Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 355

Thread: Die Deutsche Nationalmannschaft

  1. #43
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Germania e nationala mea preferata deoarece e plina de surprize si e genul de echipa care poate intoarce meciul de la 4-0 sau iti baga goluri pana cand te saturi -dar poate si sa piarda cu Romania
    Nu o socotiti asa sa ne amintim daca in 2002 se gandea cineva ca o sa ajunga in finala
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  2. #44
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    NERVII SINT INTINSI LA MAXIMUM !

    OLIVER KAHN sare la bataie cu SALIHAMIDJICI !

    BILD publica poza !

    http://img159.imageshack.us/img159/1417/kahnsali6hw.jpg

  3. #45
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Le-a scos fotbalul din cap !

    Trebuie sa recunosc ca de foarte mult timp n-am mai vazut echipa ITALLIEI jucind atit de degajat, de dezinvolt !
    Cum spunea si comentatorul german, GERMANIA s-a ptut bucura de faptul ca meciul a fost DOAR unul de antrenament (PENTRU ITALIA) si o lectie de fotbal (pentru GERMANIA !).
    La postul local, azi dimineata, un moderator a spus : "Am citit ziarul de dimineata. La rubrica decese sta scris : IERI SEARA, LA FLORENTA, A MURIT SI ULTIMA SPERANTA A GERMANIEI LA TITLUL MONDIAL !"

    Da ! Omeneste, sportiv, e sa speri pina in ultima secunda !

    Da' ce te faci cind o astfel de echipa cu un antrenor mai capos decit orice berbec din lume iti reprezinta speranta ?!

    Nu ! Unii nu vor nici acum sa inteleaga ca echipa GERMANIEI are EVENTUAL sanse de-a iesi din grupe.

    Si-atit !

    P.S. Batuti, descultati... !

    GERMANIA (FRINGS) are nevoie de ajutor sa se ridice ! Il va acorda cineva ?

    http://img328.imageshack.us/img328/1...sdpa4008gu.jpg

    POZA ARD.DE

  4. #46
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    POLITICIENII VOR SA-L ADUCA PE KLINSMANN IN FATA UNEI COMISII...

    ...pentru a le explica "ficiorilor" cum va reusi el sa cistige titlul MONDIAL !

    Cine crede ca e o gluma...se inseala !
    Am impresia ca unii dintre cei cu...idei de acest fel s-au cam uitat...in sticla !
    Sper ! Ca altfel...e de rau !

    Chiar ! De ce n-am face si noi, muritorii de rins" o comisie sa-i intrebam cind se mai opresc cu "minunatele si maretele lor legi" care apar zi de zi si sint MEREU impotriva "rindasului" ?

    De ce naiba nu se duc si politicienii germani sa cumpere 1L de lapte produs de MILFINA, in TETRA PAK, si sa se uite pe el ca afara de "H-LAPTE_1,5% grasimi" nu prea scrie nimic !
    de unde sa stim noi, muritorii, ca laptele este de vaca ? dupa cele doua vaci care pasc pe pajiste ?
    Da' daca nu sint vaci ci...boi ?
    Si-apoi, ce ma intereseaza pe mine ca pe pachet scrie termenul de garantie si ca unde trebuie sa arunc cartonul dupa intrebuintare daca, cum zic, nu stiu ce fel de lapte este : "de vaca sau de vaci" ?

    P.S. Iarta-i SHAKESPEARE ! Ca n-au ce face !
    Dar noi ? Noi avem ?

    O zi faina si o...bere buna !

  5. #47
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    BECKENBAUER : "LIPSA DE RESPECT (din partea lui KLINSMANN) !"

    "Oaspeti la prieteni !" este mottoul sub care se va desfasura CM.

    "N-are nici un sens ! Eu am incercat sa-l conving (pe KLINSMANN) ca in aceasta perioada sa stea neintrerupt in GERMANIA dar degeaba !"

    Timp de doua zile s-a desfasurat in DÜSSELDORF o intilnire la care au fost prezenti 21 de antrenori ai unor NATIONALE participante la MONDIAL !
    Echipa tarii gazda l-a trimis pe asistentul JOACHIM LÖW !

    Rusine ! Intr-adevar mare rusine ca tara gazda isi intimpina oaspetii cu...femeia de serviciu !

    Dar, nu cred ca e un secret pentru nimeni faptul ca -asa cum am mai spus- KLINSMANN nu doreste sa...implineasca 6 luni de sedere in GERMANIA . Caz in care ar trebui sa plateasca impozit pe salar dupa legile germane...

    Deh ! Banul...ochiul...klinsmannului...

    P.S. La intrunire au fost prezenti, printre altii : Carlos Alberto Parreira (Brazilia), Sven-Göran Eriksson (Anglia), Raymond Domenech (Franta), Marcello Lippi (Italia) si Marco van Basten (Olanda) .
    Last edited by ricky; 6th March 2006 at 21:41.

  6. #48
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Era bun Voller de ce si-a dat demisia
    Sa vezi ce o sa faca asta KLINSMANN
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  7. #49
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ceea ce trebuie fotbalului german este renasterea scolilor de fotbal pentru copii si tineret.
    Echipele din BUNDESLIGA, cu mici exceptii (DORTMUND si poate BAYERN), cumpara mai repede un jucator de mina a doua de pe undeva decit sa investeasca in pepiniera proprie.

    Intr-un fel...au dreptate : jucatori de 18-19 ani, fara...minute in BUNDESLIGA (nici macar a doua !) isi trimit la cluburi...managerii pentru a negocia salariul !
    Astfel, am citit in reviste de sport, inca in urma cu 4-5 ani ca jucatori care n-au jucat v'un minut in v'o liga (cum am spus) aveau pretentia la salarii de peste 500.000 /an !

    Pai atunci, trebuie intelese echipele care isi cumpara jucatori din afara.

    In ce-l priveste pe KLINSI...

    De mai multi ani de zile am tot reluat ideea ca fotbalul german e pe ripa !
    Daca INCA nu intr-o zona periculoasa dar oricum se...scufunda !
    Prin urmare, ceea ce scriu acum ziarele trebuia sa fie vazut deja in urma cu 3-4 ani : jucatorul german este slab pregatit tehnic !
    (Am scris si prin alte parti ) Am avut ocazia sa joc si cu tineri si cu unii mai putin tineri si toti au aceeasi conceptie despre joc : intra prin zid dar...prea putini incearca sa joace un simplu UN-DOI !

    Acum joc in sala si mi se intimpla sa stau si in spate (adica in poarta) : te trezesti cu un sut-bomba din 5-6 m cind in stinga si dreapta ta respectivul mai are un coleg de echipa. Si asta, scuzati, se intimpla si la jucatori de judet (cu care joc sau am jucat) !

    Asa ca...

    P.S. Asa cum am auzit azi dimineata la radio : unul dintre intervievati spunea ca nemtii sint campionio la a crede ca fotbalul lor este inca la nivelul celui mondial (BRAZILIA, ITALIA-a fost doar un accident...) .
    Ehe ! Iata ca avem adversari in scuze si cautat vinovati !

    Oricum, pina la a trimite e-Mailuri de amenintare, a publica adresele arbitrilor etc...mai e cale lunga...

  8. #50
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Fostul căpitan al echipei de fotbal Bayern Munchen, Stefan Effenberg a solicitat, într-un interviu publicat joi de cotidianul "Bild", destituirea actualului selecţioner al Germaniei, Jürgen Klinsmann şi înlocuirea acestuia cu Ottmar Hitzfeld.

    "Toată lumea râde de noi!", a spus Effenberg, referindu-se la umilitoarea înfrângere suferită recent de naţionala Germaniei în amicalul cu Italia (1-4).

    "Dacă eu aş fi fost la conducerea federaţiei, l-aş destitui imediat pe Klinsmann, iar în locul său l-aş numi pe Ottmar Hitzfeld, până la meciul amical cu Statele Unite (programat pe 23 martie)", a adăugat fostul internaţional german.

    Hitzfeld s-a aflat în vizorul Federaţiei germane de fotbal după demisia lui Rudi Völler, după Campionatul European din anul 2000, dar fostul antrenor al lui Bayern München a refuzat postul de selecţioner.

    "Cred că nu ar mai refuza această funcţie şi a doua oară", a adăugat Effenberg, care consideră că Germania va fi eliminată în faza optimilor de finală la Cupa Mondială 2006 sau, cel mai târziu, în sferturi.

    Stefan Effenberg a fost căpitanul şi figura emblematică a clubului Bayern München în "era Hitzfeld", bavarezii reuşind să cucerească, sub conducerea reputatului antrenor, patru titluri de campioană a Germaniei, precum şi Liga Campionilor. Cariera internaţională a lui Effenberg nu a fost, însă, la fel de strălucită, încheindu-se brusc, în cursul Cupei Mondiale din SUA (1994), când selecţionerul Berti Vogts l-a exclus din lot după ce a făcut un gest obscen la adresa publicului care îl fluiera.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #51
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    CiRiC, cred ca esti de acord cu mine ca ORICE antrenor ar prelua echipa ACTUALA a GERMANIEI si-ar rupe gitul !

    Da, HITZFELD a fost FOARTE dorit de conducatorii federatiei germane. Ca si OTTO al GRECIEI (REHAKLES).

    Amindoi insa au fost destul de destepti sa refuze !

    Am spus-o si atunci o spun si acum : numai un antrenor (boah ! Cred ca nu are cineva impresia ca m-am referit ATUNCI la Klinsi) fara angajament (adica somer la acea data) sau pe care il intereseaza DOAR banii ar putea prelua NATIONALA !

    Iata ca s-a recurs la cea mai ingrata situatie : nu s-a gasit antrenor dar s-a gasit unul care a fost mereu interesat MAI ALES de...cit pica !

    P.S. Zilele trecute, BECKENBAUER a comentat ca ne-a KLINSI e mai mult in USA !
    Dar, colegiul sau de la BAYERN, RUMENIGGE, a spus : " FRANZ a fost la sedinta de desemnare a lui KLINSI. Comisia a hotarit, asa cum scrie in contract, ca nea KLINSI sa poata pleca atunci cind vrea muschii lui in USA !"
    Pai atunci, nea FRANZ ?

    Cum ne-a obisnuit in ultimul tomp, echipa GERMANIEI se poate inscrie cu succes la emisiuni gen "zimbiti, va rog !" sau "intimplari penibile " !

    Din acest ciclu, pentru azi urmatoarea faza.

    Sa facut poza de grup a echipei nationale a GERMANIEI !
    Stiti cine lipsesc din poza ? Ati ghicit : antrenorul KLINSMANN si secundul LÖW (dureri de intestine) !

  10. #52
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    22.03.2006 GERMANIA - USA : PROBA DE FOC PENTRU POLITIA GERMANA !

    Revolta impotriva deciziei lui KLINSMANN de a nu-l convoca pe jucatorul WÖRNS (DORTMUND).
    Peste 500 de spectatori sint pregatiti sa "oficieze" pentru calmul pe stadion !
    Cu toate intentiile bune ale gazdelor (ma refer la conducerea Dortmundului) cred ca stadionul il va fluiera din toti...rarunchii pe nea KLINSMANN !

    Si...o merita !

  11. #53
    Banned Andy1987's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    590
    Reputatie
    0
    Germania cred ca se va face de cacao la CM

  12. #54
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Deutschland Vizeweltmeister oder Weltmeiste..nu ,..se afce de cacao, ajunge pana in finala,au acum un portar destul de puternic Lehamnn ,desi nici Kahn nu e rau, de cacao se vor face italienii si cehii

  13. #55
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    ...de cacao se vor face italienii si cehii


    as vrea si eu sa fie asa..
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  14. #56
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Potrivit unui sondaj efectuat în această săptămână, majoritatea iubitorilor de fotbal din Germania îl preferă ca titular în poarta naţionalei la Campionatul Mondial pe portarul echipei Arsenal Londra, Jens Lehmann.

    Selecţionerul Germaniei, Jurgen Klinsmann, a anunţat în urmă cu câteva zile că Lehmann va fi numărul 1 la Cupa Mondială, iar goalkeeperul formaţiei Bayern Munchen, Oliver Kahn rezerva acestuia.

    La întrebarea "Sunteţi de acord cu decizia selecţionerului?", 65,9 la sută dintre cei intervievaţi au răspuns pozitiv şi numai 14,2 la sută au considerat că Oliver Kahn ar trebui să fie titular. În schimb, 19,2 la sută dintre cei intervievaţi nu au avut nici o opinie.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  15. #57
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    a trecut vremea lui Kahn...

  16. #58
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    pina se va retrage va lua cel putin 2 trofee.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  17. #59
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Da,unul e titlul cu Bayern anul asta in campionat,si inca unul anul viitor,nu e greu

  18. #60
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    ambele anu asta: unu in campionat, iar altul va fi DFB Pokalu'. Fainala cupei Germaniei se va juca pe 29 aprilie: EINTRACHT FRANKFURT vs FC BAYERN MÜNCHEN
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  19. 24th April 2006, 23:33

  20. #61
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Na uite ca mi-a sters cineva mesajul...was für einew Schinderei....in fine, Germania ia titlul sau ajunge pana in final, cu asemenea jucatori-Schweini,Poldi,KLose,Lehmann,Kahn ,Ballack, este tare, multi o subestimeaza-imi aminteste de Arg-Ger 1-0 1986 si Ger-Arg 1-0 1990 ..returul decdupa 2002.

  21. #62
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Kahn a declarat ca se va retrage in 2008
    Ciric,ce parere ai?Mai poate asa de mult?Eu unul ma cam indoiesc...

  22. #63
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    salut, alejandro.
    Da,. este de mai de mult (daca nu ma insel - de vara trecuta).. si a mai declarat atunci ca isi doreste sa mai stea o data intre buturile portii nationalei la un CM (adica la CM 2006) si sa mai ia un Champions League. Nu stiu daca'si poate implini visele... vedetsi si singuri ce se intimpla.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •