View Poll Results: Real Madrid - Steaua

Voters
146. You may not vote on this poll
  • 1

    84 57.53%
  • X

    25 17.12%
  • 2

    37 25.34%
Page 3 of 35 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 719

Thread: Real Madrid - Steaua

  1. #43
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    nu compara un jucator oarecare cu un portar

    portarii dak gresesc se vede cel mai bine - dovada carlos

    iar aia cu zicala olimpica, la un anumit nivel se aplica, in genere la Steaua si UCL, nu de alta dar obiectiv vorbind aia isi pot cumpara orice jucator din lume iar noi nu putem nici din Romania sa avem ce e mai bun, este o lupta inegala
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  2. #44
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    cu Toma in poarta o luati cu 2-0. cu Carlos in poarta o sa fie fara numar... macar Toma o sa vrea sa se afirme si ar putea face meciul meciurilor chiar la Madrid. s-au mai vazut dintr-astea. oricum de castigat acolo nu cred ca e posibil. aveti 10% sanse. oricum bafta
    mrr-ham-ham

  3. #45
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    5-0 si ziceti multumesc

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Care Toma ? Doar nu o să jucăm cu al treilea portar . O să joace Cernea , în care am încredere însă ca-n Carlos . Pe Toma mai întâi să-l văd cum joacă cu Forexul , în cupă , unde ar trebui băgat . Să-l văd şi eu la faţă că habar n-am dacă e alb sau negru , dacă e chel sau pletos , dacă are mustaţă sau barbă .

    Rezultate Steaua în Spania în ultimii 10 ani:
    Atletico Madrid - Steaua 4-0 UCL 1996
    Valencia - Steaua 3-0 UEFA 1998
    Athletic Bilbao - Steaua 1-0 UEFA 2004
    Valencia - Steaua 2-0 UEFA 2005
    Villareal - Steaua 2-0 UEFA 2005
    Betis - Steaua 0-3 UEFA 2006

    6 meciuri / 1 v. 0 e. 5 î. 3-12

  5. #47
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Meciul asta o sa fie un alt esec dureros. Sa zicem ca am depasit faza emotiilor ca jucam cu Real. Sa zicem ca acum jucatorii se cunosc intre ei. Sa zicem ca nu vor mai avea atita respect pt adversar.Sa zicem ca vom intra mai increzatori ca nu vom avea ce pierde si dam tot ce-i mai bun.
    Dar jucam pe Bernabeu, fratilor. Jucatorii ar trebui sa mearga acolo cu o saptamina inainte ca sa se obisnuiasca si ei cu stadionul cu atmosfera. Cind vezi colosul ala e greu sa te mai gindesti la meci. O sa fie aceleasi emotii ca in Ghencea, doar ca putin mai intense. Ai nostri, cu toata experienta lor europeana, vor fi *****i pe ei de emotii. Ca si cu Lyon, ca si cu Real acasa. Trebuie cel putin doua sezoane de CL ca sa nu mai ai astfel de emotii.
    As putea sa spun si eu ca vom bate, ca-i spargem, ca maturam cu ei pe jos, ca nu ma doare gura (sau degetele). Dar nu fac acest lucru pentru ca pur si simplu nu se cade. Inca sintem mici. Mici de tot in comparatie cu ei. Poate cu timpul vom creste, si ne va fi mai usor.
    Oricum, bafta Steaua. Nu-mi doresc sa cistige, cit imi doresc sa joace. As vrea sa-i mai vad jucind cum au facut-o la Kiev, fara inhibitii. fara respect pt adversar, fara frica. Macar un meci sa-l mai joace ca si ala. Si atunci voi crede ca acel meci nu a fost o greseala.

  6. #48
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    olaroiu poate in sfirsit sa joace cu atacantii la linia de 16 ... a careului propriu.
    poate vom scoate un 0-0 neumilitor. e de preferat sa ne aparam ca disperatii si poate luam un punct decat sa aratam ca vrem dar nu putem si sa luam 4-5 goluri. nu cred ca cineva crede ca vom da vreun gol pe bernabeu...
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  7. #49
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    cine ar putea da un pronostic favorabil stelei dupa meciul tur? ....castiga real.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    eu .. castiga steaua cu 2-0

  9. #51
    CAMPION ! Red-Castorryy's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    935
    Reputatie
    1
    Stoicikov ironizează STEAUA!!!
    Pe prima pagină de azi din Marca, fostul jucător al Barcelonei, Stoicikov, ironizează echipa din Ghencea: „Patru veterani şi cu mine băteam Steaua.” Declaraţia a fost făcută înaintea super meciului Real - Barca din această seară de la ora 22:00 în direct pe B1TV.

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Nu ar trebui să ne uităm în gura celui mai mare nesimţit-antrenor din Balcani . Nu s-a uitat cum Levski a luat-o de la Barca ? Un ******* .

  11. #53
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    bine ca au bulgarii echipa care face furori in ucl...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #54
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red-Castorryy View Post
    Stoicikov ironizează STEAUA!!!
    Pe prima pagină de azi din Marca, fostul jucător al Barcelonei, Stoicikov, ironizează echipa din Ghencea: „Patru veterani şi cu mine băteam Steaua.” Declaraţia a fost făcută înaintea super meciului Real - Barca din această seară de la ora 22:00 în direct pe B1TV.
    omul a jucat la Barca si a vrut sa spuna ca nu e mare lucru ca Real a batut Steaua

    normal a spus asta pt ca toata Europa s-a mirat cum a reusit Real sa castige asa usor in templul fotbalului, asta e, accidente se mai intampla

    Steaua i-a cam casapit pe bulgarii lui tot timpul, nu-mi aduc aminte de Steaua sa fi fost eliminata de vreo formatie bulgareasca, si acum 3 ani cand am jucat cu CSK Sofia, i-am dovedit si aici si acolo

    despre dinamo e invers, mai tot timpul i-au batut bulgarii
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  13. #55
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    va faceti iarasi de cacao

  14. #56
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    ne facem la madrid,si nu la bistrita
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  15. #57
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    ne facem la madrid,si nu la bistrita
    bine zis
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  16. #58
    senior diavol visiniu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    peste tot
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MisterLiviu View Post
    Nu ar trebui să ne uităm în gura celui mai mare nesimţit-antrenor din Balcani . Nu s-a uitat cum Levski a luat-o de la Barca ? Un ******* .
    Va doare cand seia lumea de voi nu? Sa vedeti si voi cum e sa tot faca lumea misto de tine.Traseul lui Steaua in liga e pe sufletul meu mor deplacerecand vad echipa asta umilita.Jos ciobanul cu toate oile lui
    "SI IN NEFIINTA TOT CU RAPID VOI TINE"(RADU ENESCU-eseist)

  17. #59
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    sa nu faci infarct.numai penibilii se iau de noi,stoickov s-ar lua de orice echipa romaneasca,dar pe celelalte nu le stie
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  18. #60
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by diavol visiniu View Post
    Va doare cand seia lumea de voi nu? Sa vedeti si voi cum e sa tot faca lumea misto de tine.Traseul lui Steaua in liga e pe sufletul meu mor deplacerecand vad echipa asta umilita.Jos ciobanul cu toate oile lui
    te bucuri mai mult de insuccesele Stelei ???
    un adevarat suporter

    imi dau seama cum te-ai simtit dupa eliminarea Standard-ului si dupa victoria de la Kiev, ti-ai taiat venele probabil

    FORZZA STEAUA
    Cea mai puternica echipa din Sud Estul Europei
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  19. #61
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by guevarax View Post
    omul a jucat la Barca si a vrut sa spuna ca nu e mare lucru ca Real a batut Steaua

    normal a spus asta pt ca toata Europa s-a mirat cum a reusit Real sa castige asa usor in templul fotbalului, asta e, accidente se mai intampla

    Steaua i-a cam casapit pe bulgarii lui tot timpul, nu-mi aduc aminte de Steaua sa fi fost eliminata de vreo formatie bulgareasca, si acum 3 ani cand am jucat cu CSK Sofia, i-am dovedit si aici si acolo

    despre dinamo e invers, mai tot timpul i-au batut bulgarii
    Bai euro-obsedatule. faci ce faci si tot ii tragi cu toata europa. Iar ai stat de vorba tu cu toata europa sau te-a sunat sefu' MM sa-ti spuns. Stii tu cum s-a mirat Europa. Chiar crezi ca este cineva in europa care urmareste cu interes Steaua (sau alte echipe romanesti) in afara de romani.
    Mai bine ia exemplu lui Gigi si ciocul mic, poate mai aduceti macar un punct de pe undeva, ca sa mergeti in uefa.
    Vezi de meciul cu real si lasa pe dinamo in pace, ca iar va faceti de ras.

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Este foarte clr ca Steaua e cunoscuta in Europa. E semifinalista a UEFA de anul asta...
    Dinamo nu inseamna nimic!!!!
    Steaua este aproape calificata in primavara UEFA de anul viitor.
    Dinamo lupta din greu si spera sa prinda macar locul 3 in grupe....ar fi o performanta sa il prinda. Daca face blaturi in campionatul lui mitica cu alde corpodean sau cu alde jenel nu inseamna ca face si in Europa. Acolo se joaca adevarat....nu cu aranjamente ordinare.
    Deci lasati-ne sa ne vedem de meciul cu Real Madrid si ocupati-va de meciul vostru cu Besiktas... voi nu stiti daca va calificati.
    Chiar daca nu mergem mai departe in primavara in UCL am castigat ceva bani si experienta in UCL si la anul vom aborda altfel competitia. Si cu ptina sansa vom face mai mult decat locul 3 intr-o grupa de UCL.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  21. #63
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    bla, bla, bla....
    Voi nu v-ati plictisit sa va tot contrati care e mai tare, a cui echipa are palmaresul mai important, care echipa e mai bine vazuta?
    In acest moment nu conteaza ce a facut sau ce nu a facut o echipa sau alta in anii trecuti. Ca Steaua joaca in CL nu ma incalzeste cu nimic, daca nu este in stare acum sa dovedeasca faptul ca isi merita locul acolo. MAre bucuria ca s-a calificat in grupa, dar si mai mare dezamagirea ca acum nu jucam nimic, ca nu suntem in stare sa cistigam in campionat meciuri importante.
    Nu imi fac sperante ca vom reusi ceva pe Bernabeu. Ne bat aia de ne kkm pe noi. Ne bat la fundul gol.
    Daca la inceput optimismul ma facea sa cred ca poate vom reusi ceva, dupa ultimele prestatii ma indoiesc ca Steaua vine din Spania cu un rezultat bun. Si cind zic rezultat bun ma refer la un scor de 2-1 pt Real. Ca de cistigat nu cistigam nici daca jucam cu echipa under 17 a Realului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •