fost dreptul tau sa-ti spui parerea toti de forum avem acest drept; dar intr-adevar ai dreptate cand spui ca ar fi meritat si Canada un statut separat in acest poll dar probabil cel care a facut poll-ul respectiv a uitat sa includa Canada intre favoritele la medalii sau pur si simplu nu a considerat ca aceasta tara ar avea vreo pretentie la primul loc nefiind considerata o forta in sporturile de iarna.
    Oricum aceste JO s-au incheiat ramane de vazut ce surprize ne vor rezerva viitoarele editii ale JO, probabil vor exista surprize la fel de mari ca la aceasta editie.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #134
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    germania

  9. #135
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Sua

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •