View Poll Results: Ce tara credeti ca va castiga cele mai multe medalii la aceasta editie a JO?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Germania

    14 35.00%
  • Norvegia

    3 7.50%
  • SUA

    14 35.00%
  • Austria

    4 10.00%
  • Suedia

    0 0%
  • Alta tara (precizati pe thread)

    5 12.50%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 135

Thread: Clasamentul final pe medalii

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Nu numai la noi....Hai sa nu fim mai catolici decat Papa.Ce ati fi zis daca am fi avut muntii Argentinei de exemplu...Intradevar nu prezenta muntilor inzapeziti determina si rezultate bune la Olimpiada ci investitiile,infrastructura,traditia si audienta.E greu sa ai rezultate cand nu prea exista interes pentru unele sporturi.

  2. #86
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Este un cerc vicios...nu este interes din lipsa rezultatelor iar lipsa rezultatelor e din lipsa banilor si lipsa banilor e din cauza lipsei interesului si tot asa...trist da adevarat
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Nu cred ca neaparat din lipsa rezultatelor.Putem avea campioni mondiali la biatlon de exemplu,nicioadata biatlonul nu va avea macar jumatate din audienta fotbalului...E si o chestie de traditie pana la urma.

  4. #88
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Traditie aparuta dupa 89...inainte era plin la toate sporturile...cand Romania juca finala Cupei Davis lumea se calca in picioare sa prinda un loc, Patzaichin era erou national la fel si generatia de handbal a lui Gatu sau Stanga...s.a.m.d....cand am avut noi traditie in fotbal...toti sportivii erau tratati la fel...dar acum am urcat fotbalistii pe un piedestal si tre sa te cateri pe un munte fe bani ca sa le ajungi la nas
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    4 tari au sanse apropape egale de a castiga clasamentul pe medalii: SUA, Germania, Canada, Norvegia. Oricum, insa, americanii se vor considera castigatori fiindca la numarul de medalii nu-i mai ajunge nimeni

  6. #90
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Da , cel putin pt sport inainte de 1989 a fost o perioada f buna pt sportul romanesc, acum Mutu & company au ajuns eroi nationali ( nu am nimic cu ei si eu ma uit la fotbal, imi place acest sport) dar mai exista si alte sporturi.
    NU cred ca este vorba doar de traditie, cred ca tine si de educatie dar si gusturile pot fi educate, indreptate si spre alte directii, spre alte sporturi iar acest lucru se poate face prin publicitate si promovare intensiva si prin organizarea de concursuri de biatlon, schi fond, sarituri cu schiurile, snowboard, patinaj, etc in Romania pt ca oamenii sa prinda gustul pt aceste sporturi, sa inceapa sa-si dea copii la aceste sporturi.

  7. #91
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Chiar sunt curios acum ca au facut astia patinoar la Brasov ce o sa se schimbe in oras...imi era si rusine sa spun ca sunt din BV si in afara de schi si snowboard nu puteai practica nici un alt sport de iarna
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  8. #92
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Canadienii sunt pe primul loc cu 10 de aur,Germania pe 2 cu 9,iar americanii pe 3 cu 8
    Americanii conduc la bob 4 si au sanse sa ia aurul,iar canadienii sunt in finala la curling la baieti
    finala masculina la hochei cred ca va decide
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  9. #93
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Principalii favoriti sunt canadienii care mai pot castiga aurul la hochei, curling si patinaj viteza. Sa nu ii uitam si pe norvegieni care mai pot castiga medalia de aur la schi fond si la curling. Lupta de final se va da in patru. Canada, SUA, Germania si Norvegia

  10. #94
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Canada e favorita.

  11. #95
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    27.02.10

    Canada 10 7 4
    Germania 9 11 7
    SUA 8 13 13
    Norvegia 8 6 6

    Coreea de Sud 6 6 2
    Elveția 6 0 2
    China 5 2 4
    Suedia 5 2 2
    Austria 4 5 6
    Olanda 4 1 2
    Rusia 3 5 7
    Franța 2 3 5
    Australia 2 1 0
    Cehia 2 0 4
    Belarus 1 1 1
    Slovacia 1 1 1
    Marea Britanie 1 0 0
    Polonia 0 3 1
    Japonia 0 2 2
    Slovenia 0 2 1
    Letonia 0 2 0
    Italia 0 1 3
    Finlanda 0 1 2
    Croatia 0 1 1
    Estonia 0 1 0
    Kazakhstan 0 1 0
    România 0 0 0
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #96
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Canadienii sunt favoritii acum. Desi n`au inceput prea bine s`au redresat la timp, iar acum au cele mai mare sanse sa termine primii pe medalii.
    Si eu sunt de parere ca finala la hockey va decide.

  13. #97
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Eu sper ca Germania sa ramane pe primul loc in clasamentul pe medalii, nu vreau nici Canada, nici SUA sa ocupe aceasta pozitie, ar fi super ca Norvegia sa claseze pe podium, pe locul 3, ei ar merita cu adevarat acest loc!

  14. #98
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Canada a scapat in castigatoare.

  15. #99
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Da, probabil Canada se va clasa pe primul loc mai ales ca au sanse mari sa ia aurul atat la curling cat si la hochei.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  16. #100
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    s-a terminat e Olimpiada Canadei.

  17. #101
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Ce repede s-a terminat si aceasta Olimpiada Speram sa castige aurul Norvegia, dar s-a vazut ca canadienii au fost pe teren propriu, i-au avut pe spectatori de partea lor.

  18. #102
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Olimpiada este clar a gazdelor
    felicitari Canada
    eu mi-as fi dorit americanii pe primul loc,dar canadienii au meritat aceasa pozitie....frumoasa realizare)
    Daca Sua bate la hochei si nu castiga un german la schi fond(putin probabil),atunci americanii termina pe 2

    Edit:Nu stiu de ce ,dar dupa o astfel de mare competitie am un sentiment de tristete...ca se termina
    Last edited by michai; 28th February 2010 at 16:36.
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Interesant e ca si canadienii considera clasamentul pe medalii ca fiind alcatuit in functie de numarul total de medalii, deci se considera invinsi

  20. #104
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    WTF ? Now that`s bullshit !

    Orice om de peste 12-13 ani stie ca primul criteriu intr`un clasament pe medalii sunt medaliile de aur, si nu numarul total de medalii.

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Am observat ca pana si CIO a inceput sa dea clasamentul pe medalii in functie de numarul total de medalii, asa ca "banii vorbeste"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •