View Poll Results: Cine credeti ca va castiga Australian Open?

Voters
72. You may not vote on this poll
  • R.Federer

    25 34.72%
  • R.Nadal

    22 30.56%
  • N.Djokovic

    7 9.72%
  • J.M.Del Potro

    5 6.94%
  • A.Murray

    3 4.17%
  • N.Davydenko

    8 11.11%
  • A.Roddick

    2 2.78%
  • M.Cilic

    0 0%
  • F.Verdasco

    0 0%
  • J.W.Tsonga

    0 0%
  • F.Gonzalez

    0 0%
  • Altul

    0 0%
Page 78 of 78 FirstFirst ... 2868767778
Results 1,618 to 1,630 of 1630

Thread: Australian Open 2010 (ATP)

  1. #1618
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Murray a facut o declaratie foarte frumoasa la ceremonia de inminare a trofeului:" Pot plinge ca Roger ,dar ,din pacate ,nu pot juca la fel ca el!!" Este o propozitie care ii face cinste si care mi l-a facut si mai simpatic pe acest scotian care va fi un mare campion!
    De ce a trebuit sa planga?Iti pot da lacrimile cand castigi, dar nu cand pierzi si pe deasupra mai esti vazut si de milioane de oameni.Penibil
    Chiar nu ma asteptam ca un tip atat de ingamfat si orgolios sa cedeze...

  2. #1619
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    De ce a trebuit sa planga?Iti pot da lacrimile cand castigi, dar nu cand pierzi si pe deasupra mai esti vazut si de milioane de oameni.Penibil
    Chiar nu ma asteptam ca un tip atat de ingamfat si orgolios sa cedeze...
    Plingi nu ca trebuie ,ci pentru ca asa iti vine,si ca un mare campion ca Federer nu si-a putut opri lacrmile sa curga in atitea rinduri face din acest sport plin de roboti care lovesc de naucesc mingea un sport totusi uman,unde ,dincolo de fatada,sta un suflet care ride cind cistiga si un suflet care plinge cind pierde.

  3. #1620
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Eu vad acest gest al lui Murray ca o neputinta de a castiga vreun GS in fata lui Federer...

  4. #1621
    junior ANGELA 68's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Oradea
    Posts
    146
    Reputatie
    1
    Ma bucur mult ca a castigat Roger .
    Federer a fost fenomenallllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lll.

  5. #1622
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    De ce a trebuit sa planga?Iti pot da lacrimile cand castigi, dar nu cand pierzi si pe deasupra mai esti vazut si de milioane de oameni.Penibil
    Penibil e doar unul care nu simte nimic. Fiecare traieste o emotie, in cazul asta dezamagire, nu e nimic rau in faptul ca a si exprimat-o. Poate pricepi si tu ceva din randurile de mai jos..


    But what I will take away from this match is the hope that the Muzzard gained a few fans during this fortnight. If he didn't do it through his pretty spectacular play throughout these two weeks, he surely gained a few in his surprisngly heartfelt and emotional "loser" speech. The dude cried. Not blubbered. Just shed a few tears when he talked about being thankful for the support he's received. More importantly to me, he seemed to get really choked up when he started apologizing to the "people back home" for not being able to secure the title.

    Then he threw down this gem:

    "I can cry like Roger - it's just a shame I can't play like him."

    It was a tremendously humanizing moment for Andy. A reluctant and very public acknowledgment that he *does* want to do this for Britain. That he feels the pressure to do this for the country. I always got the sense that Andy walled that off, that he didn't care really whether Britain had a drought or not. He was just doing this for him and his team. Clearly that's not the case and it makes his story a bit more tragic.

    Source: http://cowbell.typepad.com/forty_deu...iscontent.html

    Si discursul:

    http://www.youtube.com/watch?v=w3swetkTu5g
    Last edited by Icebox; 2nd February 2010 at 11:55.

  6. #1623
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    "I can cry like Roger - it's just a shame I can't play like him." asa ceva nu se zice.Poti spune asta cuiva apropiat dar nu de fata cu acel jucator la un discurs dupa meci

  7. #1624
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    "I can cry like Roger - it's just a shame I can't play like him." asa ceva nu se zice.Poti spune asta cuiva apropiat dar nu de fata cu acel jucator la un discurs dupa meci
    de ce?

    mie mi se pare un gest extraordinar din partea lui, sa recunoasca superioritatea adversarului in acest mod.

  8. #1625
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Da, nu poti sa-i zici celui mai mare jucator din istoria tenisului ca nu te poti ridica la nivelul lui. Ce rusine sa faci asa ceva Cum sa-i faci un asemenea compliment? Daca-i zicea lui Djokovic, lui Roddick, aproape oricui altcuiva era poate rusinos. Cand ai in fata un jucator ca Roger e doar recunoasterea valorii unui jucator care e cel mai mare si care va fi greu de depasit pentru oricine in viitor. Cand ai puterea sa iti scoti palaria in fata adversarului, si inca un adversar de un asemenea calibru esti de admirat, nu de blamat. Trebuie sa ai sange undeva ca sa ma exprim asa sa ai forta sa spui acele cuvinte. Nu e nici umilinta, nici penibil. E doar admiratie pentru un alt om, omul la care toata lumea tenisului se raporteaza acum.

    Ca tu nu poti sa apreciezi sau de fapt, ca nu vrei sa pricepi ceea ce Murray a facut atunci, asta e alta problema.

    P.S.: Mentionez ca eram un mare hater al acestui jucator. Daca eu ajung sa-l apar atunci sigur tu ai o problema.

  9. #1626
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    felicitari lui Roger...peRFect. !

    inca odata s-a dovedit a fi un jucator genial
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  10. #1627
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Murray si cu Roger nu s-au inteles niciodata bine,cel putin din unghiul in care am vazut eu lucrurile.Mi s-a parut extraordinar ceea ce a declarat Murray la festivitate si am inteles atunci cat de mult il apreciaza pe Federer desi de multe ori nu a lasat sa se vada.Mi-a placut de asemenea si modul in care Roger l-a incurajat si i-a spus sa aiba rabdare pt ca sigur va castiga un GS.Nu mi se pare un geste patetic sau rusinos.Din contra!Mi se pare o dovada a faptului ca si ei sunt oameni,ca au sentimente,ca dincolo de incrancenarea de pe teren dovedesc ca fac ceea ce fac cu pasiune si dragoste.
    Si eu ca si multi forumisti de aici nu puteam sa il inghit pe scotian insa dupa ziua de duminica mi-a devenit mai simpatic si nu neaparat pt ca a declarat ce a declarat cu privire la Federer ci pentru ca a dovedit ca poate fi fair si ca are mult bun simt in el.O sa ajunga un mare campion daca o tine asa.

  11. #1628
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Mie mi s-a parut aiurea la festivitate, sincer. Murray plangea mai degraba de ciuda. Pe Henin n-am vazut-o sa planga, iar rivalitatea ei cu Serena e un pic mai mare decat cea Federer-Murray.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #1629
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    henin a castigat grand slam-uri si-n meciul asta era dupa revenire, nu era o criza ca nu a castigat, era ceva la care se astepta intr-o oarecare masura. murray tot incearca sa ia si el un titlu de grand slam. federer a plans si el pt ca nu putea atinge recordul lui sampras si simtea ca pe zi ce trece ii va fi tot mai greu s-o faca. pun pariu(bine, vorba-si vine, eu nu fac pariuri, sunt impotriva lor) ca si-a pus problema ca poate n-o sa reuseasca, mai ales ca trecea printr-o perioada nefasta, iar adversarii din noul val erau periculosi.
    as fi curioasa sa vad o reactie a lui henin intr-o finala pierduta la wimbledon. bine, eu doresc ca ea sa-l castige, dar ar durea-o enorm sa piarda una, asta e clar
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #1630
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by praf_de_stele View Post
    henin a castigat grand slam-uri si-n meciul asta era dupa revenire, nu era o criza ca nu a castigat, era ceva la care se astepta intr-o oarecare masura. murray tot incearca sa ia si el un titlu de grand slam. federer a plans si el pt ca nu putea atinge recordul lui sampras si simtea ca pe zi ce trece ii va fi tot mai greu s-o faca. pun pariu(bine, vorba-si vine, eu nu fac pariuri, sunt impotriva lor) ca si-a pus problema ca poate n-o sa reuseasca, mai ales ca trecea printr-o perioada nefasta, iar adversarii din noul val erau periculosi.
    as fi curioasa sa vad o reactie a lui henin intr-o finala pierduta la wimbledon. bine, eu doresc ca ea sa-l castige, dar ar durea-o enorm sa piarda una, asta e clar
    Chiar ca nu era o criza, fanii inca erau fericiti si o aplaudau cand vorbea la microfon. Toata lumea era asa fericita ca s-a re-intors. Murray tot incearca, si sper sa mai incerce, sa i se mai inchida gura lui si apoi poate castiga. Intr-adevar, lui Federer i-a fost frica mai ales dupa ce Nadal l-a batut la toate grand-slamurile din 2008. Dar cred ca el mai are niste jocuri.....
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •