View Poll Results: Ce tara credeti ca va castiga cele mai multe medalii la aceasta editie a JO?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Germania

    14 35.00%
  • Norvegia

    3 7.50%
  • SUA

    14 35.00%
  • Austria

    4 10.00%
  • Suedia

    0 0%
  • Alta tara (precizati pe thread)

    5 12.50%
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 135

Thread: Clasamentul final pe medalii

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Asta e varianta americana, care vad ca prinde si prin alte parti desi e absurd sa consideri ca un aur are aceasi valoare cu un bronz

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    normal ar fi ca franta sa fie pe primul loc mai ales ca se ia valoarea medaliilor, nu cate s-au luat. duminica a fost o zi incredibila pentru francezi, care au luat doua medalii de aur cu vincent jay si jason lamuis chappuis.

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Last edited by Dario; 16th February 2010 at 08:27.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Norvegienii au avut JO dezastruoase acum 4 ani, si nici acum n-au inceput prea bine.

  5. #26
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Este abia inceputul
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Da, dar in afara de biatlon masculin, schi fond masculin si poate Svindal la SC si SC nu prea vad mari sanse la aur pentru norvegieni. Oricum nu vad cum ar putea intra in primele 3 tari

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    e incredibil faptul ca si rusii au rezultate foarte slabe la aceste competitii si nu au reusit sa obtina decat un bronz, la patinaj viteza. eu cred ca rusii se pregatesc pentru sochi. si eram sigur ca elvetienii au un lot foarte bun la aceasta olimpiada alba. mai ales ca mai pot lua medalii de aur, nu numai la probele de schi, ci si la cele de snowboard.

  8. #29
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu stiu cum va fi clasamentul final dar cred ca stiu cine nu va primi vreo medalie, organizatorii acestor JO. Sub orice critica, pana acum, ma refer la moartea competitorului georgian si la greselile de incepatori, la biatlon, printre altele.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #30
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Amwricanii au mare noroc cu introducerea sporturilor de iarna mai "exotice". In sporturile de iarna clasice sunt destul de modesti, in sarituri, cross-country, sanie sau biatlon aproape ca nici nu exista
    Da schiul alpin nu este un clasic? Si acolo numai modesti nu sunt americanii. Si mai au sanse mari la patinaj artistic, la hochei

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Faptul ca iau medalii la schi alpin nu inseamna ca nu sunt modesti in sporturile clasice, n-am zis ca nu exista deloc in sporturile astea. La hochei nici o sansa, iar in patinajul artistic ramane de vazut

  11. #32
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_f View Post
    Da schiul alpin nu este un clasic? Si acolo numai modesti nu sunt americanii. Si mai au sanse mari la patinaj artistic, la hochei
    Ca sa nu mai vorbim de patinaj viteza.

    Vom vedea la final cum stau lucrurile, dar americanii au cele mai mari sanse sa termine pe primul loc, atat la total, cat si la aur.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Americanii intotdeauna prezinta clasamentele pe medalii numai cum le convine lor.Daca nu sunt pe primul loc la numarul total de medalii,iau in considerare medaliile de aur,daca nu invers.Orice ca sa fie ei miezul!Rob are dreptate,exoticele ii ridica foarte mult insa nu e vina lor ca moguls sau half-pipe nu intereseaza asa de mult alte natiuni...

  13. #34
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Acuma sunt pe primul loc si la aur si la total
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Eu zic ca SUA au mari sanse sa castige pentru prima oara in clasamentul pe medalii la o editie a JO de iarna

  15. #36
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Norvegienii revin in acest clasament dupa aurul de la biatlon si mai pot lua astazi tot la biatlon un aur

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu-i actualizat, rusii au 4 medalii adica fix 10% din cate medalii au decalarat ca vor sa castige. Dezastru

  18. #39
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Last edited by Dario; 19th February 2010 at 09:28.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Rob cand ti-am zis eu ca americanii sunt cei mai mari nesimtiti si hoti de pe pamantul asta....Si-au dat din nou in petec si i-au furat aurul lui Plushenko...Cu asa ajutoare si Costa Rica iti castiga clasamentul pe medalii!

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Totusi in sporturile de iarna doar la patinaj conteaza arbitrii. Nu de aia castiga americanii in clasamentul pe medalii, sa nu exageram. Oricum daca nu castiga nici anul asta mai baga la editia viitoare 2-3 probe exotice

  21. #42
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Da la schi alpin le cam domina americanii. Probabil ca le pun organizatorii capcane adversarilor lor pe partii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •