View Poll Results: Real Madrid - Steaua

Voters
146. You may not vote on this poll
  • 1

    84 57.53%
  • X

    25 17.12%
  • 2

    37 25.34%
Page 5 of 35 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 719

Thread: Real Madrid - Steaua

  1. #85
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    hahaha, pai, poate e patriot romanu' ala

    serios vorbind, sper la un egal micut si linistit, poate poate o sa jucam si noi mai bine... eh... sau daca ne bat (iar) macar sa fie la doar 2 goluri diferenta
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Ioan Andone pentru "Libertatea" : “Steaua a jucat foarte bine in Liga Campionilor. Ce era sa faca in fata celor de la Real Madrid sau Lyon? Diferenta de valoare e prea mare. Saban si Carlos au fost scosi tapi ispasitori pentru ca s-a nimerit sa greseasca ei. Dinamo Kiev e varza, asa ca Steaua va merge cu siguranta in Cupa UEFA”.
    Deşi vine de la un dinamovist , comentariul se vede că e obiectiv şi caracterizează corect situaţia din grupă . De ce oare cei din ţară şi care sunt adversari ai Stelei nu pot fi la fel de obiectivi ? Oare pentru că au tot interesul să facă atmosferă Stelei ?

    Florin Călinescu se întreba aseară când vor avea cluburile noastre bugete de 100 milioane de euro să ne putem lupta cu echipa ca Real . Răspunsul e că nu o să apucăm , noi , acea zi ! Baza bugetelor de la asemenea echipe o constituie drepturile TV ( zeci de milioane ) , bilete , marketing , care la noi în ţară nu pot aduce mai mult de 2-3 milioane E . Poate că odată cu economia o să mai crească şi aceste venituri , dar în viitorii ani , mai mult de 10 milioane nu o să câştige cluburile noastre din aceste direcţii . Restul trebuie să vină de la investitori şi nu văd pe vreunul să completeze bugetul până la 100 de milioane . . Se mai poate vorbi că s-ar putea uni mai mulţi investitori , dar s-a văzut şi la Dinamo că nimănui nu-i convine să conducă altcineva pe banul lui . Deci un buget de 100 milioane doar când o veni Abramovici sau unul d-ăsta , care să "spele" bani pe Dâmboviţa .
    Nu ne putem lupta cu Real cu asemenea bugete , de 5-6 milioane E . Fără un buget ca Sahtior sau Fenerbahce , de vreo 50 de milioane , n-ai nicio şansă . Decât , dacă se întâmplă cum zice şi Jiji , bagă Dumnezeu mingea-n poarta adversarilor ...

  3. #87
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MisterLiviu View Post
    Ioan Andone pentru "Libertatea" : “Steaua a jucat foarte bine in Liga Campionilor. Ce era sa faca in fata celor de la Real Madrid sau Lyon? Diferenta de valoare e prea mare. Saban si Carlos au fost scosi tapi ispasitori pentru ca s-a nimerit sa greseasca ei. Dinamo Kiev e varza, asa ca Steaua va merge cu siguranta in Cupa UEFA”.
    Deşi vine de la un dinamovist , comentariul se vede că e obiectiv şi caracterizează corect situaţia din grupă . De ce oare cei din ţară şi care sunt adversari ai Stelei nu pot fi la fel de obiectivi ? Oare pentru că au tot interesul să facă atmosferă Stelei ?

    Florin Călinescu se întreba aseară când vor avea cluburile noastre bugete de 100 milioane de euro să ne putem lupta cu echipa ca Real . Răspunsul e că nu o să apucăm , noi , acea zi ! Baza bugetelor de la asemenea echipe o constituie drepturile TV ( zeci de milioane ) , bilete , marketing , care la noi în ţară nu pot aduce mai mult de 2-3 milioane E . Poate că odată cu economia o să mai crească şi aceste venituri , dar în viitorii ani , mai mult de 10 milioane nu o să câştige cluburile noastre din aceste direcţii . Restul trebuie să vină de la investitori şi nu văd pe vreunul să completeze bugetul până la 100 de milioane . . Se mai poate vorbi că s-ar putea uni mai mulţi investitori , dar s-a văzut şi la Dinamo că nimănui nu-i convine să conducă altcineva pe banul lui . Deci un buget de 100 milioane doar când o veni Abramovici sau unul d-ăsta , care să "spele" bani pe Dâmboviţa .
    Nu ne putem lupta cu Real cu asemenea bugete , de 5-6 milioane E . Fără un buget ca Sahtior sau Fenerbahce , de vreo 50 de milioane , n-ai nicio şansă . Decât , dacă se întâmplă cum zice şi Jiji , bagă Dumnezeu mingea-n poarta adversarilor ...
    Multi dintre adversarii stelei au fost obiectivi. II excludem pe fanaticii nerealisti, nu are rost sa-i bagam in seama. Ca Steaua are sanse minime cu OL si Real Madrid stiam de la inceput. Problema sunteti voi, o parte din stelisti, care nu prea ati stiut sa va evaluati adversarii. Dupa meciul de la kiev, toti cei care au spus ca steaua a facut un pas inainte spre uefa nu spre optimile Cl s-au ales cu injuratori si calificativul ''anti-steaua".
    Inainte de meciul cu real, toti cei de la steaua s-au intrecut in a face mishto de, pana la urma cea mai titrata echipa din europa. Expirati, grasi, vedete maneliste, ii batem cu 3-0 etc. Pe teren stim ce-au facut.
    in toata aceasta situatie, cei de la steaua, ei au centrat, ei au dat cu capul. Ei s-au batut cu pumnu' in piept ca rup europa in doua, ei au furat-o rau pe teren. Adversarii numai au constatat penibilul situatiei. In afara de unii care rad ca proshtii de raul altuia.

  4. #88
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    tot noi nu suntem obiectivi? pai ca roman am zis ca steaua va fi umilita si de real lyon, in nici un caz ca dinamovist.
    am zis ca dinamo kiev este cea mai slaba echipa din grupe (nu degeaba este in urna 4) si bataia de la kiev nu dovedeste nimic ca oricum steaia si-o ia pe cocoasa rau si cu madrid si cu lyon....foarte obiectiv
    ca sa aud ca sunt frustrat, gelos, si toate idiotenille din ghencea....pana la urma cine a avut dreptate?
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  5. #89
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    cred ca a spera la un 0-0 nu e o utopie domnilor.
    daca inchizi jocul , cum a incercat cu lyon, steaua poate obtine 1 punct cu ceva noroc.
    e mai usor sa distrugi decat sa construiesti si e mai usor sa dai cu mingea in tribuna decat sa alergi spre poarta adversa.
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  6. #90
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  7. #91
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.
    trebuia sa vezi real-barca ca sa iti dai seama acest lucru?
    si nu o zic la misto, dar eu cred ca toti o stiam de inainte, nu trebuia sa vezi derby-ul

    daca nu vedeai meciul, la ce rezultat sperai?
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  8. #92
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by apercele View Post
    trebuia sa vezi real-barca ca sa iti dai seama acest lucru?
    si nu o zic la misto, dar eu cred ca toti o stiam de inainte, nu trebuia sa vezi derby-ul

    daca nu vedeai meciul, la ce rezultat sperai?
    Ce stiati voi ma dinainte? Dupa 12 , in fine, hai sa le spunem victorii(o parte vai de mama lor) s-au trezit toate panaramele sa-si dea cu parerea despre real-steaua.
    Felicitari pt postarea tuturor stemelor comunisto-sovietice ale lui dinamo! In special D-ul ala e de mare efect, mai ales ca-l mai au toate suratele voastre din minsk, kiev si alte orase "europene". E bine sa stie si latratorii mai mici care le e trecutul.

  9. #93
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    haha, bine mai bumbescule vad ca si tu incepi sa te ataci
    bine, nu stiam ca o sa va omoare real...credeam ca va fi un meci strans
    Last edited by apercele; 24th October 2006 at 23:08.
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  10. #94
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by apercele View Post
    haha, bine mai bumbescule vad ca si tu incepi sa te ataci
    bine, nu stiam ca o sa ma omoare real...credeam ca va fi un meci strans
    Hmm, esti baiat simpatic, tii la tavaleala, la faulturi dure

  11. #95
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Eu zic un sec 3 sau 4-0, fara prea mult efort. Dupa cum au jucat cu Barca, v-ati dat seama si voi ca nu ati fost umiliti, doar ca fotbalul din Romania mai are mult pana sa se compare cu cei din primele campionate ale Europei. Nici o echipa din Romania n-ar fi scapat fara 3 goluri minim.

    Quote Originally Posted by Bumbescu
    E bine sa stie si latratorii mai mici care le e trecutul.
    Ma ce vorbiti voi, de parca Steaua a fost sfanta si n-a fost infintata la fel ca si Dinamo, prin terminarea altor echipe. Voi sunteti CCA, nu Steaua.
    Last edited by realmadrid.com; 24th October 2006 at 23:14.

  12. #96
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    aoleo, sa nu incepem iar, va rog
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #97
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.
    Ei, na, nu pot sa cred !
    Ati renuntat voi la CH. League ?
    Nu mai castigati cu 3-0, cum aberau unii pe Forum ?
    Voi nu mai sunteti siguri nici de locul 3 in Romania, dar de Ch. League ce sa mai zicem !
    Nu disperati, ca peste vreo 3 ani va faceti echipa sa bateti iar pe Dinamo Kiev, ca pe Real ... never !
    La ce scor pierdeti cu Realul ?
    Daca se vor odihni pt. Campionatul Spaniei, scapati cu 2-0, daca nu, minim 5-0 va fi !
    Si ce vom mai rade atunci !
    Apropo, revine marele (la "propriu" si la "figurat") NESU ???
    Daca da, deja Realul trebuie sa-si faca probleme la ... picioare, ca la fotbal nu.
    Last edited by sun; 25th October 2006 at 14:00. Reason: asa te vreau remy.. sper ca ai reusit sa te schimbi

  14. #98
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    chiar exista 8 oameni care cred ca Steaua castiga la REAL ?

    aici nu e intrebarea cine speram sa castige, ci cine crezi ca castiga .... sau are cele mai mari sanse sa castige ....

    in fine, lasam oile cu oile ... sper ca Steaua sa faca surpriza dar, dupa cum au jucat ... sa trecem de 4 ori in jumatatea lor de teren tot meciul ... si am realizat ceva
    Succes Steaua ...
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #99
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    se pare ca exista....ce o fi in capul lor doar ei stiu...
    cred ca ei gandesc ca bucatarul roman sa le prepare vreo delicatete cu vreo gaina moarta de pe strada, si sa aibe toti jucatorii gripa aviara

    daca joaca real cu echipa a II-a, intr-adevar scorul va fi mai strans, cu chiu cu vai un 4-0 amarat pt spanioli....
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  16. #100
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    tot e mai bine decat in tur ... unde peste 60 au zis ca castiga Steaua
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  17. #101
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    acum toti stelistii sau ascuns in dulap, pana mai castiga ceva aranjat prin campionat si iarasi ies ca ciupercile de dupa ploaie
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  18. #102
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.
    mai crezi acelasi lucru dupa ce-au facut in cupa ............. cu echipe din liga 3 ????

    daca rejucau meciul cu barca de 100 ori POATE bateau si ei de 3 ori. POATE
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  19. #103
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    real e in forma oscilanta... de sinusoida
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #104
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    chiar exista 8 oameni care cred ca Steaua castiga la REAL ?

    aici nu e intrebarea cine speram sa castige, ci cine crezi ca castiga .... sau are cele mai mari sanse sa castige ....

    in fine, lasam oile cu oile ... sper ca Steaua sa faca surpriza dar, dupa cum au jucat ... sa trecem de 4 ori in jumatatea lor de teren tot meciul ... si am realizat ceva
    Succes Steaua ...
    Sunt chiar 9, dar ce ma uimeste, e si apercele, infiltrat printre stelisti.
    apercele, dOn-JJ, guevarax, kra****x, MAN_US, MisterLiviu, RajaF, SAMM, stelistu13
    Ce-o sa mai radem de acestia (mai ales stelistii) dupa meci, ca-si fac curaj inainte de decaderea Stelei.
    Vedeti si cum au castigat meciul de Cupa, jucand acasa cu o echipa care s-a facut ca joaca ! http://www.stelisti.ro/index/De_ce_s...n_Ghencea.html
    Ei isi fac curaj pt. meciul cu Realul, aranjand meciuri de antrenament fara sare si piper, ca saarate suporterilor ce goluri usoare dau ei.
    Dar isi fac iluzii, tot un joc execrabil au, cu greseli de incepatori.
    Si Realul nu iarta, ca doar nu e un Forex, Vaslui, Bistrita, UTA, etc.

  21. #105
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    X 18.60%; 2 20.93% .... vad ca mai sunt si romani (stelisti) optimisti...nu-i rau...
    Din pacate, Real va castiga, cu 2-0 sa zicem. Nu mai au interesul sa faca scor, caci pe Lyon sunt slabe sanse sa-i mai ajunga, la fel si sa piarda locul 2.
    Oricum, succes Steaua!
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •