View Poll Results: Credeti ca Aek-ul i-a platit pe jucatorii Buzaului?

Voters
0. You may not vote on this poll
  • da

    0 0%
  • desigur

    0 0%
  • bineinteles

    0 0%
Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 362

Thread: Dinamo in locul Aek-ului

  1. #1
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1

    Dinamo in locul Aek-ului

    Am si eu o curiozitate.Sa presupunem prin reducere la absurd ca Dinamo ar fi participat la barajul de promovare in locul Aek-ului,cu aceleasi rezultate.In acest caz am convingerea ca acum forumul asta ar fi fost plin de reclamatii la adresa lui Dinamo ca:
    -a blatuit platind fotbalistii Buzaului,altfel cum ar fi putut avea loc o asa rasturnare de scor,si culmea dupa pauza(care e un sfetnic bun-timisorenii stiu de ce)
    -a furat "pe fata" cu arbitru si/sau cu fotbalistul acela de la Buzau care a luat rosu
    -sunt niste rusini,si locul lor e in divizia B
    Fiindca a fost totusi Aek-ul si nu Dinamo,nu prea s-au zis multe.Daca Dinamo juca astfel,cu siguranta ca era atacata.
    Attacking is the best defence!

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Rusinica,rusinica,rusinica :oops: :oops: :oops: .Sa stii ca si eu m-am gandit la asta.Echipa rocaristo-PSD-ista apeleaza la toate mijloacele pt a se scoate.
    Sa se stie-n toata tara
    **** Poli Timisoara /fu/

  3. #3
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    N-am vrut sa atac neaparat pe Aek.Am vrut doar sa arat ca lui Dinamo,i se cauta nod in papura tot timpul.
    Hai sa traim!
    Attacking is the best defence!

  4. #4
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    M A R S H !!! lol sun

  5. #5
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    hahaha, complexati dinamovistii astia. Vor si ei sa scoata toate aberatiile din presa de la centru care "iubeste" vestul pentru a se disculpa pe ei.
    Cateilor (de usturoi) venitit cu argumente daca vreti sa spuneti despe un meci ca-i blat. Sincer, cap in gura nu e de rosu. E de rosu si suspendare de la 5 etape in sus si cred ca ar trebui sa se aplice si pentru jucatorul Buzaului. Ei au acuzat de blat doar meciul de la Timisoara, dar nu inteleg, daca acasa o furi la 2 goluri diferentza de ce in deplasare ai face mai bine? Ce-ar fi vrut ei? Ma rog, parerea voastra, a unor "adevarati" suporteri ai fotbalului curat nu prea conteaza aici. Sunt doar mici complexe. Sper sa va treaca.

  6. #6
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    nici nu stiu de ce ii bagati in seama.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Bineinteles ca cei de la AEK au cumparat locul locul in prima divizie.Banatenii sint curve prin definitie.
    Ciudat insa cum tocmai cainii sesizeaza asta,doar ei sint hoti mai mari ca cei de la aek.Dobos este curva perfecta si liantul intre cele doua echipe de nimic

    Otelul a jucat cinstit toate meciurile si a retrogradat, asa se intampla in divizia lui Mitica. Cate puncte a luat AEK de la Otelul?timisorenii sint curve si milogi

  8. #8
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    otelarule, chiar tu din fundul lumii vorbesti de timisoreni? Poli a luat 2 puncte de la Otelul campionatul asta si a marcat doua goluri in deplasare la voi in mocirla. Cate puncte ati luat voi? Mai multe cumva? Ati dat mai multe goluri in deplasare? Nu cred. Poli a fost peste voi
    Tur
    Otelul - Poli 2-2
    Retur
    Poli - Otelul 0-0
    Curve sa numesti personele pe care le cunosti. Nu vorbi de cei pe care nu i-ai vazut decat la televizor la emisiunea "am vazut si romani civilizati".

  9. #9
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    mai moldovene
    eu inteleg ca v-au bucatit baietii de la centru Marele combinat si esti suparat de felul tau pe viata,dar sa stii ca de obicei banatenii cinstiti sunt mai zgarciti din fire pentru ca le place munca si ceea ce au agonisit de generatii nu risipesc de pomana.Cand vei auzii vreodata de vreun Exod al banatenilor in Modova sa stii ca e de rau si poti sa arunci cu piatrain noi.
    Daca ai fi spus asa"banatenii sunt curve batrane" as fii de acord cu afirmatia:deoarece se stie ca curvele batrane sunt unse cu toate alifiile deci istete.
    Au! ca mi-am irosit cam mult timp cu tine.Chiar te rog sa nu-mi raspunzi , sa ma ignori .

  10. #10
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    jane n-o mai fa pe moderatul apostofandu-l pe mirciulica-cretinel ca stim noi cat de "obiectiv" esti atunci cand vine vorba de Poli.AAAAAAA!Sa nu uit:ACUM echipa se cheama Poli-AEK Timisoara.

  11. #11
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Aberatii mai mari ca astea numai in Romania intilnesti.
    Mai frustratilor (mirciulica), daca aia este poza ta scoate-o de acolo ca te-ai facut de toata jena vomiton , iar pentru otetar, pardon otelar, mai baiatule daca m-as simti cit de cit n-as scoate doua vorbe oops . Poate esti confuz, da-mi voie sa te ajut OTELUL-ASTRA *CEL MAI PENIBIL ARANJAMENT DIN FOTBALUL ROMANESC*.
    Pina una alta Curvele va dau clasa!

    Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul!

  12. #12
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Otelul,a fost ingropat de un singur om:Orac.Cu toate ca este un simbol pt Dinamo,ca antrenor este nul.Imi pare rau sa zic asta,dar Victor Rosca sau Lacatus cred eu,cu siguranta ca n-ar fi dus Otelul in B,mai ales la ce lot are.Ca sa fim obiectivi,Otelul are(inca),un lot cel putin de jumatatea clasamentului diviziei A.
    Attacking is the best defence!

  13. #13
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Timisorenilor,nu va mai credeti asa de civilizati /nope/ doar pt ca va place voua sa va auto-caracterizati.Sincer sa fiu ,pana anul trecut cand ati aterizat si voi in Div A,asa credeam si eu despre voi,dar asta doar din auzite.Dar anul acesta mi-am dat si eu,ca si multi alti locuitori ai acestei frumoase tari,ce sunt timisorenii.Infratiti cu "baetzii da'n Gioleshti" si bolnavi de ura pt ca acum nu stiu cati ani ,in 1900 toamna nu stiu ce a fost cu Dinamo.
    Si nu stiu de ce unii vb cu "bai moldovene",ca si cum ar considera asta o jignire.
    Pai,bai sclavilor,regiunea moldovei nu a fost NICIODATA in istoria sa asuprita de alte popoare,asa cum a fost Transilvania.In moldova nu a existat niciodata notiunea de iobag,asta demonstrand taria si vitejia locuitorilor acestor tinuturi,pe cand voi ati fost salvati doar de unirea cu Moldova si Muntenia.
    Nu vroiam sa aduc vb despre asa ceva dar voi aveti talentul de arata cat sunteti de penibili.
    Si ca va place sau nu,cea mai tare echipa romaneasca in confruntarile europene din ultimii ani este Ceahlaul care a facut doua egaluri cu Juventus si A ELIMINAT MALLORCA.
    Attacking is the best defence!

  14. #14
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Blat pe fata!!!

    RSINICA TIMISOARA!!!

  15. #15
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Jhane, ai atins un punct pe care nu cred ca il cunosti prea bine.
    Timisoara este in Banat - regiune reprezentata separat pe stema tarii.
    Cit despre zona Banat sau Timisoara, crede-ma ca noua aici ne-ar fi mult mai bine daca am fi o regiune autonoma, decit sa dam toti banii la Bucuresti - aproape 80% din imozitele si taxele care se percep ramin acolo si sint impartite la "zonele mai sarace".
    Si asa partea de vest este cu mult peste restul tarii, gindeste-te ce s-ar intimpla daca acesti bani ar ramine aici la noi?
    Cit despre tine am auzit ca esti din Vrancea, se joaca fotbal si acolo? Aaaa, tu esti dinamovist.
    Deocamdata atita despre Timisoara si Banat, dar daca vrei mai multe date iti stau la dispozitie si asta iti spun nu "din auzite".

    Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul!

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Timisoara-rusinea tarii! /fu/
    Anu asta nu mai scapatzi bah de retrogradare,de aia din divizie,ca retrogradati mintal suntetzi deja. :smarty:
    O sa retrogradati direct sa NU MAI AVETZI PE CINE BLATUI LA BARAJ.

    Si nici sa nu putetzi cumpara locul apoi,ci pt binele tuturor SA VA DESFIINTATZI BAH!DA BAH!SA VA DESFIINTATI!CHIAR ASA-POLI AEK-DESFIINTAREA :x :very very mad:

  17. #17
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    noua aici ne-ar fi mult mai bine daca am fi o regiune autonoma
    Daca ar gandi toti cetatenii romani ca tine bozgore s-ar fi ales de mult praful de tarisoara asta... S-ar rasuci in mormant Mihai Viteazul sau Cuza daca ar sti ce caractere infecte a nascut prostia... Si va mai si considerati mai inteligenti decat moldovenii sau oltenii si veniti cu idei d-astea...

    HUO tIMISOREANUL!

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Jhane tata ai dreptate, ce tot ii dam cu istoria?
    hai sa facem altceva:
    cand in corp ai o tumoare o extirpi, asa ca rezolvam problema usor extirpam tumoarea din fotbalul romanesc (nasu, corleone, dinamo, steaua, etc.) si am rezolvat problema.

    PS: daca pacientul nu supravituieste asta este (omul bolnav termina cu suferinta, iar fotbal numai avem)

    PPS: dinamovistilor, stelistilor nu aduceti aminte de istorie ca va este potrivnica DIN ORICE PUNCT DE VEDERE

  19. #19
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mircea
    Timisoara-rusinea tarii!
    Daca Timisoara este rusinea tzarii atunci cum draq ii tzara asta, domnule

  20. #20
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Ayrtoane, dragul meu poate nu ai inteles prea bine, eu nu cer separatism ci doar independenta economica si administrativa pe plan regional. Exemple de tari care au economie bazata pe euroregiuni Germania - federalism, Elevetia - Cantoane, Italia - Regiuni economice si Administrative.
    Daca chiar te intereseaza, poate o sa vezi ca unul din punctele pe care UE il impune Romaniei este aceasta euroregionalizare.
    Doar ca Bucurestiul nu isi doreste acest lucru si baga in fata separatismul si rasismul, deoarece se stie ca din momentul in care acest punct va intra in vigoare nu va mai putea ajuta "zonele mai sarace ale tarii".
    Din pacate peste tot in lume o tara are zone mai puternic industrializate si zone mai sarace Italia Nord-Sud, Germania Vest-Est, Ungaria Vest-Est, samd.
    Asa ca chestia cu HUO este slabuta, si sa stii ca sint roman get beget, nu am nici 0.1% singe de ungur, neamt sau altceva in mine.

  21. #21
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Esti sigur Cristian ca ai localizat corect tumora?Cred ca te-ai bazat doar pe analizele biochimice,biopsie n-ai facut inca. /nope/ /nope/
    Eu cred ca pacientul nostru are de fapt alta problema,glucoza si albuminele sunt scazute nu din cauza ca ar fi vreo tumora care sa consume,ci din cauza ca omul nostru are o alimentatie deficitara,adica SUNTEM O TARA SARACA SI NU NE PERMITEM SANE TINEM JUCATORII.
    Daca am avea economia Frantei,ar putea fi si mama lui corleone ca tot ar fi CU MULT MAI BINE.
    Dinamo si Steaua desfiintate?Esti sigur?Dar oare impreuna fanii acestor doua echipe cam cat reprezinta din totalul suporterilor de fotbal din tara?
    Ce atractie ar mai avea acest sport la public?
    Pt Timisoreanul:Esti sigur ca legile acestei tari nu sunt aceleasi pe toata suprafata ei?Eu nu pot sa cred asa ceva.Resita de ex e in Banat iar combinatul era mai falimentar decat cel de la Galati.Daca vrei zi-mi si lamureste-ma caci,chiar sunt curios.Serios vb,am vazut ca esti inginer. Care sunt zonele "mai sarace"?Nu sunt aceleasi taxe si impozite peste tot?Banii rezultati din impozite nu au aceeasi destinatie?
    Attacking is the best defence!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •